Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ZaiX

Sid Meier's Pirates!

Polecane posty

Gość lupus

Powiem ci jaka ma sytuacjie. Duke dla Anglikow Baron u Holendrow, Francuzi chca za mnie 12000 a Hiszpanie 23000. Anglicy i Holendrzy walcza z Hiszpania i Francja. Jest juz rok 1687 i zalatwilem 3 piratow z top listy. Generalnie obydwie sztuki jakie wiedzialem byly Hiszpanskie. Jak masz szybkie statki to poplywaj w rejonie ich najwiekszych miast np. Havany, ale jeden przeplynal kolo St. Kitts. Aha gram na sredniej trudnosci. Tych statkow nie bylo duzo wiec moze na nizszych levelach nie sa dostepne. Nie wiem czy gra jest warta swieczki, bo do tej pory plywam Fregata z wszystkimi usprawnieniami i raczej bezstresowo to sie odbywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, tak naprawdę jeżeli chce się grę przejść na 100%, to należy się uwinąć w około 30 lat (do roku 1690), podczas walk odbijać większość ciosów wroga (każdy zadany nam cios obniża o jakiś tam promil końcowy wskaźnik health), córka gubernatora musi być piękna (beautiful). Nie wspominam oczywiście o wykonaniu całego planu pokazanego w questach na maksymalną liczbę punktów i zdobyciu u wszystkich duke'a. Najlepiej zrobić to rabując najpierw tylko hiszpańskie miasta (i zdobyć księcia u Anglików, Francuzów i Holendrów), po czym odwiedzić misję jezuitów i załatwić sobie amnestię u Hiszpanów. Po czym u nich awansować, ale przy łupieniu wszystkich innych to szybko pójdzie (a swoich tytułów nie stracimy). Aha, oczywiście jak najszybciej należy awansować do poziomu trudności Rogue, tak naprawdę gra nie robi się ani na jotę trudniejsza (tyle, że wrogowie walczą marginalnie lepiej, a podczas tańców nie ma wskazówek).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wolvi///

lupus ja też pływam fregatą bodaj bez jednego ulepszenia i też praktycznie zawsze wygrywam :twisted: Poziom trudności też średni.

u Anglików bodaj 5 poziom, francuzi chyba 7 a holendrzy też 5, hiszpania (mój rekord :twisted: )było 52 tys. nagrody a teraz około 22 tys. Też ze trzech słynnych piratów zabiłem, ale mimo wszystko żadnego ship of the line nie widziałem|( a we wszystkich pismach w reckach maja zdjęcie ship of the line :evil: jak oni to robią???).

Cardinal na rouge sa chyba jeszcze podpowiedzi w tańcach (ale i tak trzeba sie nauczyć tańczyć z patrzenia na ruchy partnerki). A co do walk to czasami normalnykapitan np. treasure ship hiszpańskiego leje cie jak chce, zwłaszcza jak nie masz zadnych "upgrade-ów" w postaci zbroji czy koszulki do walki albo ulepszonych mieczy.

I jeszcze jedno jaki jest według was najlepszy miecz do walki wręcz bo mój to rapier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lupus

Wolvi/// tez walcze rapierem ;)

A co do statkow to po prostu kwestia szczescia. Ship of the line to nie sloop of war i nie kazdy mogl sobie nim plywac :) A fregatka jest naprawde dobra, jeszcze gdy ma potrojne hamaki to malo kto podskakuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek 3351

Czy ktoś wie jak się dostać do tego hiszpańskiego miasta na zachodzie? Nazywa się chyba Gran Granada, leży na pacyfiku i należy do hiszpanów. Cholera, ja tam nie widze na mapie żadnego dojścia do tego miejsca , a mam tam akurat skarb do odkopania...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wolvi///

Bartek 3351 może spróbuj dopłynąc do brzegu jak najbliżej tego miasta i wysiądź ze statku i na piechte. tylko tak można dostać się do 2 miast na mapie do tego co powiedziałeś i do puerto principio( czy jakoś tak) bo leżą w głębi lądu. :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam dwa bardzo wazne pytanka. po pierwsze, gdzie sie sprawdza to, ile za moja glowe daje jakies panstwo? a po drugie podczas pojedynkow mam pewien klopot - czesto sie "kreci w glowie" mojemy bohaterowi (takie szare kregi lataja mu wokol glowy), i nie wiem czemu, ani jak to zniwelowac. ktos zna odpowiedzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam dwa bardzo wazne pytanka. po pierwsze, gdzie sie sprawdza to, ile za moja glowe daje jakies panstwo?

Barmanki z tawern czesto udzielaja takiej informacji. Poza tym mam wrazenie, ze jest to podawane w ekranie Personal Status.

a po drugie podczas pojedynkow mam pewien klopot - czesto sie "kreci w glowie" mojemy bohaterowi (takie szare kregi lataja mu wokol glowy), i nie wiem czemu, ani jak to zniwelowac. ktos zna odpowiedzi?

Dawno nie gralem w te gre, ale z tego co pamietam te zawroty glowy moga byc wywolane trafieniem w glowe oraz nietrafionym przez Ciebie cieciem po nogach (kiedy przeciwnik podskakuje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko- co się stanie, jak zdrowie spadnie poniżej poziomu "poor" (mam angielską wersje, nie pirat. Znajomy kupił mi na urodziny, jak był w Angli)? Czy jest możliwe zejście z z iemskiego padołu?
a moglbys powiedziec cos wiecej? np. czy chodzi o zycie w czasie walki, gdzie (w ktorej czesci ekranu) masz to pokazane??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko- co się stanie, jak zdrowie spadnie poniżej poziomu "poor" (mam angielską wersje, nie pirat. Znajomy kupił mi na urodziny, jak był w Angli)? Czy jest możliwe zejście z z iemskiego padołu?
a moglbys powiedziec cos wiecej? np. czy chodzi o zycie w czasie walki, gdzie (w ktorej czesci ekranu) masz to pokazane??

Nie. Informacja o stanie zdrowia pojawia sie przy podziale lupu (jak wybierasz czy wracasz do "zawodu"). Mozliwe ze jest tez gdzies na ekranie informacji o bohaterze, ale tego pewien nie jestem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też lubię rapier, ale jak chce się pobawić to borę cutlass. Rozwaliłem wsztstkich piratów, odnalazłem rodzinę i wykopałem wszystkie skarby ( wszystrko na 110%), ale liniowca nie widziłem. Może zależy to od daty rozpoczęcia przygody?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co zrobić aby pozyskać nową załogę

w tawernach rekrutowac albo statki niszczyc. Zawsze jakis sie znajdzie czlek co przejdzie na Twoja strone...

dlaczego ona jest na moim statku nieszczęśliwa

nie masz zywnosci chyba albo jestes za dlugo na morzu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie...jest taka opcja zeby podzielic skarby, w tawernie chyba. Nie pamietam jak ona sie nazywala, ale jest cos takiego. Tylko wtedy tracisz jakas czesc zalogi... Ale szybko mozna sie nowej dorobic...

Ta opcja nazywa sie divine the plunder (bodajze) i nie jest w tawernie, tylko jak wplyniesz do miasta to ja masz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...