Skocz do zawartości
Black Shadow

Szukam dobrej nuty, zespołu itp.

Polecane posty

To coś z najnowszej płyty Linkin Park. Tytułu nie znam, a za przesłuchanie jej raczej nie będę się brał, bo połowa to techniawa

Wydaje mi się że pomyliło Ci się z The Catalystem, bo to go mocno reklamowali z MOH'em (

). Poszperałem w necie i nie znalazłem tego kawałka na nowej płycie LP.

Nagraliby coś na wzór Metheory.

Tu się musze zgodzić, ale na szczęście nie które nowsze nuty nie są złe.

Mam dodatkowe pytanie: czy ktoś wie jak nazywa się chyba oryginał tego http://www.youtube.com/watch?v=rPRsuxOk8Kk kawałka? Jeżeli mnie pamięć nie myli, to kiedyś był popularny prawie identyczny kawałek, ale nie pamiętam jak się nazywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Bartoszu, oto moje typy:

Frank Zappa - Freak Out (1966)

Captain Beefheart - Trout Mask Replica (1969)

Can - Tago Mago (1971)

Tangerine DreaM - Electronic Medtation (1969) albo Alpha Centauri (1971)

Hawkwind - Hall of the Mountain Grill (1974)

Gong - Flying Teapot (Radio Gnome Invisible, Pt. 1) (1973)

Spaceman 3 - The Perfect Prescription (1987)

Porcupine Tree - On the Sunday of Life (1991)

i

The Beatles - White Album (1968)

Oczywiście, to nie jest w 100% to samo brzmienie (Barret był jednak dość niepowtarzalny), ale powinno ci podejść. I wiedz, że dzisiaj sporo niszowych zespołów naśladuje to brzmienie, ale nie ma co sobie za dużo zawracać głowy epigonami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dorzucił:

The Beatles - Magical Mystery Tour i koniecznie Revolver (mniej psychodeliczny ale kurna ta płyta jest z kosmosu)

Drugi album Floydów - A Saucerful of Secrets

Grateful Dead - Live/Dead

Jefferson Airplane - Surrealistic Pillow

Spooky Tooth ? Ceremony

Love - Forever Changes

Pretty Things, The - S.F. Sorrow

Pierwsze płyty Soft Machine

The Crazy World of Arthur Brown- The Crazy World of Arthur Brown

Czy podobne do Piper at the Gates of Dawn to już kwestia indywidualnej oceny. W każdym razie z psychodelicznych rzeczy to czołówka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem. Mój brat robi przentację z informatyki, i nauczyciel kazał mu wstawić do niej jakąś muzykę. Robi on prezentację o zabytkach unesco, więc przydałoby się coś lekkiego, byle bez przeklinania, po prostu coś co gra w tle ( coś... relaksacyjnego?). Proszę o pomoc, gdyż nie gustuję w takich utworach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa... A ja tak z zupełnie innej beczki - pod wpływem muzyki z radia przypomniałem sobie pewną "obiegową opinię" o języku francuskim. Mianowicie, że brzmi jak mówiony podczas przeżuwania solidnej porcji obiadu.

Zna ktoś jakiś dobry francuskojęzyczny Grind? To może być ciekawa kombinacja... :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ majsterpl - nie słuchaj Stilla :P osobiście jako podkład pod prezentację o takiej tematyce poszukałbym w jakichś ambientowych klimatach, najlepiej new age. może np Era (Ameno na pewno kojarzysz ;)) by wg mnie całkiem nieźle pasowała, ale w sumie może być cokolwiek, byleby nie było żadnego wokalu, który może rozpraszać i żeby piosenka nie była zbyt wolna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diex, spróbuj może płyt Camel czy Eloy. To dobre przykłady na początek (w podobnym brzmieniu).

A co do Bartosza - może polecę Anathemę (wczesną), Arcturus, Ulver, Katatonię (też raczej wczesną, choć wolę tą dzisiejszą), My Dying Bride, Type o Negative. Takie tam oczywistości, które powinieneś znać.. :)

Edytowano przez UncleKaNe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam fajnych piosenek rockowych , z fajnymi brzmieniami . ;) Coś w styku Guns'N Roses , Bon Jovi .... taki spokojny rock . Mogą to być piosenki w miarę kojarzone z radia , mogą być raczej nie znane . Nie chcę takich zespołów jak AC/DC , nie trawie metalu ;) . Chodzi mi rock , gatunek obojętny .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam zespoły, które według mnie są warte uwagi i link do przykładowych utworów.

Aerosmith - http://www.youtube.com/watch?v=txlXcJDtDwM

http://www.youtube.com/watch?v=cldCJnTdsfs

(to chyba zna każdy, ale moim zdaniem jest słabe)

Dżem -

Led Zeppelin - http://www.youtube.com/watch?v=BcL---4xQYA ### Chyba nietrudno zgadnąć, co jest w linku :)

No i nie mogę się powstrzymać - Pink Floyd. Nie wszystkie płyty są spokojne i leciutkie, ale niezwykle warto się tym zespołem zainteresować.

Z tych spokojniejszych płyt warto obadać Wish You Were Here, The Final Cut (uwielbiam =)), The Division Bell, no i magnum opus zespołu - The Dark Side of the Moon, chociaż z tych wymienionych przeze mnie jest "najmocniejsza".

http://www.youtube.com/watch?v=Bqvcmud3LFQ

PS: Dzięki za polecane mi wcześniej zespoły, niedługo obadam =)

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam fajnych piosenek rockowych , z fajnymi brzmieniami . ;) Coś w styku Guns'N Roses , Bon Jovi .... taki spokojny rock . Mogą to być piosenki w miarę kojarzone z radia , mogą być raczej nie znane . Nie chcę takich zespołów jak AC/DC , nie trawie metalu ;)  .

AC/DC i metal?  :ohmy:

A, że mi się ten komputer ostatnio wysypuje, pozwolę sobie podać same zespoły zamiast narażać się na powtórne pisanie całego postu.

Rozumiem, że chodzi raczej o taki bardziej radiowy/popularny Rock?

Na pewno Hard Rock w stylu Deep Purple, Whitesnake, Scorpions, Thin Lizzy czy innych. Jakby co, to zaprasam tutaj, jest małalista w pierwszym poście: http://forum.cdaction.pl/Hard-Rock-t104279.html

Może też parę zespołów spod znaku tzw. Rocka Stadionowego (swoją drogą, fajne określenie)? Bon Jovi jest często wymieniany jako reprezentant tego gatunku.

Tak więc możesz sprawdzić Journey, Kiss, Styx, REO Speedwagon lub Night Ranger. Osobiście mi takie granie nie podpasowało, ale skoro chodzi o kapele w stylo Bon Jovi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę takich zespołów jak AC/DC , nie trawie metalu wink_prosty.gif

Sorry, ale oni nie grają metalu. A na pewno nie są wielce ciężsi od Gunsów...

Bon Jovi

Myślę, że najbliżej im do Winger, Def Leppard lub debiutu Skid Row.

Tak więc możesz sprawdzić Journey, Kiss, Styx, REO Speedwagon lub Night Ranger.

I jeszcze Boston.

A propos Gunsów - Motley Crue.

Mogą to być piosenki w miarę kojarzone z radia

W radiu nie polecam szukać rocka, bo nie leci tam raczej nic opróćz taniego pop rocka, a szczytem ekstremy jest Bon Jovi czy Nothing Else Matters Metalliki...

Szukam czegoś w stylu końcówki The Wall - nie wiem, jak to zaszufladkować... art rock?

Genesis z Peterem Gabrielem, czy David Bowie (nagrywał w wielu różnych stylach, ale sporo art rocka natworzył. Wypróbuj utwory: Space Oddity, Secret Life of Arabia, Be My Wife. To nie do końca rzeczy podobne do PF, ale jak już jesteśmy przy art rocku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...