Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spriggs

13 Posterunek (1997 - 1998)

Polecane posty

0f93f7d06ff8d24814ff2e57ea6f42df.jpg

Kultowy, 13 posterunek, pamięta ktoś to jeszcze ? Wszystko zaczęło się w momencie, kiedy to Cezary Cezary, przyszedł w sprawie pracy na tytułowy posterunek, prawdopodobnie przed jego przybyciem, nie było takich jajec jak w serialu. Przede wszystkim, odrazu jak pojawił się na posterunku, zakochała się w nim policjantka Kasia. Przez posterunek przetoczyło się całe mnóstwo idiotycznych sytuacji jak np.

Pojawił się generał w posterunku, kiedy przyszła jego żona powiedział "To nie jest moja żona ! To jest jakaś d****".

Ogólnie polecam serial, jeden z tych kultowych.

Obsada.

Cezary Pazura

Marek Perepeczko

Aleksandra Woźniak

Agnieszka Włodarczyk

Joanna Sienkiewicz

Paweł Burczyk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah! Matko, ten serial przypomina mi czasy świetności VHSów i nagrywania sobie odcinków na te już staroświeckie kasety :D A sam serial uważam za jednej z lepszych w całej historii polskiego 'kina'. Osobiście nie zapomnę odcinka z pewnym 'francuzem' - yh, szczegółów niestety za bardzo nie pamiętam :P, ale było chyba coś z trąbką, scena jak Cezary w konwulsjach śmiechu wypada z toalety... Mocny był też ten kiedy Stępień udawał jakiegoś seryjnego zbrodniarza a przed dziennikarzami odwalili szopę z jego uśmierceniem - gorzej, że potem wpadł ten prawdziwy :P Mnóstwo śmiesznych gagów, genialna obsada ('Arni', Stępień, nawet komendant - ś.p Perepeczko; nawet ta dwójka z Wydziału Wewnętrznego). Nie ma co - podpisuję się pod opinią, że status w Polsce serial może mieć kultowy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO polski serial wszechczasów, najlepszy jaki wyprodukowano w postsocjalistycznej Polsce. Prosty pomysl, swietne wykonanie i perfekcyjna obsada sprawiaja, ze trafia do ludzi w kazdym wieku, o. Niektore pomysly sa tak absurdalne, ze czasem sie zastanawiam pod wplywem czego byli scenarzysci, gdy pisali scenariusz...Najbardziej zapadla mi pamiec kwestiia Cezarego, niestety nie pamietam nazwy odcinka:

- Ty debyyylu! To jessst slawny aktor, a ten lysssol to jego rezyser...

Oraz kwestia Arniego:

*wrzuca faceta do piwnicy pod schodami*

-Podobalo sie? Moge tak robic caaaly dzien!

<glos z piwnicy> Nieee!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Arnie był najlepszy ! :D Pamiętam jego tekst.

"Pamiętasz jak mówiłem że nic ci nie zrobię ? <kiwanie głową> Kłamałem", a jak chłodno to mówi. :D

Albo to.

"Zabije twoją matkę, babkę, prababkę, dziadka." "Nie mam dziadka !", "To pradziadka, i spalę ci dom jak się tu jeszcze raz pokażesz."

Mówcie co chcecie, ale Luksus w tym serialu był genialny ! :D "Eee to ja biegnę pod tory." xD Albo inspektorzy Kot i Pierzchała "Inspektor Kot i Inspektor Pierzchała. Oni to wiedzą kocie." Nie mogę, albo Odcinek z Homerem. Ja nie mogę to była akcja. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły jest ten odcinek w którym przychodzi scenarzysta, zostawia scenariusz do filmu i oni go filmują. To z psem niezłe!

Marlon Brando: Po angielsku.

Kaczor Donald: Po kwaczącemu.

Cezary Pazura: "Zostawiła mnie bracie, a teraz ma bliźniaki itd.

Pies: Bo to zła kobieta była!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy polski sitcom wszech czasów. Genialny Pazura, niewiele gorszy Arnie i jego głupawe teksty po prostu świetne. Nie można zapomnieć o Stępniu i jego ucieczkach przed żoną i sympatycznej Kasi z niesamowitymi nogami. Mi najbardziej w pamięć zapadł seria 2 odcinków Miss Policji, no i odcinek z brzytwiarzem choć ogólnie wszystkie odcinki trzymały poziom. Każdy odcinek powtórkowy obecnie oglądam na Polsacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, był to najlepszy serial Polsatu. Kiepscy mogą mu buty czyścić. Jest niesamowicie śmieszny, a występujące tu gagi nieraz potrafią doprowadzić mnie do głupawki. Niestety, nadawać go już nie będą, to pewne. Komendant nie żyje, a on tworzył conajmniej połowę atmosfery... Straszna szkoda. Ale kto wie? :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro na Polsacie ostatni odcinek - ten z wpadkami itp. Będzie to 40-któryś, ale szybsze odcinki Polsat też emitował: w weekendy o 19.30. Wszystkie odcinki były genialne. Dla mnie najbardziej zapadającym momentem była Piosenka Radiotelegrafisty :) Serial genialny, szkoda że nie będzie nowych odcinków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocny był też ten kiedy Stępień udawał jakiegoś seryjnego zbrodniarza
Faktycznie, jako dzieciak oglądałam ten odcinek i wyrył mi się dość mocno w pamięci. ;]

Niezły też był z podrzuceniem bomby na posterunek, Stępień przecinający kabel i niespodziewane wydarzenie ;P "Masz spaloną twarz! Aaaale masakra!", "Myślałem, że spalone mięso smakuje jak spalone mięso, a nie jak powidła śliwkowe", "Wybuchło powidłami!" - cytaty z pamięci, ale tak to mniej więcej było. ^^

Wszyscy aktorzy są tam tacy młodzi ;) miło czasem odświeżyć wspomnienia i włączyć jakiś odcinek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie trawię Pazury. Jego wygłupy wogóle mnie nie śmieszą. Chce być jak Jim Carrey ale daleko mu do niego. Serial fajny ale poziom niektórych żartów (np Pazura biegający w pampersie) po prostu zabija. Natomiast pamiętam że chyba odcinek z "Pier Dzącym" był fajny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh miło wspominam też odcinek kiedy na posterunek przyniesiono komputer. Pamiętacie? Do dziś zastanawiam się w co oni grali. Jedna ze strzelanek wygladała na Quake'a ale nie jestem pewien, dawno to oglądałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 posterunek..stare, dobre czasy.. Oglądałem to jeszcze jak leciała pierwsza emisja. Miałem też nagrane na kasety z innych wypożyczonych vhs'ów, które imo miały o wiele lepsze okładki niż wersja dvd(i było ich 13 po kilka odcinków zaledwie). Nie znam innych seriali, które tak mocno wspominam jak to. xD

Mocny był też ten kiedy Stępień udawał jakiegoś seryjnego zbrodniarza

Taa...wyobraźcie sobie jak mógł zareagować 4 latek na to co jest tam w tym odcinku. xD

PS Pragnę zauwarzyć że druga seria była emitowana w 2000 roku

Ale pierwsza, o której tu mowa właśnie w latach 1997-1998

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten serial to absolutne mistrzostwo polskiej komedii. Można przy nim non-stop się śmiać. :laugh: Aktorzy wczuli się w swoje role znakomicie, a wszystkie odcinki były zrobione z super pomysłem i cały czas działy się rzeczy o których się fizjologom nie śniło :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z ulubionych seriali komediowych, które udało mi się oglądać. Trochę, żałuję iż produkcja serialu nie jest kontynuowana... choć z drugiej strony nie da się tak łatwo zastąpić znakomitych aktorów jak Marek Perepeczko czy też Marek Walczewski :(

Z chęcią oglądam serial, a właściwie jego powtórki na Polsacie/Polsacie 2 i na youtube ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten serial kojarzy mi się z młodością... Chociaż bardzo lubiłem oglądać ten serial nie rozumiałem niekiedy słów, które wypowiadali aktorzy. Dzisiaj oglądam powtórki i nadal można przy niektórych tekstach płakać ze śmiechu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny serial komediowy. Każdy odcinek rozbawiał mnie do łez. Zaletą serialu były świetne dialogi, bohaterowie, gagi...(czyli tak samo jak w Miodowych latach i w Kiepskich). Ostatnio jak były powtórki to z przyjemnością oglądałem i stwierdziłem że 13 Posterunek nadal świetnie bawi - choć niektóre zachowania Czarka budziły u mnie niesmak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie za co uwielbiam tą komedię to bohater Cezary (Pazura). Bez niego nie byłoby 13-tego... :) Szkoda, że prawa do emitowania drugiego sezonu wykupił TVN, bo tak to bym sobie go obejrzał w paśmie powtórkowym na Polsacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny serial komediowy, jeden z najlepszych jakie oglądałem. Świetne teksty, naprawdę zabawne sytuacje to jest to co najlepsze w tym serialu. Teraz oglądam go sobie w internecie i nadal się z tego śmieję. Szkoda, że już nie ma seriali w takim stylu jak 13 posterunek.

MSaint>>>za "oglądam w necie" piszemy ostrzeżenie 20%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...