Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ZaiX

Sid Meier's Pirates!

Polecane posty

nie...jest taka opcja zeby podzielic skarby, w tawernie chyba. Nie pamietam jak ona sie nazywala, ale jest cos takiego. Tylko wtedy tracisz jakas czesc zalogi... Ale szybko mozna sie nowej dorobic...

Ta opcja nazywa sie divine the plunder (bodajze) i nie jest w tawernie, tylko jak wplyniesz do miasta to ja masz.

Tak konkretniej to jest to DIVIDE plunder. Znajduje się w przyjaznym lub pokonanym mieście. Używa się jej, gdy załoga zaczyna się wkurzać długimi rejsami. Po podziale zostaje ci tylko statek flagowy, trochę załogi i kasy. Ilość złota, jaka ci zostanie zależna jest od poziomu trudności (im wyższy tym więcej dostajesz) i od tego, ile miałeś przed podziałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Nabyłem w Media Markt grę Sid Meier's Pirates (PL). Niestety mam z nią same kłopoty. Najpierw podczas instalowania pokazywał się komunikat: ,,Wystąpił błąd podczas próby odczytu z pliku źródłowego: Plik źródłowy jest uszkodzony". Po takiej informacji musiałem zaczynac instalację od początku. Za którymś razem z kolei udało mi się zainstalowac grę ale tutaj nie koniec moich ,,przygód" - po początkowym filmiku (bunt na statku) program się wywala - ekran robi się czarny i NIC. Wtedy muszę zrobic reboot kompa.

Ustawiłem grę w trybie zgodności z Win 98, 256 kolorów, rozdzielczośc 800x600 i nie pomogło.

Jeśli ktoś z Was miał podobny kłopot z tą grą to jak go rozwiązał???

Z góry dziękuję za okazaną pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zakupiłem grę Sid Meier's Pirates! Z kolekcji klasyki, zainstalowałem, grałem i wszystko ładnie działało (Celeron 1,1 GhZ, 256 MB RAM, Radeon 92 SE), Mimo iż 2 lata już nie formatowałem mego PC, postanowiłem teraz to zrobić, nie zmieniałem systemu (Windows XP Proffesional), zainstalowałem sterowniki do karty graficznej i inne sterowniki z płyty do płyty głownej, DiretX 9.0c, tylko nie wgrałem Packów do Windowsa, bo nie potrafię. Gry które odpaliłem po formatowaniu to: Gothic II: NK, GTA:SA, Worms 4, PoP:SoT działają. Tylko piraci nie chcą działać, myślę że problem jest coś z kartą dźwiękową, poniewasz w odwarzaniu filmów dźwięk jest zniekształcony.

Wyskakuje mi taki błąd:

beztytuuym7.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie chodziło mu o sterowniki do karty dźwiękowej tylko o kodeki czyli:

AllPlayer, QuickPlayer, RealTimePlayer itd. itp. Albo dla ułatwienia ściągnij sobie KazaMultiCodec czy jakoś tak (u mnie ten plik instalacyjny nazywa się klmcodec170 czyli wersja 1.70) jest to ogromny zbiór wszystkich potrzebnych odtwarzaczy. UWAGA możesz ściągnąć plik "zainfekowany" ! Czemu w cudzysłowiu bo mój antywirus zwariował gdy to instalowałem więc wyłączyłem drania na ten czas (po ponownym uruchomieniu i skanowaniu nic nie wykrył) a dzięki temu nie mam jak do tej pory problemu z zadnymi filmikami (nawet odtwarza japońskie formaty, ale to mi potrzebne jak zeszłoroczny śnieg).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy te kodeki rozwiążą problemy ze dźwiękiem, bo w Gothicu II: NK nie amm dźwięku kiedy postać wyciąga mi broń, w GTA: SA nie słychać jak telefon dzwoni, w iinych grach mam też inne objawy, czy ten kodek rozwiąże te problemy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinny pomóc gdyż QuickTimePlayer współpracuje a raczej jest wymagany w niektórych grach. Głowy uciąć sobie nie dam, ale odkąd zainstalowałem te kodeki nie mam żadnych problemów z głosem. A sprawdź w ustawieniach na jakie głośniki przerzuciła cię gra bo miałem ten sam problem w CS'ie więc zajrzałem do menu opcji a tam oczywiście gra ustaliła, że posiadam głośniki 5.1 a z tego co pamiętam w GTA też jest taka opcja.

Pobaw się też w ustawieniach systemowych może coś jest wyciszone (poza opcją CD Player wszystko powinno być włączone no chyba, że bardzo lubisz szumy :wink:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem AllPlayer, i co mi z tego wyszło? Nic filmy dalej się przycinają głośniki nie odwarzają dźwięku uderzenia samochodu itp. Ale więcej mam problemów po formacie niż przed formatem, ale z dźwiękiem zostawmy problem, co trzeba zrobić z tymi Piratami ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem AllPlayer, i co mi z tego wyszło? Nic filmy dalej się przycinają głośniki nie odwarzają dźwięku uderzenia samochodu itp. Ale więcej mam problemów po formacie niż przed formatem, ale z dźwiękiem zostawmy problem, co trzeba zrobić z tymi Piratami ?

1.AllPlayer jest do odtwarzania, ale filmów (i na pewno nie z gier).

2. Nazwę programu podałem Ci po to abyś nie musiał szukać każdego programu oddzielnie (co jest niezmiernie irytujące :evil: ).

3. Z aktualizuj sterowniki do karty dźwiękowej (i co z tego, że jest zintegrowana) bo bez odpowiednich sterów nic nie zrobisz lepiej sprawdź w książeczce od kompa co Ci tam włożyli (bez skojarzeń :) ).

4. Zainstaluj najnowsze patche do gry.

5. Ja już naprawdę nie mam zielonego pojęcia co to może być. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak: chciałem sobie pograć w Far Cry, tak więc instaluje go a tu na końcu instalacji wyskakuje komunikat: Masz starszą wersje DX, zainstaluj DX 9.0c, oczywiście zainstalowałem, gram sobie FC, ach te przycinanie. Wyłączyłem grę i tak se 2 razy klkiknąłem na ikonkę piratów, a tu: uruchomiło się! Czyli miałem złą wersje DX. Poprzednią instalowałem z płyty CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, jak udało wam się dotrzeć chociażby do Grenady?mapa zatrzymuje mi się tam gdzie zostawiam statek, dalej popylam z załoga i błądzę kilka miesięcy, trafiłem na 3 osady (jedna angielska i dwie pirackie) ale samej Grenady nie mogę znaleźć :( zresztą taka sama sytuacja jest z tym drugim niedostępnym od strony morza miastem. Próbowałem iść na kompas ale niestety, nic to nie pomaga :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, jak udało wam się dotrzeć chociażby do Grenady?mapa zatrzymuje mi się tam gdzie zostawiam statek, dalej popylam z załoga i błądzę kilka miesięcy,
Mapa pokazuje tylko pozycję statku, na lądzie nie działa. Żeby dotrzeć do Grenady najlepiej wylądować tak, aby być na wschód od jeziora, potem maszerować prosto na zachód aż do jego brzegu, a potem wzdłuż brzegu jeziora i dojść do miasta. Droga jest długa i zajmuje sporo czasu. Inna możliwość, ale jeszcze dłuższa to wylądować u ujścia rzeki, która wypływa z jeziora i iść wzdłuż jej brzegu, a następnie wzdłuż brzegu jeziora, zgubić się nie sposób.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę późno piszę, ale lepiej późno niż wcale. :D

Okręt liniowy(ship of the line) można zdobyć TYLKO na anglikach.

Muszą bardzo cię nie lubić i występuje on chyba tylko jako "nowy okręt wojenny" dla Anglików.

Bzdura - Ship of the Line mozna zdobyć na wszystkich pozostałych nacjach oprócz Hiszpanów. Wprawdzie nigdy nie widziałem takiego statku pod holenderską banderą, ale w wielu FAQach dotyczących tej gry było napisane, że jest to możliwe. Na pewno można zdobyc na Anglikach i Francuzach, bo sam kilkakrotnie w ciągu gry zdobyłem takie statki ( grałem na poziomie Rouge, rok startu 1640 ). Żeby zwiększyć szanse na pokazanie się takiego statku trzeba odpowiednio ich zdenerwować i czekać aż z bogatego i dobrze rozwiniętego portu wyślą w pogoń ship of the line. Z rzadka gdzieś na morzu można po prostu spotkać taki statek ale to już wyłącznie kwestia szczęścia.

Jeśli ktoś ma problem z uszczęśliwieniem załogi to nic tak ich nie cieszy jak ilość złota, którą mamy do podziału. Generalna zasada jest taka, że jeśli na łeb wypada po 3000 złota to będą cały czas zadowoleni, nie ważne jak długo pływamy. W momencie gdy mam juz ponam milion sztuk złota mogę bezproblemowo utrzymywac załogę liczącą ponad 400 ludzi, a na morzu jestem juz ponad 250 miesiecy w jednej ekspedycji ( ponad 20 lat )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkryłem inny sposób nawigacji na lądzie. W czasie gry widzisz tylko swój statek ale jeśli zapiszesz gre a potem wejdziesz do odczytu to na mapie bedzię pokazywać twoją pozycje na lądzie.

PS Przeklęta Grenada rozwaliła mi już trzecią grę :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY mnie normalnie trafia. Przy próbie uruchomienia gry (wersja kolekcja klasyki nośnik DVD) wyświetla sie komunikat :Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się ponieważ nie znaleziono MSVCP71.dll ponowne zainstalowanie aplikacji może naprawić ten problem

za każdym razem jest tak samo, instalowałem już na świeży system windows xp oraz win98

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje Ci windowsowej biblioteki. Ściągnij brakujący plik z sieci (spokojnie, są legalnie dostępne, po prostu wpisz nazwę w google) i umieść go w katalogu windows->system32. Powinno zadziałać. Jeśli nie, to zobacz na stronę Cenegi, czy nie ma jakiegoś patcha dla Twojej wersji gry, który to rozwiąże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, mam mapę, gdzie jest zaznaczona kryjówka markiza Montalbana. Pisze, że to jest na północ od portu Vera Cruz. Jako punkt orientacyjny jest Cypel Noży. Ale gdy płynę na północ od Vera Cruz to jest punkt orientacyjny, ale nazywa się Skały Noży. Gdzie mam przycumować, aby móc znaleźć kryjówkę Montalbana? Oto mapa kryjówki:

http://img56.imageshack.us/img56/2100/mapahk1.jpg

A to mapa mojego położenia, proszę, aby zaznaczyć na tej mapie kropką, gdzie mam przybić do brzegu, aby znaleźć kryjówkę:

http://img396.imageshack.us/img396/7952/mapa2lk9.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkty orientacyjne są generowane losowo dla każdej gry, więc nikt Ci dokładnie nie powie, w którym miejscu masz lądować. Jedyne co mogę powiedzieć, że wcale nie musi być to tak blisko miasta. Płyń po prostu wzdłuż wybrzeża, patrz na konfigurację linii brzegowej i szukaj tego punktu orientacyjnego. Ich nazwy często są podobne, więc nie jest to raczej miejsce, w którym powinieneś lądować. Skoro ma być cypel, to musi być gdzieś dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...