Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xandi

Forumowe pogaduchy o OC

Polecane posty

Byłoby dobrze, gdybyś podał. Im tańszy miernik, tym mniej dokładny pomiar.

O co chodziło w poradniku O/C mam na myśli to zdanie >>>QPI są dostępne 2 opcje - przy OC powyżej 3,6GHz lepiej wybrać to niższe taktowanie/mnożnik.<<< bo nie ogarniam.

U ciebie nazywa się to QPI Ratio, tam masz dwie opcje do wyboru. Wybierz niższą liczbę.

Jakie napięcie powinienem jeszcze podnieść albo coś bo mam na AUTO pozostałe i jak mam 3,5GHz to QPI mam 7000 tak ma być??

Napięcie procesora i CPU VTT - to są najważniejsze napięcia.

QPI/VTT (IMC) Voltage - powinno być ustawione podobnie jak napięcie procesora, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by było wyższe - czasem takie ustawienie może pomóc w osiągnięciu większego taktowania. Pomaga w ustabilizowaniu procesora i pamięci RAM. Warto pamiętać, że różnica między napięciem QPI/VTT (IMC) a napięciem pamięci nie powinna być większa niż 0,5V.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, zależy jak rozumiemy słowo znaczny... :wink: Jako że podkręciłeś rdzeń o 50MHz nie spodziewaj się cudów, choć co prawda pamięci podgoniłeś... Jakieś 5% lepiej będzie.

Próbowałeś odblokować procesor do Phenoma?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernikiem uniwersalnym. Podawać też model ;) ?

to chyba oczywiste ze chodziło o model...

podałes, miernik nie najtanszy ale szczerze mowiac szału nie ma, ogolnie do pomiaru napiec z zasilaczy z gen wysokich czestotliwosci tak na prawde najlepiej nadaje sie oscyloskop, no chyba ze mamy miernik wys często (powyzej 1kHz) wtedy nabiera to rozsądku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o skoki napięcia, tak jak jest w tym przypadku, to nie potrzeba jakiegoś super dokładnego miernika, czy oscyloskopu. Tu wystarczy praktycznie dowolny miernik, który jakoś działa, tzn. mierniki kosztujące jakieś 30zł, lub więcej w normalnych sklepach się nadadzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę żadnego sensu w kupowaniu oscyloskopu za 1500 zł do mierzenia napięć w komputerze. Miernik uniwersalny aż tak dużego odchylenia nie ma. Mój zdecydowanie wystarcza mi do pomiarów napięć, które wykonuje, całkiem nieźle radzi sobie z rezystencją więc nie narzekam. Zakresy dla napięć, rezystencji i natężenia są podobne jak z oscyloskopu za ponad 1000 zł. Mnie wystarcza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie cepa wykrecic na 4,5 GHz i jest stabilnie (polgodzinny test w OCCT), i temperatury nie odstraszaja, wiec chcialem wykrecic bardziej. Jakiekolwiek proby uzyskania 4,6 nie skutkuja. Jesli dam QPI powyzej 1,5V to komp sie wlaczy... I nic ponadto, zero reakcji. Z kolei, gdy QPI jest mniejsze niz 1,5V to nawet Windows potrafi sie zaladowac, ale zawsze wyskoczy BSOD. Papu na cepa dawalem juz nawet 1,55V, CPU PLL 2,3 QPI < 1,5V, RAM 1,76V @ 1768MHz. Macie moze jakies sugestie, czy tez dobrnalem do granicy co ta plyta moze? CPU Ratio Settings 21 (wiecej juz sie nie da) x 215 BCLK, a gdy zwieksze BLCK na 220 to komp zdycha...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

capture17062010012131.th.jpg capture17062010012305.th.jpg capture17062010012303.th.jpg capture17062010012257.th.jpg capture17062010012252.th.jpg capture17062010012249.th.jpg capture17062010012241.th.jpg

Nie wiem czy istnieje program do sciagania danych z biosu, bo spisywac na karteczke a potem wklepywac wszystko spowrotem mi sie nie chce (chyba, ze znajde gdzies kabel usb do cyfrowki to zdjecia porobie).

Anyway, gdy BCLK ustawione bylo na 215 to komp ruszyl i przeszedl pomyslnie test z QPI na 1,6V, CPU PLL 2,10V, HT Off. Z kolei gdy zwieksze BCLK >215 to juz koniec, komp ruszy tylko gdy QPI<1.5V, ale to jest za slabe napiecie do prawidlowego dzialania, wiec nawet jesli windows sie zaladuje to i tak wywali bsoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakacje przyszył a, że jest brzydka pogoda to zżerała mnie nuda i w moje łapska wpdała grafa od zielonych więc postanowiłem się pobawić w Hybrid PhysX.

Testy przeprowadzone na

-intel c2d e6750

-asus p5q PRO

-Corsair TX 750 w

-DDR2 3 GB GoodRam 800MHz

-ATI MSI RADEON 5850

-GeForce EVGa GTS 250

Zdjęcie Platformy testowej

p1020535ok.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

p1020539i.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

No i wyniki w Fluidmarku

Software physx

fluidsoft.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Hardware physx

fluid2.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Jak widać skok w wydajności jest dosyć duży ;) Zachęcam do zabawy ;)

na pytania najszybciej odpowiem w tym temacie ( postaram się go rozbudować)

http://benchit.pl/forum,947,CrossSLI+PhysX...rid+PhysX+.html

To na tyle Pozdrawiam i zachęcam do zabawy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzizys. Co się z Wami dzieje? Nikt nie podkręca? :P Niemożliwe. Już ponad miesiąc nikt tu nie zagląda. Udało mi się pogonić pamięć 9800 do 1 GHz (stabilnie :)). Temperaturka nie przekracza 70 stopni. Raz w Furmarku było 72 z wentylem na 60%. Wciąż wojuję z prockiem, który nie chce ruszyć dupska do 3,8 GHz. Jak skończę testy monitora, to postaram się załatwić jakiś zasilator.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lodówce go trzymasz? :P Mój na starcie ma około 35 a w upały nawet i 50 :D Muszę brać się za mocniejsze OC grafy, bo dostałem monitorek Full HD i w Crysisie komp się dławi :P Muszę poszukać kilku wentyli z popalonych Modecomów :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi ostatnio bios zaczal "szalec". Prawie codziennie wywalal bledy "Overclocking failed. Press F1 to enter setup or F2 to load default settings and continue". Jechalem na napiecu 1,34 dla cepa, podnioslem je na 1,4 i narazie jest spokoj. Nie wiem tylko jaki bedzie to mialo efekt w przyszlosci (w sensie, czy po 2 miesiacach problem nie wroci)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się muszę za mojego proca zabrać. Może się uda mi się sprawdzić co mi blokuje OC. Czy to mobo, ramy czy procek.

I oczywiście za grafę trzeba się zabrać. Trochę mnie demotywuje to, że jak gram to wiatrak na grafie na 100% musi latać. Normalnie szumi jak suszarka albo gorzej...

A chłodzenia się podobno za bardzo nie da zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli kolega Jachu (xandi :P) nie będzie miał coolera, to OC można zrobić dla samej idei OC :) Szukasz maksimum sprzętu i tyle :) Robisz kilka smarków dla własnej satysfakcji. Ja tak robię ze swoim 9800 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...