Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dj_ten_co_siedzi_obok

RAM

Polecane posty

Ok, więc już wiem, że moje kości pracują z częstotliwością 333Hz.

Mam 1GB, chciałbym dokupić drugie tyle.

Niestety nie wiem, jak dobrać nowe kości.

Czy np. te będą dobrze współpracowały z dotychczasowymi?:

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/King...pelny,id,50377/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piekar

Nie wiem dlaczego, ale jak przeczytałem, że masz RAM'y Hyundai to przyszedł mi do głowy zasilacz Toyoty.

Znalazłem na ebay'u aukcje takich tylko nie wiem czy będą kompatybilne LINK tyle, że aukcje jest we Włoszech, więc przesyłka może Cię kosztować tyle co 4GB nowych RAM'ów. Polecam Ci pożegnać się z Hyundaiem i znaleźć gdzieś do kupienia zestaw 2x1GB i po kłopocie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam w planach dokupienie 2gb ramu ddr2. obecnie mam 1 kostke 1gb. doczytalem cos ze sa na szynie 667Mhz, czy cos takiego. czy jezeli kupie kostke z inna szyna, to cos bedzie sie gryzlo? dodam, ze dual channelu chyba nie moge zrobic, bo mam tylko 2 sloty na ram.(plyta gigabyte GA-VM900M czy jakos tak :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolex

Ja polecałbym OCZ Reaper 1066MHz Heatpipe. Rewelacyjnie się podkecają (zależy od płyty głównej). Mam te pamięci i jest naprawde dobrze na płycie Asus P5E x38. Powinny być bardzo dobre do twojego O/C. Jak nie będą pasowały do twojej płyty głównej kup o częstotliwości 800Mhz też są dobre

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAm pytanko, chciałbym na jakiś czas wyłączyć na pewien czas pamięć wirtualną, stronnicowanie i te sprawy, żeby uruchomić pewną grę, myśłicie że może grozić mi po takim zabiegu że nie będę mógł włączyć systemu, albo co, czy spokojnie mogę się bawić :D ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomwac -> Nie powinieneś mieć problemów jeśli tylko zapotrzebowanie na pamięć będzie mniejsze niż posiadana przez Ciebie fizyczna pamięć. Jeśli przekroczysz "granicę" to aplikacje mogą zadząć dziwnie się zachowywać, system krzyczeć o braku pamięci i pewnie niektóre programy (głównie nowo uruchamiane) będą się wykładały. Raczej nie powinno się zdarzyć, by system się posypał - małe szanse. Ostatecznie zaliczysz reset i tyle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Które z podanych poniżej pamięci będą najlepsze do PCta z core i7 920 i asusem rampage II extreme x58?Które z nich się najlepiej podkręcają ? ? ?

http://www.techmarket.pl/product.php?productid=15997

http://www.techmarket.pl/product.php?productid=15993

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/Cors...72,cpsrc,ceneo/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2KG RAMu? Twoja płyta główna nie pozwala na podłączenie takiej ilości kości pamięci.

A poważnie: wszystko zależy od tego, jak wykorzystujesz komputer. Po prostu pracuj i obserwuj - jak system da Ci znać, że brakuje mu pamięci, to będziesz musiał albo coś zamykać, albo włączyć plik wymiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio zakupiłem sobie 2 GB ramu Buffalo 667 MHz DDR 2 w dwóch kościach, wcześniej miałem już 2 GB Kingstona takie same parametry jak te nowo nabyte. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie okazało się, że jedna kość jest wadliwa(wywalało BSOD), wobec tego wyjąłem ją i następnego dnia pomknąłem do sklepu wymienić tę kość, a w sklepie ZONK, okazało się, że sprzedawca nie miał już kości 667 MHz więc wziąłem 800. Po włożeniu do kompa okazało się, że nie działa Dual Channel, próbowałem podwyższać napięcie ale nic z tego, więc mam pytanie czy byłaby możliwość włączenia DC? PDC e2140 @ 2,7, Asus P5N-E SLI, 4 GB ram (3x1GB 667 MHz + 1 GB 800 MHz)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytania odnośnie dwóch OCZu... : )

1) OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 CL4-4-4

2) OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Titanium EPP CL4-4-4

Pierwsze pytanie - wg opisu na komputroniku, te pamięci są dokładnie identyczne. Po co więc przepłacać? Jaka jest faktyczna różnica między nimi?

I drugie - niepokoją mnie te wpisy: "Certyfikat ATI-Crossfire" oraz "Optymalizowane do pracy na platformach AM2/NVIDIA". Niepokoją mnie, bo sprzęt będę miał Intel/Nvidia (na początku zintegrowana, później pojedyncza, SLI mnie nie interesuje).

Czy są te same pamięci, ale optymalizowane pod Intela? Czy też to nie robi żadnej zauważalnej różnicy? I która będzie w takim wypadku lepsza do mojej platformy (Asus P5N73-AM, C2D)

Dzięki z góry za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się niemyle róznią sie radiatorem . Wersja Titanum może pracować z większymi napieciami tym samym można zwiekszyć bardziej częstotliwośc pamięci. Jeżeli chodzi o certyfikaty to w żaden sposób nie wpłynie to na prace w twoim komputerze. Mimo iż są Optymalizowane do pracy na platformach AM2/NVIDIA na twojej nie będzie żadnego problemu. Sam mam OCZ Reaper które są z certyfikatem SLI a mam Radeona i wszystko śmiga aż miło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...