Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gamemen97510

Książki na podstawie gier.

Polecane posty

Powiem tak. Lepiej, żeby ludzie, którzy w domyśle chcą przenieść pomysły twórców gier, na papier, dali sobie z tym spokój, ponieważ wszystkie dotychczasowe powieści, które ukazały się na podstawie gier, to totalne chłamy...no, może nie totalne, lecz na pewno nie można okrzyknąć ich mianem dobrych. Oczywiście zdarzają się wyjątki, które da się w jakiś sposób zaakceptować, jednak jest ich tak niewiele, że na prawdę, nie widzę sensu, aby dalej w to brnąć i wydawać kolejne "arcydzieła", żerując na naiwnych fanach, którzy zazwyczaj muszą mieć wszystko, co jest związane z ich hobby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Glovis

Po części zgodzę się z tobą. Potrafię "przeżuć" każdy kanon. Ale to k@#&w$^&*o czyli Assassin's Creed: Renesans O. Bowdena. To już jest przesada! Koleś zapomniał, że nie jest scenarzystą gry, ale pisarzem. Nic od siebie, zero oryginalności.

SZCZERZE NIE POLECAM!!!

Sebi1994

Ten Hitman jest po Polsku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, żeby ludzie, którzy w domyśle chcą przenieść pomysły twórców gier, na papier, dali sobie z tym spokój
Lepiej dla kogo? Na pewno nie dla tych ludzi, bo to całkiem lekki kawałek chleba. Nie natrudzą się specjalnie i kasa jest. A to jedyny powód, dla którego powstają te książki.

nie widzę sensu, aby dalej w to brnąć i wydawać kolejne "arcydzieła", żerując na naiwnych fanach
Ależ na tym to się właśnie opiera, na naiwnych fanach, jak tu można nie dostrzegać sensu? :smile: Jest popyt, jest podaż. Ot i cała tajemnica biznesu. Zajrzyj do tematu o książkach Starwarsowych. Niejeden fan tam pisze, że to cienizna lub średniawka, ale i tak kupuje, bo lubi. Po co mu autentyczne arcydzieła literatury światowej, kiedy on woli swoje starwarsy?

Koleś zapomniał, że nie jest scenarzystą gry, ale pisarzem. Nic od siebie, zero oryginalności
O niczym nie zapomniał. Miał tyle swobody twórczej, na ile mu pozwolił właściciel marki Assassin's Creed. Jest coś takiego jak robota na zamówienie i Bowden ją wykonał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Zgadzam się z Tobą, dla twórców tych książek jest to korzystne, ale ja w swojej wypowiedzi miałem na uwadze czytelników. Szkoda, że tak bezkrytycznie przyjmują wszystko, co związane z niektórymi grami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad kupnem książek z serii Dragon Age. dzisiaj widziałem 3 tytuły w Saturnie, poszperałem trochę w internecie i za dużo się niestety nie dowiedziałem. Ktoś kto, przeczytał te książki/którąś z książek, mógłby napisać jak historie przedstawione na papierze mają się do tego co doświadczamy w grach ? Jak książki mają się do kolejności wydarzeń i ogólnie czy warto ? Biblioteka odpada, a 3x około 40 zł to całkiem sporo, stąd prośba :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje poszukiwania ograniczyły się do wpisania tytułu w goglach :P Tutaj z kolei wpisywałem tylko Dragon Age i niestety o książce było tylko w Kupię/Wymienię. W sumie sam nie wiem czemu nie wpisałem autora i tytułu... Shame on me. Dzięki wielkie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc co do książek na podstawie gier to czytałem Metro 2033 i jest po prostu genialna chociaż w gre nie grałem więc ciężko mi porównać natomiast druga część Metro 2034 jest już dość przeciętna.Czytałem też Assasins Creed: Renesans i uważam że jest dobra i kończe teraz czytać Assasins Creed: Bractwo i jak dla mnie też nie jest najgorsza chociaż uważam że pierwsza książka z serii lepiej oddała klimat gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad kupnem książek z serii Dragon Age. dzisiaj widziałem 3 tytuły w Saturnie, poszperałem trochę w internecie i za dużo się niestety nie dowiedziałem. Ktoś kto, przeczytał te książki/którąś z książek, mógłby napisać jak historie przedstawione na papierze mają się do tego co doświadczamy w grach ? Jak książki mają się do kolejności wydarzeń i ogólnie czy warto ?

Oo, jeśli chodzi o książki Davida Gaidera, to jak najbardziej warto sobie je sprawić. Trochę żałowałam, że nie przeczytałam tych książek (a mam "Utracony Tron" i "Powołanie") przed rozpoczęciem gry... niewielki ma to wpływ na samą grę, ale jednak można się trochę dowiedzieć o postaciach, które w niej występują. Na przykład, po przeczytaniu Utraconego Tronu całkowicie inaczej zaczęłam postrzegać Loghaina i w zasadzie stał się moją ulubioną postacią serii Dragon Age, a wcześniej oczywiście nie miałam o nim dobrego zdania :) W ogóle wiele ciekawych spraw się wyjaśnia, a ja czułam się jakbym na nowo poznawała niektórych bohaterów, choć znałam ich już z gry. A więc - szczerze polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z adaptacjami gier nie są zbyt miłe, większość przezemnie czytanych to gnioty, a w najlepszym wypadku dobre czytadła-nic więcej. By się nie rozpisywać, macie tu linki do krótkich recenzji czytanych prze zemnie książek na podstawie gier. Sam osobiści najlepiej wspominam "Warcraft:Ostatni strażnik"

http://forum.cdaction.pl/index.php?autocom...showentry=19832

http://forum.cdaction.pl/index.php?autocom...showentry=19748

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ostatnio BRACTWO Olivera Bowdena i muszę powiedzieć , że mi się podobało. Największym jej plusem jest ta płynność, kiedy czytałem miałem wrażenie jakbym oglądał film. W książce jestem ogrom wydarzeń i cały czas coś się dzieje. Polecam nawet tym, którzy grali w tą część.

Gdybym miałbym oceniać dałbym mocne 8,5.

Jeszcze raz zachęcam. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać skończyły się zapasy u polskich autorów, więc FS przejęła pałeczkę od ISY i teraz będzie wydawać sporo "growych" książek. Ja z tego czekam tylko na "Crysis. Legion", lecz nie dlatego, że jestem fanem gry (w Crysisa 2 nie grałem i nie zamierzam), ale fanem autora. Peter Watts pisze świetne książki, a poza tym to super gość. ;) Opinie na Zachodzie każą wierzyć, że czekać warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam Assassin's Creed Renesans i Bractwo Oliviera Bowdena, oraz Gears of War Pola Aspho, co prawda jeszcze nie przeczytałem ale jak narazie same pozytywne wrażenia :P

Jeżeli ktoś czytał.Czy warto kupić Battlefield 3 Rosjanin?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...