Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Drizzt_PL

Ciekawe mmorpg bez miesięcznego abonamentu.

Polecane posty

Heh, a co Ty myślisz, że w WoW'ie jest inaczej?

Nie rozumiem czemu tak nagle "wyskoczyłeś" z WoW'em, skoro słowa o nim nie wspomniałem. WoW faktycznie również opiera się o grind, ale nie można nie zauważyć że poza grindem oferuje on mnóstwo innych opcji, niedostępnych w większości MMO. Dajmy na to profesje: kiedy nie masz już ochoty tłuc się z mobami, możesz pobawić się w alchemię, zbieranie ziół, wytwarzanie przedmiotów, bandaży i lekarstw itp. Wynika z tego kolejna przyjemna rzecz: dość rozbudowana gospodarka i ekonomia. Kupujemy materiały, sprzedajemy wyroby, handlujemy usługami itd. A umiejętnie poprowadzony handel skutkuje dość przyjemnymi efektami np. kiedy jeszcze grałem, to mieliśmy z kilkunastoma kumplami z gildii praktycznie monopol na wszelkie wyroby górnicze ('bar'y' i 'ore'y'). Po prostu cały AH był zapełniony naszymi wyrobami, i większość rozchodziło się jak siwże bułeczki.

Dodając do tego jeszcze Battlegroundy, instancje, raidy na stolice wrogich ras (nigdy nie zapomnę raidu blisko 150 osób na Stormwind - blisko 4-ro godzinna walka - bezcenne). Do tego ogromna ilość przedmiotów i setów i mamy obraz gry prawie idealnej. Niestety musiałem skończyć grać z powodu braku kasy, a szkoda.

A jak się ma do tego Silkroad. Mało przedmiotów i poza grindem nie mamy absolutnie nic do roboty. Tylko te karawany na późniejszych levelach (a w WoW'ie większość opcji mamy dostępnych praktycznie od początku). Do tego wspomniane zarówno przeze mnie, jak i przez Ciebie problemy z wbiciem na serwer. Jest naprawdę sporo dużo lepszych gier MMORPG (nawet wśród darmowych produkcji)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskoczyłem tak z nim bo zastosowanie grindu nie jest żadnym zarzutem, który by Silkroadowi skrzydła podcinał wobec konkurencji - grind istnieje praktycznie we wszystkich produkcjach na piedestale, jest kluczem ich rozgrywki (dopiero gdy odejdziemy od regularnych MMORPG mamy taki Guild Wars, czyli przygodówkę online). I tylko o to mi chodziło, bo zabawa w profesje szybko się nudzi (przynajmniej mi) a i zastąpić grinda się nimi nie da. Dlatego istnienie grindu w SRO (któremu wypomniałeś questy "zabij 30 mobów", które w WoW'ie są non stop) minusem nie jest. Ot, nic więcej - czyste przesłanie. Nie rozwodziłem się nad pozostałą ułomnością Silkroada - faktycznie mała ilość stuffu ostro daje po nerach produkcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->slee

No i teraz wszystko jasne. Oczywiście że profesję się nudzą. Wspomniałem o tym aby podkreślić że taki np. WoW oprócz grindu oferuje również inne możliwości, aby gra nie stała się monotonna. Również kiedy pisałem o Silku, użyłem stwierdzenia o questach aby podkreślić to, że poza grindem (nie ważne czy pod postacią questów, czy zwykłego bicia mobów po poziomy) nie ma tam absolutnie nic do roboty, bo wszystkie ciekawostki zaczynają się dopiero koło 80 lvl, a żeby taki nabić trzeba trochę czasu poświęcić (zwłaszcza bez premium).

-->dawidek3294443

Skoro szukasz gier z instalką mniejszą niż 1 GB i żeby sterowało się na WSAD'zie to polecam ci Dekaron (krótki opis dałem kilka stron wcześniej - poszukaj), Fiesta Online (o ile nie rażą cię kreskówkowo-bajkowo-cukierkowe klimaty ;)), no i ewentualnie Shaiya (chociaż tam jest już instalka chyba ciut większa niż 1 GB - musisz sprawdzić).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest ultra duza liczba Noobow(nie Newbie!), ktorzy poprostu utrudniają grę, widzialem co nie co

Alternatywa To Flyff - tam spotkalem moze dwoch? Darmowe, jak i rowniez malo znane i jest tam malo polakow, wiec to moze dlatego? O dziwo amerykanie to nie nooby, tylko polacy z neostradą(oczywiscie wszelkich "normalnych" uzytkownikow serdecznie przepraszam :)) i brazylijczycy xD, Często się slyszy np. Buff plz, albo pienc golda plis! Glupota przekracza wszelkie granice,

We flyffie tego nie ma, bo zwykle takich ludzi tępią albo ignorują...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave!

Hinata -> nawet nie mow, ja sie ostatnio coraz czesciej spotykam z okresleniem "Polish Neo child" uzywanym w rozlicznych sytuacjach z udzialem naszych rodakow, nie wiem czy to wynika z tego, ze w Polsce mamy wyzsze srednie IQ (takie brytyjskie neo child moze jest a durne by gre wlaczyc), czy tez ze kultura u nas lezy i kwiczy, ale to co wyprawiaja nasi rodacy w Cabalu (gdzie indziej pewnie tez) to wszelkie granice juz przekracza - spotyka sie paru - parunastu trepow i na glownym kanale slyszalnym dla wszystkich zaczynaja sie wyzywac i jechac po swoich matkach, zenada. Albo inne zabawne sytuacje - podbiega do mnie jakis low level (sam zreszta tez jestem poczatkujacym w Cabalu i levelu tez nie mam jakos specjalnie wyzszego) i zaczyna mnie wyzywac (Polak, a jakze), potem probuje mnie zalatwic (PK oczywiscie, bo chyba zwyklego duelu obsluzyc nie potrafi, tudziez czuje sie nieswojo jesli nie moze zadac pierwszego ciosu z zaskoczenia), a jak sie przekonuje ze mam troche zbyt wysoka obrone by mogl mnie trafic, za to ja biore go na trzy ciosy, to sie szybko teleportuje do miasta i dalej wyzywac przez glowny kanal od cheaterow i noobow... Wysoko levelowi (obowiazkowo z "PL" w nicku, zeby wszyscy widzieli, ze sie chamstwo u nas szerzy) tez sa zabawni zreszta - podbiega taki w miejsce gdzie sie probuje questa wykonac (np. unikatowe potworki), spokojnie czeka az ja twardego przeciwnika probuje zalatwic meczac sie przy tym, po czym na koniec odpala jednego skilla i oczywiscie zabity stworek laduje na jego koncie, okazyjnie jak wypadnie cos lepszego, to sprzedaje nam silny cios w plecy (zalatwia jednym ciosem) po czym spokojnie zbiera z trudem wywalczony przez nas przedmiot (zeby jeszcze mu byl przydatny - on to ustrojstwo sprzeda za pare groszy dla niego, a mi taki silniejszy przedmiot by sie przydal, tudziez zastrzyk gotowki z jego sprzedazy bylby dosc znaczny).

Momentami wstyd mi jest przyznawac sie, ze z Polski pochodze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metin2 ma cos w sobie takiego pomimo ogolnego wybrakowania, ze chce sie w niego grac.

Oczywiscie nie grajcie na polskim serwie, bo tam az roi sie od holoty polskiej.

O braku kultury nie warto wspominac.. dzieki moim screenom z 10 - 15 osob dostalo blokade konta na 1 dzien. Gra ma PK. Za bycie dobrym macie range np. przyjazdny itp., a za bycie zlym np. okrutny itp. Atakuja nas z bylw powodu, czesto w grupach. Kto widzial takie bandy co sie wlocza po osiedlach, to wie czego sie spodziewac na serwerze.

Sa osoby, ktore reprezentuja odpowiedni poziom, ale jest ich, jak w naszym calym spoleczenstwie zbyt malo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIedawno jak sciagałem sterowniki to zainstalował mi sie link do wesji trial WoW polecam jeszcze nie instalowałem bo czekam na ferie i wiecej wolnego czasu :P ale zapowiada sie fajnie mozna sprawdzic czy warto płacic 50zł miesicznie

sry za błędy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zaproszenie (sztuk: jeden) do zamkniętych beta-testów powstającej gry Runes of Magic (RoM), gra po ukończeniu beta-testów nadal będzie grą F2P (bez kont premium) i zapowiada się naprawdę niesamowicie (sam nabiłem 18 poziom magiem i chwilowo nie gram z braku czasu, ale jakby ktoś mnie szukał - mój nick to Vilgefortz), nie polega tylko na bezsensownym GRINDzie, ale jest wiele questów do wykonania z czego tylko nieznaczna część opiera się na standardowym "zabij 10 mobków". Gra powala już na samym początku, przy tworzeniu postaci, mnogością opcji, a im dalej tym lepiej ;)

Jeżeli ktoś chciałby to zaproszenie, to pisać :)

PS Zaproszenie wyślę pierwszej osobie, która zgłosi w tym temacie chęć na e-mail wysłany mi na PM :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczalem ostatnio grac w Rohan : Blood Feud.. ktos slyszal o czyms takim? Chetnie zobacze jakie macie opinie o tej gierce.

Ja słyszałem! Nawet trochę grałem. Gra mi jakoś nieprzypadła do gustu :/. Odrzuciła mnie też grafika, co prawda nie jest zła, ale jakaś taka... no sam nie wiem jak to ująć ;) (może stałem się takim dzieciuchem który ślini się na grafę a la next-gen :)?). A rasy przypominają mi te z L2. Aczkolwiek nie sądzę by gra mogła się nie podobać :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cabal online...

i nic więcej.. za Free.. :)

Grafika... dobra ale wiadomo free gra od grafy dużo w grafie nie oczekujcie..

baardzo dobra gra mmo... takie diablo mmo(nie dosłownie :P) 6 postaci do wyboru :) magowie łucznicy wojowie dualisci.. (wiadomo te klimaty..) Mapy dość małe.. questy powtarzalne... ale baaardzo opłacalne (i sprowadzają się do tego by iść, zabić, dać {jednoczesne expisz :P} baardzo fajny Pvp system :) System combo.. (kazdy wie co to combo:P) tutaj to w 1 combosie naliczamy skillami combosa jednocześnie zwiększając dmg..Taka zabawa wymaga ogromnego refleksu by naliczyć duże combosy :)

nie będę się rozpisywać ani reklamować gry... ani nawet dawać linków (www.google.pl) ale polecam tą grę jako umilacz czasu .. drugie diablo .. i w końcu to mmo... jak ktoś szuka czegoś co nie jest złe i jest za free.. --> Cabal (mój wybór chociaż mam gram w inne MMO)

PS

przypomniałbym o L2.. ale.. jak traktować granie na private server? (skoro klienta za free ściągnąć można z Officialnej strony ) (czy to tutaj nie będzie traktowane jako Pirat..) ale to już nie na ten temat...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje bliżej poznać grę Dofus, może się spodobać fanom Tibi (aczkolwiek grafika jest bardziej strawna, a walki są prowadzone w systemie rurowym). W grze można zapłacić "dobrowolnie" abonament.

Serdecznie zachęcam

PS. Grę można ściągnąć ze strony http://www.dofus.com/en/mmorpg/download/full.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie spelnieniem wszelkich marzen byla by gra nie fantasy, nie jakis magiczny gniot, tylko gra na podstawie historii.

Najlepiej o Samurajach, gdzies tam osadzic akcje w Japonii.

Wiem, ze robia taka gre.. ale kiedy, i czy kiedys to skoncza? Do tego na pewno nie bedzie za darmo.

A jesli nie o tym, to przynajmniej o sredniowieczu. Prowadzenie krucjat.. ( tylko gracz ), przeciwko niewiernym ( tylko gracz ), jakby to musialo pieknie wygladac.

Albo zrobic sobie maly biznes.. taka karczme, zatrudnic npc i niech on obsluguje graczy.. ;(.

Niestety, nie ma teraz ambitnych produkcji. W wiekszosci to cale mmo to jest glownie fantasy, uproszczone, nastawione tylko na łubu-dubu. Niz poza tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chip N' Dale's

Zapraszm i polecam

Mu Online (mmorpg) jest też fajne, gra bardzo dużo Polaków i jest miła atmosfera, ale niestety serwer globalny (dla Europy i Ameryki) jest tak zje**** że wstyd tam grac, support 0 a haxów coraz więcej :/

Jakby ktoś umiał na koreańskim się zarejestrować to niech na pw mi wyśle intrukcje :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9dragons. Polecam, o ile graliście kiedyś już w mmorpga i znacie dość dobrze angielski. Na europejskich serverach jest sporo polaków, ja gram na amerykańskim, bo mniej obciążony. Gierka osadzona w realiach Chin pod władzą Dynastii Ming. W miarę dobra grafika, no i gierka darmowa. 6 różnych klanów do wyboru, na każdy przypada Mag, Healer, Warrior i Hydbryda(połączenie wszystkich 3 klas, najtrudniejszy do opanowania). Początkującym polecam grę warriorem(do klanu dostajemy się po wykonaniu kilku questów, początkowo jesteśmy bez klanu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij sobie Runes of Magic. 15 grudnia startuje open beta, a gra się zapowiada wybornie. Sama grafika zresztą też ładnie się prezentuje ;)

Ktoś jeszcze z forumowiczów czeka na tą grę? Ja osobiście bardzo się napaliłem na nią :P

A tutaj oficjalna strona gry -----> http://www.runesofmagic.com/en/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Zapewne mówisz o Dark Eden. Przyznaje, gra kiedyś była wyborna, ale po przejęciu przez JoyMax (tak, ci od Silkroad'a) gra IMO padła. Największym problemem starego globala byli cheaterzy, których było naprawdę mnóstwo. Joymax miał się zająć tą sprawą, a zajął się tak, że nie dość że cheaterów i botów wciąż jest sporo, to gra nie ma sensu jeśli grasz bez premium. Mały exp rate, brak dostępu do blisko połowy świata, tym samym brak najlepszych broni i zbroi. Jak dla mnie granie w to teraz nie ma sensu. Niestety, bo gra była naprawdę dobra. Mroczny klimat, świat stylizowany trochę na postapokaliptyczny, wampiry i łowcy wampirów. Jedyne czego od początku można by się było przyczepić to grafa - 2D, podobna trochę do Diablo.

Reasumując, gra dobra, ale przez politykę wydawcy niegrywalna dla chcącego zagrać za free.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...