Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lannister

upgrade - proszę o opinie

Polecane posty

cześć

Aktualny komp:

Procesor: Intel Core 2 Duo E6300 @ 1,86 GHz

Płyta: ASUSTeK P5VD2-MX

RAM: DDR2 1024 MB

Grafika: GeForce 7600GT

Rozważany upgrade:

Procesor: Intel Core 2 Quad Q8300 @ 2,5 GHz LGA775 BOX - 585 pln

RAM: DDR2 2048 MB PC800 CL5 - 220 pln

Grafika: ATI Radeon HD4670 512 MB DDR3/128bit DVI/HDMI PCI-E (750/2008) - 390 pln

cw sumie (upust 5%) - 1135 pln

Proszę o komentarze - komp do grania, ofkors. Czy na 2 lata wystarczy ?

pzdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zasilaczem mam mały problem polegający na braku wiedzy jaki jest lub gdzie można znaleźć jego opis :tongue:

a kasa... no kasa to niby jest ale nie mam ochoty wydawać bóg wie ile... może niech będzie że jeżeli do całości trzeba dodać 2-3 stówki to ok...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta: ASUSTeK P5VD2-MX

[...]

Procesor: Intel Core 2 Quad Q8300 @ 2,5 GHz LGA775 BOX - 585 pln

Proszę o komentarze - komp do grania, ofkors. Czy na 2 lata wystarczy ?

Niewykonalne - płyta nie obsługuje procesorów C2Q.

A nawet gdyby było wykonalne, to zupełnie nieopłacalne. W dodatku na płytach z chipsetem VIA P4M890 procesory mają wydajność sporo niższą niż na płytach z chipsetem Intel.

Nie wiem czy ten komputer (już na starcie przestarzały o dwa lata) za dwa lata będzie się nadawał do gier. Mało prawdopodobne, chyba że ktoś lubi niskie rozdzielczości i pokazy slajdów (1-10 FPS).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam że zapytam ale chcę się upewnić - Panowie sobie żartują trochę ? :wacko:

za 1200 pln mamy kiepski upgrade tudzież "przestarzały o 2 lata" ? trochę, kuźwa, niefajnie... bo 25.000 pln nie mam...

poproszę zatem o sugestie - co zastąpić czym - w taki sposób żeby się zmieścić w 1500 zł (i ignorując kwestię zasilacza)

można, oczywiście, kupić nowy komp tylko CZY na prawdę nie da się za 1500 postawić sprzętu na nogi choćby na 1 rok ??????????????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam że zapytam ale chcę się upewnić - Panowie sobie żartują trochę ? :wacko:

Niestety nie.

za 1200 pln mamy kiepski upgrade tudzież "przestarzały o 2 lata" ? trochę, kuźwa, niefajnie... bo 25.000 pln nie mam...

Tu nie chodzi o to, by dawać o wiele więcej kasy, tu chodzi o nieopłacalność inwestowania w ten komputer. Lepsze efekty przyniesie kupno nowych, bardziej przyszłościowych części.

poproszę zatem o sugestie - co zastąpić czym - w taki sposób żeby się zmieścić w 1500 zł (i ignorując kwestię zasilacza)

Nie, zasilacza nie zignorujemy. To bardzo ważny element komputera.

Zaraz coś zaproponuję. Dysk i napęd zostają, obudowa chyba też, choć upewnij się, czy przyjmie płytę ATX (zajrzyj do obudowy i zobacz, czy jest dużo miejsca na dole obudowy na dłuższą płytę główną).

Procesor : AMD Athlon II X3 425 - 259 zł

Płyta Główna : ASRock M3A770DE - 220 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ - 360 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD5750 1GB DDR5 - 499 zł

Zasilacz: Fortron FSP400-60GHN - 159 zł

Razem : 1497 zł (esc.pl)

Jeśli grasz w rozdzielczościach nie większych niż 1280x1024, to kup wersję 512MB (50 zł taniej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, ale trzeba wymienić płytę główną, procek, pamięci i kartę graficzną. Sądząc po reszcie, to po zasilaczu, dysku i obudowie też bym się za dużo nie spodziewał, więc też by trzeba je wymienić, w tym zasilacz obowiązkowo.

Za 1500zł powinno dać się złożyć coś, co będzie się nadawało pod dalszą rozbudowę i jakoś będzie sobie radziło w grach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz coś zaproponuję. Dysk i napęd zostają, obudowa chyba też, choć upewnij się, czy przyjmie płytę ATX (zajrzyj do obudowy i zobacz, czy jest dużo miejsca na dole obudowy na dłuższą płytę główną).

Procesor : AMD Athlon II X3 425 - 259 zł

Płyta Główna : ASRock M3A770DE - 220 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ - 360 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD5750 1GB DDR5 - 499 zł

Zasilacz: Fortron FSP400-60GHN - 159 zł

Razem : 1497 zł (esc.pl)

Jeśli grasz w rozdzielczościach nie większych niż 1280x1024, to kup wersję 512MB (50 zł taniej).

dzięki

właśnie o takie coś mi chodziło choć miałem nadzieję że obejdzie się bez zmiany płyty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...