Skocz do zawartości
Gość kabura

Baldur´s Gate (seria)

Polecane posty

Co wy na reanimację(może być i reaktywacja- jak kto woli) serii BG?

TB był zakończeniem całej sagi, więc o jakiej "reanimacji" serii tu mowa?

Wiadomo, że to nie nastąpi, więc nie ma sensu sobie zaprzątać tym głów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[']Właśnie! .Xaos ma racje! Trzeba patrzeć na przód i szukać nowyc kooltowych RPG. :D

:shock:

napisałeś poprawnie mojego nicka!

Pruszków niedaleko od W-wy, nie znam cię ale masz u mnie piwo ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[']Właśnie! .Xaos ma racje! Trzeba patrzeć na przód i szukać nowyc kooltowych RPG. :D

:shock:

napisałeś poprawnie mojego nicka!

Pruszków niedaleko od W-wy, nie znam cię ale masz u mnie piwo ;-)

.Xaos ja też poprawnie napisałem twojego nicka i też mieszkam w Pruszkowie i TEŻ CHCE PIWO :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość K3rm!']['

Jaki max poziom można osiągnąć w BG1, i poradzcie jakich najlepiej NPC brać, bo narazie mam mojego łowcę, Minsca, Imoen i maga Xan'a... chcę jeszcze dobrego kapłana i jeszcze jednego maga.... właśnei... 2go maga czy jeszcze jednego wojownika?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czarnos

Mysle, iz jeden mag wystarczy, wez lepiej wojownika - dobrym wyborem bedzie Khalid, ale on bez Jaheiry nigdzie sie nie ruszy, wiec trzeba obydwoje wziac do druzyny i wyeleminowac druidke (samotna Jaheira walczaca z kilkoma ogrami, nie bedzie juz wiecej nam przeszkadzac :D ).

Ufam, iz twoj lowca ma sile 18/00, bedziesz mogl oddac Khalid'owi znalezione pozniej Rekawice Sily Ogra (i powstanie calkiem przyzwoity wymiatacz).

Kaplanke mozna znalezc na Jarmarku (na wschod od Nashkel), jest spetryfikowana, wiec musisz ja odczarowac.

Jezeli jestes lucznikiem, to bierz Minsca, w przeciwnym wypadku lepiej wziac Kivana (Wysoki Zywoplot), gdyz to lucznik niezrownany.

Ja bym na twoim miejscu wyrzucil smutasa Xana z druzyny i wzial wesola Dynaheir (twierdza gnolli), ale rob jak chcesz :D

P.S. Maxymalny poziom w grze zalezy od klasy postaci, ale zawsze bedzie to cos okolo dziewiatego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Virgo Erns
samotna Jaheira walczaca z kilkoma ogrami' date=' nie bedzie juz wiecej nam przeszkadzac :D

a nie prosciej ja samemu zabic?:D ja wzialem tak zrobilem z dynaheir, wpierw wywalilem jej wszystkie czary, zabralem wszystko, a potem zaatakowalem:D Minsc nawet nie zareagowal gdy na jego oczach jego wiedzme zabijalem:) A edwina wtedy jeszcze nie spotkalem, a potem w bg2 minsc mial do niego pretensje o zabicie dynaheir :DDD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kalmar

Łojezusicku!! :lol: Wybyłem z miasta tylko na tydzień a tu za ten czas przybyło 3,5 strony nowych postów!! A jak na innych tematach?? Oj coś czuję że dzisiaj sobie nie pośpię 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o konfig drużyny, najlepiej wziąć 2wojowników, 1kapłana, złodzieja i maga+jakiś łucznik. Najlepiej w tym wypadku sprawdzają się Minsc&Khalid, Jaheira (albo Branwen, ta spetryfikowana kapłanka :wink: ) Imoen, Edwin, Kivan (swojego bohatera wstaw zamiast dowonej postaci)

a poziom? na sarevoka akurat mój mag dostał fireballa :D

a nie prosciej ja samemu zabic? ja wzialem tak zrobilem z dynaheir, wpierw wywalilem jej wszystkie czary, zabralem wszystko, a potem zaatakowalem:D Minsc nawet nie zareagowal gdy na jego oczach jego wiedzme zabijalem:)

dziwne, ja próbowałem tak z jaheirą, ale khalid mnie wtedy zaatakował, hmm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kalmar

Moja druzyna to Ja :D (lowca) ,Khalid, Jaheira, Minsc, Dynaheir i Imoen. Uwazam ze Imoen jest najlepszym zlodziejem (odpowiednio wyekwipowana) bo jest jedno klasowcem i na wyzszych poziomach np polapki wykrywa bez problemu co znaczaco odbija sie na zdrowiu druzyny. W wierzy Duralga np inny zlodziej sobie juz tak dobrze nie radzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda - to prawda - w BG Imoen jest najlepszym zlodziejem. W BG2 jest niestety beznadziejna

no właśnie, szkoda że w BG2 zrobili z niej taką słabą postać, przekształcając w maga... tak naprawdę w grze nie ma żadnego porządnego złodzieja, oprócz Joshimo, który jednak przecież odłącz się od ciebie... przydałaby się jakaś dobra postać 'złodziejska' :wink: , np. assasyn.

jeśli chodzi o BG1, to zwykle w charakterze kapłana brałem Branwen, lub Viconię...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja próbowałem, ale zawsze znajduje się go w czarowięzach. Można go nawet nie przyłączać do drużyny, a on i tak będzie mówił że żałuje że zdradził towarzyszy :wink: no ale jak odłączy się go od drużyny, to po śmnierci nie zostawia 'serca Yoshimo', któe warte jest przecież 200 000 XP :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym lucznikiem w BG1 jest Coran a nie Kivan (*** w dlugich lukach). Jesli sie ma obu w druzynie to potrafia niezle namieszac

Jaheiry nigdy nie lubilem i nigdy nie polubie. Jest cienka, slow nie mam. W BG1 zamiast niej biore Branwen, w BG2 Viconie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dream team w jedynce wygląda tak:

Ja - wojownik

Imoen - złodziej

Minsc - wojownik

Dynaheir - czarodziej

Xan - czarodziej

Branwen - kapłanka

Z taką grupą po prostu wymiatałem wszystko co się rusza. SArevok rozpykł się po minucie.

W BG2 to już dłuższa sprawa, ale u mnie działało:

Ja- wojownik (hmmm, deja vu?)

Yoshimo/Imoen - złodziej/złodziej-mag (imoen jest świetna, nie wiem co do niej macie)

Minsc - wojownik - ciągle rządzi

Edwin - mistrz sprowadzań (koniecznie!)

Viconia - kapłanka

Aerie - kapłanka/mag

Jak zwykle. Irenicus w piekle po tym jak dostał 4x słupem ognia już nie miał ochoty dłużej szpanować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ekipa cholernie była podobna (o co nietrudno bo postaci które można było w 2 dołączyć było niewiele). Normalnie byłem ja (wojownik naturlich :) ), Minsc, Aerie, Imoen, niezły paladyn z kanałów, czyli Keldorn jak mniemam (bodaj inkwizytor, ale łba sobie uciąć nie dam) i Valygar. Z początku był jeszcze Yoshimo (w Czarowięzach co chwilę wczytywałem grę i rozwalałem go milion sposobów :twisted: ). Niezły też jest Korgan, ale charakterem do mego teamu nie pasił.

___________

Aby mieć rozum, trzeba błędu zażyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...