Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lord Nargogh

Rebusy II

Polecane posty

CoD: Black Ops ? Na 3 obrazku jest nazwa OB. Po zmianie ustawienia liter mamy BO (Black Ops). 2 obrazek mamy dinozaura, czyli przenoszenie w inne czasy, co występuje w BO. A 1 to już sam nie wiem (wiem, mam pokrętną logikę :happy: ). Mówiłeś również, że to nowa gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba to. Przecież była ta słynna afera, że w Black Ops miały być dinozaury czy coś takiego.

Wciąż nie wiem o co z tymi dinozaurami w BO chodziło, ale ZOMO prowadziło przesłuchania też, a bohater głównie siedzi na krześle przesłuchiwany (real time dla niego). Więc to na 99,9% to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na 99,9% to.

Hmm, zmieściłam się w 0,1%, łaaaał... :)

Wszyscy źle odpowiedzieli. Rebus ma się nie kojarzyć, tworzy on nazwę czegoś, co znajduje się w grze i jest tak ważne, że nie da się tego w grze zapomnieć (Jak, nie wiem, Aperture Science z Portala).

Raz

Dwa

To i

./=
są czymś, co ma pomóc w rozszyfrowaniu nazwy (trzeba zamienić jedna literkę).

A normalna podpowiedź?

To połączone z tym

Wrestlefan - 3 punkt regulaminu. Gdzie w NN jest nazwa czegoś, co złoży się z pierwszych 2 obrazków? :dry:

24adi05 - Ech, a niby dlaczego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak słabo? :(

Wszyscy źle. Dam ostatnią podpowiedź.

Raz

Dwa

Podpowiedź nr 1.

Podpowiedź

./=

Bonus:

Raz

Dwa

A na dzisiaj co?

Podpowiedź 2

Widzę, że niektórzy nie potrafią przeczytać prostego regulaminu i kilku wcześniejszych moich postów, więc - BEZ WYJAŚNIENIA KAŻDEGO ELEMENTU, NIE UZNAJĘ ODPOWIEDZI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejmę się próby rozwiązania. Powiem tak. Aby jakoś to połączyć i wyjaśnić, musiałem się nieco rozpisać...

Trzeba to logicznie ułożyć:

1. "Spitter pluje żrącym kwasem, i stanie w miejscu które opluje byłoby zwykłą głupotą" - pasuje więc pod L4D2, i ten obrazek, który się odnosi do miejsca tam, gdzie stało ZOMO, co kojarzy się z cytatem o tym zombie, że jest to zwykłą głupotą, jak się będzie stało w miejscu z kwasem, tak, jak z tym ZOMO... głupie trochę, no ale cóż.

Jeden z rodzajów zombie w Left 4 Dead 2 . T-rex pasuje pod jakiegoś tanka albo coś koło tego. Tak, pod Tanka z L4D2 - masywny i agresywny

Podpowiedź nr 1.

Podpowiedź

Tampony... używają tego kobiety, a jest jedna kobieca postać w Left 4 Dead 2 - Zoey

Albo być może to pasować pod to, że tampony wchłaniają wilgoć pod pachami (poleciałem nieco tekstem z reklamy xD),

co może się kojarzyć z tym, że jeden z rodzajów zombie wybucha - Boomer - nawet jego opis pasuje: "Boomer lubi eksplodować - dzieje się tak przy bliższym kontakcie lub po jego śmierci. " - a przecież tampony

używa się w intymnych miejscach, a to się kojarzy z "bliskim kontaktem" - wiadomo co dalej się kojarzy...

./=

Co to za znak? Kropka i znak równości - jest takie zdanie "koniec i kropka" - trochę pasuje, bo kropka to zakończenie np. zdania a i znak równości też pasuje bo sumuje np. liczby, więc też coś kończy. Czy to by się nie odnosiło do zakończenia fabuły w L4D2?

Bonus:

Raz

Pasuje pod kolejnego zombiaka z L4D2 - Inżyniera - ma słuchawki na głowie, przez co jest odizolowany od "wysokich dźwięków emitowanych przez bomby rurowe" - to tak, jak we śnie - jak mocno śpimy, to nic absolutnie nie słyszymy.

Wiadomo. Ewidentnie pasuje pod utrzymywanie życia całej czwórki ocalonych - "Zoey, Louis, Francis oraz Bill." tak długo, by nie dać się utłuc przez zombiaki.

A na dzisiaj co?

Podpowiedź 2

No wiadomo - zombiak, zombiak i jeszcze raz zombiak - całe L4D2

Stawiam więc, że może chodzić o grę Left 4 Dead 2 :) - sorry, że się tak rozpisałem, ale inaczej tego bym w miarę normalny sposób nie ułożył. Jakbym nie trafił, to proszę Cię, MathRavenko - daj odpowiedź, bo chyba wątpię, by ktoś to rozwiązał. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę było aż takie trudne? Szkoda, strasznie szkoda. Oto rozwiązanie zagadki:

Dead Rising 2

Dlaczego? Jak wspominałam, 2 pierwsze obrazki tworzą nazwę czegoś w grze ważnego. Co konkretnie nam może powstać? Zomo i Rex... Zomorex?

Nie ma czegoś takiego, jak Zomorex. Dlatego przychodzą z pomocą 2 kolejne podpowiedzi, jeszcze w pierwszym poście pokazane. OB oraz ./= Co znaczyły?

Przyjrzyjcie się na logo OB. Mamy tam O.B. Ta nieszczęsna kropka. Druga podpowiedź miała powiedzieć coś w stylu ". to to samo, co =". Czyli O=B.

Zamieniamy literki O w literki B. Zbmbrex? Nieeee. Zombrex? Jak najbardziej. Zombrex, czyli lek na chorobę zombie, bardzo ważny w grze.

Co oznaczał sen i puls? We śnie chodziło mi o literki Zzzz. Puls był pulsem. Oto logo Zombrexu. Teraz jasne, prawda?

A zombie, to zombie. Nie chciałam was męczyć dłużej tym lekiem.

Cóż, zagadka do oddania. Może nikt nie odgadł, ale jestem dumna z takiego rebusu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze nie idzie mi tak dobrze w słownych... No cóż, trzeba umacniać drugie miejsce w Rebusach (Tak, lubię się chwalić osiągnięciami w Z&Z :D )

Chcecie coś łatwiejszego, tak? Trochę szkoda. Ale i tak bym nic trudnego nie wymyśliła. Tak więc, zaczynamy zabawę. =)

Musi wystarczyć

Treser - tak, to snajper, ale gra nie ta. Nie jest to konieczne, ale łatwiej by było trafić, wiedząc, dlaczego właśnie on tu jest. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa strona, kolejny post do kolekcji :trollface:

Snajper

Niestety, Wahadlo i Treser nie trafili. Sprawdźcie kim jest ten snajper, co zrobił, wtedy pójdzie dużo łatwiej. :)

@offtop - Jak tylko uda się odpalić Steam, zatwierdzę :D

MrYoshi - Tak, Biała Śmierć. Był prawdopodobnie najlepszym snajperem w historii. Czyli należał do czego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciocia Wikipedia nie mówi nic o żadnych organizacjach, do których Simo mógł należeć... Nie wiem, może chodzi o Sniper Elite? No tak, należał do elity, w sumie pasuje. Sorry za wygląd tego posta, ale notowałem tu moje przemyślenia.

@up- fffffuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, a tak ładnie wytłumaczyłeś przy CoDzie... Szkoda, że przy Sniper Elite już Ci się nie chciało :)

Ale cóż, powiedziałeś, kim jest ten snajper, powiedziałeś, co zrobił, więc jednak zasłużyłeś na zagadkę. Tak, to Sniper Elite. Biała Śmierć, zabijając tyle setek Rosjan, z całą pewnością zasłużył na nazywanie go elitą. Czyli Sniper Elite.

MrYoshi zadaje. =)

@Up

Wybacz Gerbiliosie, pisałam to, zanim Twój post się pojawił, a teraz brzydko tak zmieniać zdanie z powodu wyjaśnienia dokładniejszego. Zwłaszcza, że *patrzy na dół* MrYoshi już coś skrobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mam ponad 50 punktów do dogonienia 47, muszę być szybka :D

I teraz znowu coś ode mnie... Przejrzyjmy półkę z grami:

Ze raz

Ze dwa

MrYoshi - niestety, źle Ci się skojarzyło :(

Ganja Man - także to nie to. Podpowiem, że pierwszy obrazek nie musi być nawet oglądany. Wystarczy pooglądać mojego posta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...