Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fryz

[PS3] Jaką wersję wybrać?

Polecane posty

SONY stwierdziło niedawno, że nawet nie myślą jeszcze o PS4. Wszystko, co pojawia się w necie to tylko plotki. Szczyt możliwości konsol jeszcze nie został osiągnięty. Prace nad PS4 rozpoczną się dopiero, gdy ktoś stworzy technologię, która będzie parokrotnie przewyższać tą z obecnej generacji. Więc, hm... Myślę, że w ciągu trzech lat na pewno nie ujrzymy PlayStation 4. Podobnież jak nowego X'a zresztą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim interesuje mnie, jak w praniu przedstawia się różnica między slim a zwykłą wersją.

>>>Slim'ka jest przede wszystkim mniejsza.. i to dużo przynajmniej w moim odczuciu. O ile stara stała przy TV to slimka elegancko wchodzi pod ekran LCD. Wyglada tez zdecydowanie bardziej elegancko

Dalej: jak się ma sprawa z awaryjnością?

>>>Hehe no ja miałem jakąś pechową... najpierw padł mi laser na BR.. wymieniłem... teraz zaliczyła YLOD... kupiłem slima i mam nadzieję że bedzie lepiej.

Otóż: czy aby na pewno opłaca mi się kupić konsolę, czy też może poczekać na PS4?

>>>Ciężko prorokować ale zaczynają właśnie na PS3 wychodzić naprawdę dobre gry. IMO brdzie jeszcze konkurowac z następnym XBoxem.

- nie mam pojęcia, jak duży powinien być dysk ani jak szybko się on zapełnia

>>>Jak z PC nie ma czegoś takiego jak za duży dysk. Ja się mieściłem na 40GB ale kosztem kasowania niepotrzebnych dem czy filmów. Różnica w cenie nie jest zbyt duża więc ja bym brał 250GB ... chyba że wiesz jak to możesz sobie wziąść jakąkolwiek i samemu wstawić i 500GB>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo chciałbym sobie kupić PlayStation 3 Slim 250 GB lub 180 GB i mam parę pytań dotyczących właśnie tej konsoli.

1. Czy 250 GB kosztuje tyle co 180 GB, czyli 1200zł? Czy jest dostępna w polskich hipermarketach albo na zamówienie przez internet? Różni się w jakiś sposób od slima 180 GB? Jeśli nie, wolę wybrać 180.

2. Podobno slim nie ma czytników kart pamięci. Czy wtedy wszystkie save'y z gier są zapisywane na dysku?

3. Czy PS3 obsługuje gry z PS2? Pytam się dlatego, że mam parę gier z PlayStation 2 (Tekken 5, God of War, FIFA Street 2, Fight Night Round 3 i inne oraz parę dem) i chciałbym też w nie pograć.

4. Jeśli te gry pójdą, to czy postępy w grze zostaną zapisane na dysku, skoro wymagają karty pamięci?

5. Czy w PlayStation Network są darmowe dema gier oraz jakieś tanie gry sieciowe (pełne wersje) lub za free?

6. Są jakieś reedycje gier starszych i tych nowszych, które nie kosztują ponad 100zł? (wiem, że jest parę gier w serii platinum za około 80zł)

7. Czy gry dobrze będą wyglądać na 21 calowym telewizorze? (taki jest w moim pokoju i tam mam zamiar grać, ale na PS2 grałem na 24 calowym moich rodziców i tam bardzo dobrze się prezentowały, choć wiem, że to znaczna różnica)

8. Pytania dotyczące GTA IV na PS3: czy grafika jest lepsza niż na PC, nie ma przycinek, jest dobra polonizacja, istnieją jakieś mody dodające nowe samochody i ubrania, w jakiś sposób dodanie własnej muzyki i czy dużo ludzi jest chętnych do zagrania w sieci?

Pewnie pytania wydadzą się wam głupie, ale w tym temacie jestem totalnym laikiem :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Byłeś ty kiedyś w sklepie? Oczywiście że konsola jest dostępna. Ceny mogą się wahać, średnio kosztować może 1100-1400zł.

2. Save zawsze były zapisywane na dysku, te karty których PS3 slim nie czyta to te używane min. w kamerach.

3. Tylko starsze modele FAT, a i tak nie wszystkie.

5. Tak.

6. http://community.eu.playstation.com/t5/Pla...PS3/m-p/7124560 lista trochę nieaktualna, ale jest.

7. Zależy jaki to TV (CTR, LCD).

8. Grafika jest gorsza od wersji na PC, animacja nie powinna spadać 30 fps'ów i raczej tak jest, gra jest po angielsku, modów niema.

9. Mass Effect nie wyszło na PS3, tylko x360 i PC. Czy DLC do gier są darmowe to zależy tylko od twórców (najczęściej są płatne).

10. Tak.

11.Nie jestem pewien, raczej tak.

12. Istnieją funkcje społecznościowe, chociaż są mniej rozbydowane od dostępnych na xbox'e.

13. Jak na razie tak, ale niedługo ma zostać wprowadzone płatne konto premium.

14. Nie sądzę, ale lepiej żeby ktoś to zweryfikował.

PS odsłuchaj sobie: http://konsolowisko.pl/?t=item&pl=all&id=892

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem, poszukaj, google/allegro prawdę Ci powie - wiem, że to jest złośliwe, ale zajrzyj na stronę Empiku, Saturna, MM, Euro i zobacz.

2. Fat też nie miał, sejwy zawsze zapisywane były na twardzielu.

3. Tu znów pomocny byłby internet i strona Sony, ale niech będzie odpowiem: wstecznie kompatybilne były tylko grubaski i to, o ile dobrze pamiętam, tylko wersje 60 i 80 GB.

4. Jak gry pójdą, ale na slimie nie pójdą, to sejwy zapisywane są na twardzielu na wirtualnej karcie pamięci.

5. Tak jest, są darmowe dema i (względnie) niedrogie gry do ściągnięcia, znów odsyłam do strony PSN.

6. Bywają, ale najtaniej jest się zaopatrywać w gry na allegro, czasem są wyprzedaże ze sklepów, czasem ktoś sprzedaje coś używanego, w każdym razie można mieć dużo i tanio, trzeba się tylko rozejrzeć.

7. Crt, czy LCD? Full HD, HD ready, SD? Jaki ten TV jest? I czy ma to w ogóle jakieś znaczeni jak coś wygląda? Liczy się grywalność ]:->.

8. Lepiej? No nie powiedziałbym. Zależy z jakim PC porównujemy, jak z jakimś wypasionym, to pewnie gorzej, na PC będzie bowiem wyższa rozdziałka i pewnie większa widoczność. Zaciachów nie ma... zwykle... czasem oczywiście coś przytnie, ale nie na zasadzie, że masz slideshow, tylko sporadycznie, powiedzmy raz na kilkadziesiąt minut może być taki króciutki, ale zauważalny zwiech. Ale to najpewniej wynika ze złożoności gry (tej, jak i innych).

Polonizacja? Nic o tym nie wiem i chwała bogu, polonizacje psują gry! A gry w oryginale to świetny sposób na naukę języków :). Sam chyba zacznę grać po niemiecku, albo rosyjsku :).

Modów third party nie ma z zasady (bo to konsola).

Co do muzyki nie jestem pewien, być może odtwarza muzykę z katalogu z muzyką, ale nie pamiętam w tej chwili.

Jak grałem po premierze ludzie byli, a teraz HGW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Dokładnie, konsole, które mają 4 porty USB i czytnik kart pamięci mają wsteczną kompatybilność.

@do autora

Ja na Twoim miejscu nie kupowałbym wersji z wsteczną kompatybilnością, tylko zainwestował w Slimkę. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie skłaniam się ku slimce 250 (... co by na jakieś 10 lat starczyła). Interesuje mnie jednak kwestia kontrolera. W wielu ofertach dodawany jest dual shock 3. Tyle, że jest on bezprzewodowy, a do tego typu sprzętu mam uraz po klawiaturze i myszce pozbawionych kabla (tony baterii, brak mocy w najgorszych momentach). Czy da się kupić przewodowy? Rozejrzałem się nieco, owszem, znalazłem kilka modeli. Miały jednak dwa mankamenty: po pierwsze, kosztowały o jakieś 140zł mniej od bezprzewodówki. Po drugie: nie miały napisu "SONY".

Jeżeli już miałbym zostać przy bezprzewodowym: jak się ma sprawa z ładowaniem? Często trzeba mu baterie wymieniać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakieś 10h grania powinien wystarczyć, w razie czego podłącza się do konsoli/komputera i ładuje grając, akurat do tego aspektu pada nie można się raczej przyczepić. Jedyny mankament to krótki kabel, ja żeby komfortowo grać i ładować pada przez PS3 używam jeszcze drugiego kabla USB jako przedłużacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fryzu, napisałeś, że telewizor powinien wystarczyć, ale przydałoby się full hd.

http://www.sony.pl/product/t32-v-series/kd...=TechnicalSpecs

Sygnał wideo

576i

TAK

480p

TAK

576p

TAK

1080i

TAK

720p

TAK

Z jednej strony, "TAK" przy specyfikacji świadczyłoby o tym, że owszem, mam Full HD. Z drugiej strony, wg definicji to 1920 x 1080, czyli ponad 2 miliony pikseli, ja mam 1366 x 768. Z trzeciej strony, jakby dalej wczytać się w specyfikację ze strony podanej powyżej, mam niby ponad 3,1 megapiksela. Jak to wyszło z iloczynu 1366x768, nie wiem. Możesz wyjaśnić?

Gdzie radzilibyście dokonać zakupu? Myślałem o czymś w stylu trzech kropek (ceneo i nokaut wskazują je jako najtańszą ofertę) albo media makrt, ale ich strona nie pokazuje cen produktów.

http://pl.wikipedia.org/wiki/HD_ready

No, to mam już pełny miszmasz w głowie. Niby mój TV nie obsługuje FHD, a jednak ma znaczek HD-ready, co znaczy, że, za wikipedią, obsługuje 1920x1080. Jej. Uwielbiam chodzić po nowym gruncie.

edit

Bym zapomniał. Co oprócz konsoli muszę kupić, by móc ją podłączyć (głupio brzmi, wiem) ? Jakieś kabelki dodatkowe czy coś? Jak wygląda sprawa Internetu? Jeżeli mam liveboxa neostrady, konsola będzie mogła się do niego "podczepić", czy też jakoś inaczej się to robi?

No i rzecz ostatnia. W co grać? Na pierwszy ogień idzie Heavy Rain (jakby nie patrzeć, to główny powód kupna konsoli). Na drugi i trzeci: pojęcia nie mam. Jakoś nigdy nie wyobrażałem sobie, jakie produkcje można uruchomić, siedząc przed telewizorem z padem. Bo to i jakoś niezbyt poręczne mi się zawsze wydawało, ani jakieś takie celne (piszę to, patrząc się na regał, na którym leży pegasus, częściowo przykryty kartkami do drukarki). No dobra, Burnout Paradise dla siostry. Lubię zręcznościówki w rodzaju PoPa, ale męczą mnie rąbanki i nawalanki. Nieco przeraża mnie wizja grania na padzie w FPSa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. HD Ready to 720 linii, co wynika bezpośrednio z tekstu z wiki.

2. Wejście w TV HD ready musi obsługiwać sygnał 720p (progresive scan) i 1080i (przeplot) - correct me if I'm wrong, to oznacza po prostu tyle, że TV nie odrzuci sygnału w tej rozdzielczości tylko go sobie przeskaluje, co de facto też wynika z wiki.

3. TV, które wyświetlają obraz 1080p, to z kolei Full HD (choć występują też jako HD Ready 1080p) i to też jest w artykule na wiki.

Zgodnie z definicją masz TV HD Ready, obsługuje on owszem rozdzielczość 1080 ale z literką "i", czyli z przeplotem i mowa tu jest o sygnale, a nie wyświetlanej rozdzielczości, a ta jak sam napisałeś jest 1366x768 (nie wiem jak to przeliczyli na 3.1 Mpx - Full HD to nieco ponad 2 Mpx, nie wiem też czemu rozdzielczość ta jest jakaś taka dziwna, jak dla mnie być powinno 1280x720, bo w ten sposób unika się skalowania obrazu, ale może ja gupi jestem).

Przy czym IMHO ten TV powinien wystarczyć, nie ma zbyt wielu gier obsługujących Full HD, większość jest w HD Ready, więc...

Do podłączenia do TV będziesz potrzebował kabla HDMI, bo tego, o ile nic się nie zmieniło od czasu kiedy kupiłem swoją konsolę w zestawie nie dają.

Co do internetu to można, albo kablem (ethernetowym) do liveboxa, albo przez WiFi (na spodzie liveboxa jest przycisk włączający WiFi, oraz parametry sieci bezprzewodowej (login i hasło)), co IMHO jest wygodniejsze, ale nauczony doświadczeniem z jakością sieci bezprzewodowej z liveboxa uprzedzam, że różnie to bywa - ja ostatecznie dokupiłem router dający mocniejszy sygnał, bo ten z liveboxa na drugim końcu domu zanikał całkowicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GraczNiedzielny

Bierz tylko i wyłącznie wersję Slim. O wiele cichsza i mniej awaryjna niż wersje FAT (chociaż FAT i tak nie był tak awaryjny jak X360 z tego okresu). Nie bez znaczenia są także kompaktowe rozmiary i elegancki choć może przez to nudny wygląd. Większość znajomych w ostatnim czasie wymieniła wszystkie swoje FATy na Slimki.

Co do wielkości dysku to bierz 250 GB. Różnica cenowa pomiędzy mniej pojemną wersją jest znikoma, a naprawdę przy szybkim łączu jest co ściągać. Dema mają zwykle 1-2 GB, u mnie konsola chodzi prawie na okrągło bo jak nie nowe dema to DLC są ściągane. Poza tym wrzucisz wszystkie foty i filmy z wakacji. Super sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę poczytałem sobie tutaj, ale nie jestem przekonany, czy znalazłem odpowiedzi na wszystkie pytania, które mi przychodzą do głowy. Najważniejszym pytaniem jest:

1. Czy odtwarzacz blue-ray w PS3 "daje radę" przy filmach tak samo dobrze jak osobny odtwarzacz? (Wiem, że to kwestia modelu, ale w oko wpadł nam model, który wygrał nagrodę na najlepszy odtwarzacz blue-ray w 2009 roku - jest to LG, niestety nie pamiętam modelu.)

Sytuacja wygląda tak, że tata chciałby sobie kupić "na zajączka" takowy odtwarzacz, a w podobnej (różnica 100-200 zł) cenie, jak wspomniany wyżej odtwarzacz) jest konsola PS3. Chyba łatwo się domyślić, że możemy (ja i tata) w ten sposób mieć wspólny prezent. Odtwarzanie filmów w BR'u jest tutaj najważniejszym czynnikiem i nie chciałbym, by np. okazało się, że za tę samą cenę można było mieć o wiele lepszy sprzęt specjalnie do tego przystosowany. Na konsoli jako takiej mi nie zależy, bo (jak część z was być może kojarzy ;-)) mam X360, ale jeśli nie tracę na jakości, to dlaczego by nie kupić właśnie PS3 i korzystać z niego choćby dla exclusive'ów wydawanych na tę konsolę. A! No i jeszcze mógłbym grać przez neta ze znajomymi, którzy posiadają właśnie tę konsolę... Żyć nie umierać :happy: Myślę, że jasno się wyraziłem :-)

2. Jeśli już przekonalibyście mnie do wyboru PS3, to którą wersję - Fat, czy Slim?

3. Jak duży dysk twardy wybrać? (Planuję wszystkie gry instalować na HDD, jednak za wiele ich nie będzie [większość to exclusive'y, bądź ewentualnie gry kupione ze względu na multi z kumplami ;-)], bo moją główną platformą do gry ma być nadal Xbox)

4. Słyszałem, że z poziomu PS3 można "chodzić" po internecie. Czy do tego jest potrzebny zainstalowany Linux? Czy to wyklucza z wyboru wersję Slim?

No i to by było chyba na tyle :-) Z góry dzięki za wszelkie rady, porady i inne wskazówki ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - Odtwarzacz jak odtwarzacz, jakieś ogromnej różnicy nie zauważysz, jeśli w ogóle. Jedyne co może drażnić to fakt, że trzeba obsługiwać padem (chyba że kupisz ojcu pilota ;)).

2 - Slim. Cichsza, mniejsza, mniej awaryjna, imo ładniejsza, lepsza technologicznie. Chyba że zależy Ci bardzo na innym Osie.

3 - Zależy w ile gier grasz jednocześnie. Norma (np. ja) to góra 4 gry, a więc na 120 GB wszystko zmieścisz, nawet jak będziesz ściągał dodatki, dema i inne rzeczy z PSN. Nie orientuję się teraz w cenach, ale niewykluczone, że różnica w cenie pomiędzy wersjami 120 a 250 jest na tyle niewielka że warto się szarpnąć.

4 - Nie, przeglądarka znajduje się w standardowym sofcie PS3. Inna rzecz, że ostatni raz, gdy z niej korzystałem nie była specjalnie wydajna czy wygodna, nie wiem jak teraz.

Służę uprzejmie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, serdeczne dzięki za wszystkie udzielone odpowiedzi :-)

Po drugie, ja akurat znalazłem ofertę, gdzie 120 GB kosztuje około 200 zł mniej niż 250 GB i chyba zostanę przy tej tańszej wersji.

Spytam się taty, co ostatecznie o tym sądzi i zobaczymy. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za pomoc :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam slimkę 120Gb i mam ok. 50Gb wolnego, bo połowa to filmu. :happy: Więc bierz 120Gb, bo jak napisałeś, że masz X360(w sumie ja też :happy: ) i używasz go wyłącznie do grania, a ps3 do exów i filmów więc 120Gb spokojnie starczy. :) Co do przeglądarki to jest w miarę szybka, otworzy Ci wszystkie strony jakie chcesz, nawet te nieodpowiednie. :laugh: Sprawdzane. :D;) Nie trzeba długo czekać, tylko jak masz duży TV to lepiej, bo ja muszę używać gałek to przesówana strony, bo cała się nie mieści, a mam 21 cali. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że linux zniknie na następnym update...

Tutaj daję link: http://blog.eu.playstation.com/2010/03/29/...ming-april-1st/ ogólnie mi linux do niczego potrzebny nie jest, ale wiem, że są gracze którzy linuxa używają i skoro sony reklamowało linux jako jeden z atutów to nie powinni go usuwać a tak robią sobie tylko złą reputacje i okłamują graczy bo takich rzeczy się nie robi że najpierw reklamuje się to jako jeden z atutów a potem się go usuwa, jest to poprostu chamskie. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, ja tam nigdy nie słyszałem, żeby możliwość instalowania Linuxa reklamowano głośno. Dopiero na jakimś forum o konsolach się o tym dowiedziałem :P

W sumie nie wiem, jak dla mnie to zbędne i nic mnie nie obchodzi. Każdy ma w domu kompa, więc po co mu Linux na PS3? ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aloha,

Mam możliwość kupienia PS3 80 GB (+ gra Motorstorm + gra Rachet&Clank) lub PS3 Slim 120GB za 1111 zł. Pierwsze pytanie: można gdzieś kupić taniej? Po pobieżnym przejrzeniu ofert nie znalazłem, ale może ktoś z Was zna sklep z lepszą ceną. No i druga kwestia: którą z tych dwóch wersji?

Może to będzie głupie pytanie, ale co konsola trzyma na dysku? Czy te 40 GB to duża różnica?

Jest sens grania na innym tv niż HD?

Z góry dzięki.

ja bym brał 120 GB Slimkę, sam mam taką.

powiem ci że 80 GB jest ok, ale poczucie że mam dodatkowe 40 jest naprawdę bezcenne.

można kupić taniej : allegro.pl

konsola może trzymać gry, filmy, dema gier, muzykę i zdjęcia no i jeszcze aktualizacje, oprogramowanie.

Ja uważam że gra bez HD jest poprostu niczym w porównaniu z grą w HD :)

chociaż sam TV nie gwarantuje dobrej grafiki, trzeba mieć jeszcze kabelek HDMI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...