Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pawelus

XBOX vs. PS2 vs. PC

Polecane posty

Gość masterrjedi

mozna by zrec ze PC to taka skaronka bez dna :) z tym ze nie mozna z niej wyjac pozniej kasy :D wersja beta skarbonki ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masterrjedi
Ja dalem za swoj komp 2500 zl. Nie mam konsoli i nie zamierzam kupowac. Na razie komp mi wystarcza. Wole pograc w cos na necie.

powiedzmy ze kupiles go miesiac temu :) to za ta cene nie byl to na pewno najmocniejszy komabjn dostepny na rynku, wiec zeby moc grac w nowe tytuly za kilka miesiecy bedziesz potrezbowal upgrade'. a tak wzialbys maszyne za chociazby 1500 do pracy po tem za 900 zeta kupil iksa i moglbys grac na necie psokojnie :)

sperminator -> te gry na baarku to nie sa oryginalne :) ruscy nie maja oryginalow poza tym zadna firma nie wypuszcza kartow typu 5 in 1 :) to czyste piraty, chociaz wtedy kiedy byla moda na pegaza nie bylo zdefiniowanego takiego prawa o ochornie danych osobowych (ono weszlo 1997 chyba nie pamietam dokladnie + - rok)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na MTV zostala zaprezentowana nowa konsola Billa - XBOX 360.

Coz to za cudo... 3 procki taktowane zegarem 3,2GHz, 512MB pamieci RAM, wydajnosc na poziomie 1 teraflopa!!!!

No to juz prawie superkomputer a nie konsola!!

Jestem pod wrazeniem, gierki na pewno beda wygladaly przepieknie. Ciekawe co pokaze niebawem Sony ze swoja "plejstacja" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że do grania najlepsza jest konsola (PS2, X, NGC do wyboru). PC też jest niezły, ale to nie to co konsolka, bez instalacji, bez problemów, na dużym TV bez zbędnych kabli.

tyle ze na konsoli mozesz zapomniec o jakimkolwiek "podkreceniu" gry,

Xbox 360--> 512 ramu? to nie wiele...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xbox 360--> 512 ramu? to nie wiele...

Jak to niewiele?? - przeciez to calkiem inna specyfikacja! Nie porownuj tej konsoli do komputera - calkiem inna architektura, ktora powoduje, ze w czym innym objawia sie sila konsol.

Ja az sie boje myslec jak teraz producenci sprzetu komputerowego przykreca nam srube i zaczna wypuszczac coraz to lepsze podzespoly na PC aby dogonic mozliwosciami konsole nowej generacji :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba was pogieło. Jak dla mnie konsola to nieużyteczny bajer. PC jest uniwersalny a konsola nie. Na PC można grać, programować, pisać i robić mnóstwo innych rzeczy. A na konsoli tylko grać. A poza tym na czym robine są gry na konsole? Na PC oczywiści. Gdyby nie było PC nie byłoby konsoli. Ale to co mówię to i tak tylko ](*,)

Celearon 600 64 MB RAm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość quentec

van Raven gry na konsloe sa robione na tzw. developer kitach, nie na pecetach :P

Co do samej konsoli to jest to sprzet tylko do grania, teoretycznie da sie podlaczyc klawe, myche, a nawet zainstalowc linuxa, tylko po co? IMHO pecet jest bardziej uniwersalniejszy i to jest jego sila. Mozna pograc, posurfowac po necie, pouczyc sie, pogadac ze znajomymi itp. Na konsoli praktycznie zostaje tylko to pierwsze :/. A czy to wada, czy zaleta konsol to juz inna sprawa indywidualna :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, macie rację, komputer PC jest bardziej uniwersalny niż jakakolwiek konsola. Ale... Właśnie, jest jedno "ale". Większość gier wychodzi na konsole, a te wychodzące na PC są spóźnione. Oczywiście na konsoli próżno szukać gier ala Diablo2, Baldur's Gate, Fallout (mówię tu o prawdziwym Falloucie, a nie jego konsolowej przeróce) itp. Twórcy gier uznali, że PC jest właśnie zbyt uniwersalny i przyciąga potencjalnego nabywcę nie ze względu na gry, tylko ze względu na swoją uniwersalność. Gdyby komputer umiał się "zareklamować" byłaby to bezapelacyjnie najlepsza maszyna do gier i nie tylko do nich. A skoro tak nie jest możemy się tylko kłócić i spekulować :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gry na konsolach sa wczesniej i mozna by rzecz ze konsolowcy to tacy betatesterzy. Wylapuja bledy i pozniej programisci staraja sie je zniwelowac przy przerobce na pieca. Druga strona medalu jest taka ze na konsoli sie gra wysmienicie, ja praktycznie w wiekszosc gier na PC gram na padzie bo jest wygodniej. Kolega ma PS2 i ma gry, wiec on udostepnia konsole, a ja, a wlasciwie tata, 32' telewizor i gramy. Przewaga komputera jest takze mozliwosc grzebania w roznych ustawieniach gier, w bibliotekach, mozna podkrecic sprzecior itd.

Z jednej strony kopmuter jest uniwersalny, z drugiej nie poreczny. Ja osobiscie nie moge ustalic co jest lepsze, bo gram w kazdy gat, gier, a co za tym idzie, FPP, TPP i wszelkeigo rodzaju "myszkowce" to na kompie, a sportowki, przygodowe( BG&E, PoPWW) to na padzie.

Konsola-Komputer

1 : 1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja jaaaasne

Za 750 zł masz G6600GT na której Doom3 będzie śmigał w 1024x768, high detail jak nie więcej!

A zagraj sobie w Dooma3 na konsoli - bez myszki :) Zarąbiście trudno, zresztą we wszystkie FPS na konsolach sie trudno gra.

Co do PS3 to jeśli będzie w niezłej cenie (tak mysle ze jak ponizej 1500 :) ) to może na serio zagrozić rynkowi PC.

Pragnę jeszcze dodać, że w Polsce konsole są dość mało popularne, pewnie za sprawą tego, że trudno jest dostać pirata na konsolę (tak, tak to własnie Polska :( )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość quentec

Drugim powodem z pewnoscia jest olewanie naszego rynku przez producentow (vide Xbox) oraz wysokie ceny (kuzyn z DE niezle sie zdziwil jak zobaczyl polska cene GameCuba...).

Co do FPS na konsole i PC to takze nie ma co porownywac. Znam konsolowca (btw druzynowy wicemistrz PL w Halo na Xboxa 8)) i za nic w siwecie nie przeniesie sie on na sterowanie mycha, ktore jest dla niego tak samo niewygodne jak dla was sterowanie padem :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia przyzwyczajenia...

PS3 bedzie naprawde wymiatal, szkoda tylko ze bedzie dopiero wiosna 2006 :( No i szybkosc Cell'a ktory ma byc ponoc 35 razy szybszy od procka zastosowanego w PS2. Od taki sobie Cell z wydajnoscia 2 teraflopow, nic takiego... Ciekawe czy bedzie ona wyposazona w blu-ray'a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jackoi

Nie będzie tylko jest wyposażona w blue-ray z opcją odtwarzania CD i DVD :)

Po filmikach i prezentacji PS3 widze że już wymiata :D

Mały opisik :

Serce najnowszego dziecka Sony stanowi procesor Cell o mocy 35-krotnie większej niż ta, jaką dysponuje PlayStation 2. Według przedstawicieli japońskiego koncernu układ jest też dwukrotnie szybszy od trójrdzeniowego procesora wykorzystanego przez Microsoft w konsoli Xbox 360. Zastosowany w PS3 układ będzie taktowany z częstotliwością 3,2GHz, a jego wydajność szacowana jest na 2,18 teraflopa. Konsolę wyposażono w 256MB głównej pamięci RAM – wykorzystano układy XDR pracujące z częstotliwością 3,2 GHz. nVidia przygotowała dla PS3 układ graficzny nVidia RSX "Reality Synthesizer", korzystający z 256MB pamięci GDDR VRAM 700MHz. Parametry zawierającego przeszło 300 mln tranzystorów układu RSX są imponujące – jego moc ma przebić dwie połączone karty GeForce 6800 Ultra

http://www.gametrailers.com/e3_2k5_ps3.php <- trochę trailerów z możliwości PS3 :)

http://img222.echo.cx/img222/3783/ps3screen0013po2cs.jpg

>>>Nie każdy ma stałkę, a i serwer forum do najlepszych nie należy - miej to na uwadze i wklejaj linki a nie obrazki - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to PCty będą miały niezłą poprzeczkę do pobicia.

Moze i możemy przebić wydajnościowo (mowie w imieniu PCtów :P) ale za jaką cene? 2x6800U to koszt prawie 4000 zł :o a PS3 pewnie będzie kosztowała mniej.

Fju fju, trzeba czekać, bo się szykuje naprawde multimedialny kombajn ;] i smok w wydajności w jednym ;]

Chciałbym zobaczyć jakieś gierki bo "to" musi mieć super grafe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem parę trailerów z podanej przez Jackoi strony i zastanawiam się, nad czym teraz będą pracować programiści, skoro poziom grafiki już jest fotorealistyczny... Po prostu masakra. Poczułem się wręcz rozwalony.

A mi się zawsze wydawało, że FFX ma idealną grafikę... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Namaru

Wyglad nowej konsolki od sony:

http://www.scei.co.jp/corporate/release/050517_e.html

Specyfikacja PS3:

http://www.scei.co.jp/corporate/release/pdf/050517e.pdf

Kilka sprostowan o PS3:

- procesor CPU- Cell ma wydajnosc 218 GFLOPS

- GPU konsoli RSX taktowane 550Mhz ma wydajnosc 1.8 TFLOPS

- laczna ilosc operacji zmienno przecinkowych ok 2 TFLOPS

- wbudowana karta sieciowa, blueTooth,Wi-Fi

- pelna kompatybilonosc ze starszymi konsolami (PS1 i PS2),a takze interakcja z nanowsza konsola Sony PSP,

- naped BluRay z nosnikami o mozliwej pojemnosci do 54GB(lol)

- glowny ram XDR 256MB taktowany 3.2 GHz

- pamiec graficzna GDDR3 256MB taktowana 700MHz

- mozliwosc korzystania z HDD

Prawda jest taka ze wstepna premiera zaplanowana jest na wiosne 2006 w Japoni, nie nalezy jednak zapominac, ze u nas w Europie konsola moze pojawic sie rok, moze 2 lata pozniej.

PC vs. PS2:

Zaleta konsoli jest jej stala konfikuracja, programisci programuja dana gierke pod dany sprzet wiec nie ma problemu z kompatybilnoscia jak to jest w przypadku peca, a wiec firma produkujaca gierke oszczedza czas potrzebny na testowanie gierki na roznych pecach. Piractwo jest plaga ktora szerzy sie glownie na PC, na PS2 jest duzo bardziej ograniczone. Gierki wypuszczane na PS2 sa bardziej dopracowane i posiadaja mniej bledow od ktorych roi sie w Pcetowych produkcjach. Konsola sie nie zawiesza (no jak ktos ma przerobiona to niech sie nie dziwi ze sie zawiesza).

Ja osobiscie kupilem konsole wlasnie poto aby grac w "japonskie scierwa" bo gierki typu zabij go poleje sie krew mnie nie bawia, bo zeruja na najnizszych ludzkich instynktach, tak samo jak wszelkie gierki ociekajace seksem. Na PC oczywisie znalesc mozna wiele doskonalych produkcji: przede wszystkim tytuly Blizzarda(wielki respect), ktory niebawem wejdzie na rynek konsolowy, seria Fallout (najlepsze chyba RPG na PC, ale niestety gierki tej serii roja sie od bledow :/ (szczegolnie 2. czesc)), Baldury, Half-Life (wg. mnie najlepszy FPP- ten klimacik ) :) , kilka tytulow od Sierry typu Faraon, Ceasar3 (najlepsze gierki w swoim rodzaju :]).

Prawda jest, ze nie przepadam za najnowszymi produkcjami bo nie ma w nich nic interesujacego poza grafika, a nie tego w grach komputerowych szukam. Mam kompa 10 lat wiec z perspektywy czasu latwiej wybrac mi perelki komputerowej rozrywki :) . Wyzej wymienione gierki wszystkim polecam (orginalne wersje of kors- tym bardziej ze mozna je teraz dostac za grosze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jackoi

PS2 przewyższa kompa pod względem gierek, gry są bardzo grywalne i miło się w nie gra.

PS3 po filmikach które były prezentowane na E3 zdecydowanie będzie przewyższał PC no i XBOXa 360. Grywalność gigantyczna większa ilość gier no i ta fotorealistyczna grafika ;) teraz nam pozostaje tylko czekać na premiere PS3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam uważam że nawet nextgeny nie dorastają pc do pięt a na konsoli nie pograsz se wygodnie w fps'a, strategir, dobre RPG(a nie jakieś tam sudeki(sutki:D) pc jest najlepszy można go nonstop unowocześniać(wada i zaleta jednocześnie) zaleta bo konsole unowcześnisz na maksa i musisz czekać na następną generacje do pc jest non-stop coś nowego a wada bo konsola sie wolmniej stażeje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Teknomen
Za 700 zł to se możesz średnią karte graficzną kupić. Na kturej ledwo w doom 3 pograsz. Xbox też kosztuje 700zł a doom 3 chodzi na maxa i nie skacze.

Po 1. Doom 3 to spieprzona gra!! Kod gry jest i grafa jaka jest!

Jestem ciekaw ile na poczatku kosztowala ta konsolka! Zdaje mi sie ze z 2500, myle sie ok! Tyle u nas na rynku kosztowalo PS2 na poczatku heheh!!

Co najwazniejsze!! Gry sa strasznie drogie! 150, a wiekszosci to 200zl...Mowimy o legalach! Praci to ch.....a kupujacy to ..........

Konsloe sluza do grania! Sa przystosowane do tego ,jednak raz na 5 lat trzeba ja wyminic (statystycznie). Komp to uniwersalne urzadzenie! Mozna na nim zarobic, grac, pracowac itp!! Jednak wiekszosci ludzi wykorzystuje je do rozrywki, gry, internet itp! Jak by tak kaltwo mozna bylo zarabiac............

PS2 vs. Xbox - tu wsumie jedna i druga konsolka jest ok! Jestowalem obydwie, jednak wole PC! Jakos w Halo na Xbokxie zle mi sie gralo, pad nie sluzy gra Fps. PS2 ma dwa dobre tytulu Silient Hill i Resiedent Evil - na peceta jest malo gierek tego typu! Final Fantasy!

Wszystkie 3 strony maja swoje plusy i minusy!

Nowe konsole - bedzie wielka bitwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić. Kompy będą musiały się wysilić. Teraz jak ktoś chce kupować komputer do gier niech czeka na XBoxa360 i kupi go sobie (jeśli dobry będzie), żeby później sobie w brodę nie pluł. "Ja tu na kompa 3 tysiące wyaliłem, a konsola za 400$ jest lepsza?!!? Aaaa!!!"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...