Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lord Nargogh

Zagadki Historyczne: Faza Druga

Polecane posty

Była sobie pewna broń w kraju, co miał długą nazwę a czteroliterowy skrót. Broń ta wzbudzała strach wśród wrogów a należała do gatunku nowoczesnych. W walce "Za Rodinu" wykorzystywano ją z wielkim powodzeniem. Miała nazwę oficjalną na osiem liter (gdy idzie o naszą polską wymowę), ale również inną, nieoficjalną, za to bardzo do niej pasującą. Można ją zrozumieć dwojako, bo jedno z dwóch słów jej słów (bo z dwóch składa się owa nazwa) w polskim języku ma dwa znaczenia. O jaką to inną nazwę może mi chodzić?

*Odlicza czas. Albo Trymus odgadnie albo zagadka okaże się za trudna*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to taki francuski Piłsudski

?

Nie Paszczaq, pewnie poszedłeś złudną trasą. Choć może i ja dość niefortunnie sformułowałem podpowiedź.

Chodzi o pewien element łączący Piłsudskiego z pewnym francuskim wojskowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie brylancie, taka już wówczas moda. Brylancie nie. Weź się jednak za czytanie czegoś z XX wieku. :smile:

Niko, także nie.

Nie brylancie.

Chodzi o pewne stanowisko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że tak późno... Jaki projekt można nazwać 'manią megalomanii' Hitlera? Chodzi o szczególny projekt, który pochłonął zasoby kilku fabryk i masę forsy a nie wszedł do użycia.

@niko - nie, drugie blisko...

@węgiel - nie

Podpowiedź:

seven.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten no...fabryki które miały stworzyć Wunderwaffe w Norwegii?

To może Wernher von Braun i jego rakiety(V...) Kasy Hitler wydał wiele na ten projekt, a prócz paru zabitych w Londynie niewiele zyskał.

Jak blisko z rakietami V, to może po prostu chodzi o próbę budowy Nuke'a?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superciężki czołg Maus

Miał armatę kalibru 128 mm z zapasem 68 pocisków (planowano wyposażenie go w armatę 150 mm) i sprzężoną z nią armatę kalibru 75 mm z amunicją 200 pocisków, oraz karabin maszynowy MG 34 kalibru 7,92 mm z zapasem 1000 pocisków. Tyko dwa egzemplarze zostały wyprodukowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...