Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Miło, miło ciekawe, czy wydadzą w Polsce....

No gra już wyszła 2 dni temu na świecie a u nas brak planów.... Więc myślę, że jak już to wyjdzie z "lekkim" poślizgiem. Ciekawe czy Cenega wogóle wie o istnieniu tego add-ona, nieździwiłbym się jeśli by nie wiedziała :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło, miło ciekawe, czy wydadzą w Polsce....

No gra już wyszła 2 dni temu na świecie a u nas brak planów.... Więc myślę, że jak już to wyjdzie z "lekkim" poślizgiem. Ciekawe czy Cenega wogóle wie o istnieniu tego add-ona, nieździwiłbym się jeśli by nie wiedziała :lol:

Może do gwiazdki wyjdzie....

A teraz moje pierwsze wrażenia po obku (niestety na oldblivionie :roll:)

Łoł, jaka gra, ale czemu tu tak jasno? Dobra, nieważne. O łańcuchy...<bawi się havockiem>

Pierwszy wróg. Że co? postać na pierwszym lewelu, zero skilli itp. a gościu poszedł na hita, no dobra, może to tylko takie ułatwienie na początku. Ale nie! Następni wrogowie to samo...

Uriel pobudka! Ej no...wstawaj! Gonią nas jakieś typy którym po zabiciu rozpuszczają się zbroje ( o_O ), a Ty tu śpisz... kit z nimi....(mam na myśli czerwonych i Urielka XD)

Uriel nie wstał....Zabiłem jeszcze kilka goblinów i szczurów i oto znalazłem się na powierzchni...

Zaraz potem wyłączyłem grę, bo na oldblivionie krajobrazy są bardzo, ale to bardzo badziewne.....

Ale na nowym kompie sobie pogram 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie koło gwiazdki wyjdzie w wersji gold czyli podstawka + addon + pacze i jakieś modki w tym.

Z chęcią zakupie po pograłbym ale niemam swojego. 3 miechy mordowałem oblivionka od kumpla ale w końcu się upomniał o zwrot :) (heh esoniowa pamięć) szkoda że sejwy padły z formatem -_-. Btw używałem małego zestau modów (jakieś 400mb)

Jeśłi masz problem z trudnoscią przesuń pasek tródnosci o jakąś 1/4 w prawo i wtedy lepiej naucz się szybko biegać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luuudzieee... Oblivion na 6 ? Chyba zaraz zacznę przeklinać. Kpicie sobie !!! Morrowind to największy skok jakościowy od czasów BG II, a Oblivion to doskonały sequel doskonałej gry, czyli ma to samo co część poprzednia + lepszą grafę + wszystko udoskonalone. Ludziska, to są właśnie UROKI SEQUELI, nigdy sequel was tak nie zachwyci jak pierwowzór, ale np. ja zagrałem najpierw w Obka, potem w Morrowinda i Oblivion mnie zachwycił nie mniej, niż, z tego co mówicie, Was Morrowind. Fantastyczne złodziejstwo - stoi chyba na poziomie Thiefa - tak, złodziejstwo nie jest gorsze niż w Thiefie czyli wzorze. Strzelanie z łuku jest OK, im lepszy łuk tym bardziej prosto leci strzała, fajne skradanie się. Walka super, specjalne ciosy zwłaszcza, magia niczego sobie. Questy poboczne są FANTASTYCZNE (Pale Pass wgniotło mnie dosłownie w fotel. To było niesamowite przeżycie. Ach, ten klimat północy...; Through a Nightmare, Darkly - bardzo pomysłowe, trzeba użyć szarych komórek -- to były chyba dwa najfajniejsze poboczne questy w grze), quest główny też nie jest zły. RADIANT AI to po prostu REW(E/O)LUCJA !!! Oblivion rocks !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luuudzieee... Oblivion na 6 ? Chyba zaraz zacznę przeklinać. Kpicie sobie !!! Morrowind to największy skok jakościowy od czasów BG II,

Zgadza się - Morrowind był (jest) genialny.

a Oblivion to doskonały sequel doskonałej gry, czyli ma to samo co część poprzednia + lepszą grafę + wszystko udoskonalone.

Tu akurat bym tak nie powiedział - Oblivion ma wszytko co Morrowind, ale poza grafiką wszystko jest..... uproszczone.

Ludziska, to są właśnie UROKI SEQUELI,

To są uroki sequeli robionych na konsole :P (swoją drogą, czemu konsolowcy nie protestują, że się ich traktuje jak debili i maksymalnie upraszcza dla nich gry? No chyba, że to kolejne pokolenia graczy..... strach się bać)

nigdy sequel was tak nie zachwyci jak pierwowzór, ale np. ja zagrałem najpierw w Obka, potem w Morrowinda i Oblivion mnie zachwycił nie mniej, niż, z tego co mówicie, Was Morrowind. Fantastyczne złodziejstwo - stoi chyba na poziomie Thiefa - tak, złodziejstwo nie jest gorsze niż w Thiefie czyli wzorze.

Myślę, że fani Thiefa zlinczowali by cię za ten tekst ;)

Strzelanie z łuku jest OK, im lepszy łuk tym bardziej prosto leci strzała, fajne skradanie się. Walka super, specjalne ciosy zwłaszcza, magia niczego sobie. Questy poboczne są FANTASTYCZNE (Pale Pass wgniotło mnie dosłownie w fotel. To było niesamowite przeżycie. Ach, ten klimat północy...; Through a Nightmare, Darkly - bardzo pomysłowe, trzeba użyć szarych komórek -- to były chyba dwa najfajniejsze poboczne questy w grze), quest główny też nie jest zły.

Niektóre questy poboczne są bardzo fajne, ale to jeszcze nie powód do wychwalania gry pod niebiosa. Główna linia fabularna - tutaj będę się upierał, że jest beznadziejna (najpierw ganiamy między gildiami, potem między miastami, w środku jest kilka małych queścików, a końcówka wkurzająca)

RADIANT AI to po prostu REW(E/O)LUCJA !!!

Taaa, zwłaszcza rewelacyjni są przeciwnicy, którzy widzą cię przez ściany i pędą do ciebie najkrótszą drogą przez labirynt korytarzy......

Oblivion rocks !

Na zakończenie - Obliviona kupiłe, zagrałem, zniechęciłem się i odłożyłem na półkę. Ale aktualnie (po miesiącach przerwy) znowu w niego gram i jest całkiem fajnie. Ale obawiam się, że to bardziej zasługa duuużej ilości odpalonych modów, a nie samej gry. Wniosek? Może niech programiści zajmą się enginami, a gry zaczną tworzyć ludzie z pasją?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczekałem się,naczekałem i wreszcie w Obliviona miałem okazję zagrać(choć też nie mojego-kolega na urodzinki dostał). Pierwsze wrażenie -bomba.Wspaniała grafika,fizyka,efekty, wygląd postaci,żyjący świat itd itp.(wspomnę że wszystko smigało-komputer kolegi jest 3x lepszy od mojego...).I tak sobie przez kilka następnych dni przychodziłem i grałem w Oblivionka.Pierwsze co mnie niejako zbulwersowało, to handlarze.Skąd ta nieskończoność ich pieniędzy?(Każdy ma w domu bank czy co?).Później były questy-brakuje tu takich, w których musisz się przejść na drugi koniec mapy, przepłynąć na wyspę, onaleść chatkę rybaka, zdobyć artefakt, ubić bestie i wrócić do punktu wyjścia, po drodzę wykonując jeszcze masę mini-questów(przytoczyłem tu quest z wduzębem panicznego strachu 8) ).Zamiast tego otrzymałem misje czasowe,które to notabene nie sprawiły mi i tak zbytnich trudności.Szkoda,bo morrowind był pod względem questów ciekawszy.

Po dodadku do Obliviona, który już się szykuje(Knights of the Nine), oczekuję tego, aby twórcy powrócili do przeszłości i przestali nam na siłę upraszczać życie.

To wszystko jednak nie zmienia faktu,że Oblivion to świetna gra,której gdybym miał oceniać postawiłbym porządną 9.(plus mój prywatny znaczek jakości :P)

Już wiem, co będę chciał pod choinkę....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przedstawiałem moje wrażenia z gry w Oblivion, lecz teraz mogę powtórzyć je, gdyż ujrzałem tą grę w nowym świetle. Otóż kilka dni temu znalazł się w moim domu nowy piecyk ( :o :D:):P ): Dwurdzeniowy Pentium 4 2.8GhZ, GB DDRAM2 i Geforce Galaxy 256DDRAM2. Odpaliłem jak narazie kilka gier, z czego największą różnice zaobserwowałem w dwóch tytułach: FarCry i TES 4: Oblivion. Obie odpalone na wysokiej rozdzielczości, ultra detalach i śmigają aż miło =). Dlaczegóż w tym temacie piszę o znanym FPS? Po odpaleniu FarCry delektowałem się cudownymi widokami jak z pocztówki, do czesu... Odpalenia Obliviona! Rozumiem już recenzenta, gdybym ja za pierwszym odpaleniem zobaczył TAKĄ grę, także dłuuuugo bym był pod wrażeniem! Nie ma obecnie gry która dorównuje Oblivionowi pod względem wizualnym, wszelkie widoki wyglądają fotorealistycznie, fauna i flora nieskazitelna, twarze ludzi jak prawdziwe, fizyka bardzo dobra; jak na grę RPG można by wręcz zaryzykować że TES 4 sięgnął szczytów.

Żeby nikt nie pomyślał że jestem napalonym na grafę dzieciakiem, chciałem tylko napisać iż tym postem staram się nieco usprawiedliwić recenzenta i tą 10-tke (która jak najbardziej należała się Morrowindowi), gdyż po takim wstrząsie estetycznym naprawdę można być przez wiele dni pod gigantycznym wrażeniem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zakupilem ostatnio Morrowinda w Zlotej Serii (+ Tribunal i Bloodmoon). I musze wam powiedziec, ze przez weekend nie bylem w stanie zrobic NIC innego jak siedziec przed kompem. Grafika juz nie powala tak bardzo jak te kilka lat temu, ale grywalnosc wielka niczym Czerwona Gora lub ego Dagoth Ura. Narazie robie questy Hlaalu, pozniej watek glowny, i dodatki... Jezu, dlaczego musze spedzac az 6 godzin dziennie w szkole... :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Morrowinda są mody znacząco poprawiające jakość grafiki - w tym wątku ktoś podawał nawet nazwy i linki do nich. Podobno po ich użyciu gra prawie nie ustępuję Oblivionowi :D

A jak nie znajdziesz to tradycyjnie polecam: http://planetelderscrolls.gamespy.com/

Jezu, dlaczego musze spedzac az 6 godzin dziennie w szkole... :/

Wolałbyś spędzać osiem w pracy (+dojazdy)? Jeżeli tak to chętnie się zamienię......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbyś spędzać osiem w pracy (+dojazdy)? Jeżeli tak to chętnie się zamienię......

W wakacje spedzalem 21 w pracy... + dojazdy :) Do roboty na 7:30 i o 5 konczymy, panowie :) Wiec czasu na granie nie bylo wcale.

Do Morrowinda są mody znacząco poprawiające jakość grafiki - w tym wątku ktoś podawał nawet nazwy i linki do nich. Podobno po ich użyciu gra prawie nie ustępuję Oblivionowi Very Happy

A jak nie znajdziesz to tradycyjnie polecam: http://planetelderscrolls.gamespy.com/

He he he... :) Dzieki za linka, ale ja takowych modow nie uznaje - Morrowind to Morrowind i nie za grafe sie go kocha :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś dać link(jeśli istnieje) do sklepu/stronki(ale nie torrenty i inne illegal sites ok?)z 2 pierwszym grami z safi The Eldor Scrolls??

Teraz ważniejsza rzecz, czy na 1GB RAM, Athlon 2800XP+(2,08Ghz) i GeForce FX5700(niestety LE) pójdzie jakoś Oblivion?? Bo chętnie bym sobie pograł a nowy komp dopieoro w styczniu(na nim nie ma takiej opcji, żeby jakakolwiek gra nie ruszyła na najwyższych detalach :twisted: , a co trz się pochwalić :D )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś dać link(jeśli istnieje) do sklepu/stronki(ale nie torrenty i inne illegal sites ok?)z 2 pierwszym grami z safi The Eldor Scrolls??

Muszę Cię zmartwić ale nie bardzo. Nie do końca wiem jak jest z Areną, ale Daggerfall nie jest freeware; wiem bo sam szukałem...

Teraz ważniejsza rzecz, czy na 1GB RAM, Athlon 2800XP+(2,08Ghz) i GeForce FX5700(niestety LE) pójdzie jakoś Oblivion?? Bo chętnie bym sobie pograł a nowy komp dopieoro w styczniu(na nim nie ma takiej opcji, żeby jakakolwiek gra nie ruszyła na najwyższych detalach :twisted: , a co trz się pochwalić :D )

Mi chodziło dość płynnie na niskich detalach na 512 DDR i Athlonie 1,4GhZ; teraz chodzi mi idealnie na full ustawieniach na 1GB DDR2, Geforce Galaxy 7600 256DDR2 i dwurdzeniowym Pentium 4 2,8GhZ; a więc sam sobie odpowiedz =).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"""W Morrowindzie włóczenie się po mapie było ok do póki nie zbaczałeś ze szlaku, bo potem to już cholernie łatwo było się zgubić"""quote

I to wlasnie bylo pięękne

Ale zawsze można było zainwetsować w amulet Interwencjii Bóstw(bądź Almsivi). 10 szt.zł to nie jest zbyt wygórowana cena za ratowanie czterech liter :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś dać link(jeśli istnieje) do sklepu/stronki(ale nie torrenty i inne illegal sites ok?)z 2 pierwszym grami z safi The Eldor Scrolls??

Arenę możesz bezproblemowo i legalnie ściągnąć z oficjalnej strony Bethesdy - http://elderscrolls.com/downloads/downloads_games.htm. Natomiast co do Daggerfalla to zajrzyj sobie i poszukaj tutaj

Jedno pytanie... PO CH***** W OBLIVIONIE DALI COS TAKIEGO JAK SZYBKIE PORUSZANIE SIE TO PSUJE KLIMAT GRY!!!! Do konca zycia zapamietam wedrowki w morrowindzie ta muzyka ehhh<rozmarzyl sie>

A powiedz mi chłopcze, kto ci każe w Oblivionie używać szybkiej podróży? Mnie tam jej obecność wcale nie przeszkadzała w kilkugodzinnych wędrówkach (ew. konnych przejażdżkach) po całym Cyrodiil...

Niemniej jednak sam przyznam, że wędrówki wzdłuż i wszerz Vvardenfell były ciekawsze, przede wszystkim ze względu na większe urozmaicenie geograficzne wyspy, niż w Cyrodiil. Te wszystkie szare i ponure ziemie spustoszone przez popielne burze, skaliste wysepki Sheogorath, miasta grzybów na Wybrzeżu Azury, zielone Pastwiska, wąwozy Zachodniej Wyrwy, zatopione we mgle Gorzkie Wybrzeże, czy idylliczne wręcz Wyspy Askadyjskie... To wszystko tworzyło wspaniały klimat Morrowind, który jest znacznie ciekawszy od tego co mamy w Cyrodiil. Aczkolwiek świat Obliviona też jest wspaniały, choć ja wolę to co mieliśmy w trzeciej części serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to jest Redguard, bo z historią gier to u mnie cienko :cry:

Gra TPP nie należąca do serii The Elder Scrolls, ale jej akcja toczy się świecie Tamriel. Bohaterem jest tytułowy redgard Cyrus... Po więcej szczegółów zapraszam choćby do angielskiej wikipedii, tam sobie możesz poczytać dokładniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może jak Arene zainstalować/uruchomic?? :?:

To może od razu podam link do bardzo przydatnej strony - http://elderscrolls.phx.pl, tam w pierwszej kolejności szukaj czegokolwiek co się tyczy któregokolwiek TESa, zamiast co chwilę pytać się tutaj o pierdoły...

Tutaj masz dokładny opis co zrobić, żeby Arena działała...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...