Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pawelus

XBOX vs. PS2 vs. PC

Polecane posty

Strasznie się chyba spieszysz? :D

Ale tam, dorzucę jeszcze coś od siebie. ^^

Xbox

Zalety : HDD (8GB standardu, można wymienić w każdej chwili na dowolny i wrzucać wszystko do woli :D , no i nie trzeba żonglować pięcioma memorkami, no chyba że chcesz pozbywać się cennych savów), Oczywiście całkiem spora biblioteka gier która w dodatku (jeżeli dotąd byłeś PC'towcem) może Ci się znacznie bardziej spodobać (bardziej zbliżone klimaty), duże możliwości jeśli idzie o modding oraz emulację (jeśli lubisz "oldskul" a co za tym idzie emulowanie gier z NES'a, SNES'a, SMS'a, N64, PSX, Commodory i tak dalej), no i takie trywialne jak lepsza grafika, lepszy dźwięk. A na koniec jeszcze (oczywiście to jedynie moje, prywatne i indywidualne zdanie) wygodniejszy pad. :D

Wady: Konsola jest praktycznie dead, tytuły już praktycznie w ogóle się nie pokazują, ale dostępna biblioteka to naprawdę grania na najbliżesze dwa lata. xD

No i potrafi być trochę głośna, ale za to jest znacznie wytrzymalsza od czarnulki.

A i jeszcze te braki w japońszczyźnie również potrafią doskwierać (ot konsola bez tego, jakoś dziwnie się prezentuje…).

PS2:

Zalety: Większa biblioteka gier, bezproblemowe włączanie gier z PSX'a (choć xbox'owe emulatory również w tej materii problemów nie sprawiają), no i jeśli się to lubi to - masa japońszczyzny.

Wady: Żonglerka Memorkami i mniejsze możliwości sprzętowe w stosunku, do Xbox'a.

Reasumując, o wartości konsoli stanowią dostępne na nią gry. Xbox prezentuje klimaty bardziej zbliżone do tych z PC, oraz daje dostęp do niemal wszystkich gier na platformy poprzednich generacji. A czarnula posiada trochę obszerniejsza bibliotekę własnych gier, ale wiele tytułów potrafi zagorzałego PC'towca nawet odtrącić (ta japońszczyzna...) bądź wręcz odwrotnie. Różnie bywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporą przyszłością nazywasz jeden magahit zapowiadany na ten rok czyli God of War 2? Bo jak wiadomo reszta wielkich tytułów już wylądowała na tej konsoli (choć nie wszystkie w Europie to fakt...), a więcej naprawdę mocarnych tytułów nie widać... PS2 również już pada, wkrótce będą na nią ukazywac się same multiplatformowce (w najgorszym wydaniu w dodatku) oraz budżetówki. Żadna konsola już odchodzacej generacji nie ma przyszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A owszem, miałem przyjemność się z nim wcześniej zapoznać, ale zauważ, iż gry w nim wymienione swoje premiery już miały a to, że aktualnie PS2 się świetnie sprzedaje jest spowodowane kolosalną ilością gier oraz bardzo niską ceną (jak w stanach można bez problemów nówkę wyrwać za 100$ no to się nie dziwię!).

Ale gier naprawdę wielkich już czarnulka się nie doczeka (prócz GoW no i jeszcze może czegoś ofcorz), a jedynie masy multiplatformowców, na siłę konwertowanych na ten przestarzały sprzęt, bądź budżetówek, których lepiej nawet kijem nie tykać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej pisałem, bije pod pewnymi względami. Ot ma wiekszą bibliotekę gier na nią przeznaczonych, ale są to tytuły w znaczniej mierze japońskopodobne oraz czysto japońskie które nie wszystkim musza się spodobać (nie każdy lubi jRPG'i, eye-toy'e i inne pierdoły).

A to że PS2 doczeka się jeszcze kilku nowych tytułów o niczym nie przesądza, ot jeżeli ktoś chce grać w nowe gry musi zainwestowac w next-gena. A konsole starszej generacji można obecnie kupić głównie by sprawdzić już dostępną biblioteke gier.

A tak naprawdę to najlepiej mieć wszystkie trzy konsole odchodzacej generacj ponieważ wszystkie mają do zaoferowania naprawdę wiele. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj Bóg! Zawsze chciałem trzepać grubą kasę oraz być po za prawem a w zamian nie robić nic. xD

A co do pytania - odpowiedziałem, ale nie wprost.

Moim zdaniem, jeżeli ktoś chce grać w najnowsze gry, to nie ma sensu kupować konsoli żadnej odchodzącej generacji, a jeżeli chce zapoznać się z dostępną biblioteką to każda konsola ma wiele do zaoferowania a to, którą się wybierze jest kwestią gustu, upodobań oraz oczekiwań.

A zalety oraz wady (z mojego punktu widzenia) obu konsol wymieniałem kilka postów wyżej. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS2. Jesli juz musisz kupowac cos ze starej generacji :?

Nie sluchaj [beeep] o jednym hicie. Gier wybitnych na rynku europejskim wyjdzie jeszcze przynajmniej kilka. Po za tym jesli nie miales wczesniej konsoli biblioteka gier na ps2 starczy ci na dobre dwa lata grania.

PS: nies luchaj tez [beeep] o zonglerce memorkami- przez 4 lata jechalem na jednej memorce do tego zachowujac sejwy ze swoich ulubionych gier.

Ta: " żonglerka memorkami" nadaje sie do rodzynów w PE;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xbox - juz nie powstanie na niego zadna gra. microsoft przestal wspierac tą konsole miesiąc czy dwa temu, jakas gra albo dwie sie jeszcze ukazą ale to beda jakies nędzne platformery. powstalo ponad 500 tytulow i powiem ze sa rarytasy (exclusive'y) typu: halo, halo2, dead or alive, ninja gaiden, forza motorsport itp... grafika lepsza niz na ps2 ale niewiele - roznica sie pokazuje gdy jakas gra ktora na xboxie chodzi ze stalym framerate'em a na ps2 laguje .

dysk hdd - standardowo 10GB, po przeróbce do 120GB a nawet więcen (mozna na nim trzymac save'y, muzykę audio, a po przeróbce mp3, filmy, instalowac homebrew, programy - wszystko). po przerobce xbox staje sie multimedialnym kombajnem na ktorym mozesz wszystko - łącznie z zainstalowaniem windowsa lub linuxa. nieograniczona ilosc saveow, twoja muzyka np. podczas jazdy w jakis symulator, ODPALANIE GIER Z DYSKU przez co loadingi skracają sie nawet kilkukrotnie!!!

xbox ma o wiele wiecej plusów np. (o wiele tansza i latwiejsza przeróbka konsoli, mala awaryjnosc w porownaniu z ps2), emulatory innych konsol (neogeo,cps1/2, psx, nintendo64, snes i wiele wiele więcej...

niestety są tez minusy:

- jest o wiele większy niz ps2 (duzy ciezki klocek) i nie mozna go ustawic w pozycji pionowej jak playa

- jest glosniejszy

- dla niektorych pady sa o wiele gorsze w trzymaniu niz dualshocki

- dla niektorych gry na xboxa sa za malo konsolowe a za bardzo PeCetowe

- nie ma polskiej dystrybucji w polsce xboxa

- xbox live platny

_____

podsumowanie: jako posiadacz xboxa od 2002 roku, moge z reka na sercu powiedziec ze to wspaniala konsola i kombajn multimedialny. Rozmiary jego mi nie przeszkadzaly, pad mi przypasowal (wole 'eske' niz dualshocka), mniejsze loadingi, gry pecetowe (np. kotory, jade empire, morrowind(!)), typowe rarytasy xboxowe (ninja gaiden - potęga, forza motorsport - cud i miód, no i halo ;D )

niestety przez te lata po jakims czasie sprawilem sobie takze ps2, poniewaz brakowalo mi jednak tytułow typowo japońskich, konkretnych bijatyk itp. np. Tekken (dead or alive - na xboxie mnie tak nie krecił), soul calibur 3), final fantasy, devil may cry itd...

na twoim miejscu bralbym xboxa, ma wieksze mozliwosci, inne gry, niestety nie ma juz nowych gier na niego ;( . ale jesli wolisz malutką ps2 (slim) i tytuły typowo japonskie - to nie zastanawiaj sie i biez ps2.

pozddrawiam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporą przyszłością nazywasz jeden magahit zapowiadany na ten rok czyli God of War 2? PS2 również już pada, wkrótce będą na nią ukazywac się same multiplatformowce (w najgorszym wydaniu w dodatku) oraz budżetówki.

He he XboX fan :wink:

A prawda jest taka że XboX jest już martwy i nic tego nie zmieni.

Za to PS2 jeszcze rok pociągnie, PS3 ma niewiele osób, produkowane nań gier jest koszmarnie drogie, PS2 ma teraz w domu najwięcej osób, a pisanie gier jest teraz tanie i bajecznie proste, kto nie wykorzystałby takiej okazji?

Jakie świetne gry ukazały się przez ostatni rok na XboXa, które nie ukazały się na PS2?

Bo na PS2 rok obrodził w takie hity jak:

Bully

Yakuza

Okami (czekam na PAL)

Final Fantasy XII

Metal Gear Solid 3: Subsistence

Wszystkie te gry ukazały się wyłącznie /b] na PS2, a jeszcze przed nami God of war, Yakuza 2 i inne hity.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merib: rozumiem ze dla ciebie kazda gra jaka wyjdzie TYLKO na ps2 to wielki hit?

a na xboxa to powiem Ci ze bylo pare dobrych hitow (prawdziwych hitow), w 2006 ukazały np. conker, Painkiller, FarCry Instincts...

w 2005: doom3, halflife2, halo2, , jade empire, forza motorsport, unreal chamionship i wiele innych..

a teaz to co wychdozi na ps2 to nic wspomnialego nie jest.. ja sprzedalem ps2 rok temu kiedy zalatwilem sobie gre Shadow of Collossus - i tak lagowala ze grac sie nie dalo... path of neo rowniez;]

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dla niektorych gry na xboxa sa za malo konsolowe a za bardzo PeCetowe

BUHAHAHA !! XD men, rozwaliłeś mnie :D czyli jakie maja być ?? krótkie(choć są wyjątki), zmuszające do wielokrotnego powtarzania, prymitywne w gempleju, wykastrowane FPSy(dziwne ża są popularne na konsaolach...), brutalne (bijatyki... ciekawe że się czepiają gier komputerowych jeżeli są afery z brutalnością która poniekąd pochodzi od gier...) i przepakowane graficznie ?! meeeen... powinieneś się cieszyć że gry są pecetowe :lol: większość gier konsolowych to szmiry (są wyjątki naturalnie ^^)które nadają się dla wielbicieli mang...

co do pytania - nie kupuj starej generacji tylko x360 lub pc... ps3 jest jeszcze nie ustabilizowane i nie będzie dopóki ps2 będzie na rynku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

armageddon mi bardzo pasowalo ze gry sa pecetowe - dlatego mam xboxa.

a sa pecetowe poniewaz na zadnej innej konsoli nie masz morrowindow/ktorow/painkillerow,doom,halflife .. tego jest cala masa.. brakuje rzeźnickiego tekkena, gierek typu mario, typowych zręcznościówek itp. pare wyśmienitych exclusiveow, przecietnych multiplatformerow i pecetowych gierek nadaja xboxowi miano 'prawie peceta' ;]

pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dla niektorych gry na xboxa sa za malo konsolowe a za bardzo PeCetowe

BUHAHAHA !! XD men, rozwaliłeś mnie :D czyli jakie maja być ?? krótkie(choć są wyjątki),

szit, teraz to ty mnie rozwaliłeś XD buah buah buah buah... krótkie?! Ja bym prędzej powiedział, że większość gier PeCetowych robi się krótka (a i tak byłoby to nieprawdą)... a nawet jeśli krótkie - to co z tego? wolisz długą, nudną i ciągnącą się grę, czy krótką, przepełnioną akcją? to tylko taki przykład, bo zgadzam się z tym, iż to, że gry robią się coraz krótsze nie wróży dobrze, ale czasem można zauważyć tego pozytywne strony...

zmuszające do wielokrotnego powtarzania, prymitywne w gempleju, wykastrowane FPSy(dziwne ża są popularne na konsaolach...), brutalne (bijatyki... ciekawe że się czepiają gier komputerowych jeżeli są afery z brutalnością która poniekąd pochodzi od gier...) i przepakowane graficznie ?!

jakiego, (&^&^(^*, wielokrotnego powtarzania?!! :D prymitywne w gejmpleju? a Okami? FFy, MGSy, wszystko inne?

Z "przepakowanymi graficznie" grami konsolowymi to już naprawdę nieźle walnąłeś... mam ci dokładnie mówić, od kiedy PeCetowcy narzekają przy każdej prawie konwersji z konsol "poprzedniej generacji" na rozmyte tekstury itp? XD

meeeen... powinieneś się cieszyć że gry są pecetowe :lol: większość gier konsolowych to szmiry (są wyjątki naturalnie ^^)które nadają się dla wielbicieli mang...

bez komentarza... ale zaraz, wielbicieli mang?! ocb?! :D to był masakrujący tekst^^ a czy takie, np, God of War, czy Burnout są w jakimkolwiek stopniu mangowe? :D

co do pytania - nie kupuj starej generacji tylko x360 lub pc... ps3 jest jeszcze nie ustabilizowane i nie będzie dopóki ps2 będzie na rynku...

Jednak powiedziałeś w końcu coś mądrego, ale PS2 i tak opłaca się kupić... I ja mam zamiar t w najbliższym czasie zrobić... na PieCku sobie nie pogram w różne jRPGi i action-adventure... i głównie dlatego kupuję PS2 (no i jeszcze dla bijatyk), a kiedy PS3 stanieje (i jeśli nie przegra z pudłem...) to kupię je sobie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym prędzej powiedział, że większość gier PeCetowych robi się krótka (a i tak byłoby to nieprawdą)... a nawet jeśli krótkie - to co z tego? wolisz długą, nudną i ciągnącą się grę, czy krótką, przepełnioną akcją? to tylko taki przykład, bo zgadzam się z tym, iż to, że gry robią się coraz krótsze nie wróży dobrze, ale czasem można zauważyć tego pozytywne strony...

co druga recenzja (lub częściej) na temat gier z konsol przy powiedzeniu wad mówi się "krótka"... człowieku to prawda... robi się krótkie gry by amerykanie i japończycy ktorzy śpią na forsie kupowali więcej gier gdy mają niedosyt... taka prawda... to zaczyna dotykać także pc ale dopiero zaczyna :]

jeszcze wszystko się może zmienić...

że gry robią się coraz krótsze nie wróży dobrze, ale czasem można zauważyć tego pozytywne strony...

dobra strona jest dla producenta że może skrócić grę i dać bonusy przy powtórnym przejściu a gra tak samo się sprzeda... hmmm... a gdzie dobra strona dla gracza ?!

Z "przepakowanymi graficznie" grami konsolowymi to już naprawdę nieźle walnąłeś... mam ci dokładnie mówić, od kiedy PeCetowcy narzekają przy każdej prawie konwersji z konsol "poprzedniej generacji" na rozmyte tekstury itp?

to już zaczyna nie istnieć po wparowaniu nexgenów-konsolek... a chodziło mi o to iż często twórcy pakują gre graficznie zamiast dopracować np. sterowanie... to tyczy się zwłaszcza nekstgenów... ale to zaczyna jak widzę przemijać...

jakiego, (&^&^(^*, wielokrotnego powtarzania?!! Very Happy

nie udawaj że nie wiesz w czym rzecz... kiedyś po prostu jak się powtarzało grę to producenci dodawali bonusy... potem pomysl rozbudowane i tak by odkryć wiele rzeczy trza powtórnie przechodzić pewne etapy... sztuczne wydłużanie gier dla ślepych amerykanów i małomądrych azjatów... na szczęście intelekt ludzi europy środkowej jest większy i my to widzimy...

bez komentarza... ale zaraz, wielbicieli mang?! ocb?! Very Happy to był masakrujący tekst^^

chodziło mi głównie o ps i nintenda... ale już nawet xbox zaczyna z tym swoim blue dragonem... raaany... po dziś dzień nie mogę zapomnieć jaki dziwny jest azjatycki... inne obce języki są przynajmniej zrozumiałe tz. są łatwiejsze dla ucha ale raaany te azjatyckie piszczenie >< te ho-no-no-no-tu i szikagie-nakagie-ho-nu-sa (to pewnie znaczyło "kopnę w dupę smoka-ragnaroka" -_-") i inne nie zrozumialce językowe... nić dziwnego iż te języki są najtrudniejsze na świecie...

ale PS2 i tak opłaca się kupić... I ja mam zamiar t w najbliższym czasie zrobić... na PieCku sobie nie pogram w różne jRPGi i action-adventure...

pees2 jest tak tani więc może być opłacalny na jakis czas... tyle tylko że squele najlepszych konsolówek jak ff (nie mówię o XII a już prędzej o XIII)nie ukażą się... więc będziecie skazani albo na nowe gry albo na zmasakrowane sqele...

poza tym o co ci chodzi ?? jRPG ?! czyli japońskie RPG ?! tutaj można polecić tylko serie FF (reszta jest zbyt dziwna... albo skierowana do kintajców... chociażby dragon quest...) na najdoskonalsza poniekąd część 7 jest dostępna dla pececiarzy !!

co do a-a... hmmm... podasz przykładowe tytuły ?? nie kojarzę tego gatunku...

i głównie dlatego kupuję PS2 (no i jeszcze dla bijatyk)

nie wspominaj mi o bijatykach >< to kompletna chała !! zero wartości i są dla niewyżytych... lepsze są platformówki...

a kiedy PS3 stanieje (i jeśli nie przegra z pudłem...) to kupię je sobie...

ps3 nie prędko stanieje i raczej nie przegra... w końcu peesiarze przesiadą się na niego... ale do tego czasu urośnią do rangi boga x360 w ameryce wii w azji a pc w europie...

brakuje rzeźnickiego tekkena, gierek typu mario, typowych zręcznościówek itp. pare wyśmienitych exclusiveow, przecietnych multiplatformerow i pecetowych gierek nadaja xboxowi miano 'prawie peceta' ;]

właściwie to dobrze że nie ma tekkena... tekken wg. mnie szmira...

właściwie miano prawie pecet jest nadawane nie tylko ze względu gier ale i architektury i coraz częstszych "exclusiwów dla xboxa i pc"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba chodzilo Ci o Panzer Dragoon Orta.

rozumiem ze nie lubisz klimatow kraju kwitnącej wisni, ale to nie znaczy ze musisz jechac azjatow od gory do dolu i fanow mang/anime/i ogolnie japonii.

pozatym moze i gry zrobily sie krotsze, moze to z powodu ze producenci wiecej czasu poswieceja teraz grafice, odzworowaniu swiata itp itd. i maja po prostu mniej czasu na zrobienie dluuugiej gry.

moim zdaniem najbardziej denerwujace jest na wszystkich stacjach pc/ps2/xbox i currentgenach jest to ze powstaja caly czas TYLKO sequele, nastepne czesci gier z upgradeowana grafiką... koncza sie pomysly, oj kończą. niestety.

pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...