Skocz do zawartości

[PS3] Jaką wersję wybrać?


fryz

Polecane posty

Aloha,

Mam możliwość kupienia PS3 80 GB (+ gra Motorstorm + gra Rachet&Clank) lub PS3 Slim 120GB za 1111 zł. Pierwsze pytanie: można gdzieś kupić taniej? Po pobieżnym przejrzeniu ofert nie znalazłem, ale może ktoś z Was zna sklep z lepszą ceną. No i druga kwestia: którą z tych dwóch wersji?

Może to będzie głupie pytanie, ale co konsola trzyma na dysku? Czy te 40 GB to duża różnica?

Jest sens grania na innym tv niż HD?

Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Tanio jest na allegro lub sklep.psxextreme.pl. :smile: Ja bym brał FAT-a 80Gb, ponieważ według mnie Slimka jest nieopłacalna. Na dysku trzymasz zainstalowane gry, dema ofc, tematy i całą resztę. Ok. 5 gb zajmuje soft konsoli i jej uaktualnienia. Myślę, że 80Gb w zupełności Ci wystarczy. :wink: Oczywiście, że jest sens grania na TV bez HD, grafika będzie nadal ładnie wyglądać, ale jak chcesz oglądać wszystko w najwyższej jakości to wtedy potrzebny jest Ci telewizor z FullHD. Mi np. starczy 26 cali LCD. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegrzewa się mniej Slimka (ponoć), ale każda wersja PS3 się ogólnie mało nagrzewa. :smile:

Podłączasz albo na:

-EUROzłącze

-chicncze

-HDMI

-Composit

Minusy?

Dla mnie trochę pad(ale się przyzwyczajam). A tak poza tym czasem są lagi po sieci, ale to rzadkość raczej. Więcej jest plusów. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slimka pobiera mniej prądu o 30W od FAT-a 80Gb. :smile: Ale czy to tak dużo? Slimki za to nie postawisz, musisz kupić specjalny stojak(koszt ok. 20-30zł). Slimka ma trochę szybszy Blu-Ray przez co trochę szybciej instalują się gry na dysku, ale według mnie to bez znaczenia. Na Slimce nie zainstalujesz już Linuxa, natomiast na facie owszem. :smile: Co tam jeszcze? No, Slimka jest oczywiście mniejsza od fata. Dyski w Slimce odtwarzają i zapisują dwa razy więcej danych w tym samym czasie przez co też gry instalują się szybciej. Zamiast dotykowych klawiszy Power i Eject są już normalne "macalne". Slimka też ma bitstreaming sygnałów Dolby Digital TrueHD oraz DTS Ma Master. Czyli ma możliwość przesłania niezakodowanego sygnału do z założenia generującego lepszej jakości dźwięk amplitunera. :smile: To chyba wszystkie różnice między FAT-em, a Slimką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka co do tego bitstreamu - w ten sposób konsola przesyła dźwięk nie zdekodowany - zostawiając dekodowanie lepszym z założenia układom amplitunera. Oczywiście Jeśli twój ampli nie ma dekoderów DTS-MA czy DD TrueHD - można to zadanie scedować na konsolę i dźwięk w tej jakości przesłać w trybie LPCM (czyli rozkodowany) - na pewno filmy BD będą wtedy brzmiały lepiej, niż przy dekodowaniu zwykłego DTS/DD nawet na najlepszym amplitunerze.

Oczywiście nie każdy amplituner ma możliwość przyjęcia dźwięku w trybie LPCM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam witam, przymierzam się (baaardzo powoli) do zakupu PS 3, ale jako iż jestem totalnym n00bkiem w sprawach konsolowych, więc mam kilka pytań:

1. Czy wersja Slim 120 GB różni się od 250 GB tylko pojemnością dysku, czy też może czymś innym?

2. Czy trzeba instalować każdą grę na HDD, czy można sobie wybrać opcję instalacji? A jeśli nie trzeba, a można, to czy instalacja coś daje (krótsze loadingi itp.)?

3. Konsola jest głośna? Pytam się, bo rodzice za ścianą są i w czasie nocnych partyjek by się mogli przyczepić :)

4. W DualShocku 3 można wyłączyć wibracje? Nie zawsze mi pasują, czasem utrudniały mi grę na PS 2.

5. Mój monitor ma rozdzielczość 1680x1050, więc nie jest to ani 720p, ani 1080p. Po podłączeniu HDMI jaką miałbym rozdzielczość?

6. Przy pierwszym podłączeniu konsoli mojemu koledze się ustawiła jakaś tam rozdzielczość, ale gdy próbował ją podłączyć do innego TV, to narzekał na skopany obraz czy coś. Faktycznie nie da się zmienić rozdzielczości wyświetlanego obrazu, czy mój kumpel coś wkręcał? Jestem ciekawy, bo jak bym chciał wziąć gdzieś na wyjazd, to byłby problem.

8. Połączenie PSP (fat, nieprzerabiane) jakie funkcje umożliwia? Widzę taką opcję w menu, ale nie wiem co to daje.

Jakbyście mogli też polecić jakieś gry dla 4 latka (mój brat też się wkręcił w granie, a co :D), w miarę proste, bym nie musiał mu cały czas pomagać. Znam gry z serii Lego i Little Big Planet, ale jestem ciekaw waszego zdania.

Dzięki za pomoc, no i miłego giercowania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Tak różnią się tylko pojemnością dysku.

2.Każda gra na PS3 instaluje się automatycznie.

3.Konsola jest cichutka.Choć nie którzy się skarżą że Slim jest głośny.Widocznie jakieś wadliwe fabryczne sztuki wyszły :).Na pewno cichszy od Xbox'a 360 nie wiele ale jest.

4.Kumpel grał zawsze z wibracjami.Ale jest możliwość wyłączenia ich(chyba ze się mylę to sorki :P)

5.Jeśli chodzi o grafikę to będzie niezła jeśli oczywiście będzie podłączona kablem HDMI.Co do rozdzielczości nie wiem jaką przyjmuję standardową.Zawsze możesz sobie ją w opcjach konsoli zmienić :)

6.Widocznie nie był to TV z FullHD a jakiś inny słabszy TV dlatego ta różnica w grafice.Rozdzielczość da się zmienić w konsoli.

7.PSP daje to ze np.Podczas grania w GT5 możesz PSP wykorzystać jako lusterko i będziesz mógł widzieć z tylu przeciwników.Na YT są różne filmy z PSP+PS3.Fajnie to wygląda.

Dla 4 latka?Jeśli chodzi o Pegi to mało tego będzie :).W tej kwestii do tego wieku nie poradzę nić :] Ale jak pisałeś o Little Big Planet powinno być odpowiednie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 4 latka kup mu jakąś grę w stylu GT5 daj pada w łapy i każ dojechać do mety trochę to potrwa ale się pobawi.

Jeśli masz kasę bierz slimke(zmieniłem zdanie na ich temat od kiedy stanęła taka obok mojej 40-bardzo fajny sprzęcik ) 250GB/120,szukaj jakieś opcji z 2 padami fajnie się w multi gra i żeby miała przynajmniej1 grę na początek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - jeśli zależy Ci na wszystkich tych grach, ew. na opcji odpalenia linuxa na konsoli - to tak.

Jeśli nie - za 1199zł plus wysyłka masz na Blackgames.pl 120GB Slim w pakiecie z Ratchet&Clank - Tools of Destruction. Za zaoszczędzone +/- 90 zł kupujesz sobie dowolny tytuł z serii Platinum (nówka) - w tym właśnie Uncharted, lub GP5 Prologue, ale też np. Killzone 2 czy inFamous.

Albo dokładasz nieco i bierzesz coś nowszego używanego choćby na Allegro (lub kilka starszych tytułów). A masz nowszą wersję konsoli z nieco większym dyskiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No dobra, druga. Pierwszą był legendarny pegasus, ale nie grałem na nim od jakichś 14 lat.

Pomysł na kupno przyszedł kilka miesięcy temu, więc pozbierałem nieco suchych faktów, popływałem we flejmie i poprzerzucałem tematy internetowe. Właściwie mógłbym podpiąć się do "Komentarzy PS3", ale ponieważ to nie komentarz, a ja lubię mieć nieco miejsca na forum dla siebie, zakładam ten temat.

Dysponuję telewizorem:

http://www.sony.pl/product/t32-v-series/kdl-32v2500

Czy wystarczy on, by cieszyć się w pełni konsolą? Zamierzam na niej głównie grać.

Przede wszystkim interesuje mnie, jak w praniu przedstawia się różnica między slim a zwykłą wersją. Przeczytałem, że sprowadza się ona tylko do tego, że na slim nie można wgrać linuxa - czego i tak bym nie zrobił - oraz do tego, że nieco szybciej wczytuje pliki i generuje lepszy dźwięk. Dalej: jak się ma sprawa z awaryjnością? Czy serwis jest nastawiony przyjaźnie, czy też krew go zalewa, gdy dostają sprzęt do naprawy (pozdrowienia dla Komputronika i miesiąca oczekiwania na wymianę dwóch kabli) ?

Teraz coś, co może się wydać zaskakujące dla tych, których choć odrobinkę orientują się w konsolowym światku. Otóż: czy aby na pewno opłaca mi się kupić konsolę, czy też może poczekać na PS4? Sprawę wyjaśniam: gdy kupuję sprzęt, nie bawię się w żadne upgrady, wymieniam go wtedy, gdy naprawdę muszę (raz kiedyś dokupiłem grafikę; okazało się, że muszę mieć więcej ram, bo się winda sypie; potem się okazało, że muszę kupić nową płytę główną, bo do aktualnej ramu już nie robią- podziękuję). Stary telewizor miał lat jakieś 17, komputer 8 etc. Tak więc pytam: czy nie będzie tak, że za 3 lata wyjdzie nowa wersja? Nie chodzi mi tu już nawet o gry, których już teraz powstała cała masa, a o wsparcie dla sprzętu, kompatybilność usługi etc.

Na samym końcu: opłacalność. Przyjmijmy następujące założenia:

- stać mnie na każdą wersję konsoli

- nie chcę przepłacać za zbędne bajery; kupuję produkt gdy widzę, że cena jest adekwatna do oferowanych możliwości

- nie mam pojęcia, jak duży powinien być dysk ani jak szybko się on zapełnia

Pytanie: co warto brać? Dopowiem, że kwestia wyglądu konsoli miałaby dla mnie znaczenie tylko wtedy, gdyby zarówno slim jak i zwykła wersja praktycznie się nie różniły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponuję telewizorem:

http://www.sony.pl/product/t32-v-series/kdl-32v2500

Czy wystarczy on, by cieszyć się w pełni konsolą? Zamierzam na niej głównie grać.

Cóż, to zależy co przez to rozumiesz. Wiadomo, że w teorii im lepszy tv tym lepiej, tym niemniej ten powinien wystarczyć, aczkolwiek Full HD by nie zaszkodziło - coraz więcej gier korzysta z tej właśnie rozdzielczości. Aczkolwiek grafika nie wygląda tragicznie nawet na CRT.

Przede wszystkim interesuje mnie, jak w praniu przedstawia się różnica między slim a zwykłą wersją.

Co do tego dźwięku, to w przypadku podłączenia konsoli bezpośrednio do TV nie ma chyba różnicy między wersjami. Slimka jest nieco lżejsza i podobno o 1/3 mniej prądożerna niż Fat, do tego dotykowe przyciski na Facie podobno nie są najwygodniejsze.

Teraz coś, co może się wydać zaskakujące dla tych, których choć odrobinkę orientują się w konsolowym światku. Otóż: czy aby na pewno opłaca mi się kupić konsolę, czy też może poczekać na PS4?

No cóż, tego to na pewno nikt nie stwierdzi. Jest nawet na forum temat o PS4 i czytając go wychodzi na to, że następna wersja Playstation zbyt szybko nie wyjdzie, ale oficjalnie raczej nic nie wiadomo, więc...

Nie chodzi mi tu już nawet o gry, których już teraz powstała cała masa, a o wsparcie dla sprzętu, kompatybilność usługi etc.

PS2 wciąż jest przez Sony wspierane, powstaje na niego mnóstwo gier, a więc chyba nie ma powodów do zmartwień w tym temaci.

- nie chcę przepłacać za zbędne bajery; kupuję produkt gdy widzę, że cena jest adekwatna do oferowanych możliwości

Zdefiniuj "zbędne". Ogólnie pod względem dodatków obie wersje się raczej nie różnią.

- nie mam pojęcia, jak duży powinien być dysk ani jak szybko się on zapełnia

I znów: zależy co będziesz z konsolą robić - dysk zapełnia się po zgrywaniu na niego filmów, muzyki, zdjęć, ściągania gier i dem z PSS - jeśli będziesz tylko grać w wydania pudełkowe to sądzę, że 120 GB wystarczy Ci spokojnie. Jeśli coś więcej - warto zainwestować w wersję z dużym dyskiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...