Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jahmaican

Upgrade grafiki - czy warto?

Polecane posty

Witam.

Chodzi mi po głowie wymiana GeForce 8800 GTS (640 MB) na GTX260. Jeśli uda mi się odsprzedać starą kartę, to koszt takiego zabiegu wyniesie 200-300 zł. Na jaką mniej więcej poprawę wydajności mogę liczyć i czy opłaca się w ogóle w taką zmianę inwestować, czy lepiej kupić sobie 40 litrów piwa? :rolleyes:

Na pokładzie Intel E6750 i 2 GB DDR2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj dokładną konfigurację kompa z naciskiem na zasilacz i ile masz kasy bo nie kręcić tego procka to wielki błąd

zwłaszca ,że Gi3r3k napisał fajny poradnik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakich grasz rozdzielczościach? Moim zdaniem przejście 8800 - 260 to kiepski pomysł, szkoda kasy. Lepiej poczekać i skoczyć z miejsca na coś mocniejszego.
Na razie 1600x1200, ale zanim w ogóle zacznę cokolwiek grzebać we wnętrznościach komputera chcę kupić Benka G2220HD (natywna 1920x1080).

podaj dokładną konfigurację kompa z naciskiem na zasilacz i ile masz kasy bo nie kręcić tego procka to wielki błąd

zwłaszca ,że Gi3r3k napisał fajny poradnik

Zasilacz taki niebardzawy - Color It 480W (komplet z obudową). Teraz się zastanawiam jak można było kupić komputer za 3300 zł bez markowego zasilacza ;)

Pieniędzy będę mieć tyle ile sobie uciułam, a biorąc pod uwagę że studiuję - nie będzie tego za wiele. Dlatego na razie chce się rozeznać co w ogóle warto z tym kompem zrobić.

Płyta główna to Gigabyte GA-945P-S3, procek swego czasu był kręcony do 3,46 GHz (bez zmiany napięć, bo niezbyt się na tym znam :rolleyes: ) i działał, ale latem zaczął się przegrzewać, więc przywróciłem pierwotne taktowanie i tak już zostało.

Swoją drogą, żałość jakaś człowieka łapie jak sobie pomyślę, że rok temu kupiłem 8800 GTS za 1450 zł, a dziś za te pieniądze na allegro można dostać GTX295 :sleep:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz taki niebardzawy - Color It 480W (komplet z obudową). Teraz się zastanawiam jak można było kupić komputer za 3300 zł bez markowego zasilacza

Właśnie wyniosłem na złom identyczny zasilacz, działał rok i kilka tygodni. Spokojnie padł, zabił tylko kartę graficzną ;)

Kup zasilacz i chłodzenie na procesor, 8800GTS to nie jakiś padluch z najniższej półki i jeszcze przez rok będzie w miarę do grania. Oczywiście GTX260 jest 2x szybszy, ale nie wiem jak długo byś się nim pocieszył - ciągnie jednak trochę więcej prądu niż 8800GTS, a zasilacza to ty nie masz ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się wstrzymał, 8800 to praktycznie to samo co 9800 i rebrandowany GTS250 plus minus parenaście procent wydajności, to dokładnie ten sam laminat (a GTX260 jest od tego ostatniego 20-30% szybszy więc w sumie wydajność z 50% większa), a wyższych rozdzielczościach patrząc na różne testy lepiej radzą sobie Radzie, jesli już koniecznie chcesz kasę wydać to kup np. 4890 albo GTX275.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się wstrzymał, 8800 to praktycznie to samo co 9800 i rebrandowany GTS250 plus minus parenaście procent wydajności

Mylisz 8800GTS 512MB ze starszym 8800GTS 640MB, którego posiada Jahmaican. Ta karta ma wydajność zbliżoną do 9600GT/GSO, do GTS 250 jej daleko...

Ja jestem za GTX 260, ale byle szybko, bo NV zmniejsza produkcję kart GTX 2xx i z dostępnością (a więc i z cenami) będzie coraz gorzej. W dodatku HD48xx są wycofywane z rynku, co też nie pomaga...

Oczywiście zmiana zasilacza obowiązkowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...