Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Milt3k

Rozwiązany: Devil May Cry 4, Brak dźwięku

Polecane posty

Witam. Mam problem zakupiłem wczoraj nowy numer cda z wielka radocha bo mialem kupic dmc4 za 70zl :/ . No i problem w tym taki ze dźwięku nie mam w gierce - ani w filmikach ani w gierce. Sposoby przedstawione w pomocnej dłoni nie działają pomoże ktoś ?

Mój Komp :

-Intel Core i5

-GeForce 8600gt asus 256/512

-2 gb ram Kingstone DDR3

-ASUS P7P55D Intel P55 LGA1156

-a i karta dzwiekowa zintegrowana VIA VT1828S 8-channel High Definition Audio CODEC

Nie wiem moze to brak odpowiednich sterownikow ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pierwszy post i od razu problem...

Mam identyczny problem jak Milt3k. Domyślam się, że problem jest ze zintegrowaną kartą dźwiękową VIA. Na innym komputerze z kartą AC'97 nie było problemów. Zająłem się trochę tematem i oto co następuje:

- karta dźwiękowa działa, problem jest jedynie z DMC4

- aktualizacja DX9 nie pomaga

- otwierając dxdiag i zmieniając przyspieszenie sprzętowe na brak (w dźwięku oczywiście) słychać dźwięk przy teście, ale w grze nie dość, że go brakuje, to jeszcze animacja niemiłosiernie zwalnia

- najciekawsze w tym wszystkim jest to, że przy ustawieniu innego przyspieszenia dźwiękowego niż "brak przyspieszenia" przy teście pojawia się komunikat: "Karta dźwiękowa nie obsługuje buforowania sprzętowego. Dźwięk będzie odtwarzany tylko z buforów programowych".

Jak można się domyślać - ostatni punkt jest odpowiedzią na pytanie skąd ten problem. Pytanie, jak to rozwiązać? Czy można uruchomić w jakiś sposób buforowanie sprzętowe? Czy jedyna możliwość to zakup karty dźwiękowej? Czy kiedyś ktoś z Was się z tym spotkał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dosłownie taki sam problem jak n1um3n . Przeinstalowanie sterów nie pomogło, zmniejszanie przyspieszenia w dxdiag-u również nic nie dało... Wszystkie inne gry działają bez zarzutu.

Czy nie dane będzie mi zagrać w tą super gierkę? :unsure:

Konfiguracja kompa:

Procek: Intel Core2 Duo E7500 2,93 GHz

Płyta główna: Asus P5Q SE2

Karta graficzna: Radeon 4890 HIS 1GB HDMI&DVI (PCI-E) iCooler x4

Karta dźwiękowa: zintegrowana

Pamięć: OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800 MHz Platinium Rev2 CL4-4-4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze spróbować czy w ustawieniach głośników nie ma czasem złej konfiguracji. Np. jeśli macie głośniki 2.0 a w ustawieniach 5.1.

NIE DZIALA, PROBLEM JEST ZAPEWNE W STEROWNIKACH DZWIEKU MOGLBY KTOS POLECIĆ ZASTEPCZE<,PAMIETAJCIE JEDNAK ZE NIE MAM CHIPSETU OD nvidii wiec nforce nie da rady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpię na to samo, absolutny brak dźwięku w całej grze, przestawianie ilości głośników nie pomogło, reinstalacja sterowników od dźwięku nie pomogła, kodeki oczywiście też nie pomogły, ale nawet to sprawdziłem;/

Konfiguracja

- płyta główna M4A77TD ze zintegorwaną kartą dźwiękową VIA HD

- procesor AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz BE

- karta graficzna Sapphire Radeon 4890

- pamięć operacyjna OCZ 4GHz (2x2) DDR3 1333MHz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

znalazłem rozwiązanie problemu :icon_mrgreen: Przejrzałem dokładnie książeczkę załączoną do gry i stoi tam jak byk napisane, że gra może potrzebować zaktualizowanej wersji Windows Media Player. Zaktualizowałem to i gierka śmiga bezproblemowo.

Czasami niestety człowiek tak podnieci się już samym posiadaniem gry, że odpuszcza sobie czytanie istotnych informacji :icon_lol:

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc panowie jedno się zgadza wszystkim (w internecie też jak ludzie opisują mówią o tym samym) chodzi o zintegrowane karty dźwiękowe..

- Instalacja nowych sterowników nie pomaga

- Update Windows Media Player nie pomaga (ver 11)

- Zmiany przyspieszenia.

- Update sterowników do płyty głównej (może pomóc)

Mi nic nie pomogło..

Konfiguracja:

- AMD Athlon 64 x2 Dual Core 5200+ 2699 Mhz

- GeForce 8200 (zintegrowana)

- VIA HD audio (zintegrowana)

Z tego co ja się zorientowałem to tylko VIA i Realtek ma problemy.. Miło by było gdyby ktoś się zainteresował na poważnie tym problemem bo wydatek to 18zł (ciesze się że nie 40 lub 70) a zabawy zero..

EDIT

Może pomoże komuś wyłączenie w menadżerze urządzeń - HDMI - Na pewno przyśpiesza to o parę FPSów gierkę ale to mi też nie pomogło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż sam mam kartę VIA HD i miałem problemy z dźwiękiem w RE5. Zainstalowałem nowe sterowniki do swojej karty i popsuły mi dźwięk we wszystkich grach Capcomu (wcześniej był). Dzisiaj cały dzień siedziałem nad tym i znalazłęm bardzo proste rozwiązanie (wystarczy poszukać w sieci). Otóż usunąłem nowe sterowniki i zainstalowałem starsze. Wszystko działa tak jak powinno, więc radze sprawdzić. Wersja sterowników jaką posiadam to 6.0.1.1430 i jest to typ 1708B. Mam nadzieję, że i Wam to pomoże :)

EDIT: pamiętajcie także o zainstalowaniu WMP 11

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zupełnie inny problem.

Otóż włączam grę, klikam na "Devil May Cry 4 Wersja 9 directX " i wyskakuje mi okienko o następującej treści: " ERRO6 : Unsupported pixel shader version detected.2.0"

Klikam na OK i okno znika ( gra się wyłącza ).

Proszę o odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...