Skocz do zawartości
Black Shadow

Szukam dobrej nuty, zespołu itp.

Polecane posty

Szukam czegoś w stylu końcówki The Wall - nie wiem, jak to zaszufladkować... art rock?

A Petera Hammilla znasz? Co prawda jego głos i sposób śpiewania dla niektórych jest nie do zniesienia ale w "rock-operowych" klimatach nie ma sobie równych. Zresztą płyty jego rodzimego zespołu - Van der Graaf Generator to też kawał dziwnego, czasem wręcz teatralnego grania. Ale lojalnie uprzedzam, że to bardzo specyficzna muzyka, trudna w odbiorze nawet dla tych, co niejednego dziwoląga w życiu słyszeli. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie postanowiłem założyć ten temat bo na innych forach nie udało mi się odnaleźć poszukiwanych hitów.

Mam nadzieję , że inni skorzystają i też uzyskają pomoc.

Na początek bardzo proszę o pomoc w tym temacie

http://www.lagata.pl/topic/13494-help-jak-...993#entry179993

2 pierwsze posty są moje i jeśli ktoś zna odpowiedź na chociaż jedną z tych zagwozdek będę "chorernie dźwięczny" :D

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam

Witajcie postanowiłem założyć ten temat bo na innych forach nie udało mi się odnaleźć poszukiwanych hitów.

Mam nadzieję , że inni skorzystają i też uzyskają pomoc.

Na początek bardzo proszę o pomoc w tym temacie

http://www.lagata.pl/topic/13494-help-jak-...993#entry179993

2 pierwsze posty są moje i jeśli ktoś zna odpowiedź na chociaż jedną z tych zagwozdek będę "chorernie dźwięczny"

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmierdzi mi to trochę aggrotechem/EBM/harshem, ale ja się na tym za bardzo nie znam (nie ukrywam też, że pierwszy raz słyszę tak mroczne electro z damskim wokalem), najlepiej spytać Ramzesa, może on będzie zdołał dokładniej to określić.

Edytowano przez Sedinus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiedziałbym na to masakryzm :P

------------------

do rzeczy, sprawy aż 2:

1. z tym może być ciężko - przyjemna pioseneczka z dziecięcym chórem, parę lat temu zasłyszana w radiu BIS. gatunek - lajtowy indie rock, rok produkcji - można założyć że okolice 05-06.

2. piosenki z takimi... nie wiem jak to nazwać... "fałszami"? jak w tych dwóch piosenkach:

i Terranova - Bombing bastards. bardzo mi się spodobały takie dźwięki i chcę wiedzieć, kto ich używa w swojej muzyce :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Accoun

Szufladki, szufladki... Ja również nie bardzo orientuję się w nazewnictwie rozmaitych odmian muzyki elektronicznej, no bo jaki tego sens, skoro prawie każdy wykonawca jest określany co najmniej trzema etykietkami? Pomóc mogę w inny sposób i podać wykonawcę odpowiedzialnego za ten remix, który zalinkowałeś - jest to robota Ryo Ohnukiego. Jeżeli poszperasz, to znajdziesz trochę jego muzyki w takich właśnie klimatach.

@ poor_leno

Tu i tu jest beat, są jakieś trzaski w tle i wiele innych dźwięków. :) Musisz chyba sprecyzować, o jakie "fałsze" chodzi, bo tak to trudno będzie pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o trzaski i zgrzyty, tylko melodię, taką jak np Tycho w swojej piosence gra na keyboardzie (czy czymś :P). dlatego zresztą napisałem, że nie wiem, jak takie coś nazwać, być może taki styl ma własne określenie, ale ja nic o takim nie wiem :D bardzo podobna do 'From home' jest jeszcze

, ale reszta twórczości Tycho jest już 'normalna' (nie ma takich dźwięków)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Accoun

wracając do twojego linka to od razu mowie że EBM lub cokolwiek pochodnego to to nie jest (zbyt cukierkowe :) )

wykonawczynią tego kawałka jest Nomico http://www.lastfm.pl/music/Nomico a co do gatunku to za pewne jakieś j - pop, j - trance, lub po prostu japońskie techno. Co do gatunku samego remixu to myślę że dużo nie odstaje od gatunku oryginału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wiem. Bad Apple! znam i lubię zarówno w wersji Nomico, jak i tym remiksie (BTW, dzięki Tzar, bo nie znałem autora remiksu). Po prostu zainteresowało mnie, czy należy do jakiegoś konkretnego gatunku.

Co do gatunku samego remixu to myślę że dużo nie odstaje od gatunku oryginału.

No, tu bym się nie zgodził...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynając d tytułu, szukam plików w sekwencji MIDI, muszą byc darmowe. Z samej głębi mego zamarzniętego przez durne i niekontradebile pliki MIDI serca, dziękuję z góry.

Czardasz - Monti

taniec węgierski nr.5 - Johannes Brahms

taniec węgierski nr 6 - również Brahms

If i were a rich man - Jerry Bock

Sunrise sunset - również Bock

Wolga Lied - Franz Lehar

Serenada - Enrice Toselli

Largo - Georg Friedrich Haeldel

Ave verum - Mozart

Marsz turecki - również Amadeusz

Tritsch tratsch - Johann Strauss

Blitz und Donner - również Struś

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do rzeczy, sprawy aż 2:

1. z tym może być ciężko - przyjemna pioseneczka z dziecięcym chórem, parę lat temu zasłyszana w radiu BIS. gatunek - lajtowy indie rock, rok produkcji - można założyć że okolice 05-06.

2. piosenki z takimi... nie wiem jak to nazwać... "fałszami"? jak w tych dwóch piosenkach:

i Terranova - Bombing bastards. bardzo mi się spodobały takie dźwięki i chcę wiedzieć, kto ich używa w swojej muzyce :)

1. Jedyne co mi rpzychodzi na mysl to http://www.youtube.com/watch?v=f3gUPs5JS30

2. Polecam sprawdzic Flying Lotus.

Edit: Od biedy mozesz tez poprzebierac w tworczosci Aphex Twina i Bonobo, choc nie gwarantuje, ze znajdziesz kawalki w takim stylu.

Mam nadzieje, ze pomoglem :)

Edytowano przez Foonkone
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jedyne co mi rpzychodzi na mysl to http://www.youtube.com/watch?v=f3gUPs5JS30

to dobra, znana wszem i wobec piosenka, jednak z tym co podałem, niewiele ma wspólnego ;)

Flying Lotus, Aphex Twina i Bonobo

FL i AT - nie do końca to czego szukam, trochę za bardzo eksperymentalnie grają, choć faktycznie, w niektórych piosenkach da się wyczuć takie lekko "sfałszowane", przytłumione dźwięki (choć równie dobrze może to być spowodowane tym, że na YT słucham w jakości 240p. :P). ale musiałbym się uzbroić w spore pokłady cierpliwości, żeby przesłuchać całą twórczość i być może znaleźć coś, co mi się naprawdę spodoba.

a Bonobo - no tu już znacznie lepiej, bez żadnych eksperymentalnych udziwnień, tylko coś na odprężenie. tym samym muzyka przezeń grana jest znacznie lżejsza od tego, co podałem na początku (czyli jeszcze nie dokładnie to, czego poszukuję :D), ale zapoznać się będzie warto. choćby po to, by znaleźć więcej takich piosenek, jak

czy

proponujcie dalej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam muzyki rokowej/metalowej o tematyce piłkarskiej o ile coś takiego istnieje :).

Zapoznaj się z wszystkimi soundtrackami do wszystkich FIF i PRO EVO, a potem z muzyką do filmów o takiej tematyce np. Hooligans czy Football Factory, tam na pewno będzie coś co Ci podpasuje, jak nie to zawsze pozostają hymny fanklubów brytyjskich drużyn :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...