Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wojtek

Panel LCD - zakup, problemy, porady

Polecane posty

Waham się między dwoma monitorami do kupienia:

Samsung T220 (798zł) i Samsung T200 (665zł). Generalnie jestem zwolennikiem tej firmy, ale tu mam dylemat, bo w dziedzinie monitorów ekspertem nie jestem, a tu różnicy większych nie ma (wybór między wielkością, czy zagęszczeniem pikseli). Oczywiście na wszelkie inne propozycje jestem otwarty, ale poszukuję czegoś w ten deseń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam monitor LG L192WS. Coś mi walnęło z jednym guzikiem od menu - konkretnie guzik "up". I z tego powodu nie mogę podwyższyć jasności na ekranie.

Czy jest jakis program który rozjaśni mi ekran ?

Po co Ci program? Szukałeś w sterowniku od karty graficznej? Jeśli masz nVidię, to na pewno jest możliwośc rozjaśniania i zmiany kolorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Otóż dojrzałem wreszcie do zmiany monitora (rewelacyjny CRT 15" Phillipsa odejdzie do lamusa :D), ale iż w tym temacie się nie orientuję zacząłem czytać co nieco na różnych forach, lecz po solidnej dawce informacji już nic nie wiem. Wszelkie rady dotyczące matryc, kontrastów itp., jak również ilość dostępnych modeli przerosły mnie. Zatem proszę o polecenie mi jakiegoś (dobrego oczywiście) monitora LCD 19-22" do 1300 zł. Najlepiej, by był bez głośników i ze złączem HDMI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy LG L227WT 22". Dzisiaj zakupilem ten monitor i mam pytanie co do dzialania niektorych opcji np.pozycje pozioma i pionowa jak i zegar i faze, balans bieli i 4:3 in wide mam zablokowane nie moge nic zmienic, pozatym po wcisnieciu AUTOSET pojawia sie komunikat "cyfrowe wejscie wideo brak dostepu".Monitor podlaczony jest przez dvi do karty graficznej radeon hd3850.Chcialbym poprostu wiedziec czy te opcje powinny dzialac czy nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mam zamiar kupic identyczny monitor co telu tego LG-ka co o nim sadzicie wart swojej ceny czy nie?

wlasciwie to ten : http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=LG+22+L227WT-PF albo ten : http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=LG+22+W2284F-PF ktory z nich lepszy wg was ? jezeli to wam pomoze w ocenie to bedzie sluzyl do gier i troche (a moze nawet glownie) do filmow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mam zamiar kupic identyczny monitor co telu tego LG-ka co o nim sadzicie wart swojej ceny czy nie?

wlasciwie to ten : http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=LG+22+L227WT-PF albo ten : http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=LG+22+W2284F-PF ktory z nich lepszy wg was ? jezeli to wam pomoze w ocenie to bedzie sluzyl do gier i troche (a moze nawet glownie) do filmow.

Powiem tak z monitora jestem zadowolony bardzo i bardzo go polecam. W pazdzierniku w Chipie byl test 22" nie kupilem gazety ale akurat zobaczylem na ktorym byl miejscu l227wt no i byl na 2 gdzie przegral z monitorem ktory kosztuje okolo 2000zl wiec raczej dobry jest ten monitor:))))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam monitora LCD 19 cali ... Niestety moje fundusze wynoszą tylko ok 600 zł.... Moze coś wiecej ... Jaki obecnie jest najlepszy do tej kwoty ?? Prosze o linki ...

Kompletnie sie na tym nie znam : a Taki http://www.allegro.pl/item467168774_monito..._2ms_sklep.html ?? Poprostu szukam aby dobrze mi sie grało, przy niewielkim wkładzie finansowym ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie w końcu czas, że mój wspaniały, kochany itd. monitor kineskopowy zgaśnie na wieki. Jako że nowego dobrego kineskopa nie sposób dostać za rozsądną cenę, będę się musiał pewnie zdecydować na LCD :(.

I teraz pytanie - podczas korzystania z monitorów ciekłokrystalicznych błyskawicznie męczy mi się wzrok, po kilku, kilkunastu minutach zaczynam płakać rzewnymi łzami. Oczy wymagają przyzwyczajenia czy po prostu trafiłem na feralne modele? Jeśli tak - to jakich firm się wystrzegać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój stary monitor CRT zaczyna się psuć więc nadszedł czas na kupno nowego. Niestety na rynku niema już nowych monitorów CRT więc muszę zadowolić się LCD. Tu pojawia się moje pytanie, który z wymienionych przeze mnie monitorów jest najlepszy do zastosowań domowych a w szczególności do gier.

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=IIY+LCD+PLE2207WS-B

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/22_...pelny,id,49180/

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/22_...pelny,id,47933/

Jeśli ma ktoś lepszą propozycję proszę pisać :)

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszej ofercie Media Markt w Krakowie jest monitor 19 cali LG W 1934 - 399 zł...

Oraz monitor Samsung 2243 LNX- 599 zł. Jako ze nie znam sie na tym, moze wy mi pomozecie ?? Czy dobrze sie gra na 22 calach ?? Czy on nie jest troche za duzy ?? Czy ta 19 jest dobrym pomysłem do zakupu ?? Na co patrzec przy wyborze monitora ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze sie gra na 22 calach ?? Czy on nie jest troche za duzy ?? Czy ta 19 jest dobrym pomysłem do zakupu ?? Na co patrzec przy wyborze monitora ??

Ja mam monitor 32' postawiony jakieś ok. 0,5m i to mi w grze nie przeszkadza. Patrz na czas reakcji. Dla gracza najlepiej 0,2milisekundy 0,5milisekundy też jest dobrę. Różnica jest taka ze będziesz miał trochę mniej falujące drzewka w grze :P Ja się przerzuciłem z 19' CRT na 32' LCD i w jakości nie zauważam kolosalnej różnicy. Grafikę mam Radka 9600 Pro co nowością nie jest(i dawno temu też nie było ^^) i wyszystko wygląda bardzo ładnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie laickie pytanie: co to jest rozdzielczość natywna?

Rozdzielczość natywna to rozdzielczość, do wyświetlania której monitor został wyprodukowany. Rozdzielczość ta jest jednocześnie rozdzielczością maksymalną. Rozdzielczości niższe można uzyskać, ale obraz jest wtedy skalowany i nigdy nie będzie wygląda tak dobrze, jak w rozdzielczości natywnej (w przypadku LCD bo CRT sobie z tym radzi).

Rozdzielczość natywna jest ściśle powiązana z wielkością plamki, która w głównej mierze decyduje jaką natywną rozdzielczość będzie miał monitor. Teoretycznie najlepiej jeśli plamka ma wielkość rzędu 0,294 mm (przekłada się to na proporcje wyświetlanego obrazu do ilości cali, czyli wygodniej się wtedy pracuje ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam monitor 32' postawiony jakieś ok. 0,5m i to mi w grze nie przeszkadza. Patrz na czas reakcji. Dla gracza najlepiej 0,2milisekundy 0,5milisekundy też jest dobrę. Różnica jest taka ze będziesz miał trochę mniej falujące drzewka w grze :P Ja się przerzuciłem z 19' CRT na 32' LCD i w jakości nie zauważam kolosalnej różnicy. Grafikę mam Radka 9600 Pro co nowością nie jest(i dawno temu też nie było ^^) i wyszystko wygląda bardzo ładnie :)

1. 32' (32 stopy) czyli 9 metrów 75cm(w przybliżenu)?? To będzie 384'' (cali). Duży ten twój monitor.

2. 0,5 milisekundy czyli 500 mikrosekund, też jest dobre, zważywszy że twoje oko nie zauważy reakcji 2 razy dłuższej. Ciekawe, co to za technologia. Ile dałeś za ten monitor?

EDIT: Swoją drogą, 19 stopami też bym nie pogardził. W końcu te 5m79cm to nie tak źle, co nie??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mnie ktoś wyprowadzić z ew. błędu? Czyli tak : jeśli mam stareńki CRT (4:3, najczęściej chodzi 1024x768) i np. Crysis Warhead chodzi mi tam w miarę to jeśli zmienię na panoramę będę musiał grać w natywnej rozdzielczości (a kiedy będę grał w takiej będę miał z 10 fpsów) bo inaczej będę miał sieczkę zamiast obrazu.Czy tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BAMsE

Tak sobie patrzę na te screenshoty i się zastanawiam co one mają udowadniać, oprócz tego, że TRA obsługuje zarówno zwykłe roździałki 4:3 jak i panoramiczne...

@DzikuXXX

Porządniejsze modele panoram mają już wbudowaną możliwość ustawienia tego w jaki sposób monitor ma wyświetlać obraz z klasycznymi proporcjami. Do wyboru masz rozciągnięcie na cały ekran (nie polecam), rozciągnięcie z zachowaniem proporcji (wtedy masz czarne paski po bokach, sam gram w ten sposób w starsze tytuły) i wyświetlanie w skali 1:1 (bez rozciągania, w rozdzielczościach o mniejszej wysokości niż natywna monitora masz paski ze wszystkich stron). Zresztą nawet jak monitor nie ma takiej opcji to w sterowniku karty graficznej również znajdziesz możliwość zmiany trybu skalowania. Natomiast to czy jakość skalowanego obrazu o niskiej rozdzielczości (np. 1024x768) będzie Ci odpowiadać zależy tylko od Twoich upodobań. Polecam przejść się do sklepu i samemu sprawdzić na jakimś włączonym ekranie z wystawy (po prostu zapytaj się sprzedawcy czy może puścić jakieś inne niż natywne roździałki). Akurat wg mnie wygląda to całkiem znośnie i da się w ten sposób całkiem przyjemnie grać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...