Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

... jakby nie patrzeć, Morrowind taki znowu idealny nie jest... Owszem, nie ma sobie równych pod względem swobody, ale ma też sporo wad. Chociażby AI- które jest po prostu tragiczne - ileż to ja miałem zabawy w strzelaniu do strażnika świątynnego (najlepsze źródło pieniędzy i dobrej zbroi ;)) z kul ognia... a on tylko stał i stał...

Irytujące jest, że wraz z Trójcą i Bloodmoonem nie pojawiła się żadna nowa muzyka (swoją drogą to jestem przeciwnikiem Jeremy'iego Soula, ale to już inna historia). Te same motywy zaczynają po godzinach grania działać na nerwy...

No i patrząc na grę dzisiaj... wiem, że marudzę... ale grafika się trochę zestarzała i nawet po kupnie karty "obsługującą wodę" ;) nie zachwyca mnie jak kiedyś...

No ale dość tych pustych słów, biorę się za Painkillera :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam rację ale Morrowind obok Planescape Torment jest jak dla mnie chyba jednym z rpg-ów najlepiej obrazujących i realizujących ideę prawdziwego oblicz tego gatunku poprzez mnogość questów i swobodę rozgrywki. A poza tym jest to jedna z tych gier, które nie lądują na półce po tygodniu może dwóch grania a to bardzo ważne dla tego typu gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc i mam kolejne pytanie

W Legionie mam już rangę Obrońcy i chcę awansować do Błędnego Rycerza. No to idę do tego typa, który stoi obok księcia i on gada, żebym znalazł Kirys Bogów. No dobra to idę do tej kapliczki i tam jest sekretne przejście (poziom zamka 95), gadam z strażnikami, a oni na to :nikt tędy nie przeszedł, ten ktoś musiał się tu dostać inną drogą. Jak ja mam otworzyć to przejście? Skoro:

- Klucza nigdzie nie widzę

- Umiejętność zabezpieczenia mam na 8 poziomie :)

- Zwój Włamania Ondusiego nie działa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EL KAPISZONE

Musisz dostac sie tam tak: jak wyjdziesz z budynku gdzie byl przechowywany Kirys Bogow znajdz wejscie do wody, poplywaj i poszukaj wejscia do jaskini, zauwazysz je chyba nawet z ladu, rzuca sie w oczy jak sie wpatrzysz w wode, w kazdym razie poszukaj tego wejscia i wejdz, w srodku znajdziesz szczurki, idz dalej a spotkasz zlodzieja Kirysu, zabij go zabierz mu Kirys i wez od niego mikstury lewitacji po czym wznies sie w gore gdzie zobaczysz lozko i inne przedmioty wsrod ktorych znajdziesz swietny miecz. Przy okazji mozesz znalezc tajne wejscie ktorym dostal sie rabus...idac po sladach lajna.Jak cos sie nie zgadza bo pomylilem, albo nie dajesz rady pogadaj ze mna na GG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram wojem i niejaki Hrundi w sadith mora zlecił mi uprzątnięcie Relsa Tenima który wg. wszelkich znaków na niebie i ziemi zamelinował się w jaskini Shallit. Wszystko było super dopuki nie dolazłem do tej jaskini i o dziwo nikogo nie było w domu znaczy w grobowcu nieco dalej siedział truposz z kościotrupem i jakąś świrniętą babą (zarąbisty pierścionek miała:D ale pana Relsa ani widu ani słychu :? Gdzie i kiedy można go zastać bo potrzebuje jego "pomocy" by wziąść nowe zadania w gildii :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki nie opisałeś jaskini mogłem co najwyżej wzruszyć ramionami. A tak to ci powiem. W jaskini, ale nie grobowcu, znajduje się taka skrzynka, na niej miecz i wiadomość. A teraz odwróć się i rozejrzuj po suficie. Znajduje się tam piętro jaskini. Jeśli przez przypadek pomyliłem miejsce gdzie była skrzynka to przełącz w ekwipunku mapę ze świata na okolicę. Idąc blisko ścian mapa zauważy że gdzieś było wcięcie w skale gdzie akurat było wejście na piętro. A teraz z innej beczki. Sieć mi się akurat ustabilizowała i postaram się tu zrobić porządek kurczak z grilla! Zacznijmy od tego- co sądzicie o szansie na to, że Mork stanie się crpg-iem drużynowym (to akurat z wiadomości że podobno potomek Septimów ma podróżować razem z graczem, więcej w Adamantowej wieży)? Jestem ciekawym że jeśli tak, to jakby to wyglądało. Rzut izometryczny? :o :D :o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie... Podróżowanie jednym bohaterem lub od czasu do czasu z npc-ami, ale tylko na potrzeby misji to jest to co lubię w Morrowindzie... Dla tego nie wciągnął mnie Planescape, KotOR (chociaż i tak nie przepadam za SW, więc by mnie nie wciągnął), BG, IW, a NVN był nudny (kiedy w niego grałem nie miałem neta). A czego oczekujecie po Oblivionie? Ja chciałbym przedewszystkim - możliwości wykówania zbroi i broni, szycia ubrań, rybołóstwa, instrumentów (wiem, że są, ale nie można na nich grać, a to by było coś - idziesz przez las, ale ci się nudzi więc wyciągasz dudy i zaczynasz grać, a, że tak ślicznie grasz to się wszystkie zwierzęta z okolicy zbiegają :twisted:), lasów, jazdy na koniach/guarach/innych zwierzętach i dialogi w stylu KotOR-a.

P.S.

Czy istnieją Indoliriańskie i szklane nagolenniki? Bo Indoriliańskich strażnicy nie mają, a szklanych nawet przy Upiornej Bramie nie kupię/ukradnę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam nadzieję, że chodzenie z potomkiem Septimów nie będzie konieczne. A to dlatego, że grając w Morrowinda przyzwyczaiłem, się do łażenia wszędzie w pojedynkę (nawet pielgrzymom nie chciało mi się pomagać). Poza tym nigdy nie było dnia, kiedy odpalałem Morka tylko po to, żeby wykonać jakąś misję. Wolałem się pokręcić po wyspie łupiąc grobowce, świątynie deadr. A misje wykonywałem tylko wtedy, kiedy byłem już blisko miejsca, gdzie trzeba było taką wykonać.

A jeśli nawet w Oblivionie będzie trzeba troszczyć się o jakiegoś księciunia, to wezmę go do miasta, każę czekać na siebie i nie wrócę po niego, aż nie będzie to konieczne do wykonania jakiejś misji.

Czy istnieją Indoliriańskie i szklane nagolenniki? Bo Indoriliańskich strażnicy nie mają, a szklanych nawet przy Upiornej Bramie nie kupię/ukradnę...

Szklane na 100% tak (wiem bo miałem), a Strażnicy Świątynni nie posiadają nagolenników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja indoriliańskie nagolenniki zastępowałem orkowymi. Jakość gorsza, ale cóż poradzić. Za to średnia zbroja nowa w Tribunalu wygląda, jak dla mnie, ze swoją czerwienią jak strój pedała. Zdecydowanie wolę ciężki pancerz podobny do tego indoriliańskiego. Może to dlatego że przywykłem do nie-własnej twarzy? W grze oczywista.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie używam dwemerowych butów, karwaszy, naramienników;daedrycznych nagolenników, kirysa bogów, maski claviusa złośliwego i chryzamera :). A o nagolenniki się pytałem, bo chciałem skompletować każdą część każdej zbroi i wszystkie ładnie poukładać na manekinach w Nice Place for Stay ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wygląda fajnie chociaż trochę mi brakuje - dwemerowy hełm, większość ebonowego (karwasze, naramienniki, hełm), większość daedrycznego (karwasze, naramienniki, buty, hełm, kirys) i kościane nagolenniki :) nie chce mi sie po nie isc do sklepu :). No i mam takie pytanie - W takiej książce w Tel Fyr czytałem o Daedrycznym Zakrzywionym Ostrzu, no i poszukałem w internecie i pisze, że z Hali/Sali Fyra z małej skrzynki na półce wziąść amulet i go włożyć/użyć... Wszystko ok tylko w tej skrzynce nie ma amuletu :/. Do tego jego żony gadają o jakichś skarbach w lochach, a ja tam znalazłem tylko Kirys z Skóry Hiracena (czy jakoś tak), a w skrzyniach coś w stylu 284 klucz, 287 klucz, 097 klucz... Czy tam na serio coś można znaleźć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz coś, co przekazał mi jeden mój znajomy -

A ciekawostka- wybierzcie twarz norda z ciemnym zarostem a fryzure z długimi białymi włosami. Później weźcie czarne ubrania od głównego agenta Ostrzy w Balorze i ubierzcie się w nie. Weźcie do ręki żelazną katane. Dla zwiększenia efektu można dorzucić jeszcze kilka elementów "ciemnych" i czarnych zbroji. Teraz naciśnijcie tab i ujrzyjcie:

MICHAŁA ŻEBROWSKIEGO W ROLI WIEDŹMINA. Naprawde podobieństwo tak uderzające że z daleka można by pomyśleć że to film.

A tak btw to w mojej klasyfikacji gier wszechczasów Morrowind zajmuje drugie miejsce, tuż za Medieval: Total War

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lord Dranzer

Morrowind to gra doskonła.Ogromny świat jaki przyjdzie nam zwiedzić zapiera dech w piersziach.Oprawa audio wizualna bez zastrzeżeń.Warto zagrać i to skończyć kilka razy. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sposób na sprzedawanie:kupujesz od handlarza wszystko co tylko ma zapełniając mu sakiewkę.Póżniej sprzedajesz mu to co chciałeś i tak w kółko... 8)

Hehe biorąc pod uwagę że marża u większości handlarzy bez targowania się wynosi 50% to równie dobrze mógłbyś wywalić te klamoty na ziemię i iść se dalej. Co do handlu to pełzacz i kupcy z własnej gildii rullz, czasami warto się przespać kilka dni poczekać aż imć młokosowi fundusze wzrosną niż pętać się po całej balmorze lub vivec za kupcami.

Czy po zakończeniu wątku głównego będę się mógł zapisać sie do jakiejś gildii? Czy będę mógł tylko zwiedzać Morrowind w glorii i chwale :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do głównej fabuły - zabiłem Dagotha w Ilubini (chyba), ale wcześniej z nim rozmawiałem i czy na serio mogę dołączyć do Dagoth Ura i zniszczyć Popielnych, zabić Uriela Septima, Lorda Viveka, Caiusa i innych? A poza tym - jak można dostać się do pałacu Viveka? Pułapkę rozbroiłem, zwój włamania Ekkasha nie działa... Mam 56 poziom zabezpieczeń i mistrzowski wytrych nie działa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do głównej fabuły - zabiłem Dagotha w Ilubini (chyba), ale wcześniej z nim rozmawiałem i czy na serio mogę dołączyć do Dagoth Ura i zniszczyć Popielnych, zabić Uriela Septima, Lorda Viveka, Caiusa i innych?

Zabić możesz prawie wszystkich (oprócz Uriela Septima), tyle że wtedy "nić przepowiedni zostanie urwana" i będziesz musiał wczytać wcześniejszego save'a, bo głupie jest życie w świecie, bez nadziei :wink:

Z tego co wiem, to możliwość dołączenia do Dagoth Ura to jedna z największych bajek w Morrowindzie :D

A poza tym - jak można dostać się do pałacu Viveka?

Zaklęciem ich nie otworzysz (przynajmniej mi się nie udało), ale wytrychem jak najbardziej. Mi się udało dostać do Viveka bardzo szybko - wystarczył wytrych mistrzowski i 74 poziom zabezpieczeń (a dla wojowniko-złodziejo-maga 74 poziom to mniej niż standard) :D

Czy po zakończeniu wątku głównego będę się mógł zapisać sie do jakiejś gildii? Czy będę mógł tylko zwiedzać Morrowind w glorii i chwale

Jak najbardziej będziesz mógł wstąpić do każdej (no prawie, bo niektóre się wykluczają :wink: ) gildii. Ale musisz się liczyć z tym że wszyscy będą cię wyzywać od Nerewaryjczyków i zbawicieli świata :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gloria Gloria in exelsis deo Bracia!!!!! Zdążajcie wszyscy na forum Adamantowej wieży by rozkoszować się THe International Oblivion Wishlist! Twórzmy razem świat Obliviona! Nadszedł czas gdy to MY gracze tworzymy rzeczywistość! Idźcie i twórzcie i niech dziewięć bóstw błogosławi was w waszej wędrówce! Newsy na tamże także są obiecujące (zawiązali współpracę z CDA a czy wywiążą się z zobowiązania to zobaczymy). Życzę wam wszystkim cudownych pomysłów i żeby ostatnie dni wolnego były dla was szczęśliwe! :D:D:D:D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morrowind...dla niego po raz kolejny rozpocząłem wedrowke po krainie Vvardenfell mającą na celu zgładzenie Dagoth Ura i wybawienie swiata. Zaczęłem jakies 3 dni temu. Gra w to po raz kolejny a ciesze sie jakbym dopiero co dostał w łapki i pierwszy raz grał. Dżizuz ta gra jest pod każdym względem wielka i równać sie z nią tylko może GOTHIC...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morrowind...wspaniała gra...uwielbiam ją...

Ta fabuła...ten świat...ci mieszkańcy... ta swoboda...te zwierzęta...

poprostu gra majstersztyk...Morrowind jest boski...

Dzięki niemu pokochałem RPG'i...

Grając w Morrowinda zapominasz o wszystkim, o szkole, o jedzeniu...

:D:D:D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co nowa czesc The Elder Scrolls przyniesie nam graczom. Zapowiada sie bardzo ciekawie, moziliwosc zwiedzenia prowincji Cyrodill wraz z bramami Oblivionu (odpowiednik piekla w Vvanderfell, ktore zamieszkuja Deadry na miejsce diablow i demonow). Ciekawi mnie mozliwosc jazdy konnej i walki na wierzchowcu. Z ciekawostek podam ze portal Adamantytowa Wieza zlozyl petycje do naszego wielkiego CDA w celu zamieszczenia w przyszlym numerze zapowiedzi TES: Oblivion. Cytuje czesc newsa:

"Petycja, w której aktywnie uczestniczyliście, odniosła pożądany skutek! Już w następnym numerze CD - Action pojawi się dwustronicowa zapowiedź Obliviona. Miło mi zakomunikować, że nasz vortal (AW w PHX ;) ) dołoży też swoją cegiełkę do tejże zapowiedzi powstawania."

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...