Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tabula

Czy da się napisać forum w HTML?

Polecane posty

Pytanie jak w temacie. Czy da się napisać forum tylko dzięki HTML ?

Znam tylko HTML i jakby się dało to tylko bym się kilku skryptów douczył.

Czy może muszę nauczyć się PHP?

Proszę o odpowiedzi i ewentualnie linki do jakichś tutków i kursów PHP ( łatwych do zrozumienia dla użytkownika znającego HTML ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W javascripcie nie napiszesz forum.

A jeżeli w ogóle jesteś zielony w tematyce tworzenia stron to polecam najpierw nauczyć się dobrze HTML-a, a później zabierać się za coś bardziej zaawansowanego.

CSS w sumie też mógłbyś się nauczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jeśli chodzi ci o to czy umiem napisać stronkę w HTML to umiem (i ogólnie wiem o co chodzi w HTML) tylko nie wszystkie skrypty pamiętam. Prostą stronkę napiszę ale do bardziej zaawansowanej musiałbym sobie skrypty przypomnieć .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze szybko wyjaśnię "co jest do czego":

CSS to sposób definiowania stylów, czyli ogólnie jak twoja strona ma wyglądać. W dzisiejszych czasach nikt nie bawi się we wklepywanie do każdego znacznika gdzie ma być jak wyglądać itd...

Javascript pozwala na dynamiczne wyświetlanie różnych obiektów i w połączeniu z CSS można stworzyć całą masę efektów graficznych, jak i wstępnie zweryfikować dane itd... Wszystko to jednak odbywa się po stronie klienta, w przeglądarce! Przykład - okno szybkiej odpowiedzi, które jest niewidoczne, dopóki nie klikniesz przycisku ;)

PHP służy do wykonywania operacji na serwerze. Zwykle chodzi o to, żeby część stronki (as in kodu HTML i/lub treści) wygenerować przed wysłaniem, zamiast ustalać na sztywno.

SQL to baza danych i tego potrzebujesz razem z phpem, by stworzyć forum. Np. w bazie zapisujesz posta a w php wczytujesz dane z bazy i wstawiasz do stronki, którą potem wysyłasz.

Swoją drogą co masz na myśli mówią "skrypty" w htmlu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja jeszcze dodam coś od siebie. PHP jest najpopularniejszym językiem, który pozwala na wykonywanie skryptów po stronie serwera, ale nie jedynym. Do tego samego celu można zaprząc również inne języki, np. Ruby, Python, Perl, czy Tcl. Można też zainteresować się technologiami ASP, lub ASP.NET od MS.

Ze względu na popularność, jednak najlepszym pomysłem na początek jest PHP, choć z pewnych powodów prostsze może być użycie ASP.NET.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą popularnością to bym był ostrożny, o ile w Polsce rzeczywiście wciąż większość aplikacji internetowych (czyli portale, fora i inne) rzeczywiście jest robiona w PHP, to trend w europie (a przynajmniej w Danii) jest w kierunku właśnie ASP.NET. Co ciekawe również Ruby on Rails robi się coraz popularniejsze i specjalista w tej technologii może bez problemu znaleźć pracę i w Polsce i za granicą. Niemniej html, css i javascript też wypada znać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HTML tak, z CSSem i JS jest różnie. Znam przypadki firm, w których praca była dzielona w taki sposób, że jedna osoba odpowiadała za stronę serwerową, a druga dbała o stronę klienta (tzn. estetyka, JS). Przy takim układzie znajomość CSS i JS nie zaszkodziła, ale konieczna do programowania warstwy serwerowej nie była. Tylko trzeba mieć zgraną ekipę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tabula

Zagiąłeś mnie xD Musisz to znać na pamięć, bo inaczej to będzie ci ciężko, a moim zdaniem nie jest to trudne. HTML jest chyba najłatwiejszy, bo nie ma tam zbyt dużo możliwości( albo są po prostu zawiłe), dlatego CSS+HTML, to bardzo pomocne połączenie, więc to na początek, a później PHP i inne. Ja tak przynajmniej zaczynałem i teraz uczę się PHP.

PS. W CSSie jest tego więcej niż ci się wydaje, a co dopiero w PHP( znaczniki itd.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...