Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość =EooN=

Naped DVD{i inne napędy optyczne do PC}

Polecane posty

Mam taki problem, od pewnego czasu nagrywarka DVD nie widzi nowszych płyt DVD np. z CD-A i nie tylko. Na dodatek aby się wysunęła muszę czasami kilka razy kliknąć na przycisk. Zaczęło to się dziać jakieś 1,5 roku temu. Komputer jest dość stary ma jakieś 8 lat ale nagrywarkę kupiłem jakieś trzy, cztery lata temu. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem sobie nagrywarke DVD wlasnie do kompa, ale nie dziala.

Jest ona podlaczona przez SATA, tak samo jak dysk twardy. Mam tez podlaczona nagrywarke CD i naped DVD przez IATA. Tak samo bylo z napedem CD, ktory zastapilem nowym napedem.

Nie wiem nawet za bardzo co napisac i o co zapytac.

Wydawalo mi sie, ze po podlaczeniu sprzetu bedzie on dzialac normalnie. Jednak nie jest widoczny w Windows'ie. Wiem, ze dziala, bo sie otwiera i zamyka :lol:. Zapewne musze cos ustawic w Bios'ie. Tylko co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GIGABYTE GA-8I915P Duo.

Wiem tylko, ze musze cos w BIOS'ie zmienic. Juz probowalem na rozne sposoby, ale i tak nie odnajduje tego napedu. To ze sie otwiera i zamyka, niewiele mi pomaga :lol:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie coś podobnego tylko że raz wykrywa a raz nie. Sama nagrywarka działa jak należy, całkiem nowa. Podłączona do płyty głównej i zasilania, bo tak poprzednia działała. Podejrzewam że to też coś z BIOS'em. Albo też DAEMON Tools bo Starcrafta nie mogłem zainstalować z normalnej(oryginalnej) płytki, a problemy z wykrywaniem zaczęły się jeszcze ze starym ledwo zipiącym nagrywaczem, coś w tym samym czasie co instalacja. Usunąłem i nic to nie dało. Potem zmieniłem zworkę na Master i zmieniłem kolejność ładowania sprzętów w BIOSie. Działało raz, a potem znowu przestało. Pewnie jak całkiem wyłączę komputer i włączę to będzie wykrywał na ten jeden raz, ale strasznie to wkurza.

Model płyty głównej: ASUS P5K.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie zamierzam kupić nagrywarkę dvd do 90 zł jakiej firmy warto kupić lub jaki model, bo mam teraz liteona i się brzydko mówiąc wali :/ czyta wszystko tak wolno że niewyróbka... Pomóżcie proszę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widzę na allegro za 13 zł niby sprawny zastanawiam się czy kupić >?<

http://www.allegro.pl/item544028010_asus_d...nieuzywany.html

A co sądzicie o pionierach

Kurcze instaluje assasyna i mi błąd na 77% wyskakuje zawsze czy to może być wina napędu? płytka lekkie ryski ma ale nie ogromne :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki problem może według producenta występować na niefirmowych napędach. Ale ja mam nowego LG i płytka też hałasuje. Dla bezpieczeństwa poprostu jej nie używam :P Ale niepowinna wyrządzić żadnych szkód.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim DVD. Jest to Samsung SH-S203D. Problem polega na nie czytaniu przez niego płyt z czasopism. Wszystkie CD czyta bez problemu. Problem występuje nie tylko przy odczycie płyt z CDA, ale także innych czasopism. Płyty DVD nagrane czyta. Muszę jeszcze dodać, że włożyłem płytę z CDA chyba sprzed 4 mies. i ją odczytuje. Płytę z zeszłego mies. przedtem czytało, ale teraz juz nie. Proszę o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie z moim LG GSA 416-3B. Napęd poszedł na serwis, niby do "czyszczenia" i było gorzej. Niby było coś z laserem. Na szczęście napęd na gwarancji był i został wymieniony na nowszy model. Samodzielnie nie wiele chyba można w tej kwestii coś zrobić. Skontaktuj się z sklepem, hurtownią czy innym miejscem gdzie nabyłeś napęd. Jeśli nie da się naprawić to powinni wymienić o ile jest na gwarancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem... Dotyczy on mojego czytnika płyt, otóż nie chce mi czytać płyt dwuwarstwowych, przez co nie moge przeglądać zawartości coverka, ani instalowć nowszych gier. Czy miał ktoś kiedyś podobny problem? Jak tak to czy ktoś wie jak go usunąć? Dla informacji pisze że zepsuł się [napęd] jakiś miesiąc temu, a nowego kompa mam od 4 miechów więc mam jeszcze gwarancje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...