Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lord Nargogh

Rebusy II

Polecane posty

Assassin's Creed 2? Leonardo Da Vinci, który wystąpił w grze i... hmm, herb templariuszy toto chyba nie jest, ale barwy pasują, więc może...

Oddaję, oczywiście.

EDIT: Z tego, co znalazłam, jest to herb Florencji, a miasto to też było w AC2. Więc to na pewno to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się, ja zadaję?

post-114790-1297117533_thumb.jpg+post-114790-1297117539_thumb.jpg+post-114790-1297117544_thumb.jpg+post-114790-1297117550_thumb.jpg+post-114790-1297117554_thumb.jpg+post-114790-1297117639_thumb.jpg

@gerbilos - A dlaczego? Ale i tak źle :) To też nie DMC.

@AhiPL - Niet.

@ Math - Niet.

Podpowiem tylko, że nie ma znaczenia, co dokładnie przedstawiają przedmioty z obrazków.

No to podpowiedź numer 2: Wszystkie przedmioty związane są z pewną osobą, a jeden z nich wyraźnie na nią wskazuje. A, nawet dwa są z nią związane. Chociaż, nie trzeba zgadnąć, co to za osoba, nie jest to potrzebne. To jedynie ułatwienie.

@Kiro - Nie, Geralta wybrałem dla zmyłki :)

Ołkej, jeszcze podpowiedź "na do widzenia" - co jest przedstawione na obrazkach? Na każdym z osobna.

@HKNSHM

Teoretycznie wszystko pasuje, ale to nie to. Tak to fajnie wytłumaczyłeś, że aż szkoda zaprzeczyć :)

Powtórzę, nie ma znaczenia, co dokładnie jest na obrazkach. Czy to Geralt, czy "Do boju" - to nie ważne. Chodzi o to, co to są za przedmioty.

Nie idzie Wam, to może w ramach treningu powtórzcie sobie alfabet. No, powtarzajcie za mną:

A B... (Tak, to jest podpowiedź :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któreś Call of Duty?

To może Devil May Cry 3.

Chodzi mi mniej więcej o style waliki. Geralt jest mistrzem miecza, był też jakiś styl związany z bronią palną (strzelba). Reszty nie potrafię dopasować.

@down - Team Fortress 2 jest bardzo obszerną grą, więc można wieloma sposobami do niej nawiązać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łii, rebus, który jest trudny (albo taki się wydaje) =D

Może Team Fortress 2?

Pierwsze 2 obrazki kompletnie nic mi nie mówią. Drugi jednak kojarzy się z Australium. Trzeci, strzelba, to chyba oczywiste - jest to popularna broń w grze (ma ją Heavy, Pyro, Soldier i Engie). Czapek i kapeluszy mamy w grze mnóstwo (zwłaszcza kojarzy mi się wieża z takowych), a plakat "Do broni"... Cóż, gra to strzelanka.

Na pewno źle, ale miło było spróbować. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Geralt = czyli postać = pewnie chodzi o sam fakt, że tworzymy własnego bohatera, jak w każdej grze typu RPG

2. Notatnik = jak w każdej grze RPG jest to? - Notatnik na zadania/questy albo np. może to się kojarzyć z księgą, gdzie się ma czary/umiejętności

3. Monety = czyli złoto - coś czym się płaci w handlu - na zakupy przedmiotów, eliksirów i innych rzeczy

4. strzelba = czyli broń dystansowa czyli łuk, a łuk to jedna z podstawowych broni w gach RPG, oprócz miecza i magicznej laski/kostura

5. cylider = hmm... no wszelakie ubrania i szaty, które możemy także mieć w grze

6. plakat = pisze na nim "Do boju!" - pewnie chodzi o samą ideę walki ze złem i wyprawy Naszego bohatera, który ma ocalić kogoś + cały świat z rąk największego zła i takie tam

Wszystkie te rzeczy są związane z jakąś osobą albo przynajmniej dwie z nich bezpośrednio na nią wskazują. Mi osobiście się kojarzy ta strzelba do bohaterki/ - łowczyni dokładnie o imieniu Elena (która jest Siostrą, no bo jak i są Bracia czyli Fraterzy, to i wiadomo musi być komplet) z Fratera, która pałała się tylko używaniem wszelakiej broni palnej - od strzelb i obrzynów do mingunów i superduper spluw. Drugą rzeczą, która może pasować do tej panienki z Fratera, jest cylinder, który jest oznaką elegancji, jeśli chodzi o strój i ubiór, a wiadomo, że kobiety zawsze muszą ładnie i elegancko wyglądać i się prezentować.

1 obrazek to postać = ów bohaterka z Fratera, to też jedna postać do wyboru z trzech, które można wybrać - chodzi o sam fakt postaci - męska albo żeńska. 2 obrazek też pasuje do Fratera, bo w każdym hack'n'slashu jest notatnik na questy i czary. 3 obrazek i monety czyli złoto - wiadomo. 4 i 5 wyjaśniłem. 6 - walka ze złem, które zaatakowało miasto, w którym się na początku znajdujemy - Kamieniec Górski (czy jakoś tak, dawno nie grałem). Stawiam więc na Fratera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam Fallouta 3.

Księga - nawiązanie do bibliotek?

Karabin - wygląda jak karabin Washingtona.

Cylinder - również nawiązanie do Washingtona?

Obraz propagandowy - przypomina okres sprzed wybuchu bomby

Monety - można było znaleźć jakiś zestaw monet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian trafił grę, ale nie wyjaśnił poprawnie obrazków :/

Wszystkie przedmioty można było znaleźć w Muzeum Historycznym.

Geralt - figurka Geralta. W F3 możemy znaleźć figurkę Action Abe (Honest Abe - tak nazywano Lincolna, powtórzyliście alfabet? A BE :D)

Notatnik - dziennik Lincolna

Monety - kolekcja monet z Lincolnem

Strzelba - to Karabin Samopowtarzalny Lincolna. Lincolna, nie Waszyngtona.

Cylinder - w tym samym muzeum na ziemi leży cylinder Lincolna

Plakat - możemy znaleźć dwa plakaty (wyglądają jak ramki na zdjęcia)

Na Lincolna wyraźnie wskazywał właśnie cylinder oraz karabin (ten ze zdjęcia należał do niego, a ten w grze był na nim wzorowany).

Zadajesz, MarYanOooo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...