Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Wrestling

Polecane posty

Dobra z ta wieksza liczba walk w klatce to moze przesadzilem, ale walka Sheamus vs Orton byla po prostu nudna i jako jedna z dwoch walk w klatce powinna byc troche ciekawsza.

Ta moze i była nudna z deka (ale to szczegół)

Ale walka to walka, nic nieporadzisz ze nie wszystkie są takie ciekawe:P

:wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, wrestling. Kiedyś go oglądałem, jednak teraz wyszedł mi z mody. Kiedy się wie, że coś jest udawane nie robi to takiego wielkiego wrażenia jak na początku ;). Jednak przyznam, że wrestling jest świetny, wiele niekonwencjonalnych rozwiązań itp. Ulubieni wrestlerzy : Rey Mysterio, John Cena i Goldust. Może kiedyś znajdę czas i pooglądam sobie pare walk ;).

Jaki znowu udawany człowiekuuu. Nie bądź dziecko.

Profesjonalny wrestling jest "symulowany" w tym sensie, że wszystkie wyniki są z góry ustalone, i ich efekty często są przesadzane. Niektóre traktowane są jako formy przedstawienia albo dramatu, lecz nigdy nie jest używanie słowo "sztuczne" do określania ich. Różne chwyty wrestlingowe wywołują wiele bólu i prawdziwe kontuzje. Oczywiście, wielu pro wrestlerów i fanów, często się złoszczą gdy niektórzy krytycy wrestlingowi nazywają to "fikcją".

Główną zasadą meczów jest to, że wyniki są z góry ustalone. Są one ustalane przez "bookerów". Ustalają oni też charakter każdego wrestlera począwszy od heeli czyli złych i face'ów czyli dobrych wrestlerów. Na dłuższą metą ustalają też trwające "feudy" i scenariusze. Zazwyczaj walczący ze sobą kontaktują się w niektórych momentach ustalając jaki będzie następny ruch przeciwnika po to aby każdy ich ruch i cios wyglądał jak najbardziej prawdziwie. Sędzia zazwyczaj również też mówi im harmonogram walki czyli jej czas czy intensywność.

Bardzo ważnym elementem wrestlingu są incydenty z krwawieniem które są prawdziwe. Krwawienie jest zazwyczaj wywoływane przez wykonanie małego nacięcia małym ostrzem na czole. Zazwyczaj osoba która ma krwawić sama nacina sobie ranę korzystając z tego, że kamery nie są zwrócone na tą osobę. Czasem jednak to przeciwnik wykonuje nacięcie.

Krwawienie jest znane jako "juicing". Jeśli wrestler krwawi niezamierzenie na przykład jeśli przypadkowo złamie nos, mówi się wtedy że on "juicing the hard way". Jeśli wrestler uderzy drugiego wrestlera mocniej niż zazwyczaj mówi się, że walczy "stiff'owo".

Z drugiej strony są federacje w których prawdziwa przemoc istnieje. W tych federacjach granica pomiędzy przemocą a przedstawieniem zostaje zamazana.

Źródło Attitude.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony są federacje w których prawdziwa przemoc istnieje. W tych federacjach granica pomiędzy przemocą a przedstawieniem zostaje zamazana.

Czyli np. CZW?

Dobrze napisana całość, z dobrego źródła :) Wrestling traktować można bardziej jak serial wg. mnie, oczywiście nie jak Modę na Sukces.

A co do "udawania"... W filmach akcji też są reżyserowane sceny, a jakoś nikomu to nie przeszkadza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jhon Cena w nexus? Litości to się nie może dziać. Byłem prawie pewien że Jhon Cena wygra.

Ale ten gościu wyskoczył z publiczności i zwyczajnie uderzył go metalową belką.

Sędzia w tym czasie przytrzymywał kogoś innego. Trochę żal można by żec.

No ale czego ja się spodziewałem po ustawianych walkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To nie było pewne, nie wiem, skąd pomysł na to... Cena to idol dzieci, więc ryzykownym byłoby dać go do heelowej stajni. A i rozpad Nexus był mało prawdopodobny - więc psychologia w ringu była.

2. pikaz, ja cię błągam - nie rób z siebie ironicznego eksperta ds. wrestlingu - bo są ludzie, który powalą cię na kolana, i sprawią, że będziesz czuł się jak żołnierz po spotkaniu z miną ppiechotną - nie będziesz wiedział, gdzie masz dupę...

3. Szkoda, że na SS będzie tlyko jedna walka SS. I mean, tylko jena 7 vs 7, czy tam 5 vs 5.

4. Kaval ma title shota - może ukręci coś z Zigglerem.

5. Y2J na 50% będzie w TNA. No, na 25%, to tylko spekulacje, ale Bischoff coś gderał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział, że jestem ekspertem? :0 Mój jedyny sukces to 3 miejsce w Drużonowym quizie z wiedzy o wrestlingu :)

Ale wyrażasz się "to oczywiste, tylko idioci tego nie wiedzą"

Koniec offtopu.

Szkoda, że Bourne wróci dopiero w Styczniu, choć, może wystąpi na RR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc... Survivor Series 2010

Dla mnie b. dobre PPV, szczególnie zaskoczyła mnie walka o WWE Champ. Myślałem że Cenie nie pozwolą odejść, że jeśliby Orton wygrał, to Vicek by przyleciał i nici z umowy -.-

WHC - walka nudna, beznadziejna, a Kane zdobył się tylko na krzyczenie "Where is my father?" gdy udało mu się zacząć nawalać Rated-R.

Nie za bardzo wiedziałem o co chodziło z powrotem pasa do łysola.

IC - Kaval dobrze walczył, ale może dopiero na TLC zabierze pas Ziggerowi. Mimo to bardzo mi zaimponował zwinnością(Moonsault...)

Divas Champ - oczekiwałem że Natalya zabierze pas + powrót Beth

Sheamus vs Morrison - niezbyt ciekawa walka, Morrison obijany ale jednak wygrał :)

TT Champ - chciałem, żeby wygrali Pizza & Vodka xD no ale niestety to Nexus więc... Wiec dużych szans nie było

5vs5 Elimination TT match - tak jak myślałem, w ringu Big Show & Mysterio młócili del Rio & spółkę, a Cody jak zwykle przy slapie"Gdzie jest lustro?!" i wielki bulwers. :D

Gala 7+/10 Lepiej niż BB, jedna z najlepszych gali w tym roku, no ale mamy jeszcze TLC. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena wyrzucony z WWE TAK NIE MOŻNA LUDZIE STRACILI NAJLEPSZEGO WRESTRELA

. eh...

Cena jest najlepszy szkoda tylko że o żaden pas bez pozwolenia Bareta (tak to się pisze?) walczyć nie może, szkoda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: Dobrze widzę? 0.o Mówisz o tym, który jest drewnem i ma malutki moveset?... Gadane to on ma, ale w ringu jest beznadziejny.

Może to cię zadowoli

na RAW w poniedziałek ma się pojawić Juan Cena, "meksykański kuzyn Johna". Mam nadzieję, że to nie będzie John w masce...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena wyrzucony z WWE TAK NIE MOŻNA LUDZIE STRACILI NAJLEPSZEGO WRESTRELA

. eh...

Cena jest najlepszy szkoda tylko że o żaden pas bez pozwolenia Bareta (tak to się pisze?) walczyć nie może, szkoda...

Jak to nie można?! Cena to dno. Ja chce żeby Chris Jericho wrócił. Teraz trza czekać na TLC. Zapewne tam Miz straci pas. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowie mi ktoś czy oglądanie wrestlingu w necie jest legalne? Chodzi mi o całe mecze itp.. jeśli tak to gdzie mogę oglądać online wszystkie mecze i wydarzenia, chodzi mi o to żeby być na bieżąco.

Nie, nie jest to legalne.

Edit! Poza tym to nie Mecze a walki lub starcia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowie mi ktoś czy oglądanie wrestlingu w necie jest legalne? Chodzi mi o całe mecze itp.. jeśli tak to gdzie mogę oglądać online wszystkie mecze i wydarzenia, chodzi mi o to żeby być na bieżąco.

W teorii: jest nielegalne

W praktyce: linki lecą aż miło nawet na forach wrestlingowych i nikt nie płacze.

A Dino niszczy :D Ogólnie to DDT aktualnie pokazuje bardzo wysoką formę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ktoś zrozumiał, o jakiej federacji mówisz :D Poza mną, nie chwaląc się.

Oglądałem dotąd jedną galę DDT - na dworzu, 2 vs 2 vs 2. Wiem, że w jednej drużynie byli Omega i Ibushi, reszty nie pamietam. Był piledriver w rzece, bitwa na petardy, nawalanie mopem - śmiech też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...