Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wojtek

Panel LCD - zakup, problemy, porady

Polecane posty

Czyli można ustawić tryb 4:3 to fajnie. Ale może ma ktoś jakieś screeny jak wyglądają mniejsze rozdzielczości niż 1900x1200 16:10 na 24 calowym??I jeszcze jedno pytanko czy jeśli monitor ma złącze HDMI to można do niego podłączyć PS3?? I czy wtedy gry będą prze konwertowane do 16:10 czy zrobią się paski??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytań związanych z monitorami, w najbliższym czasie przykładam się wreszcie do zmiany mojego staruszka Samsunga CRT...

1. Czy mój HD3850 512mb , uważany za raczej już średnio-niską półkę, da sobie radę z najnowszymi grami w rozdzielczościach 1680x1050 do 1920x1200 ? A raczej chodzi mi o porównanie z 1024x768 na której teraz gram przy 17" CRT , gdzie nawet FC2 daje radę na Ultra + AA x2 z 20-30 fps...

2. Zauważyłem, że jest różnica nawet paru stówek po między LCDkami 22" a 24" [dobry 22" już za 600-800 zł jest, zaś 24" - minimum 1000-1100]. Czy opłaca się dopłacić do 24" czy lepiej zostawić resztę ? To ma się też do mojej grafiki...22" mają max. rozdzielczość 1680x1050 a 24" - 1920x1200.

3. Czy na pierwszy rzut oka można zobaczyć różnicę po między DVI a D-Sub [oczywiście na LCD] ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.O Crysisie możesz zapomnieć i o GTA IV :D. Ja ostatnio zmieniłem monitor na 22" i muszę przyznać,że lekko musiałem obniżyć detale.

2.Skoro 22" możesz mieć lekki problem to po Ci 24" :D?Ale oczywiście możesz zakupić 24"+jakaś nowa karta graficzna.

3.Niech ktoś się wypowie,bo pewien nie jestem :D

Ja też przy okazji mam pytanie.

Czy monitory LCD Full HD aż tak spadły z ceny?Pytam się ponieważ widziałem 42" Full HD-770?.Podam dokładniejsza konfigurację później(nie chce mi się tłumaczyć :P).

Pozdrawiam Kluz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby kupić nową grafikę, trzeba by wymienić procesor [Athlon x2 4400+] bo będzie ograniczał jakąkolwiek szybszą kartę, np. 4850 . I poza tym, nawet niemiałbym pieniędzy raczej na nową grafikę...chyba że ktoś mi znajdzie dobry 22" za 500 zł ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam LG w2252TQ, ktory chodzi po okolo 700 zlotych. Jest to naprawde jeden z najlepszych monitorow 22 calowych w tej klasie. Dodatkowo posiada tryb 4:3 - co oznacza, ze jak bedziesz gral w bardzo wymagajaca gre, to zmniejszasz rozdzielczosc do tej na ktorej grasz teraz i uruchamiasz ten tryb (choc tak naprawde polecane raczej to to jest do starych gier). Pozatym wiele gier posiada tryb szerokoekranowy - wiec nawet przy relatywnie malej rozdzielczosci obraz nie jest dziwnie i brzydko rozciagniety - choc wiadomo, ze skalowanie troszke go popsuje.

Jesli chodzi o roznice pomiedzy d-sub a dvi - tak, widac roznice golym okiem. D-sub wymaga tego, zeby karta obraz cyfrowy zmienila na analogowy, wiec automatycznie obraz jest gorszy. DVI tego nie wymaga, wiec obraz jest jak zyleta - jakbys byl w MM to podpowiem, ze monitory pokazowe najczesciej sa podpiete pod d-sub, a te, ktore chca sprzedac pod DVI....zeby klient zobaczyl "roznice" pomiedzy roznymi modelami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego LGka ktoś mi już polecał na innym forum kiedyś, i tak samo Samsunga T220....podobno także dobry monitor w takiej samej cenie jak ten LG. I średni spadek fps ile by wynosił porównując 1024x768 do 1680x1050 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no.....nie po to kupuje panoramę, żeby grać na 4:3 :-) Z ciekawości odpaliłem na 1280x1024 np. FC2 - spadek 4-5 fps, Burnout - to samo....a duża różnica 1280x1024 do 1680x1050 raczej nie jest. Więc czy po między tymi dwoma będzie ? 300 px szerszy obraz tylko....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pomysl o ile wieksze tekstury musza wejsc do karty graficznej itd itp Niby roznica niewielka, ale naprawde na predkosci stracic mozna mocno, zwlaszcza w grach typu gta4 czy chocby crysis (choc to drugie juz duuuuzo mniej niz kiedys) lub jesli masz 1gb na karcie :)

ps. inaczej - jesli masz mocna grafike, zalozmy pokroju 9600 lub 9800, to spadek nie bedzie az tak ogromny i plynnosc powinienes zachowac, ale nie masz mocnej grafiki wiec spadek bedzie spory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka niewielka, grafa musi wygenerować o 1/3 więcej pikseli. Porównanie miałbyś przy rozdzielczości 1540x1155, gdyby taka istniała :).

PS Naprawdę nie obraziłbym się gdyby ktoś się wypowiedział na temat monitorów, o które pytałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiś 20" ? Spojrzałem na porównanie wielkości ekranów monitorów, to panorama 20" wysokość ma taką samą jak mój 17" ....tylko sporo szersza. Tak więc jakbym wziął tanią 20" starczyłoby mi być może na 4850 Radeona...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbys wzial 20, kupil radeona itd itp to za pol roku bedziesz gadal, ze 20 jednak jest za mala (bo jest)...najlepiej zrob tak...radze ci to z dobrego serca: kup dobra grafike i ewentualie proca jesli jest slaby, potem kup za jakis czas...np. za rok...monitor. Lub odwrotnie i najwyzej w tych grach najbardziej wymagajacych bedziesz gral w nizszej rozdzialce np. 12cox x 1024

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kraven2000 - powstaje już przysłowie nawet :) "Kupując nawet najnowszy komputer, to wynosząc go ze sklepu, już jest stary" ....inaczej mówiąc, gdy kupie nawet załóżmy Core i7, 4870x2 , to za pare miesięcy już wyjdzie Radeon 5870x2 i Core i99 ....nie da się tak. Kupujesz to co możesz i tyle...a to na ile będzie starczeć zależy od budżetu. W planach miałem zmienić teraz procesor i płytę główną a grafikę dopiero na początku przyszłego roku ale nie przewidywałem zmiany monitora.

I 20" nie jest za mały :-) Skoro dla mnie moja 17" jest wystarczająco duża...nie wyobrażam sobie jednak niższego monitora czyli właśnie 19" . I już sam sobie odpowiedziałem: ten Samsung + np. ten Radeon 4830 . Czytałem testy i zaledwie pare procent [do 5 fps] jest mniej wydajny od 4850....a 100 zł różnicy to sporo.

EDIT: NightPlayer - prześledź moje zapytanie to będziesz wiedział :) 8800gt jest ciut lepszy od mojej karty...ale mało zauważalne przy obecnych sterownikach do mojego Radeona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przyslowie znam od wielu, wielu lat...mniej wiecej od czasow P133 :) Powiem ci tak...ja na w2252tq gram sobie w gta4 w 12cos x 7cos (nie pamietam juz dokladnie - najnizsza dostepna z automatu dla mnie) i gra wyglada swietnie, chodzi plynnie choc monitor ma natywne 1600. To tak naprawde zalezy od tego, na co sie nastawiasz. Spadek w jakosci grafiki na takim monitorze naprawde nie jest tak ogromny a przynajmniej trzeba byc naprawde zidiocialym czlowiekiem, zeby sie o to przyczepic jak to robia niektorzy "eksperci" na forach :/

20 jest male...moje 17 crt tez wydawalo mi sie ogromne i wystarczajace...teraz mam 22 i jest to tak w sam raz. 20 jest malo rozwojowe, zwlaszcza, ze 22 staje sie standardem - ceny tez sa juz dobre :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dla Ciebie w sam raz bo po prostu przywykłeś do niego...ja nigdy nie widziałem gdzieś u kumpla czy gdziekolwiek indziej prócz na półkach sklepowych 22" , więc tak samo później do 20" bym się przyzwyczaił. A co do tego jeszcze co mówiłeś, abym zmienił cpu, gpu itd. lepiej....nie mogę, bo chodzi głównie o monitor. Złożyłem drugi komputer dla ojca ze starych części (Sempron 64, zint. GF6....) i oddam mu tego CRT i musze sobie właśnie kupić nowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy przywyklem? Mam go od tygodnia mniej wiecej...wczesniej mialem szajsunga 17". Uwierz mi, ze w tej chwili obszar roboczy mam taki w sam raz...zwlaszcza w vista, ktora jest pod panoramy zrobiona :) Co do gier....graj po prostu w nizszych rozdzielczosciach - duzego spadku w jakosci nie uswiadczysz a gry nie beda jakos duzo wolniej chodzily :) 1600 zostaw sobie tylko jako obszar roboczy + filmy. Graj w 1200 :) W miedzyczasie przez rok pozbieraj na nowe podzespoly i po wymiance bedzie jak znalazl, zeby w 1600 w nowe tytuly grac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoc tak, ponoc niektorym "ekspertom" to bardzo przeszkadza itd itp... mi szczerze mowiac nie, nie widze wielkiej roznicy...ale trzeba wczesniej skalibrowac monitor odpowiednio i bedzie git :) Co wiecej, ja nawet w AOE gram w 1024 i jakos mi te lekko rozciagniete postacie bardzo nie przeszkadzaja. Co do smuzenia...wiadomo, ze lekkie wystepuje...ale nie denerwuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Windowsie [także mam Vistę :) ], będę na maksymalnym właśnie, jakoś 1024x768 za małe, a 1280x1024 nie mogę bo przy 60 Hz za rok straciłbym wzrok chyba. Ale w nowych grach jak to jest ? W starsze rzadko gram więc załóżmy drugą rozdzielczość mniejszą po 1680x1050, w wymiarach panoramicznych oczywiście, jak wyglądają gry technologicznie podobne do CoD 4, Crysis, FC2 itd. ? Czyli już przystosowane do panoram....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na panoramie jest normalne, ze pokazuje ci 60Hz - jest to pozostalosc po kineskopach....ale lcd nie ma czegos takiego jak odswiezanie :) Wiec oczy ci sie nie zmecza i nie popsuja - po odpowiednim skonfigurowaniu obrazu (zdecydowanie trzeba zmniejszyc jasnosc i kontrast bo oryginalnie wali i gwalci oczy). Co do pozostalych rozdzielczosci: gralem w fallouta 3 w 1200 cos tam, wygladalo swietnie i chodzilo szybko. Gralem wczoraj w gta4 w podobnej rozdzialce...chodzilo plynnie i wygladalo dobrze. Gralem w call of duty4, w 1600 i bylo dobrze :) Uwierz, naprawde nie widac az tak wielkiej roznicy kiedy obraz jest skalowany. Naprawde :) Kup tylko monitor dobry w swojej klasie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam LG z dwoch powodow:

ladniejszy design + szmatka do czyszczenia + kabel DVI w komplecie (a te sa dosyc drogie)

Gwarancja zero bad pixeli przez 30 dni + 3 lata normalnej gwarancji

Byc moze ktos tutaj napisze, ze LG kupuje matryce od szajsunga....i nie sklamie zapewne (nie wiem czy to prawda, tak slyszalem), ale to wlasnie LG daje 30 dni gwarancji honorowej a szajsung juz nie...o czyms to swiadczy :)

No i mam LG, wiec to tez przemawia za tym, co uwazam, za lepsze....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...