Skocz do zawartości
alexiej

Tanie gry w dystrybucji elektronicznej

Polecane posty

Teoretycznie gra powinna być dopisana i widoczna w okienku "Prezenty i klucze tymczasowe" pod postacią Dodatkowe egzemplarze (ale mogę się mylić).

Oczywiście dopisana jako gift do podarowania komuś :wink:

Ja do końca nie jestem pewien, czy tak by się stało. Na pewno coś takiego by się pojawiło, gdyby Szulcek kupił packa Borderlands + DLC, ale GOTY to chyba integralna całość i możliwe, że Steam traktuje ją jako osobną grę. Ale ja również mogę się mylić ;)

Bardzo dobrze rozwiązali płatności na Gamers Gate, ponieważ możemy tam płacić robiąc zwykły przelew (w przypadku MBank - MPrzelew) i wtedy nie jest naliczane żadne przewalutowywanie.

No tu się muszę nie zgodzić, bo technicznie rzecz biorąc to cały czas jest przewalutowanie, tyle, że widać cenę w złotówkach przed przelewem ;) Ale nadal płacimy w euro.

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem tak się stanie, Wiedźminie!

A tak poważnie, skąd macie tyle tych punktów? Ja tam siedzę już parę dni, biorę udział w nielicznych losowaniach (bo sporo tych gier mam), a punkty nie przekraczają setki... Tylko w drugim dniu przyrosło mi o aż 150 i wygenerowałem klucz, a tak to lipa. W ogóle nie gracie czy co?

Teraz też mam jedynie 50, a na stronkę nie wchodziłem z 20h.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do końca nie jestem pewien, czy tak by się stało. Na pewno coś takiego by się pojawiło, gdyby Szulcek kupił packa Borderlands + DLC, ale GOTY to chyba integralna całość i możliwe, że Steam traktuje ją jako osobną grę.

Podejrzewam, że się nie mylisz. Mój przykład. Na Steam'ie miałem zarejestrowaną pudełkową wersję Empire: Total War od dość dawna - kupiłem ją krótko po premierze. Kilka miesięcy temu na (bodajże) Impulse nabyłem Napoleon Total War GOTY i Empire Total War GOTY za... 35 złotych. :) W mailu otrzymałem dwa oddzielne klucze - jeden na Napoleona, drugi Empire. Użyłem obydwóch w Steam'ie i po prostu rozszerzyło to moją wersję Empire do GOTY - dodało mi wszystkie DLC (szkoda, że wcześniej kupiłem Warpath Campaign w "pudełku", bo wersja GOTY to zawierała ;().

Tak więc, według mnie, jedynie mając identyczną wersję jak ta którą kupujesz, Steam przerzuca to do Gift'ów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na GOGu przez weekend gry Apogee (Duke Nukem 3D Atomic Edition, Duke Nukem Manhattan Project - to akurat nie za bardzo tytuł Apogee :P, Rise of the Triad, Blake Stone: Aliens of Gold i Blake Stone: Planet Stirke) 50% taniej. Obniżka jest taka sama niezależnie od tego, czy kupi się całego packa czy tylko pojedynczy(e) tytuł(y).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poważnie, skąd macie tyle tych punktów? Ja tam siedzę już parę dni, biorę udział w nielicznych losowaniach (bo sporo tych gier mam), a punkty nie przekraczają setki... Tylko w drugim dniu przyrosło mi o aż 150 i wygenerowałem klucz, a tak to lipa. W ogóle nie gracie czy co?

Teraz też mam jedynie 50, a na stronkę nie wchodziłem z 20h.

O ile mi wiadomo to ilosc grania nie ma zadnego zwiazku z iloscia punktow. Punkty dostaje sie jezeli ktos z uzytkownikow wrzuci gifta lub jesli sam wrzucisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem tak się stanie, Wiedźminie!

A tak poważnie, skąd macie tyle tych punktów? Ja tam siedzę już parę dni, biorę udział w nielicznych losowaniach (bo sporo tych gier mam), a punkty nie przekraczają setki... Tylko w drugim dniu przyrosło mi o aż 150 i wygenerowałem klucz, a tak to lipa. W ogóle nie gracie czy co?

Teraz też mam jedynie 50, a na stronkę nie wchodziłem z 20h.

Tutaj zasady sa podobne do uzytkowania sieci torrentowych (P2P). Im wiecej peerow niz seedow tym wolniej nalicza. Przekladajac na nasze: wiecej osob chce wygrac poprzez branie udzialu w losowaniu niz tych, ktorzy te gry wystawia do wygrania. Poza tym w wiekszosci sa wystawiane gry o malej liczbie pkt. A z tego otrzymujesz 10% - no i masz odpowiedz, dlaczego tak wolno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaję, czaję, ale jak jest taka bieda, to skąd macie na te wszystkie keye ;p

O ile mi wiadomo to ilosc grania nie ma zadnego zwiazku z iloscia punktow. Punkty dostaje sie jezeli ktos z uzytkownikow wrzuci gifta lub jesli sam wrzucisz.

Chodziło mi o branie udzialu w losowaniach, grach losowych.

Swoją drogą, to chyba jest u nas nielegalne?!

Zapoznaj się z zasadami cytowania. Do wglądu w Regulaminie Forum. - Stillborn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Dziki...eee... dobra (trudne jak Deoksyrybonukleinoza), punkty nabijało masowo zaraz po wycieki kluczy do Dirt 3. Dlatego łatwo było wygenerować klucze. Gdy problemem się zajęto, punkty znów idą powolutku.

Edytowano przez AdrianFijalkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Za 30 losowaniem wygrałem Humble Indie Packa 3 :) O ile dobrze przeczytałem teraz muszę czekac na gifta i potem w profilu potwierdzić czy dostałem czy nie ? Chyba teraz nabije punktów i wytworze jednego gifta w ramach "podziękowania" :D

@down - chyba się nie zrozumieliśmy - chodzi mi o to, że jak dostanę tego wygranego gifta to na stronce mam potwierdzić, że go dostałem, by ten co oferował go miał to odnotowane na swoim profilu. A dalsza część zdania jest inną myślą, która nie miała nic wspólnego z pytaniem.

Edytowano przez wahadlo200
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby czemu korzystanie ze Steamgifts miało by być nielegalne? Uzasadnij swoją wypowiedź.

Ze względu na ustawę hazardową wprowadzoną w 2009r. Uczesnictwo w grach, które opierają się na rachunku pradopodobieństwa, jest nielegalne (nasza gra zalicza sie do "loterii fantowych", które też ustawa obejmuje). Raczej STEAM nie zarejestrował tej działaności w Polsce, a korzystanie wtedy z takiej strony jest nielegalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale serwery, na których odbywa się losowanie, są na terenach poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej, więc technicznie rzecz biorąc, z prawnego punktu widzenia bierzesz udział w losowaniu poza granicami kraju.

EDIT.

Ponadto, najbliżej Steamgifts jest niby do tego punktu:

9) loterie fantowe, w których uczestniczy się przez nabycie losu lub innego dowodu udziału w grze, a podmiot urządzający loterię oferuje wyłącznie wygrane rzeczowe;

Jest to mocno naginane, przyjmując, że przypisanie wirtualnego tworu, jakim jest gra w dystrybucji elektronicznej, do wirtualnego konta, można by określić, jako "wygraną rzeczową". Nasze prawo jest zbyt w tyle za murzynami, żeby bawić się w takie coś, jak określanie, czy coś w rodzaju "niematerialnego dobra" podchodzi pod wygraną rzeczową. A poza tym to gdzie tutaj jest czynnik losowy, jeśli to wystawiający "gifta" świadomie wybiera jednego z uczestników? Z twojej strony to może i być losowe, ale nie ze strony organizatora. To nie wynik meczu anie rozdanie kart, żeby wynik zależał od zewnętrznych czynników. :D

Edytowano przez wh1sky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam pytanie. Przy zakładaniu konta, dostałem info, że konto wycenili na 240 dolarów. Jak to się ma do działania tego całego systemu (no i generalnie, to na co to)?

Przeczytałem już, że każdy dostaje 25 punktów i punkty mu rosną, jak ktoś na stronie robi giveawaya (chyba dobrze zrozumiałem). No i oczywiście punkty znikają, jak wejdziemy w dane losowanie.

No i jak rozumiem, gdy coś wygram, to gifta mam na steamie w wiadomości?

Edytowano przez Exclusive
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale serwery, na których odbywa się losowanie, są na terenach poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej, więc technicznie rzecz biorąc, z prawnego punktu widzenia bierzesz udział w losowaniu poza granicami kraju.

"Ustawa przewiduje też, że polskie sądy będą zaocznie skazywać szefów zagranicznych portali hazardowych, którzy oferują gry w Polsce." [źródło: wyborcza.biz]

Ponadto, najbliżej Steamgifts jest niby do tego punktu:

9) loterie fantowe, w których uczestniczy się przez nabycie losu lub innego dowodu udziału w grze, a podmiot urządzający loterię oferuje wyłącznie wygrane rzeczowe;

Jest to mocno naginane, przyjmując, że przypisanie wirtualnego tworu, jakim jest gra w dystrybucji elektronicznej, do wirtualnego konta, można by określić, jako "wygraną rzeczową". Nasze prawo jest zbyt w tyle za murzynami, żeby bawić się w takie coś, jak określanie, czy coś w rodzaju "niematerialnego dobra" podchodzi pod wygraną rzeczową. A poza tym to gdzie tutaj jest czynnik losowy, jeśli to wystawiający "gifta" świadomie wybiera jednego z uczestników? Z twojej strony to może i być losowe, ale nie ze strony organizatora. To nie wynik meczu anie rozdanie kart, żeby wynik zależał od zewnętrznych czynników. :D

Ale wszystko się zgadza, punkt ten jest bardzo obszerny. "Nabycie losu lub innego dowodu udziału w grze" i już się łapiemy. Jesteśmy zapisani w systemie, listach uczestników, na koncie mamy zaznaczone w jakich grach bierzemy udział i oczywiście kosztuje to nas punktciki, które z czasem zarabiamy. Tak samo jak wejście za żetony do gry w ruletkę, które to dopiero w innym systemie możemy wymienic na pieniądze (spieniężyć żetony/konta z grami).

A czynnik losowy oczywiście jest i to możliwie najbardziej standardowy. Jest X luda i losuje zwycięzcę, prawdopodobieństwo 1/X.

Art. 89.1. Karze pieniężnej podlega:

(...)

3) uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia.

[źródło Dziennik Ustaw z 30 listopada 2009 Nr 201 poz. 1540]

Być może to i martwy przepis (dopóki nie zarabiasz grubej forsy), ale za pirackiego winrara też Cie nikt nie ściga i przez to nie staje się to legalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jeśli chcecie pogadać o legalności tych Steamgeaftów (a w szczególności losowań), to piszcie w tym temacie:

CDA a piractwo (nie, to nie to co myślicie...) ;)

Dalsze prowadzenie offtopu może się dla Was bardzo nieszczęśliwie skończyć. Także EOT.

PS.

Przerzuciłem posty z tego tematu:

Steamgifts

Powyższy temat służy TYLKO do dzielenia się tymi steamgiftami. To NIE JEST temat dyskusyjny. Dyskusje możecie prowadzić właśnie tutaj, w Tanich grach na Steam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...