Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Roni13321

Karta Graficzna

Polecane posty

Przede wszystkim, jaki masz zasilacz? Bo karty tak same z siebie raczej się nie palą. Jeżeli tamta była na PCI-E, to nowa karta będzie pasowała, ew. możesz rozejrzeć się za modelem z 512 MB, będzie trochę taniej, a tego 1 GB 9500 GT praktycznie nigdy nie wykorzysta. Bardziej polecałbym również kartę z pamięciami DDR3, o ile uda Ci się taką znaleźć.

Te 200 zł to max? bo za tyle to dobrej karty nie kupisz. :sad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matib5002

mam 20'

@MikaelDorren

Mam tylko tyle. Ale nie musi to być nic ekstra. Byle żeby było lepsze od np. 8600

@SwisteK

Procesor:E4500 Intel Dual Core 2,2

1Gb RAM

Grafika: (zastępcza) RADEON x600

Dysk: Hitachi 290 Gb

Płyta: PLSP-LE (Asus- tyle przeczytałem)

Zasilacz: LiteOn ROHS DC OUTPUT 300W

2 Wentylatory Cooler Master

PS. Nie znam sie za bardzo na tym więc informacje mogą być do kibla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy się z tym zasilaczem nie spotkałem, będzie raczej do wymiany. Takie są chyba montowane w komputerach HP (tak wynika z tego, co wyszperałem w sieci). Sprawdź jeszcze model płyty głównej w CPU-Z, zakładka Mainboard.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matib5002

mam 20'

@MikaelDorren

Mam tylko tyle. Ale nie musi to być nic ekstra. Byle żeby było lepsze od np. 8600

@SwisteK

Procesor:E4500 Intel Dual Core 2,2

1Gb RAM

Grafika: (zastępcza) RADEON x600

Dysk: Hitachi 290 Gb

Płyta: PLSP-LE (Asus- tyle przeczytałem)

Zasilacz: LiteOn ROHS DC OUTPUT 300W

2 Wentylatory Cooler Master

PS. Nie znam sie za bardzo na tym więc informacje mogą być do kibla.

1. Z tym lepszym od np. 8600 będzie kłopot (jeśli ma być nówka), bo tak naprawdę 9500 GT to nic innego jak 8600 GT w innej technologii, a z pamięciami DDR2 (bo raczej tylko takie 9500 są poniżej 200 zł) jest jeszcze gorszy.

2. Zasilacz - też o takich nie słyszałem, ale 300 W to i tak za mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten zasilacz uciągnął by jeszcze 8600?

Ja bym się bał wkładać do tego PC-ta 8600. Będziesz kupował nowy komputer w najbliższym czasie, czy inwestycja w ten jest konieczna? Jeżeli tak, to najpierw zmieniłbym zasilacz i kartę graficzną. Płyta główna też raczej nie jest zbyt dobra do OC(jak większość z gotowych zestawów). Gry lepiej by działały, gdybyś dokupił drugą kość RAM (1/2 GB). Właściwie, to najlepiej byłoby zmienić zasilacz, płytę główną, kartę graficzną, dołożyć RAM-u i podkręcić procesor. To już są dość poważne koszty, nie wiem czy jednak nie lepiej byłoby przejść na tani zestaw na AM3 ze zintegrowaną kartą graficzną i powoli go ulepszać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor:E4500 Intel Dual Core 2,2

1Gb RAM

Grafika: (zastępcza) RADEON x600

Dysk: Hitachi 290 Gb

Płyta: PLSP-LE (Asus- tyle przeczytałem)

Zasilacz: LiteOn ROHS DC OUTPUT 300W

2 Wentylatory Cooler Master

ASUS PSLP-LE

http://articulos.telocompro.es/anuncios_ma...1456_1_3032.jpg

Typowa płyta montowana w wielu komputerach HP/Compaq.

A czy ten zasilacz uciągnął by jeszcze 8600?

Tak, ale nie w nieskończoność. Jeśli planujesz dłużej używać tego komputera, to musisz wymienić zasilacz na firmowy 350-400 W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer ma służyć w większości do gier. Ta inwestycja jest konieczna ponieważ rodzice na pewno mi nowego kompa nie kupią. RAM mam zamiar dokupić, ale dopiero ok. Maja. Ten PC nie musi być super-ekstra, tyle żeby można było pograć w np. Gears of War na najwyższych. Tyle mi starczy. Zasilacz już szukałem i znalazłem jakiś 400 W dosyć tani.

A co z np. http://www.allegro.pl/item857295281_radeon..._dvi_tanio.html i http://www.allegro.pl/item852240929_zasila...wr_od_reki.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie zaprzątaj sobie głowy tym shitowatym zasilaczem, chyba, że chcesz narazić komputer na niebezpieczeństwo xD Zastanów się nad jakimiś porządnymi zasilaczami firm takich jak OCZ, Corsair czy Tagan. Całkiem niezłe są też troszkę tańsze zasilacze marki Chieftec. Na dobry zasilacz musisz jednak wyłożyć trochę kaski. Ten Radek do grania zbytnio się nie nadaje. Żeby Gears spokojnie śmigał na fullu to jednak trzeba wyłożyć na conajmniej GF 9600GT (wydatek ok. 300zł). Jak gdzieś wyłapiesz to możesz dość tanio kupić Radka HD3850 lub HD3870. Są to całkiem niezłe karty. Pasowałoby ci też podkręcić proca, ale ta płyta chyba ci na to nie pozwoli ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby Gears spokojnie śmigał na fullu to jednak trzeba wyłożyć na conajmniej GF 9600GT

W 1280*1024 grałem na wysokich na 7600GT 256MB.

Wybrałeś sobie słabiutkie części, a zasilacz w ogóle do odstrzału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamawiaj tej karty. Jeśli masz kumpla fachowca (widać po jego poradach...), to po co piszesz na forum? 9500 to karta do biura. Zasilacz tani i badziewny-obawiam się, że czeka Cię pokaz pirotechniczny gdy go kupisz. Najpierw kup zasilacz-może być np. Fortron 400W (GHN za 159zł lub uboższy we wtyczki APN za 135zł). Tamtego Radka 4350 też sobie odpuść (słabe chłodzenie, pamięci DDR2 i szyna 64-bit). Masz 200zł na wszystkie części czy na samą kartę graficzną?

@niżej

Grałem w zeszłym roku, ale było dość płynnie (czasami tylko mniej niż 30fps).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1280*1024 grałem na wysokich na 7600GT 256MB.

Hmm. Jestem pod wrażeniem. Ile klatek ci wyciągało?

A co to tematu to jak zamówiłeś 9500 to porażka ;/ Już lepiej było tak jak mówiłem poszukać jakiegoś używanego HD3870 jak nie masz dużo funduszy. Tu ci znalazłem konkret propozycję :

http://allegro.pl/item849391067_palit_rade...6bit_pci_e.html

Ciekawe jak ci się będzie sprawował ten "SUPERSTABILNY CARBON". Radziłbym ci nie tykać nawet tego badziewia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak ci się będzie sprawował ten "SUPERSTABILNY CARBON". Radziłbym ci nie tykać nawet tego badziewia.

MC Carbon "430W" wytrzyma 2-3 lata w niezbyt rozbudowanym kompie, pod warunkiem że karta graficzna będzie pokroju GF 9500 (HD3870 albo inna karta pobierająca w szczycie >100W może go zabić w kilka tygodni).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...