Skocz do zawartości

Procesory


agenttom

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Nom, choć może przyjść czas że komp ledwo zipie i przdłaby mu sie "druga młodość":)A nawet jak sie samemu nie zrobi liftingu, to czesto znajdzie sie ktos kto sie na tym zna w wyniku czego my mozemy dozbierac kase na modernizacje i nas krew nie zaleje przy okazji, jak ma to obecnie miejsce w moim przypadku:) A i z przedmówcą sie zgadzam w pełni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z podkręcaniem Core 2 Duo

Sprzęt to:

CHIFTEC GPS-500AB A

2xPatrioty 800 cl4

Core 2 duo e4500 2.2

GIGABYTE GA p-35 DS3

GF 8800 GS 512

Nie mogę podkręcić procesora chociaż już kiedyś go podkręcałem. Jakieś 5 miesięcy temu podkręcałem procesor z 2.2 na 2.75, niewiele, ale na Crysisa w max starczyło(+podkręcona karta). Wtedy zmieniłem FSB z 200 na 250 napięcia z 1.325 na 1.350 i to w zupełności wystarczyło. Ktoś radził mi wtedy by zmienić mnożniki pamięci, ale to powodowało tylko restarty. Komputer testowałem OCCT 3Dmarkiem, no i przeszedłem Crysisa. Działał tak około miesiąca, całkiem stabilnie, po czym wróciłem na lato do ustawień domyślnych.

Dzisiaj próbowałem go podkręcać znowu (przygotowania na Warhead) i nic. Komputer się resetuje, zanim się włączy. Zrobiłem DOKŁADNIE WSZYSTKO jak miesiąc temu i nic. Bawiłem się jeszcze zmieniając FSB i napięcia na większe i mniejsze ale bez efektów.

Nic nie zmieniałem w komputerze (poza systemem który nie ma znaczenia), wszystkie podzespoły są czyste, co miesiąc czyszczę kompa pędzelkiem i powietrzem, bo mam otwartą obudowę. Przez te 5 miesięcy grałem w wiele gier na standardowych ustawieniach w biosie (w tym w Crysisa na trochę niższych detalach) i nic.

Po wielu nieudanych próbach, wróciłem do standardowych ustawień i włączyłem OCCT (przed próbami tego nie robiłem) i pojawiło się coś dziwnego. Zegar cpu skacze z 1200 na 2200 co kilkanaście sekund ale zdecydowanie dłużej pokazuje 1200... puściłem test na 15 minut i nic. Włączyłem CoD4 (max detale) które miałem zainstalowane, grałem jakieś 10 minut i nic, żadnych skoków, czy spadków FPS.

Ktoś może coś poradzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ma niby to robić? Przecież te funkcje oszczędzają energię elektryczną jak procesor jest słabo wykorzystany.

A co do podkręcania to zwiększ bardziej napięcie to pewnie się lepiej podkręci.

Ozzi

Możesz też wziąć np Gigabyte GA-EP45-DS3L trochę nowsza i oszczędniejszy chipset. Zacznij zbierać kasę na Core DUo 8400 po nowym roku będą dobre ceny to wtedy będzie Ci się opłacało kupić i wydajność bazowo będzie wyższa od podkręconego maxymalnie twojego obecnego procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daywalker wyłącz opcje C1E i EIST w biosie.

A to ciekawe... Byłem sceptyczny co do wyłączenia EIST ale spróbowałem i wszystko działa normalnie... Podkręciłem, o 25% (2.750). A napięcia do 1.375 na wszelki wypadek... Jestem pewien że wcześniej EIST było włączone...

Tak czy inaczej dziękuję, chociaż nadal jestem ciekaw dla czego, tak się działo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam "małe" pytanie co do podkręcania.

Chciałbym nieco (tak, żeby starczył jeszcze na parę lat bez pomocy dodatkowego chłodzenia - obstawiam 200 MHz, choć mogę się mylić ;) ) podkręcić swojego C2Duo E4600 (2400 MHz).

Zainstalowałem AiSuite (nawet wiem, co znaczą odpowiednie nazwy :P ), ale pojawił się pewien problem - DRAM Frequency wynosi 667 MHz (2*1GB Kingston) - CPU-Z prawdę mi powiedział...

W CDA 2/08, gdzie był poradnik o O/C, pojawiła się informacja, że nawet do lekkiego O/C jest potrzebny RAM o częstotliwości 800 MHz (chyba dobrze pamiętam ;) ).

Pytanie: czy jedynym wyjściem jest wymiana RAM-u, czy może na tych nieszczęsnych Kingstonach da się coś zdziałać?

Płyta główna - ASUS P5K SE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś niewielkie pojęcie mam, choć dla pewności mogę się wspomóc CDA 02/08 :D

Jeśli dobrze pamiętam - FSB trzeba zwiększać stopniowo (po 10 MHz)?

I jeszcze jedno pytanie - co znaczy "a nuż wytrzymają"? :P

Dodam, że zbytnio ryzykować nie lubię...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzęt to:

Intel Pentium 4 - 3.2ghz

Radeon 3850 512 RAM

2GB RAM DDR

zasilacz - 400W

Podaję te informacje ponieważ chciałbym się dowiedziec czy na tym można bezpiecznie podkręcic procka. Martwie się o zasilacz bo to może byc już za duże obciążenie (moja karta graficzna wymaga np. 450W). Jeśli jest to jednak możliwe bez nadmiernego wysiłku ze strony zasilacza to mam kolejne pytanie. Jak zrobic to szybko, bezpiecznie i w prosty sposób?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze zrobić OC. Szybko,bezpiecznie i w prosty sposób? Są dwie opcje. Jeśli dostałeś od producenta płyty głównej program do podkręcania procesora to podkręcisz go z poziomu Windowsa. Jeśli nie, no to pozostaje Ci BIOS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesor00179

Wszystko zalezy od plyty glownej podaj jej dokladna nazwe, procesor jest zdecydownie zbyt slaby dla tej karty, zeby mialo to cien sensu trzeba by go przetaktowac co najmniej do 3,6/3,8GHz co i tak da bardzo srednie rezultaty, w dodatku jest to mozliwe tylko z kombinacja odpowiednio dobrej klasy podzespolow, zasilacz wystarczy o ile jest to produkt solidnej firmy, sprawdz nazwe, podaj tez dokladne informacje odnosnie pamieci, producent, czestotliwosc itd, ogolnie wieksza modernizacja lub kompletna wymiana da najlepsze rezultaty, na dzien dzisiejszy o ile zasilacz jest ok a karta ma zlacze PCIE to wystarczy 400zl na wymiane plyty,pamieci i procesora, kompletny nowy zestaw to ok 1200/1300

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały, a w zasadzie duzy problem. Jak podkręcić procka?? Za kilka dni będe miał nowy zestaw i chciałbym go podkręcic. Bedzie to Intel e8400 i płyta chyba ASUS P5Q-E do tego odrazu dokupuje chłodzenie PENTAGRAM FREEZONE HP-120 ALCU KARAKORUM obudowa to RAIDMAX ARES zdaje sie że już ma wmontowany 1 wiartak i zasilacz CHIEFTEC GPS-650AB-A 650W. Ile na czyms takim moge podkręcic?? I jak to zrobic?? Może ktoś to wytłumaczyć tak krok po kroku(sprzętem interesuje sie od niedawna i nie znam tych wszystkich nazw itd) jak dziecku:)?? A i może płyte inną polecacie w tym przedziale cenowym? Jesli ktoś bedzie miał czas aby mi pomóc to bede bardzo wdzięczny.

jak by to było istotne to reszta sprzetu to

radeon hd 4870

OCZ REAPER DUAL 2X2 GB 800MHZ DDR2 CL4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta główna to P5GD1 EAY0Z. Nie jestem pewien bo ciemno troche w pokoju a ja się śpieszyłem, ale cos takiego na niej pisało. Chciałem wymienic procek wczesniej, ale przy takiej płycie głównej to nic z tego... Mój RAM to 2GB 400Mghz DDR (nie pamiętam jakiej firmy chyba kingston albo ocz). Zasilacz to jest raczej nie markowy i najwyżej średniej jakości - 400W FEEL razem z obudową. Reszta zprzętu tak jak pisałem. Czy można jakoś tego procka podkręcic do sensownego poziomu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz krótką pamięc koleś! Niecałe 24 godziny temu napisałeś odpowiedź na mój post żebym podał model płyty głównej. Po za tym napisałem w poście, że reszta sprzętu była opisana wcześniej.:D Chodzi oczywiście o post na popszedniej stronie. To jak jest możliwośc podkrecic ten procek bez większego ryzyka? Po za tym będę musiał użyc BIOSu. Może ktoś napisac jakąś "solucję" jak przejśc przez BIOS i podkręcic procesor? Bo ja się w BIOSie nie oriętuję niestety...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos tu ma strasznie kiepska pamiec to raczej ty koles, bo to nie on tylko ja zwrocilem uwage zebys podal model plyty, ta do OC sie nie nadaje, szczesliwie widze ze ma zlacze PCIE, czyli karta moze zostac, natomiast plyte, procesor i pamiec powinienes wymienic kiedy tylko pojawi sie taka mozliwosc np E2180 to ok 170/190zl, 2GB 800 CL4 Patriot to ok 120/130zl, solidna plyta jak P31 DS3L to ok 160zl, zasilacz o ile to Modecom z serii feel to moze tymczasowo zostac w innym wypadku do wymiany

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...