Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość =EooN=

Naped DVD{i inne napędy optyczne do PC}

Polecane posty

Jeśli wcześniej te same płyty czytał - płytka czyszcząca lub rozkręcenie napędu i wyczyszczenie soczewki (to w przypadku, gdy gwarancja już upłynęła, poza tym jeśli się będzie nieostrożnym, to można uszkodzić napęd). W przypadku tej drugiej opcji (rozkręcanie) można się pokusić jeszcze o "podkręcenie" lasera (zwiększenie jego mocy, polecam Google :)), na krótszą metę powinno pomóc (dorżnąć napęd :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GTAIVKiller

Witam mój napęd przy odczycie/zapisie płyty tak strasznie hałasuje a właściwie charczy/terkota :D płyt nie rysuje. Odczytywać i zapisywać idzie oczywiście w zwolnionym tempie. I mam takie pytanie bo nie ma już gwarancji czy idzie go jakoś naprawić czy mam już składać zamówienie na nowy :D ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój napęd (GSA-H22N) okropnie wolno odczytuje i nagrywa (1x). podejrzewam że to brak sterów, ale te co znajdowałem na necie, jakieś flashowanie to cosik się psuły i niby przyśpieszało ale zaraz szło dalej do... kitu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem otóż zdarzyło mi się to pierwszy raz , bowiem aktualna płyta z CDA strrrrrasznie mi głośno chodzi w napędzie. Nie jestem pewien czy powinienem ją trzymać, czy nie uszkodzi to w jakikolwiek sposób napędu. Inne płyty chodzą w porządku, z poprzednich numerów także. Moge trzymać tą pyte w napędzie i niezwracac uwagi na gołośność ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam napęd LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-H66N.

Od około pół roku nie czyta mi żadnych płyt. Sprawdzałem już wszystko; podłączałem, odłączałem, odinstalowałem urządzenie, aktualizowałem sterowniki, sprawdzałem BIOS.

Staram się opróżnić swój dysk i zrobić format, ale stwierdziłem, że jeszcze popytam tutaj. Może ktoś coś doradzi.

Prawdopodobnie to problem ze sterownikami. Jeśli ktoś by posiadał to proszę o kontakt, przesłanie na PW.

No chyba, ze jeszcze macie jakieś porady ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tutaj Cię zaskoczę, bo na innym kompie działa...

więc dlatego czuję, że to coś ze sterami, których nie mam (w necie też nie ma)

prawdopodobnie to przez Vistę, możliwe, że gdy odinstalowywałem jakiś program usunęły się też sterowniki czy coś...

no nie wiem, zagadka ;P

tak więc nadal zostaję przy formacie [najgorsze jest to, ze mam tylko 1 partycje i muszę wszystko poprzenosić]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się z formatem. Zrób jeszcze taki test: spróbuj odpalić jakąś bootowalną płytkę (np. z vistą albo jakimś innym systemem win/ linux) przy starcie komputera. Jeśli załapie (a w systemie nie będziesz potrafił jej odczytać), to faktycznie coś nie tak z systemem.

Wiele z visty nie korzystałem, ale nie ma ona czasem trybu naprawy? Może to by pomogło jeśli okaże się, że to problem systemowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest napisane o napędzie w Menadżerze Urządzeń:

"System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny. (Kod 39)

Kliknij przycisk Wyszukaj rozwiązania, aby wysłać dane o tym urządzeniu do firmy Microsoft i sprawdzić, czy jest dostępne rozwiązanie."

nic więcej nie znalazłem...

Po włożeniu płyty jest napis, żeby "coś tam booting" naciśnij dowolny klawisz... i tyle :/

Ja jestem z tego zielony i niewiele zdziałam :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, mam problem. Nakręciłem z kolęgą film. Kolega oczywiście dodał efekty do filmu i nagrał to na DVD9. Wsadzam tą płytę do napędu dvd i okazuje się że na płycie nie ma filmu. A jak wsadzam płyte do odtwarzacza dvd, to pokazuje mi się film (tylko nie ma obrazu, a dźwięk się tnie, ale to jest wina odtwarzacza). Chodzi mi tylko o to, dlaczego napęd dvd nie wykrywa tego, co jest nagrane na DVD9. Dodam jeszcze że płyty z Cd-Action odczytuje bez problemu. Proszę o pomoc w tej sprawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także mam problem ze swoim napędem. Model: LG SuperMulti DVD+/-R GSA-H55NRBB

Kupiony w wakacje. Działał do niedawna bez zarzutu, aż do teraz, kiedy przestał czytać płyty DVD9. Wszelkie inne działają jak dotąd bez zarzutu, ale kiedy wkładam do napędu jakąś 9kę (czy to grę, czy to co innego - nawet płyty z CD-A) napęd zastanawia się, trochę charczy, krztusi się, a potem... nic się nie dzieje. Kiedy ręcznie próbuję otworzyć zawartość płytki klapka się wysuwa i pojawia się napis "Włóż dysk do stacji dysków E:/"

Próbowałem aktualizacji sterowników. Jeszcze nie próbowałem wyjmować napędu i podłączyć go do innego komputera. Piszę z nadzieją, że ktoś miał podobny problem i zna jego rozwiązanie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Samsunga SH-S182D - nie jest to jakieś cudo, ale póki co działa (zakupiony 24.05.07), jest cichy i zapewne obecnie kosztuje grosze (na pewno < 100 PLN), Lightscribe'a i innych "bajerów" nie ma, więc warunki wszystkie spełnia :). Ma tylko jedną "przypadłość" - podczas nagrywania DVD5 w okolicach 45-50% przy wyższych prędkościach nagrywania bufor "skacze" (z 90-95% spada do 50-60-70%) i przestaje po przekroczeniu 50-55% (ale tak miał od nowości, z wiekiem mu się nie pogorszyło :)).

Tak na marginesie - o swój napęd dbam (nie używam go w charakterze DVD-ROMu) i nie "palę" na nim 50 płytek dziennie (raczej tak góra jedną na tydzień lub dwa :)).

Aha, nagrywałem nim tylko DVD5 oraz CD 700-ki, na DLach i 800-kach go nie testowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z przegrywarką DVD.

Otóż. Zaczynam przegrywać. Wszystko jest OK. Wyskakuje komunikat ''zapis z predkoscia XXX zakonczony powodzeniem''. Półka się wysuwa, zamykam NERO. Wkładam płytę z powrotem do napędu i co? Płytka czysta i do tego do wyrzucenia, bo już nie da się na niej nic nagrać.

Napęd ma niecały rok. A nazwa to: Optiarc DVD RW AD-7170A

Problem ten raz występuje a raz nie. Nie ma różnicy czy są to te same płytki z zestawu czy oddzielnie kupowane. Co robić?

Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem kiedyś z BenQ. Okazało się, że nagrywaska się, jakby to powiedzieć - gubiła i nie czytała płytki przed chwilą nagranej. Po restarcie kompa lub w innych napędach było ok. Pomógł update firmware'u.

a jak zrobić update firmware'u?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...