Skocz do zawartości

The Elder Scrolls (seria)


Polecane posty

A powiedz mi chłopcze, kto ci każe w Oblivionie używać szybkiej podróży? Mnie tam jej obecność wcale nie przeszkadzała w kilkugodzinnych wędrówkach (ew. konnych przejażdżkach) po całym Cyrodiil...

Niemniej jednak sam przyznam, że wędrówki wzdłuż i wszerz Vvardenfell były ciekawsze, przede wszystkim ze względu na większe urozmaicenie geograficzne wyspy, niż w Cyrodiil. Te wszystkie szare i ponure ziemie spustoszone przez popielne burze, skaliste wysepki Sheogorath, miasta grzybów na Wybrzeżu Azury, zielone Pastwiska, wąwozy Zachodniej Wyrwy, zatopione we mgle Gorzkie Wybrzeże, czy idylliczne wręcz Wyspy Askadyjskie... To wszystko tworzyło wspaniały klimat Morrowind, który jest znacznie ciekawszy od tego co mamy w Cyrodiil. Aczkolwiek świat Obliviona też jest wspaniały, choć ja wolę to co mieliśmy w trzeciej części serii.

Synku

1 To kusi gdyby tego nie bylo to by nie kusilo;)

2 z reszta sie zgadzam:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zajawkę, że wreszcie (po ponad miesięcznym obsunięciu) ukaże się złota edycja The Elder Scrolls III, składająca się z Morrowind, Tribunal i Bloodmoon za 19,90zł :D Wreszcie dorwę się do Morrowind'a z dodatkami... i już wiem, jak będę spędzał świąteczne noce, kiedy wszyscy w domu będą już spać 8) :roll: I znów przechodzenie gry od nowa (bo ostatnio grałem dosyć dawno i raczej zapomniałem połowę tego co robiłem i co miałem w grze zrobić) :P Ale i tak warto. Morrowind jest WIELKI!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synku

Nie przypominam sobie byś był moim ojcem.

1 To kusi gdyby tego nie bylo to by nie kusilo;)

Kusi, nie kusi... Na pewno jest przydatną funkcją, szczególnie jak po raz enty mamy pokonywać tę samą trasę, a jak ktoś maksymalnie chce sobie uprościć grę i używa tylko szybkiej podróży, to już jego strata, jego problem. Jak człowiek pomyśli i naprawdę chce powędrować, to zrobi to i żadna opcja szybkiej podróży mu w tym nie przeszkodzi, proste. Także argument z kuszeniem jest co najmniej śmieszny, zresztą wyobraź sobie ile przekleństw by leciało w stronę twórców, gdyby szybkiej podróży nie było... Lepiej jak coś jest i można zawsze tego nie używać, aniżeli miało by czegoś nie być. Tyle na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł już dodatek do Obliviona - Knights of the Nine, ktoś już go ma/gra w niego :?: . Piszcie swoje wrażenia dotyczące niego - co zmienia, co dodaje, ja słyszałem że podobno przedłuża główny wątek :D . Czekam na wasze opinie dotyczące addonu. Pozdro :D:wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Knights of The Nine nikt napewno jeszcze nie grał a to dlatego, że...Cenega przysnęła i dopiero niedawno zaczęła pertraktacje z Bethesdą xD a pod TYM linkiem można podziwiać "piękną" ocenę dodatku. I propo tego przedłużenia rozgrywki...jedynym minusem KotN jest właśnie krótkość. No i oczywiście na stronie głównej CDA jest link do tegoż dodatku kosztującego 9.90$
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hitman - no nie! Nie gadaj! Naprawdę? ale piekne stasowanie - nie ma to jak wpdac walnąc cos co "niby" ma rozpocząc inna beczkę i sobie pójśc...[irony=off]

Przeszedłem obliviona i musze przyznac że Mq jest całkiem niezły !!!!Spolier -

Gdy członkowie firmy Bethesda Softworks ujawnili pierwsze informacje na temat konwersji gry The Elder Scrolls IV: Oblivion na konsolę PlayStation 3, szybko okazało się, że ta edycja będzie rozbudowana w stosunku do pierwowzoru o nową gildię.

Ojjj... Nie ładnie... Nie ładnie... Znowu oczywiście PCtowcy musza być "gorsi"... :evil:

Pan_Feanor - THX :dwarf:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm więć pewnie dla nas też tą gildię udostępnią jako kolejny dodatek za 9,90$ -_-......

A co do Scrennów wejdź do moich dokumentów i tam masz gdzieś pliki z obliviona, otwórz ini czy fcg niepamiętam już, i poszukaj linijki allowscreens i zrób z off, on lub z 00 jedynkę.

Ja zamietrzam wybrać się w tym tygodniu do empika po Morowinda wraz z dodatkami, będę miał co robić na święta ;) bo nieskończyłem nigdy morka. A z dodatkami się będzie grało zabawniej ^__^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto i on...

oblivionbattledefmg5.jpg

Nazwa:... Legolas XD

Łucznik/ skrytobójca

Gł. umiejętnosc: Skradanie / walka ostrzami

Broń(ie): Krasnoludzki Claymore / Krasnoludzki łuk + elfickie strzały.

Pancerz: Biała zakleta szata / lekki kirius cesarskiego

Rasa: Leśny elf

Znak zodiaku: wojownik

Zamkniete bramu oblivionu - wszystkie (ukończony MQ ;) )

Level - 17.

PS. - Oblivion - Medium High detale :) bez AA - bo HDr włączony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm 17 ja na okolicach 25-28 zamkołem dopiero pare bram... pozatym biegałem Orczych łachmanach i nawalałem wielklim szklanym młotem :) Niema to jak barbażyńca w haevy ^^.

Ale się zdziwiłem jak weszłem na gram pl... wcieło mi 200zł i gdzie są teraz moje wirtualne pieniażki ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm 17 ja na okolicach 25-28 zamkołem dopiero pare bram... pozatym biegałem Orczych łachmanach i nawalałem wielklim szklanym młotem :) Niema to jak barbażyńca w haevy ^^.

Ja tam główny wątek skończyłem mając 38 poziom, zwyczajnie zostawiając go sobie na deser, choć jeszcze nie zrobiłem wszystkich zadań dla Deadr i Gildii Złodziei, ale do tego jeszcze wrócę. Młotem powiadasz? Jakoś nigdy ich nie lubiłem, takie nieporęczne jakieś. Najfajniej mi się walczy zawsze mieczem jednoręcznym z dodatkiem tarczy.

A co do wPLN, to może napisz do działu obsługi klienta, czy to tam mają w celu wyjaśnienia sprawy, bo 200 złociszy, choćby wirtualnych piechotą nie chadza...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz sie chwalimy, to zapraszam na oficjalna strone Morrowind do mojej galerii - http://www.morrowind.pl/?idd=show&who=Munki - to moj bardzo stary bohater z mieczem Umbry, Maska Clavicusa i Kirysem Bogow. Teraz gram Dunmerem Skrytobojca, ale nie bede sie chwalil bo nie mam zadnych fajnych artefaktow (narazie robie questy Hlaalu zeby zdobyc piekna twierdze Rethan i glownego watku, pod koniec wybieram sie po Kirys Hircyna i Luk Cieni).

Aha, ktos ostatnio pytal o otwarcie zamkow 100 pkt - pochodzilem troche i juz pamietam - na 100% kilka zwojow otwrcia jest w jaskini Nund, doslownie rzut beretem na wschod od Sw. Olmsa w Vivek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak wpdac walnąc cos co "niby" ma rozpocząc inna beczkę i sobie pójśc...

Po prostu chciałem się czegoś dowiedzieć o dodatku :wink: a o Oblivionie się nie wypowiadałem bo nie mam teraz zainstalowanego - Morrowind jest lepszy i teraz właśnie w niego gram :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znalazłem białą szate mnicha i... biały kaptur. razem z czarem niewidzialnosci i moim jasnowłosym bohaterem stworzyłem... Assassins Creed'owego Altaira! Jaka radocha kiedy morduje po cichu :C ...

I małe pytanko - jak sie robi screeny - bo chciałbym wam go pokazać :)

Jak chcesz Assasin Creedowe ciuszki to polecam pewien mod: http://planetelderscrolls.gamespy.com/View...ail&id=2110

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modów do Oblivion ajest w 3 i kilka :) fajnych też jest mnóstwo, tzn niezmieniają samej gry ale dodają nowe zbalansoweane bronie pancerze lub rasy, nawet całe lokacje ja jakims lepszym itemkiem. Ja osobiescie polecam mod który zwiększa 3x obrażenia od łuku. Dgyż koło 15-16 lvlu normalnie łuki są nieprzydatne, nawet w rękach asasina atakującego z ukrycia. A z tym modkiem jak już uda nam się takiego burzowoego atonarcha zaskoczyć to celnym strzałem zabierzemy mu 1/3 hp :) czyż nierobi się ciekawiej ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że przez 2 dni miałem obstrukcje żoładkowe a siostra zakupiła mi z łąski swojej złotą edycję Morka to pomiędzy "posiedezniami" grałem sobie :).

Juhu i stare dobre czasy powróciły. Mnogośc skili, mnogośc gildii i mnogość krajobrazów ! Jakaś odmiana po monotoni obliwiona, co prawda krajobrazy jak z pocztówki ale ... jednostajne, brakuej jakichś bagie, pustkowi czy czegoś tam. A tylko łączki i drzewka :P Mam już 4 lvl ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od zeszlego weekendu zrobilem juz 20 (no tak, maturzysta :P). Musze sie jednak zgodzic z przedmowca, Oblivion po Morrowindzie to jak papieros po seksie - to i to super, ale nie ma sie watpliwosci co lepsze...

Tak wogole - jak teraz gram moim Dunmerem Skrytobojca mam Akrobatyke na 93 bodajze (wytrenowalo sie samo, bo w czasie przemieszczania sie w przestrzeni mam zwyczaj kicac niczym Czerwony Kapturek) i szczerze mowiac przeszkadzaja mi juz loty mojej postaci... Strasznie nierealistycznie to wyglada, i czasem (paradoksalnie) ciezko gdzies skoczyc, bo hero leci po prostu za daleko.

BTW: nie orientuje sie ktos gdzie jest jakis fajny luk? Wiem o Luku Cieni w Grobowcu Venim (Pn od Obozu Zainab) ale jednak wolalbym cos lepszego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta seria gier crpg nie ma sobie równych! Wystarczy porównać obszar gry, różnorodność świata, grafikę, klimat z jej największym konkurentem, Gothiciem a złudzeń co do wyższości TES nad Gothic być nie powinno (pozdr. Cormac :P ). A i wymagania Morrowinda i Obliviona są dużo niższe niż wymagania "gotyków" pomimo dużo lepszej grafiki. Kto niegrał niech kupuje(morek z wszystkimi dodatkami za 20 zeta :!: :!: ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanboy się znalazł. :P

Ot powinieneś zauważyć, iż Gothic cechuje się znacznie większą różnorodnością świata, ot w Obku podobnie jak w Morku (bez dodatków) świat jest wielki, ale jednolity aż do bólu.

Graficznie mi osobiście bardziej podoba się nowy Gotyk od Obliviona - ot niby z bliska Obek prezentuje się zacnie, ale widoki oddalone to śmiech na sali, a G3 ma to ładnie wykonane. ^^

A i obszar Obliviona rzeczywiście jest znacznie większy, ale wątek główny za to znacznie krótszy oraz mówiąc wprost - gorszy.

No i klimat Gotyków również zawsze bardziej mi się podobał niż ten z TES'ów - ale na tym poletku Gothic jedynka rządziła a im nowsze części - tym słabiej... :/

A i uprzedzę wasze „stwierdzenia” poprzez proste przyznanie się… tak jestem fanboyem Gothic’a! xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...