Skocz do zawartości

Zagadki Historyczne: Faza Druga


Lord Nargogh

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Dobra, minęło 24h, więc można zadać nową zagadkę. Raxus - w każdej chwili będziesz mógł zadać własną. Myślę, że pozostali zainteresowani tym topikiem, a których można policzyć na palcach jednej ręki, nie będą mieli nic przeciwko, jeśli zabawa będzie nadal kontynuowana.

Na rozgrzewkę coś łatwego:

maszerujemy osobno - walczymy razem

Która armia z tego zasłynęła jako chyba pierwsza?

Edyta: nowożytność

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Król zarządził wędrówkę z ziem polskich i skierowanie się na wschód. Prawdopodobnie przebyli drogę przez bagniste Polesie, kotlinę hrubieszowską, by wreszcie zająć stanowiska naddniestrzańskie. A i to nie na długo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wyprawę na Ruś Halicką za czasów Kazimierza Wielkiego?

Edyta:

w takim razie stawiam na Gotów, którzy około połowy III wieku n.e. dotarli do wybrzeży Morza Czarnego a ściślej do ujścia Diestru (a swą wędrówkę rozpoczęli z Kotliny Hrubieszowskiej, do której przybyli pod koniec II wieku n.e.) Ale za cholerę nie wiem o jakiego króla chodzi. O Cnivę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa strona: Król zarządził wędrówkę z ziem polskich i skierowanie się na wschód. Prawdopodobnie przebyli drogę przez bagniste Polesie, kotlinę hrubieszowską, by wreszcie zająć stanowiska naddniestrzańskie. A i to nie na długo.

Ferrou: Chodzi o czasy wcześniejsze i pierwszą fazę wędrówki pewnego ludu.

Jak podaje Jordanes, piąty król po Berigu - Filimer. Zadajesz Ferrou.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skojarzenie:

89275133.jpg

51882228.jpg

PODPOWIEDŹ:

Pierwsza fotka przedstawia karteczkę, która służy maluchom do nauki pisania. To "ustrojstwo" ma swoją nazwę - kluczową dla rozwiązania zagadki

Druga fotka to wypisz wymaluj tarasowe pola uprawy ryżu, które można spotkać np. w Wietnamie, którego sąsiadami są Laos i Kambodża - kraje, które całkiem niedawno coś i to dosłownie, łączyło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko się zdarza iż zgadnę w tym temacie, więc co łatwego. O co mi chodzi:

Mieszko_II_Lambert.jpg

1214325171_1215039008.jpg

@Maliniorz - nie, podpowiem iż nie chodzi mi o żadną bitwę.

@Nolaan - nie chodzi o to jaki jest ten film, chodzi o jego tytuł i pewną część całego imienia tego władcy.

@Ferrou - też błąd, XIX wiek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maliniorz- nie ten władca ;)

Może chodzi o katastrofalną sytuację, kiedy to na państwo Mieszka II jednocześnie najechali Konrad II i Jarosław Mądry? (Hostela nie widziałem:/ )

@Nolaan - motyw kastracji też brałem pod uwagę. Biorąc pod uwagę fotki z tego filmu najprawdopodobniej trafiłeś ;)

EDYTA: HOTEL LAMBERT :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...