Skocz do zawartości

Zagadki Historyczne: Faza Druga


Lord Nargogh

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Podpowiedź/

http://media.comicvine.com/uploads/0/9116/...reich_large.png

Nadal nie Niko. :wink: Chodź faktycznie pasowałoby. Pasowałby również Chamberlain, ale nie o to chodzi.

Podpowiedź specjalnie dla Ciebie. Średniowiecze. Imię Róży.

Podpowiedź II. Najbardziej wpływowy średniowieczny pisarz profetyczny inspirujący wielu heretyków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... Chodzi o podział na rasy ludzkie de Gobineau bądź de Lapouge.

Niestety jestem zmuszony się poddać :/ Nie znam odpowiedzi. Po takich podpowiedziach wstyd nie odgadnąć (szczególnie, że "Imię..." czytałem), ale inne obowiązki wzywają i nie mam czasu na zabawę z googlem czy książkami.

Jakiś spec od średniowiecza odgadnie ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkodzi. Zresztą w książce, o ile pamiętam, nie wymienia się bezpośrednio imienia Joachima z Fiore. Miał wpływ na spirytuałów, Braci Apostolskich- tych od Dulcyna, na Begardów, Husytów, a nawet teoretyków III Rzeszy.

Pierwszy chętny zadaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie coś z Aleksjady. Wnoszę, że coś z Normanami. Nie mogę rozszyfrować godła. Co to za roślina? Paproć? Sami Niemcy mieli wówczas circa 400 tys. herbów. Może być trudno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o miłostkę Komneny z Boemundem? Ów motyw roślinny pojawia się na wczesnych herbach rodu Hauteville. Pamiętajmy, że Normanowie przepłynęli drogę z Italii.

EDIT II

Czyli mamy herb ks. Antiochii wzorowane na Hauteville.

To znaczy, jeśli ma być to jakiś mało znany epizod zawarty w obszernej Aleksjadzie, albo co gorsza przebogatej historii pierwszej krucjaty, to nie bardzo widzę sensu w takim poziomie trudności. Każda zagadka jest do odgadnięcia- to fakt. Pamiętajmy jednak, że jesteśmy na forum o grach :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studenci winni szczególnie lubić pewnego cesarza. Którego?

Nie. A dlaczego? Nie chodzi nam o żadne prawne ustalenia. Tak jak mówiłem nie chodzi o przywileje- te dawali wszyscy, papieże, cesarze, później książęta i biskupi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś z gnostyków? Bo rozumiem, że mamy do czynienia z klasycznym żywym epikureizmem? I misteria są użyte w ścisłym tego słowa znaczeniu? Jako obrzędy wtajemniczonych? Na dobrą sprawę za mało swoistych elementów. To mogłaby być każda ezoteryczna religia, która odrzuca obcych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o Aleksandra z Abonuteichos - mistyka, założyciela kultu Glykona (widocznego na obrazku) i zadeklarowanego wroga chrześcijan i epikurejczyków. Rzeczone słowa miał wg przekazów wygłosić kiedyś przed rozpoczęciem swoich obrzędów. Zadajesz, Trymusie!

PS: Zatem niech zadaje pierwszy chętny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...