Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wojtek

Panel LCD - zakup, problemy, porady

Polecane posty

Więc 22" gorszej jakości są lepsze od 19" o lepszych parametrach? Jakoś wątpię ;P

Na mniejszym ekranie w mniejszej rozdzielczości wyciągnę więcej FPS-ów, a i wyglądać będzie w miarę ładnie i na 19" wcale nie będzie się wydawać malutkie. Jak będę chciał na 22" odpalić coś w mniejszej rozdziałce to będę widział pixel na pixelu, a tego nie chcę ;] Dlatego wybieram 19" gdyż i cenowo i pod względem parametrów wychodzą najlepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja zamieżam kupić 22´´ LG Flatron W2261V-PF (TN, 300, 20000:1, 2ms) DVI, HDMI, czarny

http://www.znak.pl/index.php?cid=209&s...d=l22LGW2261VPF

lub 22´´ LG Flatron W2284F-PF (TN, 300, 20000:1, 2ms) DVI, czarny

http://www.znak.pl/index.php?cid=209&s...d=l22LGW2284FPF

i jestem w dużej kropce !!!!

Już miałem kupić W2284 ale znalazłem W2261 i myśle co mam zrobić .

Przeglądając to forum zauważylem że większość chce kupić lub proponuje samsunga ? Dlaczego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę sobie kupić Samsung 22" T220, w mojej okolice tego nie zdobędę i muszę zamawiać przez internet, czy to bezpieczne?

W Techplanet dostałem takie info:

[...]W innych przypadkach można wykupić usługę testowania monitora pod względem martwych pikseli ? usługa taka kosztuje 80zł ? monitor jest sprawdzany przed wysłaniem czy nie posiada wypalonych pikseli + dodatkowo otrzymuje Pan na niego gwarancję 3dni ? jeśli w tym czasie na monitorze pojawi się jeden piksel można monitor wymienić, lub go zwrócić.[...]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam drobny acz wkurzajacy problem z monitorem : otoz gdy gram w gry to co jakis czas ekran robi sie na jakies 2-3 sekundy czarny a potem spowrotem widac akcje w grze ale akcja w grze sie wtedy nie pauzuje tylko slychac dzwieki a obraz mignie na czarno na jakies 2-3 sekundy a potem leci normalnie... od czego to moze byc ? dodam ze dzieje sie tak tylko podczas grania w gry bo jak chodze po necie slucham muzy czy ogladam filmy to jest zawsze normalnie tylko podczas grania tak sie dzieje. Ma ktos jakies pomysly ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tych w ktore najczesciej gram bo w reszte malo gram to moze nie zdazylo sie tak zdarzyc ale mysle ze we wszystkich by sie predzej czy pozniej zdarzylo takie cos... Na przyklad zdarza sie to gdy gram w : LOKI , unreal tournament , nfs pro street , mass effect. Natomiast nie zdazylo sie tak stac jeszcze np w : bloodrayne , test drive unlimited , far cry , gears of war , return to castle wolfenstein i kilku innych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj złącza wideo 2xHDMI - HDCP

Component

D-Sub

DVI-D

mini jack (stereo)

RS232C

Scart x 2

LG wydaje się dość porządną firmą. A monitorek zbyt drogi nie jest. Jak Ci się podoba to bierz ale przedtem przejrzyj oferty innych firm. Może znajdziesz coś dla siebie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W związku z tym, że mój Samtron 78E najwyraźniej domaga się odesłania na emeryturę (p. mój post w temacie o CTRkach) a nowego CRT o dobrych parametrach raczej nie dostanę, zapytuję: czy tak do 500-600 zł kupię jakiegoś przyzwoitego LCD? Najbardziej mi zależy na tym, by nie miał:

- wyblakłych kolorów;

- problemów z rozdzielczościami innymi niż natywna (znaczy by wyświetlany obraz wyglądał ładnie, w przypadku "panoramy" - by obraz w proporcjach 4:3 nie był rozciągany w żadnym z kierunków);

- koszmarnych czasów reakcji (czyt. przy szybkim przewijaniu czarnego tekstu na białym tle kolor tekstu nie zmieniał się na np. brązowy).

Poza tym przydałyby się sensowne czerń i biel, ale ich brak jakoś zniosę.

PS Jak ktoś wie, gdzie można zdobyć porządnego (nowego) CRT, to dawać linki ;), wyżej cenię sobie jakość obrazu niż ilość wolnego miejsca na biurku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajoma ma okazję dostać bardzo tanio Monitor 22" MAG TU2253W. Wiecie coś na jego temat? Ja się specjalnie na monitorach nie znam, więc postanowiłem popytać.

Znalezione na necie parametry:

* Przekątna ekranu : 22 ''

* Wielkość plamki : 0,282 mm

* Obszar wyświetlania (aktywny) : 473x297 mm

* Czas reakcji (Tr + Td) : 5 MS

* Jasność : 300 CD/m2

* Liczba wyświetlanych kolorów : 16,7 mln

* Natywna rozdzielczość obrazu : 1680x1050

* Rekomendowana rozdzielczość obrazu : 1680x1050

* Częst. odświeżania przy max. rozdzielczości : 75 Hz

* Częst. odświeżania przy rekomend. rozdzielczości : 75 Hz

* Częstotliwość odchylania poziomego : 30-82 kHz

* Częstotliwość odchylania pionowego : 56-76 Hz

* Głośniki : TAK

* Masa netto : 5.60 kg

* Masa brutto : 7.10 kg

* Złącza wideo : 2 x D-Sub15 DVI-D

* Normy jakościowe : TCO'03

* Kolor obudowy : czarno srebrny

* Panel obrotowy (pivot) : NIE

* Kontrast : 700:1

* Szerokość : 523 mm

* Standard VESA : TAK 75mm

* Głębokość : 178 mm

* Wysokość : 398 mm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka ;)

Ostatnio zakupiłem monitor Samsung 2333 SW, i mam problem z jego kalibracją pod xboxa 360 i komputer. Chciałbym mieć obraz jak najbardziej soczysty barwowo i kontrastowo/jasnościowo. Jednak wszystko na xboxie wygląda po prosu za jasno i wyblakle troszeczeńkę.

co mi poradzicie? Ja już nie mam siły grzebać po kontraście, barwach. gammie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nulus, zmniejsz (przede wszystkim) gamme i ew. jasnosc. zwieksz kontrast zeby uzyskac dobra czern, mozesz jeszcze poprobowac na koniec z nasyceniem kolorow. gamma to jasnosc polcieni, nie zmienia skrajnych wartosci (tak gdzies przeczytalem)

ja natomiast mam proste pytanie - waham sie miedzy monitorem 22 i 24'' (panoramiczny). mam zamiar na nim ogladac sporo filmow, ale czy do normalnej pracy 24" to nie zbyt duzo? i czy pikseloza nie rzuca sie w oczy, bo nie wiem jak moj 9600GT zniesie najwyzsze tryby (pomijam gry, bo gra w nizszej niz nominalna rozdzielczosci to raczej zaden problem)

konkretnie mam na oku LG W2452V (lub odpowiednik 22")

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest morze gdzieś test porównawczy ze screenami rozdzielczości 1900x1200 1680x1050 1440x900 i 1280x800 na 24 calowym monitorze?? I czy na takim monitorze można włączyć tryb 4:3 z paskami po bokach i mieć rozdzielczość np. 1280x1024 do przeglądania netu albo/i też do grania??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część modeli LG ma funkcję "4:3 in wide", czyli wyświetla takie czarne paski po bokach. Sam się nad takim zastanawiam, ale jest mały problem z rozdzielczością. Jeżeli monitor panoramiczny ma 1680x1050 to w trybie 4:3 będzie 1400x1050, a taki tryb nie istnieje i obraz pewnie musi być przeskalowany, a to znacznie pogorszy jego jakość. Może ktoś posiada takiego LCD i mógłby coś powiedzieć na ten temat?

PS. na 24 calowym ekranie z rozdziałki 1920x1200 zrobi się 1600x1200, więc w tym przypadku nie powinno być problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie to chyba każdy monitor panoramiczny ma możliwość wyśiwetlania obrazu o proporcjach 4:3 lub 5:4 z paskami po bokach. A nawet jeśli nie ma to taką opcję można też ustawić w sterowniku karty graficznejl, więc problemu w zasadzie nie ma. Tryb 1400x1050 istnieje (sprawdzane przed chwilą na takiej panoramie :) ). Zresztą takich proporcji używa się tylko w przypadku starych gier, w których nie ma możliwości wybrania roździałki 16:10. A w nowszych tytułach jak i w innych zastosowaniach (jak podane przez Rayu przeglądanie neta) jest to kompletnie bez sensu, bo w końcu po to się kupuje taki monitor, żeby było szerzej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W związku z tym, że mój Samtron 78E najwyraźniej domaga się odesłania na emeryturę (p. mój post w temacie o CTRkach) a nowego CRT o dobrych parametrach raczej nie dostanę, zapytuję: czy tak do 500-600 zł kupię jakiegoś przyzwoitego LCD? Najbardziej mi zależy na tym, by nie miał:

- wyblakłych kolorów;

- problemów z rozdzielczościami innymi niż natywna (znaczy by wyświetlany obraz wyglądał ładnie, w przypadku "panoramy" - by obraz w proporcjach 4:3 nie był rozciągany w żadnym z kierunków);

- koszmarnych czasów reakcji (czyt. przy szybkim przewijaniu czarnego tekstu na białym tle kolor tekstu nie zmieniał się na np. brązowy).

Poza tym przydałyby się sensowne czerń i biel, ale ich brak jakoś zniosę.

PS Jak ktoś wie, gdzie można zdobyć porządnego (nowego) CRT, to dawać linki ;), wyżej cenię sobie jakość obrazu niż ilość wolnego miejsca na biurku.

To tak dla przypomnienia :). Poza tym dodam, że monitor musi mieć złącze D-SUB (VGA), urządzenie bez takiego złącza będzie dla mnie kompletnie nieprzydatne. Również "bajery" w postaci głośników, kamerki etc. zupełnie mnie nie interesują. Aha, zrobiłem sobie tournee po mojej okolicy i wypatrzyłem takie opcje ;) (>500 PLN), liczę na wasze opinie (o Samsungu znalazłem już trochę, w większości niepochlebnych :D):

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/104269

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/452543 (ten wydaje mi się najciekawszy)

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/345433

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/108793

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/369145

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/254522

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...