Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

League of Legends v.2

Polecane posty

Oh, osty, so scary. Nabijanie zielonych postów, heh?

@DPS -> carry i ten ma za zadanie właśnie zgarnąć jak najwięcej killi -> golda, by zakupić odpowiedni sprzęt i stanowić główne źródło obrażeń. W najlepszym możliwym scenariuszu supporci i tankowie powinni mieć 0 killów i tylko asysty, magowie (choć to nie tyczy się wszystkich) głównie kille z early i AD carry jak najwięcej killów przez całą rozgrywkę. Oczywiście to ma głównie zastosowanie w wysokopoziomowej rozgrywce, gdzie drużyna myśli na tyle, iż będzie w stanie utrzymać swojego carry przy życiu. Na niższych poziomach rozgrywki nie jest to już tak istotne, choć silny carry jest ważny także i tu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kawalorn

Me ? flame? never!

Zarośla mają takie punkty w których widać kogoś tam stojącego.

"Carry niech ginie" to jest motto ludzi na niskim poziomie...wszystkiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh, osty, so scary. Nabijanie zielonych postów, heh?

Daruj sobie takie teksty, bo może mi się palec ześlizgnąć po przycisku od ostowania. Jeśli masz jakieś uwagi do pracy moderatorów, to zgłaszaj je w odpowiednim temacie, a nie bawisz się w niskich lotów złośliwości. Jeszcze raz zobaczę, że odnosisz się z lekceważeniem do moderatora, to mogę nie być taki miły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o bugach mowa to najgorsze są te na serwerach... Freezy wszystkich graczy, lagi i inne podobne dziwactwa jakoś nie pomagają w grze... Co do muszki to znam kilka osób i czytałem gdzieś o takim problemie. Na to wygląda że nie jest to wina gryzonia czy baterii.

@UP

Nie wspominając już o krytykowaniu innych za odmienne zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Carry niech ginie" to jest motto ludzi na niskim poziomie...wszystkiego.

Carry sami się zabijają, wbijając przed tankiem. Jeśli tank lub pomoc jest po drugiej stronie mapy to:

1. Poczekać >> wbić razem z nim

Na niższym ELO:

1. Wbić >> zginąć >> flame na tanka, że go nie było

Na jeszcze niższym ELO

1. Iść >> podejść do krzaków >> zginąć (bo wardów nie ma :trollface: )

Anyway carry zawsze dba sam o siebie. A jak widzę Xina robionego pod 2 phantomy to mi się śmiać chce :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RaxusV

Niestety, gracze o niskim elo często rozpoczynają tf Carry DPSami (co jest okropnym błędem). Ostatnio na ranked mój team chciał żebym zaczynał tf. Grałem Shaco. Oczywiście tego nie zrobiłem, padłbym strasznie szybko.

A co do Shaco : postać jak dla mnie genialna, pomimo swoich minusów m.in :

-squishy

-aby coś zrobić musi być feednięty

- jego junglę bardzo łatwo skontrować

Według mnie słusznie umieszczony w Hard to Place a Team w Draft Mode Elementz Tier Mode List.

Tym niemniej gra nim sprawia wiele radochy ( 2 mecze ranked, 2 wygrane).

PS. Domyślcie się kto raportował jednolinijkowe posty itp. Jestem waszym aniołem stróżem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zawsze takie zdanie, że dps zadaje jak najwięcej obrażeń (jasne, ze się nie pcha jako pierwszy, bo padnie, pierwszy wg mnie powinien iść tank). Chodzi mi raczej o zachowanie typu: idzie sobie dps, widzi, że ktoś bije się z przeciwnikiem i przeciwnikowi zostaje mało hp, podbiega i robi last hita wcześniej nawet nie przykładając się do tego, żeby pomóc ubić tego wroga. Nie chodzi mi o samego ks'a, bo wiadomo, ze to gra drużynowa, ale denerwuje mnie jak ktoś stoi w krzakach i czeka na łatwego kila, że sojusznik zjechał 99% hp przeciwnika i chce zadać ostatni atak, a tu taki dps używa umiejętności/ataku i ks w wielkim stylu, potem jest: Asysta zadała 2800 obrażeń killer 54...

Niech dosadzą trawkę :D Btw. chodzi mi raczej o to, że jak stoi postać w krzakach to jest półprzezroczysta, a ja jak sobie stoję, to nie jestem ani trochę przezroczysty.

Co do serwerów to faktycznie mogli by coś z tym zrobić. Ping w granicach 100-150 to normalka, a ~1h czekania w kolejce to takie minimum.

Jeśli jest ktoś ogarniający Janne to prosiłbym o jakiś sensowny build, zestaw runek, masterki, bo ostatnio wbiłem i mój stary schemat się nie sprawdził :( Byłbym bardzo wdzięczny. Myślałem trochę nad czymś sensowniejszym, ale zawsze kończę z hp~3200, 50AP i 50-60 pancerza/mr. Kiedyś byłem nią całkiem pr0 teraz zapomniałem całkiem jak się nią gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka ;]

Przed chwilą zrobiłem mojego pierwszego quadrę :D ( jaxem ) 1vs4.

I mam takie pytanko?

Bo jutro już na 99,99 % będę miał shaco lub urgota

I nie wiem którego wybrać...

I tu moje pytania.

1.Czy shaco w jungli ( na lane podobno dużo mniej efektywny chyba,ze ma sie idiotów na lanie ) potrzebuje runek ? I czy nim lepiej iść AP czy AD?

2.Czy Urgota trudno ogarnąć ?

_

@UP

Xin z PD to rzeczywiście porażka,ale większość osób buduje go niesty na AS i Crity co jest wielkim błędem.

Choć Xin imo to taka postać,że można walić głową w klawiaturę a po chwili masz penta killa,strasznie łatwa w grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem życiówke Ashe.W early mid i top dostawało baty staty po 1/7 itp na dole miałem 2/0/0 i typ z mojej lini 0/4.Mid game sytuacja 6/20 standardowo szły surrendery i naprawdę ostry whine.Przeciwny team trochę odpuścił i do akcji weszły moje arrowy 100% skuteczności,trafiałem nawet z połowy mapy.W końcu udało mi się wbić 1500 Elo ;).Ogólnie nic nie pisałem na czacie ale poczucie satysfakcji że się ciągłą grę i jeszcze wygrało-bezcenne.Mój team złożony z typowych falmerów co to spamują na all jacy to oni elo a przeciwnik ma farta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@allman

Jak widzę Xina z chociaż jednym PD to mi się śmiać chce :)

To śmiej się głośno, ale nie przy mnie. Bo mnie się śmiać chce jak takie posty czytam. Swego czasu mainowałem Xina gdy nie miałem innych sensownych champów. Nie wiem jak 3 razy w rudzie wbiłem Quadre staty 21/1, ale tak się składa że miałem PD. Wielu moich kumpli wie jak grałem Xinem (bo aktualnie już nim nie gram), jeżeli nie miałem 20 fragów w rundzie uważałem ją za słabą i nigdy nie zmieniałem PD na nic innego. Nawet jeżeli zobaczyłbym Teemo tanka nic bym do niego nie powiedział, bo może się okazać że graczy wymiata...

I nie tylko ja tak grałem Xinem, często spotykam się z takimi i jeżeli naprawdę ogarniają to jest z nimi problem...

@Nath4: Dojedź mi jeszcze jakie mam ELO, proszę bardzo, powtórzę to jeszcze raz "Nie statystyki grają, nie itemy, nie lvl, lecz gracz". Właśnie tacy ludzie jak ty myślą "OMG KOKSIARZ JAKI NÓB 700 ELO OMGOMG", chciałbym cię kiedyś spotkać w przeciwnym teamie. A jeszcze lepiej by było jakbym grał wtedy tym idiotycznym buildem na Xina z PD. Zdziwiłbyś się. Dziękuję za uwagę.

@Arleqin: Co to jest 150 meczy? Ja mainując Shena mam ok. 300 gier rozegranych. 150 gier to jest nic, tyle gier to ja grałem np. Pantheonem którego nie mainowałem....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosiarz z tego co wiem masz ELO ~700. Na Twoim poziomie nawet Malzaharem AD można pojechać przeciwników, aż miło.

I nie tylko ja tak grałEM Xinem,

Ciągle mówisz o Xinie w czasie przeszłym, i bardzo dobrze, ale źle jeśli wydaje ci się, że czasy się nie zmieniły. Przykład Warwick....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh. Xina mainuję od dawna, rozegrałem nim może ponad 100, 150 meczy i wiem co mówię. Xin NIE jest postacią pod AS/Crit. Jeśli go tak robiłeś - proszę bardzo, twoja decyzja, ja się nie sprzeczam. Ale Xin Zhao NIE jest, i jeszcze raz to powiem, NIE JEST takim rodzajem postaci. Chcesz polatać z critem? Proszę bardzo, mamy Tryndę, Yi, Asię, ale nie Xina.

As nie jest całkowicie nieprzydatny, przyznaję. Ale lepiej uzyskać go z itemków typu Youmuu czy Sword the Divine. Critical to marnowanie golda na niepotrzebny stat. I tak i tak w 1v1 jest bardzo ciężki do zjedzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej czytam wasze posty tym bardziej stwierdzam że wg was dla danej postaci istnieje tylko jeden dobry build a cała reszta jest zła. Kto nie używa JEDYNEGO buildu jest noobem.

Nat na elo ~700 siedzi wiele dobrych graczy co dzięki drużynie nie może z niego wyjść, więc twierdzenie że AS Malzahar może się tam sprawdzać jest już przesadą.

Po za tym widzę prawie zawsze Xina z PD i jakoś się dziwię że wy tak do tego podchodzicie. Ten item ze względu na parametry bardzo dobę pasuje do buildu. 2 PD to faktycznie trochę za dużo ale 1 jest jak najbardziej ok. Po za tym jak Crit może być niepotrzebnym statem? Nie zdajecie sobie sprawy że nie raz właśnie on wam uratował życie? 20% to nie byle co i w brew pozorom crit trafia się częściej niż by się mogło wydawać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CriX: + Three Talon Strike Xina, daje kosmiczny DMG w połączeniu z crytem, to tak jakby 3 strzaly Q Gangplanka. A to nie jest mało, nie raz wbijałem w 3 na raz i wychodziłem z tego z triple killem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RaxusV
@Arleqin: Co to jest 150 meczy? Ja mainując Shena mam ok. 300 gier rozegranych. 150 gier to jest nic, tyle gier to ja grałem np. Pantheonem którego nie mainowałem....

Ja mainując te postacie :

Renekton

Olaf

Karthus

Kassadin

Trundle (Jungler)

Shaco (jungler)

Urgot

nie miałem nawet 100 meczy rozegranych. Pomimo tego gra nimi idzie mi świetnie. I najprawdopodobniej do tego składu wejdzie Udyr (też jungla). Ciekawy champ :).

1.Czy shaco w jungli ( na lane podobno dużo mniej efektywny chyba,ze ma sie idiotów na lanie ) potrzebuje runek ? I czy nim lepiej iść AP czy AD?

2.Czy Urgota trudno ogarnąć ?

1. Jeżeli zaczynasz na blue buffie to runek nie potrzebuje. AD dla mnie lepszy.

2. Urgotem wystarczy dobrze wycelować E. No i musisz wiedzieć w którym momencie użyjesz ulti

Chociaż jeżeli chcesz łatwego junglera to polecam Udyra lub WW. Shaco jest squishy, łatwo zniszczyć mu junglę, ale ma najlepsze ganki w grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to najlepsze ganki w grze ma Nocturne. Shaco gankuje dobrze, ale jeśli ma się flasha/ghosta to dość często udaje się mu uciec, w końcu żeby cię zatrzymać ma tylko slow i red buffa. Czasem to wystarcza, czasem nie. Lepiej od Shaco gankuje też Rammus, co prawda po osłabieniu Powerballa trochę ciężej dogonić przeciwnika, ale jeśli trafi i stauntuje to jest praktycznie pewny kill. Do grupy lepszych gankerów spokojnie zaliczyłbym też Alistara ze swoim stunem i uderzeniem z bańki oraz Nunu z permaslowem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam takie pytanko?

Bo jutro już na 99,99 % będę miał shaco lub urgota

Osobiście wybrałbym Urgota - może i brzydal, ale jego laning jest bardzo mocny, tak samo (jeśli się postarać o last hity i parę killów early-mid) w późniejszym etapie gry może z bezpiecznej odległości nękać squishów przeciwnika. Do tego ulti, które można cleansować tylko z QSS.

Wystarczy, że opanujesz trafianie przeciwnika z 'granatu' i to właściwie tyle.

@Xin z PD - hmm, tu sprawa jest dość problematyczna. O ile budowanie go jako pierwszego dużego itemu sprawdza się tylko na botach, to jestem zdania, że w late game jest to całkiem dobry item, gdy mamy już IE... Nie mówiąc o tym, że w super late game na ranged carry czasem sprzedaję buty właśnie po to, by wymienić je na PD, jeśli wciąż potrzebuję attack speed i crita.

Item daje relatywnie dobre staty jak na cenę, więc nie jest to chyba takim grzechem.

@Kłótnia o 'mainowanie' - eh, panowie, robicie zamieszanie takie, jakby każda z postaci wymagała przynajmniej kilku setek gier do opanowania... Prawda jest taka, że tylko garstka postaci (np Nidalee) wymaga może więcej, niż 30-50. Najczęściej potrzeba się po prostu przystosować do danego aspektu postaci, jak X skillshot, czy też dziwne ulti i po sprawie.

Xin akurat należy do takich czempionów, którym nawet świeży gracz, mający za sobą kilkanaście LoLowych meczy będzie już sobie radził... Zresztą, nie tylko on. Sivir, Shen, Alistar, Annie, Garen, Malphite... Wymieniać można długo.

@Crix - jeżeli to by byli dobrzy gracze, to nie znaleźli by się na 700 elo. Jednakże zgadzam się z niechęcią do postawy 'jedna postać - jeden build', bo to idiotyzm totalny i kto nie dostosowuje się do składu przeciwnika, ten zasługuje na elo hell.

CriX: + Three Talon Strike Xina, daje kosmiczny DMG w połączeniu z crytem

Muszę tutaj dodać dla jasności, że bonusowe obrażenia pochodzące z umiejętności (np 75 na 5 ranku) nie critują, więc powiedziałbym, że jest tu trochę przesady... Z drugiej strony, Parrrley Pirata jest teraz żałosny, więc może niekoniecznie.

I +1 do tego co napisał Fel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trundle IMO też gankuje dużo lepiej niż Shaco, a może i nawet lepiej niż Nocturne. Skill z boostem do speeda i z redukcją CC, do tego mega przydatny "kloc" i naprawdę ciężko przed nim uciec. Stawiałbym go w czołówce junglerów i gankerów. Bo też, w przeciwieństwie do takiego Nocturna, z pełną skutecznością może gankować jeszcze przed zdobyciem ulti. Xin też dobrze jungluje i gankuje, chociaż trudniej jest się mu obronić w jungli niż Trundlowi.

Eh, gdyby tylko Singed się nadawał na junglę, bo jego ganki z całą pewnością byłyby "OP" :wink:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP - Nocturne wciąż pre-6 ma swój movement speed boost oraz twarde CC, więc nie można od razu twierdzić, że przed zdobyciem ulti nie ma potencjału do gankowania.

Shaco zaś potrzebuje chyba reworka. Owszem, można nakarmić się na pushującej linii, ale jeśli się nie uda, to jest duża szansa na to, że tylko będziemy obciążać naszą drużynę.

A co do jungle Singeda - Guinsoo z powodzeniem nim junglował, ale w chwili obecnej nie wiem czy i gdzie dokładnie znajdę runy i masteries które używał; jednakże jest to możliwe i viable na 100%.

Edit:

Okay, jednak znalazłem:

If you guys want to see my jungle singed build you can look up RiotGuinsoo, I have a jungle Singed rune page. Masteries I usually go something like either 9/11/10ish, or 1/14/15. First setup gets me Archaic Knowledge, all of the -dmg stuff at the top of defense, and increased duration on buffs. Second setup loses Archaic Knowledge but gains 2/4 Veteran's Scars and 3/3 Quickness. (or 4/4 Veteran's Scars and 1/3 Quickness, or somewhere in there).

What's nice about jungle Singed to me is he has the same jungle build as lane build. At 4 very few champs can escape ghost/Mega Adhesive/Fling/Lizard/poison trail kite. If anyone.

Unfortunately he can't really do dragon until level 7 but gank bottom at 4 and kill both and have bottom help you dragon

A big part of jungle Singed is learning when to move to the next camp while the monsters are still alive (so they kill themselves on your poison trail). If you don't you will take too much damage and go too slow. When properly executed, enemies die while leashing back. Took me a bunch of practice games.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, gdyby tylko Singed się nadawał na junglę, bo jego ganki z całą pewnością byłyby "OP" :wink:.

Zawsze pozostaje roaming:p

btw. nie wiem, o co wam chodzi z tym PD na Xinie. Jak świat światem, nie ma aż tak wielu itemków których pojawienie się na postaci = fail(na szybko kojarzę jedynie Tear of the Goddes->Archangel na Singedzie, ale i tak gracz z tymi itemkami może koksić), a PD na Xinie na pewno nie jest tragicznym pomysłem.

Kolega któryś wyżej pisał, że Xin nie powinien być robiony pod AS/Crit. PD całkowicie znegował, za dobry item podał przykład Yomuu. Oto staty tego itemka:

+30 Attack Damage

+15% Critical Strike

+cd reduction, ar pen

I do tego aktyw z AS i MS

Fajny itemek, sam przyznam. Ale on też ma AS(co prawda mniej niż PD, ale od kiedy AS jest złe?@_@), ma kryta(tyle samo co PD), i MS, aktywny. Jak dla mnie AS na postać która leczy się z pasywki za co 3 nie może być złym pomysłem. Poza tym, powiedzmy sobie szczerze - w dużej mierze liczy się skill w graniu daną postacią, a nie item build.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Arleqin wiedzą nie grzeszy w ogóle.

AS jest jednym z NAJWAŻNIEJSZYCH statów Xina. Dlaczego?

a) TTS - Im większy AS, tym prędzej wyprowadzimy CC.

b) Battle Cry - Im większy nasz AS, tym mniejsze cooldowny innych skilli. Przy odpowiednim AS i CDR można wyprowadzić dwa TTSy niemal jeden po drugim. Oraz pozwala na lepszy chasing dzięki częstemu E. I oczywiście sprawia, że nasze ulti będzie gotowe zawsze, kedy go potrzebujemy, więc nie trzeba się przejmować tym, że użyjemy go do farmienia megafali minionów.

c) Heal co 3 hit, bez względu na obiekt na którym się wyżywamy.

BTW - Yomuu ma 15% crita, PD 30%.

@Elfhelm: Chodzi mi o to że po TTSie wchodzące kryty są miażdżące.

Temu w sumie nie mogę szczególnie zaprzeczyć. Przy 31 armor pen w early przez pierwsze kilka poziomów squishe naprawdę cierpią od włóczni Xina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem że AS nie jest potrzebny. Jest, ale nie jako stat mainujący (przynajmniej do mojego sposobu gry jako offtank, wolę dać w resisty). Mi AS z Youmuu /Divine Sword spokojnie wystarcza, nie potrzeba mi go więcej. - Czytaj - nie potrzeba MI go więcej, gdyż gram Offtankiem. Chcesz to możesz robić i Xina pod Dodge'a z 6 Ninja Tabi, każdy gra jak chce, i to jest chyba jeden z większych plusów tej gry, nieprawdaż?

Uwaga, team się odkrywa. Jest to dywizja PRGK League of Legends. Po więcej informacji zapraszam wieczorkiem na bloga, lub od razu na forum: http://forum.prgk.net/index.php

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do junglującego Singeda- sprawdziłem :wink:. W Co-op, wziąłem masteries i runy typowe dla junglera - seale flat armor, marki AS, glyphy magic resist per lvl, quinty na movement speed. Nawet dałem radę, nie była to wprawdzie najszybsza jungla, ale nie odstawałem jakoś specjalnie z levelem. Jednak stanowczo wolę iść nim na linię, a junglę zostawić postaciom, dla których jest ona bardziej "naturalna".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...