Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dj_ten_co_siedzi_obok

RAM

Polecane posty

Kupiłem sobie wczoraj 2 x 2 gb corsair Dominator 1066 Mhz wcześniej miałem 4 x 1 Gb Patriota i tak jak te wykrywa mi system TYLKO 3,25 Gb i więcej NIE wykryje więc nie piszcie że xp w wersji 32 Bit bądź x86 wykrywa normalnie 4 Gb bo to niestety nie prawda

Miałem Viste 32 bitową i ona wykrywa faktycznie 4 GB ale xp to tylko w wersji 64 bit wykrywa 4 gb ;) ;) ;) ;) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pamięci 2x2GB OCZ Reaper 1066Mhz Heatpipe. Płyta Asusa P5E X38 wykrywa prędkośc 800Mhz. W jaki sposób zmienić pedkość na fabryczną czyli 1066MHz. Płyta je obsługuje. Prosiłbym o szczegółową instrukcję bo w takich sprawach jestem kompletnym laikem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie malutkie pytanie teoretyczne...

Czy pamięci RAM firmy OCZ 2 GB (800 MHz) - to na standardy nowego komputera są wystraczające?

Hmm...tak się zastanawiam bo są bardzo tanie, szybkie, i "dobrej" firmy... A zależy mi na ich NIEawaryjności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie to masz rację z tym ramem jednak właśnie też gdzieś czytałem, że ram karty też się do tego liczy.

czyli dobrze zrozumiałem, że xp obsługuje 4GB pokazuje 3,5GB, a od tego odejmuje ram karty?

bo kumpel ma kartę 256MB to mu pokazuje 3,25GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro moja płyta główna ma 4 wejścia na RAM DDR2 to czy istnieje tak możliwość(i kość DDR2) aby mógł wykonać 8GB?

W jednym sklepie internetowym znalazłem za 17? kość 2GB DD2 800MHz.Jest taka kość czy to poprostu 2x1GB?

PS.Coś słyszałem,że Vista x32 obsługuje tylko 3,5GB oO?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dać od powiedzieć w formie raportu z EVERSTA.Ale jest jakiś problem(wyłącza podczas gdy czytam raport),ale płyta obsługuje 8GB RAMu.

Ale jest jeszcze kilka pytań:

1.Czy jest taka kość DDR2 800MHz 2GB w jednej kości za tylko 17??

2.Czy "moja" Vista "uciągnie" 8GB?

P.S.Jak przeinstaluje EVERESTa to dam dokładniejszy raport o mojej płycie :D

Pozdrawiam :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Everest akurat nie da Ci 100% odpowiedzi. Tak jak Aldaron127 napisał, sprawdź informacje o płycie głównej na stronie producenta oraz przeczytaj instrukcję. Czasami są drobne niuanse w stylu "obsługuje kości 2GB, ale tylko jednostronne" itd.

1. Poszukaj po sklepach. Nie traktuj innych jako wyszukiwarki cenowej.

2. Nie. Obsłuży tylko 4GB z czego kawałek będzie niedostępny ze względu na ograniczoną przestrzeń adresową (32-bity).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Poszukaj po sklepach. Nie traktuj innych jako wyszukiwarki cenowej.

Nie chciałem Was "użyć" jako wyszukiwarki cenowej :D Po prostu chciałem wiedzieć czy jest taka możliwość,aby tak kość istniała czy to jest 2x1GB :P

2. Nie. Obsłuży tylko 4GB z czego kawałek będzie niedostępny ze względu na ograniczoną przestrzeń adresową (32-bity).

Czyli kupienie 8GB mija się z celem.A drugiego systemu operacyjnego nie chcę kupować (za dużo wydatków).

Ale dziękuje za odpowiedź :D

Pozdrawiam Kluz :D

PS.Jestem obeznany na sprzęcie komputerowym,ale możecie się spodziewać jeszcze wieeeele pytań mojego autorstwa :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic 1 GB RAMu 400MhZ, ale moja plyta glowna obsluguje najwyzej 333MhZ... I tu nasuwa sie moje pytanie, czy RAMy nie beda dzialac, czy po prostu zniza sie do taktowania 333MhZ?

Chce kupic 1 GB RAMu 400MhZ, ale moja plyta glowna obsluguje najwyzej 333MhZ... I tu nasuwa sie moje pytanie, czy RAMy nie beda dzialac, czy po prostu zniza sie do taktowania 333MhZ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...