Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zap

Nowy komputer/modernizacja komputera

Polecane posty

-> Brieg.

Małe tłumaczenie tego co podałeś oraz parę spraw wyjaśnienia.(...)

Do płyty możesz również wsadzić jeden układ taktowany 400 mhz, o objętości maksymalnie 1 giga. W obu przypadkach jest mowa o normalnych kościach DDR.

Hmmm... a mogę podłączyć sobie 512x2 DDR 400 MHz (Dual Chanel)

Szkoda, że nie napisałeś ile masz pamięci i w jaki sposó taktowanej. Bo byłoby prościej.

Jak to sprawdzić dokładnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien dylemat. Zamierzam kupić nową płytę główną i procesor. Niestety płyta główna MUSI mieć AGp, gdyż mam małego potworka - 6800 GS AGP. Teraz własnie zastanawiam się nad 2 płytami. Niestety stoje w trudnej sytacji gdyżL

1.AsRock CONROE865PE Intel 865PE Jest na chipsecie Intelowskim Intel 865PE, ale posiada tylko gniazdo AGP i DDR.

2.AsRock 775Dual-VSTA Via PT880 Pro Jest na chpisecie Via PT880 Pro, ale posiada złącze AGP i PCI-E, oraz DDR i DDR2.

Procesor, który chce wybrać to: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30768 lub http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27147. Chce dokonać zakupu gdzieś w cenie 800 - 900 zeta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam. specyfikacja jak dla, za przeproszeniem, idioty - podają parametry, ale firm nie, więc można wnioskować że nie są to jakoś specjalnie dobrane komponenty. płyta na chipsecie via pod procek intela to pomyłka. zasilacz też pewnie za 50zł...

znacznie bardziej opłacalne będzie złożenie komputera samemu (ew. poradzenie się tu co kupić, tylko najpierw przeczytaj ostatnie strony tego tematu, może już jest konfiguracja za około 3500zł).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady w sprawie modernizacji sprzętu, otóż mój aktualny komputer to:

Intel Celeron D 2,53 Ghz

512MB Ram

GeForce FX5200 128MB !! AGP !!

80GB Dysk Twardy

Mam zamiar wymienić kartę graficzną, a mam dylemat ...

Chcę kartę GeForce'a w rozsądnej cenie i mam dwie karty do wyboru (oczywiście pod AGP):

1. GeForce 6800GS 256MB DDR3/256bit AGP

2. GeForce 7600GS 256MB DDR2/256bit AGP

i nie wiem którą wybrać, a różnice w cenie to okolice 150 zł (1 droższa), przyznam, że stać mnie na obie, ale nie wiem, która aktualnie mi wystarczy na dłużej i będzie lepsza (z tego co widziałem to niektóre benchmarki typu 3DMark wykazują przewagę 6800GS, ale ...)

Proszę o podpowiedź ...

===============

Jeszcze jedno pytanie:

Zastanawiałem się nad tym, czy po wprowadzeniu Visty na rynek i DX10 czy będzie można grać w nowe gry na kartach bez obsługi DX10 ... otóż przykładowo CoD2 wymaga zainstalowanych bibliotek DX9, a gra działa na kartach, które współpracują tylko z DX8, zastanawiałem się nad tym, czy jeśli gra będzie wymagała DX10, to czy wystarczyłoby zainstalowanie na komputerze DX10 i granie na karcie z DX9 ... co wy na to ?

Pozdrawiam,

cezaq :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a mogę podłączyć sobie 512x2 DDR 400 MHz (Dual Chanel)

Nie. Twoja płyta nie obsługuje dwóch portów po 400mhz.

Jak to sprawdzić dokładnie?

Najlepiej by było sprawdzić w gwarancji, albo opakowaniu. Jeśli nie masz ani jednego, ani drugiego to pozostaje jeszcze rozklęcenie komputera i wyjęcie kości - ale to może być za bardzo kłopotliwe.

Pozostaje wejście do biosi i sprawdzenie z jaką częstotliwością pamięci działają. No i jeszcze CL dla świetego spokoju. Jeśli tak się akurat złożyło, że jest to właśnie 400 mhz, to masz mały problem. Osobiście w takiej sytuacji zmnieniłbym taktowanie na mniejsze - czyli 333 mgz - żeby pamięci chodziły wolniej i dołozył drugą kość. Nie daje głowy, że to zda egzamin, ale ja bym tak w podobnej sytuacji zrobił. A jak pamięci pracują na 333 mgz to po prostu włóż drugą pamięć takiej samej objętości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzych Ayanami -> proponuję zwiększyć wiedzę przed wypowiadaniem się na forum, możesz wprowadzać ludzi w błąd.

można obsadzić wszystkie gniazda płyty (nie chce mi się szukać jaka to płyta, zakładam że posiada tylko gniazda DDR) kościami 400MHz (a nie mgz, czy mhz). tamta informacja mówi że jeśli kości będzie więcej niż jedna, to płyta główna zaniży taktowanie kości do 333MHz.

wnioski: posiadana kość nie jest problemem, nic nie trzeba w biosie mieszać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam zaopatrzyc sie w nastepujace rzeczy:

Gigabyte GA-945P-S3 i945P s775 = 309

Gigabyte 7600GT 256MB 128Bit PCI-E DDR3 = 579

Kingston 1GB DDR2-667 Non-ECC = 389

Seagate ST3160811AS 160GB sATA II = 209

Intel Core 2 Duo E6300 1.86 GHz s. 775 Box = 679

Czy ktos moglby mi powiedziec czy te rzeczy beda ze soba dobrze dzialaly i czy one wogle sa dobre, jesli nie to moze ktos poda mi co jest do wymiany i na co by zamienil, najlepiej sa porownywalna cene i ze strony sklepu proline.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam płyty na i945. znacznie lepszą opcją będzie płyta na intelu 965 np asus p5b.

grafika jest dobrej firmy, ale lepszą opcją będzie produkt firmy galaxy, najlepiej z chłodzeniem zalmana. zwracaj też uwagę na pamięci - powinny być DDR3 oraz mieć czasu dostępu rzędu 1,2-1,4ns.

no i jeszcze jest ewentualna kwestia zasilacza, który powinien być firmowy (lepiej dopłacić 100zł do zasilacza niż stracić 3000zł jak komputer się spali przy zasilaczu za 50zł).

oba wspomniane produkty są napewno w proline, niedawno przeglądałem ich cennik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wies.niak

Widze, że ty tutaj jesteś expertem więc pytanie skieruje do ciebie. Co sądzisz o tym konfigu przedstawiontm przeze mnie, który jest na początku tej strony :wink:.

Konfig ma być do około 2400 zł. Komputer zamawiam już w poniedziałek więc raczej prosił bym o szybką odpowiedź bo dużo czasu już nie pozostało. Największy dylemat mam z płytą główną. Nie wiem dokładnie którą wybrać, jedni mówią, że najlepiej "Asusa" inni, że "Biostara", a następni, że "MSI" tak mi zakołowali w głowie, że nie wiem dokładnie którą wybrać.

I następna rzecz. Jak myślicie czy bezpieczne jest kupowanie kompa odrazu ze złożeniem i wysyłką kurierską na www.znak.pl Czy jest to zaufany sklep?? i czy nie będe miał żadnych nie miłych niespodzianek?? Może już ktoś kupował z tego skelpu komputer i może się na ten temat wypowiedzieć. Był bym bardzo wdzięczny :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płyty głównej to polecałbym ASUS-a. Sam mam asusa i nie nażekam, zresztą to bardzo uznana firm. BIOS jest bardzo zaawnsowany i to dlatego ją polecam. Można bezproblemu podkręcać procesor lub ram, a póżniej wrócić do ustawień wyjściowych, właśnie dlatego ją wybrałem. Odnośnie ZNAK-u, to zaufany sklep. Robiłem już w nim zakupy i myśle że jest godny polecenia. To tyle ode mnie, kompa i tak wybierzesz sam. Powodzenia i miłego giercowania :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słuchajcie Matt23 on jest niekompetentnym małolatem, i upiększa to co usłyszy gdy ja z kumplami z pracy rozmawiam, to mój młodszy smarkaty brat!

Daj sobie na wstrzymanie - patrząc na styl w jakim piszesz to co najwyżej możesz z kumplami z klasy rozmawiać - jak jeszcze jeden taki post napiszesz to wylecisz na zbity pysk. Nikt się nie będzie z Tobą cackał w dawanie kolejnych ostrzeżeń, - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie bo jakoś nikogo ono nie zainteresowało...

nie słuchajcie Matt23 on jest niekompetentnym małolatem, i upiększa to co usłyszy gdy ja z kumplami z pracy rozmawiam, to mój młodszy smarkaty brat!

I co jeszcze ciekawego powiesz? Może, że Bill Gates to twoja babcia a Jessica Alba twoja siora? :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bioly74 -> asus, jak dla mnie firma pewniak.

znak jest ok, od dawna o nim słyszałem że jest bezpieczny. sprawdź ceny w jakimś innym, bo tak na pierwszy rzut oka jakoś drogo mają. poszukaj w proline.pl i mcomp.com.pl.

rozważ czy nie lepiej wziąć 1x1GB RAMu - łatwiej będzie rozbudować, a DC nie daje aż tak wielkiego kopa, by się rozdrabniać.

ps. nie jestem ekspertem, do tego mi daleko...

Ballack -> co do sprzedaży, to zobacz na allegro po ile chodzą takie części. zakupy: nie lepiej byłoby pozostać przy intelu? gdyby wziąć płytę na i965 możnaby chwilowo zostać z obecnym procesorem, a jak się znajdą pieniądze kupić core 2 duo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie mam swój ułożony konfig :) którego do poniedziałku zmieniać już nie będe. A przedstawia się on tak :

:arrow: Asus M2N-E (nVidia nForce 570 Ultra) [DDR2, PCI-E] 360.00

:arrow: AMD Athlon 64 3500+ Orleans BOX (Socket AM2, 64bit) 374.00

:arrow: DDR2 2x512MB PC-667 Kingston (KVR667D2N5K2/1G) CL5 416.00

:arrow: WD Caviar RE 160 GB (ATA/300, 16MB, 7200) WD1600YS 233.00

:arrow: GeForce PCI-E 7600GT Palit XpertVision NE/7600GT+TD21 256 MB TV-out / DVI BOX (128-bit) 502.00

:arrow: Nec DVD+/-RW AD-7173A LabelFlash bulk (czarny) 128.00

:arrow: Tracer TRO-131 Lake (bez zasilacza) 135.00

:arrow: Chieftec GPS-450AA-101A (450W), aktywne PFC (1x120mm) 181.00

:arrow: A4TECH X-750B Fire (laserowa, 1, 6) 80.00

Suma: 2409.00 zł

Zamawiam go w poniedziałek lub we wtorek. Dzięki chłopaki za wszystkie porady bez was nie złożył bym tego kompa :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy wszystkie obudowy pasują do zasiłki- CHIEFTEC 450AA-101A 24/20pin? Jeśli nie, to moglibyście napisac jakie pasują?

jedyne o co możesz się martwić to zgodność ilości pinów na wtyku do płyty głównej (20 / 24). poza tym wszystko jest robione zgodnie ze standardem i jeśli kupisz jakąkolwiek firmową obudowę nie powinno być problemów. z resztą z niefirmowymi też.

Morgoth_PL -> a teraz spójrz 2 posty nad Twój... masz konfig za 2400zł. jeśli chcesz w tymch 2500zł zmieścić monitor, to określ jaki crt/lcd.

ogólnie polecam zasadę "czytaj nim zapytasz, bo może już ktoś odpowiedział na takie samo pytanie".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , mialem zlozyc komputer dziewczynia za 1500zl-1600zl ,(bez dysku Twardego i napedow optycznych) zrobilem konfig opierajac sie na wczesniejszych wypowiedziach , dziewczyna cce kupic kompa w styczniu wiec mysle ze w tedy ceny jeszcze bardziej spadną, i zmieszcze sie razem z obudowa wlasnie w tym przedziale cenowym, o to konfig powiedzcie co onim sadzicie

]Płyta Główna:

-Asrock ConRoe945G-DVI (Intel 945G) [DDR2, PCI-E, KG] cena 258zl

www.znak.pl

Procesor:

-Intel Pentium D 805 2.66 Smithfield BOX (LGA775, 64bit) 360zl

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=PIV+2.66GHZ+805+775

Pamięć:

-DDR2 1024MB PC-667 Goodram 356zl

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=29659

-Karta Graficzna:

Galaxy GF 7300GT 128MB 1,4ns Zalman 128 Bit TV DDR3 324zl (gral.pl)

http://sklep.gral.pl/preview/Galaxy/GeForc...I-E1.4ns_41.php

Zasilacz:

Zasilacz do obudowy ATX 350W be quiet Straight Power E5-350W 120mm 235zł

http://sklep.gral.pl/preview/bequiet!/Zasi...raCiche!_15.php

gral.pl

Wentylator:

Sillent Cat 80mm 20zł

www.komputronik.pl

RAZEM 1553 zł

Teraz mam jeszcze pare pytan , po pierwsze czy ta karta graficzna jest na PCI-express x16 , x1 i czy dobrze zgra sie z plyta glowna do tego ma starsze 2 dyski ide, zasilacz ma 120 mm wentylator zamontowany na gorze , to czy bedzie wydmuchiwal powietrze wprost na gorna scianke obudowy ?? czy mzoe trzeba bedzie zrobic "dziure" zeby wydmuchiwal na zewnatrz to powietrze , i do tego jaka obudowe ?? wybralibyscie cos niedrogiego ale w miare porzadnego i zeby sie pomiesiclo wszystko ?? z gory dziękuje bardzo i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morgoth_PL -> a teraz spójrz 2 posty nad Twój... masz konfig za 2400zł. jeśli chcesz w tymch 2500zł zmieścić monitor, to określ jaki crt/lcd.

ogólnie polecam zasadę "czytaj nim zapytasz, bo może już ktoś odpowiedział na takie samo pytanie".

Heh wiem o tym ale chodzi mi głownie o te 2 gry, które wymieniłem (Gothic 3 i MTW 2) - jak wiadomo gothic jest gra pamięcio-żerną a medek wymaga niezłego procka. Moglibyście podać jakis przykład konfiguracji blaszaka na ktorej mógłbym pograc mozliwie jak najpłynniej w te gry??

PS - monitor juz mam (LG L1932P(Digital) [NoDB]) - chodzi mi tylko o konfing jednoski centralnej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh wiem o tym ale chodzi mi głownie o te 2 gry, które wymieniłem (Gothic 3 i MTW 2) - jak wiadomo gothic jest gra pamięcio-żerną a medek wymaga niezłego procka. Moglibyście podać jakis przykład konfiguracji blaszaka na ktorej mógłbym pograc mozliwie jak najpłynniej w te gry??

PS - monitor juz mam (LG L1932P(Digital) [NoDB]) - chodzi mi tylko o konfing jednoski centralnej :)

Taa to myślisz, że za 2500 zł kupisz sobie 2gb Ramu i Core Duo ??. Jedyną rzeczą jaką możesz ulepszyć w tym zestawie to zamiast kupowaź myszke to doloz troche i kup sobie 2x 1gb Goodramow 533mhz za 694 zł. Ale i tak wtedy wyjdzie około 2600 zł więc wybór należy do ciebie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...