Skocz do zawartości

Baldur´s Gate (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Gość Kęsior

Według mnie Baldur to jeden z najlepszych przedstawicieli swojego gatunku .

Jak dla mnie to lepsza była dwójka niż jedynka ale i tak obydwie są super :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo pozdrowienia dla wszystkich fanów wymienionych wyżej gier. Każda z nich ukończyłem przynajmniej 3 razy. I nadal wiele rzeczy moge odkryć grając w nie ponownie. Jednak tak naprawdę gdy spojrzy się na nie z dużej odległości każda z nich jest liniowa aż do bólu. Są różne sposoby na pokonanie jakiegoś problemu ale w sumie mamy jeden cel.

1. Torment 3 zakończenia różnią się między sobą nie za bardzo nie film koncowy i tak jest ten sam :)

2. BG - czemu nie można przylączyć się do Seravoka i siać zamęt na Świecie.

3BG2 (TOB)- to czy zostaniesz bogiem czy może pozostaniesz człowiekiem - ok czytasz inne zakończenia ale rezultatów swojego postępku tak naprawdę nie zobaczysz.

4.Fallout - zostaniemy mutantem i co nic nie gramy dalej już. Albo zabijamy mastera i co również nic.

5.Fallout 2 - najbardziej mi się podobały teksty jak nie miałem GECKA ze sobą na końcu gry. Podsumowanie rewelka co namieszamy o tym beda gadac w zakonczeniu ale tez nie zawsze.

Więc nie ma na razie gry doskonałej w której możemy robić co nam się tylko podoba - nie przepraszam jest UO i RPG klasyczne czyli z mistrzem gry i innymi uczestnikami.

Koniec

Czekam na bluzgi i rózgi tylko nie ciskać błotem bo teraz w sezonie cisnienie wody w kranie jest słabe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo pozdrowienia dla wszystkich fanów wymienionych wyżej gier. Każda z nich ukończyłem przynajmniej 3 razy. I nadal wiele rzeczy moge odkryć grając w nie ponownie. Jednak tak naprawdę gdy spojrzy się na nie z dużej odległości każda z nich jest liniowa aż do bólu. Są różne sposoby na pokonanie jakiegoś problemu ale w sumie mamy jeden cel.

1. Torment 3 zakończenia różnią się między sobą nie za bardzo nie film koncowy i tak jest ten sam :)

2. BG - czemu nie można przylączyć się do Seravoka i siać zamęt na Świecie.

3BG2 (TOB)- to czy zostaniesz bogiem czy może pozostaniesz człowiekiem - ok czytasz inne zakończenia ale rezultatów swojego postępku tak naprawdę nie zobaczysz.

4.Fallout - zostaniemy mutantem i co nic nie gramy dalej już. Albo zabijamy mastera i co również nic.

5.Fallout 2 - najbardziej mi się podobały teksty jak nie miałem GECKA ze sobą na końcu gry. Podsumowanie rewelka co namieszamy o tym beda gadac w zakonczeniu ale tez nie zawsze.

Więc nie ma na razie gry doskonałej w której możemy robić co nam się tylko podoba - nie przepraszam jest UO i RPG klasyczne czyli z mistrzem gry i innymi uczestnikami.

Koniec

Czekam na bluzgi i rózgi tylko nie ciskać błotem bo teraz w sezonie cisnienie wody w kranie jest słabe :)

Ale cRPG jakoś się sprzedają...ponieważ większość osób poprostu nie ma alternatywy, książki do erpegów są drogie, a jeśli kasa nie stanowi problemu to nie ma kto w te giery grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam w nie z wielką namiętnością grywam. A komentarz miał dotyczyć tego że każdy fan będzie stał przy swoim że jego ulubiona gra jest najlepsza. Jednak każdej grze można zarzucić jeden wielki bląd mniejszą lub większą liniowość.

Przecież cRPG mają po troszce wspólnego z przygodówkami a taki Blade Runner miał nie pamiętam 13 zakończeń czemu tego nie ma w cRPG. Chce być złym to tak gram i mam możliwość ukończenia gry.

Wiem wcielamy się w postacie dobre i mamy pewną rolę do odegrania, ale niech ktoś wreszcie zrobi cRPG w którym sami będziemy mieli wpływ na wiele różnych wydarzeń. Bardzo mnie czasami irytuje w większości gier tak jest że na przykład nie można kogoś uratować programiści tak to ustawili i nie wiem ile byś nie próbował to i tak go nie uratujesz.

Nara i miłego pykania w cRPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Baldur jest klasyką! Chyba zgodzi się ze mną kazdy gracz żę gra jest cudowna. Pełna napięcia. I równierz myślenia. niestety nie bęciae kontynuacji. A tego szkoda. teraz gry są już ine. NP> NEVER,MOROWIND :P:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czarnos

Masz racje, NWN i Morrowind to juz inne RPG'i. Trzeci wymiar zmienia gry. Nastepuje nowa generacja.

P.S. Wyobrazcie sobie Fallout'a 3 w 3D, zupelnie jak NWN. Te wyobrazenie moze sie ziscic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, NWN i Morrowind to juz inne RPG'i. Trzeci wymiar zmienia gry. Nastepuje nowa generacja.

P.S. Wyobrazcie sobie Fallout'a 3 w 3D, zupelnie jak NWN. Te wyobrazenie moze sie ziscic.

Marzyciel :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czarnos

A co powstrzyma tworcow przed umieszczeniem Fallout'a 3 w trzecim wymiarze? Nie oszukujmy sie, jezeli trzecia odlsona tej wysmienitej gry ujrzy swiatlo dzienne, to najprawdopodobniej (99,9%) wlasnie w 3D :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie to mnie martwi najbardziej że wszystkie crpg będą w 3D, jak dla mnie silniczek Infinity był jeszcze całkiem, całkiem.

Wystarczy spojrzeć na Icewind Dale 2 żeby stwierdzić że na tym silniczku gry też mogą być ładne, bo że są grywalne to już wiemy :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czarnos

Chciales powiedziec Infinity JESZCZE jest ladny, bo juz za kilka lat bedzie budzil obrzydzenie, a grafika 2D wyginie niczym dinozaury. Tylko takie zgredy jak my (za jakies 20 lat) beda z lezka w oku wspominac te wspaniale tytuly (BG, ID, itp.) :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciales powiedziec Infinity JESZCZE jest ladny, bo juz za kilka lat bedzie budzil obrzydzenie, a grafika 2D wyginie niczym dinozaury. Tylko takie zgredy jak my (za jakies 20 lat) beda z lezka w oku wspominac te wspaniale tytuly (BG, ID, itp.) :cry:

Dokładnie, gorzka prawda-niestety, ale miejmy nadzieję że za 20 lat jeszcze jakiś małolatek powie: A pamiętacie BG, to był dobry erpeg! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość K3rm!']['

Kurde mówicie o tym tak jakby to już była historia!! Jak możecie, łeeee zaraz sięrozbecze przez was;). Ja powiem tak: jeśli BG6 ,lub Fallouta 14 zrobią w takiej grafice w jakiej powstał film Final Fantasy to dla mnie te gry mogą być również FPP, albo TPP:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość K3rm!']['

Kurde mówicie o tym tak jakby to już była historia!! Jak możecie, łeeee zaraz sięrozbecze przez was;). Ja powiem tak: jeśli BG6 ,lub Fallouta 14 zrobią w takiej grafice w jakiej powstał film Final Fantasy to dla mnie te gry mogą być również FPP, albo TPP:D

No i oczywiście muszę mieć do tego przystosowany komputerek:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radyan
[']No i oczywiście muszę mieć do tego przystosowany komputerek:D

O to to się nie bój. Będziesz miał prawdopodobni taki, że nie wiadomo które to mysz a które klawiatura :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy jak będzie BG8 i ID12 to zamiast siadać przed kompem, będziemy się...teleportować do świata gry i w "pełnym" trójwymiarze widzianym swoimi oczami będziemy się zagłebiać w grę...ah te marzenia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czarnos
Co wy jak będzie BG8 i ID12 to zamiast siadać przed kompem, będziemy się...teleportować do świata gry i w "pełnym" trójwymiarze widzianym swoimi oczami będziemy się zagłebiać w grę...ah te marzenia...

To juz nie sa marzenia, cos takiego bedzie mozliwe jeszcze za naszego pokolenia.

Sam pomysl podoba mi sie, musze przynac - szalenie. Wg. mnie wejscie do swiata gry mialoby wygladac mniej wiecej jak wejscie do Matrix'a :D Co sie z tym wiaze - maxymalny realizm - ginesz w grze - giniesz i w real'u (brak opcji save&load). Ludzie wreszcie nauczyliby sie szanowac swoje postacie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radyan
Co wy jak będzie BG8 i ID12 to zamiast siadać przed kompem, będziemy się...teleportować do świata gry i w "pełnym" trójwymiarze widzianym swoimi oczami będziemy się zagłebiać w grę...ah te marzenia...

To juz nie sa marzenia, cos takiego bedzie mozliwe jeszcze za naszego pokolenia.

Sam pomysl podoba mi sie, musze przynac - szalenie. Wg. mnie wejscie do swiata gry mialoby wygladac mniej wiecej jak wejscie do Matrix'a :D Co sie z tym wiaze - maxymalny realizm - ginesz w grze - giniesz i w real'u (brak opcji save&load). Ludzie wreszcie nauczyliby sie szanowac swoje postacie :P

Ale pomyśl o tych wszystkich skargach do twórców od pogrążonych w żałobie rodzim...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radyan
Co wy jak będzie BG8 i ID12 to zamiast siadać przed kompem, będziemy się...teleportować do świata gry i w "pełnym" trójwymiarze widzianym swoimi oczami będziemy się zagłebiać w grę...ah te marzenia...

To juz nie sa marzenia, cos takiego bedzie mozliwe jeszcze za naszego pokolenia.

Sam pomysl podoba mi sie, musze przynac - szalenie. Wg. mnie wejscie do swiata gry mialoby wygladac mniej wiecej jak wejscie do Matrix'a :D Co sie z tym wiaze - maxymalny realizm - ginesz w grze - giniesz i w real'u (brak opcji save&load). Ludzie wreszcie nauczyliby sie szanowac swoje postacie :P

Ale pomyśl o tych wszystkich skargach do twórców od pogrążonych w żałobie rodzim...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radyan
Co wy jak będzie BG8 i ID12 to zamiast siadać przed kompem, będziemy się...teleportować do świata gry i w "pełnym" trójwymiarze widzianym swoimi oczami będziemy się zagłebiać w grę...ah te marzenia...

To juz nie sa marzenia, cos takiego bedzie mozliwe jeszcze za naszego pokolenia.

Sam pomysl podoba mi sie, musze przynac - szalenie. Wg. mnie wejscie do swiata gry mialoby wygladac mniej wiecej jak wejscie do Matrix'a :D Co sie z tym wiaze - maxymalny realizm - ginesz w grze - giniesz i w real'u (brak opcji save&load). Ludzie wreszcie nauczyliby sie szanowac swoje postacie :P

Ale pomyśl o tych wszystkich skargach do twórców od pogrążonych w żałobie rodzim...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radyan
Co wy jak będzie BG8 i ID12 to zamiast siadać przed kompem, będziemy się...teleportować do świata gry i w "pełnym" trójwymiarze widzianym swoimi oczami będziemy się zagłebiać w grę...ah te marzenia...

To juz nie sa marzenia, cos takiego bedzie mozliwe jeszcze za naszego pokolenia.

Sam pomysl podoba mi sie, musze przynac - szalenie. Wg. mnie wejscie do swiata gry mialoby wygladac mniej wiecej jak wejscie do Matrix'a :D Co sie z tym wiaze - maxymalny realizm - ginesz w grze - giniesz i w real'u (brak opcji save&load). Ludzie wreszcie nauczyliby sie szanowac swoje postacie :P

Ale pomyśl o tych wszystkich skargach do twórców od pogrążonych w żałobie rodzim...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość K3rm!']['

Tak widziałem taką opcjęw anime .hack//SIGN i całkiem fajnie to sobie twórcy tego anime wykombinowali. Kto jest ciekawy niech obejrzy:D

Feanor-kun wie zapewne o co chodzi :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...