Skocz do zawartości
Gość kabura

Baldur´s Gate (seria)

Polecane posty

Gość tlatla
no prosze, nawet o tym nie wiedziałem

może dlatego, że nigdy nie przenosiłem postaci z BGI :wink:

z tym przenoszeniem to kłopot tylko. Ja wolałem robic postac od nowa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy rpg w jakiego gralem zadne tam gotyki,ice windy,newerwintery nie przebiją baldura oraz jego nastempnych czesci swietna nastrojowa muza, tony questów, romanse(heeee), setki predmiotów, nowe ogromne mody takie jak the darkest day(330 mg!!) czy totured souls, po porostu zaje..... giera przechodzilem 10 razy i za kazdym razem odkrywalem cos nowego, no i polska wersja profesjonalnie zrobiona (procz kilku baboi) gra ma umnie +11/10 polecam wszystkim od 1 do 101 tylko uwaga its adective more then jet....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radyan
No właśnie wszędzie czytam o tym że jest tam jakiś romans głównego bohatera a ja sie pytam z kim?(stawiam na Jahiere)

A jak główny bohater jest kobietą to co? :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy rpg w jakiego gralem zadne tam gotyki,ice windy,newerwintery nie przebiją baldura
Ooo, nie widzę tu Tormenta! Zdrada, szabli!! :wink: Skoro lubisz takie klimaty, spróbuj zagrać w Planescape. Tam dopiero poznasz, co oznacza prawdziwe ruszanie mózgownicą przy questach, a i innych rzeczy ci nie braknie :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszędzie czytam o tym że jest tam jakiś romans głównego bohatera a ja sie pytam z kim?(stawiam na Jahiere)

Ja z tą kobietą bym pół dnia nie wyrobił. Choć gdzieś w necie wyczytałem, że ją też można jakoś zarwać. Z doświadczenia wiem, że można romansić z Aerie (nie dziwota, babka jak trza) i podobno jeszcze z Viconią (tego nie próbowałem).

A jak główny bohater jest kobietą to co?

To można romansować z Anomenem. Tyle że cienias z niego taki że hey.

_____________

Aby mieć rozum, trzeba błędu zażyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Imoen to co?

To jest dopiero dobra kandydatka!

Oooooooo, pewnie że dobra. Do tego znajoma z dzieciństwa. Programiści troche zawalili. Chociaż z drugiej strony... to w sumie główny bohater i Imoen byli rodzeństwem. Trochę by to nie pasiło. A szkoda.

____________

Aby mieć rozum, trzeba błędu zażyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdawało, że to przyrodnie rodzeństwo ale mogę się mylić.
Co prawda Baldura 1 przeszedłem już dawno, ale też mi się tak wydaje...

W dwójce okazuje się, że bohater i Imoen mają wspólnego ojca. Wychodzi na jaw, że Imoen to też dziecie Baala. Nie wiem jak się należy zapatrywać na związki ludzi którzy mają jednego rodzica. Osobiście to by mi nie przeszkadzało, no ale goście od fabuły mieli inny pomysł.

____________

Aby mieć rozum, trzeba błędu zażyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście to by mi nie przeszkadzało, no ale goście od fabuły mieli inny pomysł.
W takim razie zwracam honor i chylę czoło;) W Sage Baldurs Gate grałem już wieki temu! Odnośnie głównego bohatera i Imoen - tworzyli niezłą parę;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tahion
Mi się zdawało, że to przyrodnie rodzeństwo ale mogę się mylić.
Co prawda Baldura 1 przeszedłem już dawno, ale też mi się tak wydaje...

W dwójce okazuje się, że bohater i Imoen mają wspólnego ojca. Wychodzi na jaw, że Imoen to też dziecie Baala. Nie wiem jak się należy zapatrywać na związki ludzi którzy mają jednego rodzica. Osobiście to by mi nie przeszkadzało, no ale goście od fabuły mieli inny pomysł.

Miedzy imoen a glownym bohaterem nei ma innego zwiazku niz tego ze sa rodzenstwem wiec nie wiem o co CI chodzi :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wyobrażam sobie drużyny bez Imoen.

No qrde, ba! W dwójke grając nie wykonywałem żadnych questów dopóki nie odbiłem Imoen. A mój qmpel (który grał tylko w dwójke) to ją wywalił. "DLACZEGO?" się pytam. A on że tak po prostu. :?

Poza tym ten głosik, ach!

Równy z cebie gosc :wink:

___________

Aby mieć rozum, trzeba błędu zażyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszcza?? Nono, tu mamy diametralnie różne poglądy - po pierwsze magowie są w tej grze najważniejsi, a po drugie imoen potem awansuje już tylko jako mag, przy czym jej złodziejskie umiejętności są na tak wysokim poziomie, że niemal ze wszystkim sobie radzi. No, ale to zależy od stylu gry. W każdym razie u mnie wkrótce imoen rzucała czaru 7,8,9 (to w tronie bhaala:)) poziomu i nie wyobrażałbym sobie drużyny bez niej. A poza tym mam do niej słabość jużod jedynki i zostawienie jej na pastwę losu po prostu nie wchodziło w rachubę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszcza?? Nono, tu mamy diametralnie różne poglądy - po pierwsze magowie są w tej grze najważniejsi, a po drugie imoen potem awansuje już tylko jako mag, przy czym jej złodziejskie umiejętności są na tak wysokim poziomie, że niemal ze wszystkim sobie radzi. No, ale to zależy od stylu gry. W każdym razie u mnie wkrótce imoen rzucała czaru 7,8,9 (to w tronie bhaala:)) poziomu i nie wyobrażałbym sobie drużyny bez niej. A poza tym mam do niej słabość jużod jedynki i zostawienie jej na pastwę losu po prostu nie wchodziło w rachubę :)

Myślą identycznie jak gość. Imoen raz że jest dobrym magiem, to do tego tyż niezgorszym kradziejem (szczególnie jedną umiejętność miała dość wysoko, chyba otwieranie zamków). Poza tym przez wzgląd na dawne (dobre) czasy nie mogłem tak po prostu jej wywalić. Zresztą i tak nie miałbym kogo zamiast niej wstawić.

Pewnie nieziemsko to głupio zabrzmi dla ludzi, którzy mają podobne zapatrywania jak imć Czarnos, ale Imoen jest chyba ostatnią osobą, która opuściłaby moją ekipe :wink: (oczywiście mówię o BG2, bo w jedynce jest to chyba normalne :) ).

___________

Aby mieć rozum, trzeba błędu zażyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czarnos

W BG1 Imoen byla swietnym zlodziejem, w dwojce jednak marny z niej lotrzyk, a magiem jest zaledwie srednim.

"(...)magowie są w tej grze najważniejsi(...)" - watpie. Wg. mnie najwazniejsze sa postacie walczace w zwarciu. A jezeli zdobedziemy jeszcze Plaszcz Odbicia - zaden czarodziej nam nie straszny.

Gre mozna spokojnie przejsc bez pomocy maga, jednak aby w pelni rozkoszowac sie swietnoscia Baldursa trzeba miec go w druzynie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość K3rm!']['

Imoen, jak Imoen w jednyce wymiata. W 2 nie spieszyło mi się z jej ratowaniem. Mag jeste wg najważniejszy, a najmniej ważny jest kapłan. Ten to jużani dobrych czarów ofensywnych, kilka defensywnych i leczenie. A walka? to już mój złodziej się lepiej tłukł z sztyletem! Kapłani SUX! Już Palladynów wolę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...