Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość =EooN=

Naped DVD{i inne napędy optyczne do PC}

Polecane posty

Wydaje mi się, że coś jest nie tak z moim napędem DVD. Nie otwiera mi nie których płyt, gdy uruchamiam niektóre orginalne gry to wyskakuje mi okienko z napisem włóż orginalną płytę DVD. Może trzeba umyć napęd, a jak tak to jak to się robi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja nagrywarka nie radzi sobie z nagrywaniem płyt dwuwarstwowych, a obsługuje to. Pewnie trzeba zmienić bios, ale jak to się robi? Jaka jest gwarancja, że wszystko będzie ok i nie schrzani mi się obsługa pozostałych rodzajów i odczyt? Znalazłem biosy do mojego modelu i tak po prostu to się instaluje? Jest to odwracalny proces?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tylko czegoś nie rozumiem. W necie na cdrinfo.pl znalazłem najnowszy bios z 2007 roku + wiele starszych do mojego modelu, na stronie producenta jest jeden jedyny - z 2006 roku. Nie wiem, może to ten sam, który mam teraz wgrany fabrycznie? Co w takiej sytuacji, instalować najnowszy czy oryginalny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem nagrywarkę HL-DT-ST DVD-RAM GH22NS30 SATA (do świeżo składanego blaszaka). Na początku działała bez zarzutu, potem gdy z kumplem odłączyłem nagrywarkę i w to miejsce podłączyłem jego dysk, też wszystko było ok, ale już po ponownym podłączeniu napędu zaczął mi się dziwnie zachowywać. Krótko mówiąc windows twierdzi że wszystko jest OK, ale autostart nie działa (jest włączony w rejestrze) i nie widzi czystych płyt DVD, więc o nagrywaniu można zapomnieć. Gdy włożę płytę, np. z grą, autostart nie działa ale płytę można otworzyć. jednak po wyjęciu dysku, czasem zostaje w eksplorerze jak gdyby nigdy nic. Odinstalowywałem sprzęt w menedżerze, po czym instalowałem z powrotem ale nic to nie dało. Bios widzi nagrywarkę i teoretycznie wszystko powinno być dobrze. Myślałem nad Reflashem Frimeware'u ale w readme jest napisane :"Never update the firmware if the problem you?re having is the drive

isn't seen by windows, won't write with the included software, or other

interface related problems" więc się trochę boję :). Z góry dzięki za pomoc.

Poprawka: CDBurnerXP wypala jak należy. Ale brak autostartu i inne cuda nadal są.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO to się winzgrozie coś pochrzaniło :) (żadana nowość, już za czasów '95 podobne jazdy się zdarzały). Spróbuj przeinstalować sterowniki do płyt głównej (jeśli kontroler SATA masz zintegrowany z chipsetem) lub do kontrolera SATA (jeśli kontroler nie jest bla bla bla - to samo, co w poprzednim nawiasie, tylko na odwrót :)). Jak nie pomoże, a bardzo Ci to przeszkadza, to format (żartowałem :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z nagrywarką.

OPTIARC DVD RW AD-7170A

Wkładam czystą płytę do napędu. Nagrywam. Wyyskakuje ZAPIS ZAKONCZONY POWODZENIEM. Wysuwam płytę. Wsuwam z powrotem w celu zobaczenia czy dziala. I co? Płytka czysta i w dodatku do wurzucenia. Problem raz występuje a raz nie. Nie ma różnicy z jakiej firmy płytka. Zdarza się to na DVD i DVD DL jednak nie cały czas. Proszę o pomoc.

Mam też inny problem. Płyta miesiąc temu działała, a dziś odczytuje ją jako czysta. Gdy włożyłem do napędu mojego DVD (do telewizora :) ) płytka jest zapełniona i mogę oglądać film.

Aha. Chciałem zainstalować sterowniki, ale nie da się zainstalować. Wyskakuje, żę proces się nie powódł. Co robić. Czy format pomoże?

Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...