Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xandi

Forumowe pogaduchy o OC

Polecane posty

O nie, jeszcze tego offtopu nie zamkniemy (możemy później - choć nie widzę takiej już potrzeby* - przejść do "Gladiatorów"). ;) Wikipedia nie jest żadnym wyznacznikiem, zwłaszcza w kwestiach językowych, a o to tu chodzi. Słowa mogą nabierać różnych znaczeń, ponieważ język jest żywy, w takich kwestiach to "lud" ma ostatnie słowo. Językoznawcy muszą się ugiąć, a skoro się ugięli, można używać słowa 'wiatrak' w znaczeniu wentylator, i szlus! :)

*z zaleceniami RJP, można i owszem dyskutować, ale ich negować już nie (pewnie, że można mieć odmienne zdanie i być sceptycznym, ale poprawianie innych jest już nie na miejscu).

EDIT: @down - Trudno abyś się nie zgadzał*, skoro użyłeś tego słowa w tym znaczeniu (ja mimo wszystko staram się pisać - wentylator, acz na pewno zdarzyło mi się "użyć także wiatraka"). =]

* Zresztą każdy, czy chce, czy nie, powinien to przynajmniej tolerować, inaczej popada w hiperpoprawność, a owa = błąd. BTW, jeśli już tu piszemy o kwestiach językowych, lepiej, abyś odmieniał moją ksywkę, czyli - "zgadzam się z antrosem". To 22 w zasadzie mi przeszkadza, więc można je sobie darować (to informacja również dla innych). :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...