Skocz do zawartości

10-tki w CDA


Smuggler

Polecane posty

Co do Dooma- ID zrobiło wielki szum wobec dobrej gierki, fakt, ale nie GENIALNEJ. Po prostu panowie z ID sąmistrzami reklamy i przyciągnęli do gry wielu graczy obiecankami, które nijak sięmiały do rzeczywistości. Oczywiście, to bardzo dobra, gra, ale techniki straszenia są łopatologiczne i proste. Cośwyskoczy, zgaśnie światło i puf- potweory! Chcesz wiedzieć, jak to powinno wyglądać? Zagraj chocby w demo Feara! Przypominam, że obiecyweali "najstraszniejszągręwszechczasów". Owszem, dźwięk i grafika stojana najwyższym poziomie. Cóż jednak z tego, skoro całytytuł jest tak schematyczny? Uważam, że 10 dla Dooma 3 byłoby obraządla innowacyjnego pod każdym względem, Unreala, lub (już nei wśród fpsów) genialnej TLJ i wiecznie żywych Heroesów 3!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Co do Dooma- ID zrobiło wielki szum wobec dobrej gierki, fakt, ale nie GENIALNEJ. Po prostu panowie z ID sąmistrzami reklamy i przyciągnęli do gry wielu graczy obiecankami, które nijak sięmiały do rzeczywistości. Oczywiście, to bardzo dobra, gra, ale techniki straszenia są łopatologiczne i proste. Cośwyskoczy, zgaśnie światło i puf- potweory! Chcesz wiedzieć, jak to powinno wyglądać? Zagraj chocby w demo Feara! Przypominam, że obiecyweali "najstraszniejszągręwszechczasów". Owszem, dźwięk i grafika stojana najwyższym poziomie. Cóż jednak z tego, skoro całytytuł jest tak schematyczny? Uważam, że 10 dla Dooma 3 byłoby obraządla innowacyjnego pod każdym względem, Unreala, lub (już nei wśród fpsów) genialnej TLJ i wiecznie żywych Heroesów 3!

Też uważam, że Doom 3 na tą zaszytną ocenę nie zasługuje, nawet na 9 nie zasługuje. Ale nie wiem, jak możesz porównywać przygodówkę The Longest Journey (chyba o nią chodzi) z Doomem 3 i Heroesa 3, strategię z Doomem 3. To ZUPEŁNIE inne rodzaje gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się rozchodzi o DOOMA 3, to dla mnie danie mu 10 byłoby obrazą dla Alien vs Predator2 dlatego że:

-D3 jest tylko schematyczną strzelanką,a AVP też strzelanką, ale nie schematyczną (choćby dlatego, że gra się trzema postaciami,a każdą gra się inaczej).

-D3 nie jest nawet w połowie tak straszna jak AVP, gdyż grając w AVP dostawałem wręcz palpitacji serca, a grając w D3 owszem czasem podskakiwałem w fotelu, ale nie równało się to przerażeniu, jakiego doznawałem grając w AVP.

-Grafika w D3 jest lepsza niż w AVP, ale należy pamiętać, że D3 dzieje się głównie w ciemnych pomieszczeniach, a AVP nie stroni od otwartych przestrzeni, więc DOOM nie ma się za bardzo czym chwalić.

-Grywalność w AVP jest (subiektywnie) wyższa niż w D3, choćby dlatego, że są trzy odmienne style gry, wszechogarniający strach (grając marinem), parę oryginalnych pomysłów (pierwsze etapy aliena), a DOOm3 to tylko zw ykła strzelanka z dreszczykiem, więc gdyby D3 dostał 10, AVP powinien mieć conajmniej 11/12 na 10 :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11/12 daje nam 0,91(6) a jeszcze na 10 to mamy niecałe 10%... I tyle ma dostać gierka którą wychwalasz przez cały post? :DDD

Nie komentujcie tego (czyt. nie poniżajcie się).

Nawet mi (!!!) bardziej podoba się idea AvP. Multi jest niezłe, bo jest jakieś zróżnicowanie... No a w doomie... nie będę nawet mówił...

Polecam Eartha. Genialne! 10 jest może troszeczkę subiektywna (8+ powinno być niestety), ale i tak jest dużo lepiej niż się spodziewałem... 4 naprawdę inne rasy, świetne drzewka wynalazków, możliwości kombinowania - podwozie, napęd, pancerz, broń; zarąbista grafika, fajny bohater w kampani ED (ironiczny szowinista; bije Bonda na łopaty i zostawia daleko. Ten gostek wymiata)... No i ta cena... Po takich gierkach można być dumnym, że c się jest Polakiem! A i nawet do sterowania morphidów się da przyzwyczaić (tylko, że proste to nie jest, bo jednostka jak się zablokuje, to przejdzie nawet przez wszystkie bazy wroga,byleby tylko dojść na wskazane miejsce... ale jak pisałem - da się!!!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wy to ciągle się tego DOOma czepiacie... Prawda, gra nie jest genialna, nie jest żadnym gigantem i rewelacją. Ale moim zdaniem zasługuje na te swoje 8+. Czemu? Bo jest lepszy od UNREALA II!!!! (to pierwszy powód) Ale prócz tego grafika stoi na b.wysokim poziomie i może choć gra jest trochę schematyczna, to nikt nie powie, że nie jest grywalna. Ja np. trzeci raz przeszedłem już Halo, a one nie jest wcale mniej schematyczne. Po prostu są takie gry, które można przechodzić dużo razy, bo są bardzo GRYWALNE. Goście z ID obiecywali rewelkę. To że to nie jest rewelka, to wiemy, ale co oni mieli obiecywać? Że to będzie niegrywalny kasztan, do bólu liniowy i z najbardziej badziewnym multi świata?

Za to pomódlmy się wszyscy razem, wierzący i ateiści - NIECH QUAKE 4 BĘDZIE LEPSZY!!!!Apropo - Duke'owi Forever (jeśli kiedykolwiek ujrzy światło dzienne) z miejsca zaniżcie ocenę o 2 punkty. A bo wszyscy wiedzą, czemu... :x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprawdzie nie wiem co dostało dungeon siege 2 ale jak dostało 10 to będzie porażka, gierka nie zasluguje na 9+, co niezmienia faktu że jest warta uwagi.

Na początku chcę zaznaczyć że długo w tą gre nie gram dlatego niektóre moje twierdzenia można obalić, np to że nie mozna chodzić pojedynczo tylko całą drużyną.

Po co korzystać z pomysłów innych skoro własne są lepsze. Chodzi o portale, które przenoszą postacie z miasta na jakieś tam tereny. Gierke można zapisywać na tej samej zasadzie co diablo 2 jak się wyjdzie z gry to się zaczyna z miasta, a wszystkie potwory respawnują się, może i rozwiązanie dobre bo zawsze można troche xp sobie nabić, ale w ds1 było to lepiej zrobione. Pozatym wkurza fakt że cały czas trzeba klikać żeby zadawać ciosy. Jednak w zasadzie najbardziej zdenerwowało mnie, że nie mogę kierować w zasadzie pojedynczą postacią. Jak w drużynie jest np 2 kompanów to nie można kierować tylko jednym, zawsze kieruje się oboma :| Jest to denerwujące np w sytuacji kiedy wojownik ma resztke życia, chcę dać mu odpocząć trzymając z dala od walki a prowadzić ostrzał łucznikiem na zasadzie atak ucieczka. O takim czymś można zapomnieć, co według mnie wpływa źle na rozgrywke. Jeszcze znalazło by się kilka rzeczy które wpływa niekorzystnie na gre, ale co tam plusy też są :).

Fajnie że wprowadzili rasy, drzewko rozwoju (coś jak z diablo), możliwość gry na wyższym poziomie trudności z odopoiednio wysoko lewelową postacią (tak jak w diablo). Grafa też niczego sobie, fajny filmik na początku.

Aha fajnie wygląda postać w obroży na początku gry :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprawdzie nie wiem co dostało dungeon siege 2 ale jak dostało 10 to będzie porażka, gierka nie zasluguje na 9+, co niezmienia faktu że jest warta uwagi.

Na początku chcę zaznaczyć że długo w tą gre nie gram dlatego niektóre moje twierdzenia można obalić, np to że nie mozna chodzić pojedynczo tylko całą drużyną.

Po co korzystać z pomysłów innych skoro własne są lepsze. Chodzi o portale, które przenoszą postacie z miasta na jakieś tam tereny. Gierke można zapisywać na tej samej zasadzie co diablo 2 jak się wyjdzie z gry to się zaczyna z miasta, a wszystkie potwory respawnują się, może i rozwiązanie dobre bo zawsze można troche xp sobie nabić, ale w ds1 było to lepiej zrobione. Pozatym wkurza fakt że cały czas trzeba klikać żeby zadawać ciosy. Jednak w zasadzie najbardziej zdenerwowało mnie, że nie mogę kierować w zasadzie pojedynczą postacią. Jak w drużynie jest np 2 kompanów to nie można kierować tylko jednym, zawsze kieruje się oboma :| Jest to denerwujące np w sytuacji kiedy wojownik ma resztke życia, chcę dać mu odpocząć trzymając z dala od walki a prowadzić ostrzał łucznikiem na zasadzie atak ucieczka. O takim czymś można zapomnieć, co według mnie wpływa źle na rozgrywke. Jeszcze znalazło by się kilka rzeczy które wpływa niekorzystnie na gre, ale co tam plusy też są :).

Fajnie że wprowadzili rasy, drzewko rozwoju (coś jak z diablo), możliwość gry na wyższym poziomie trudności z odopoiednio wysoko lewelową postacią (tak jak w diablo). Grafa też niczego sobie, fajny filmik na początku.

Aha fajnie wygląda postać w obroży na początku gry :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako kolejny frustrat powiem, że źle ocenili GTA.Gra jest rewelacyjna więc nie można jej było obniżyć oceny nawet o ten jeden "-".Znam typka, który się uczepił, że kupi tylko gry, które będą miały 10 w CDA.I co? Myślałem, że się złamie i kupi te SA, ale nie...Strasznie wybredny gościu nie?...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry że 2 razy to napisałem błąd, taki net że nie wiem czy kliknąłem czy co :/

btw chciałbym skorzystać z okazji i pozdrowić wszystkich tych którzy myślą że w gre przed premierą (w Polsce) można pograć tylko w redakcji :P

Post ktory napisales 2 razy mozesz go usunac sam. I jest tez takie cos jak edytowanie postu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FixxxerDoomed
Jak myślicie, czy F.E.A.R. dostanie 10/10? :D Moim zdaniem TAK!!! :D

-- a grałeś w pełną wersję? raczej nie. demo jest rewelacyjne, ale poczekajmy. owszem, ja też życzę fearowi 10/10, bo to znaczyłoby, że gra jest naprawdę dobra, ale na razie: "hold your horses"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doom 3 to było rozczarowanie. I to duże. Mniejsze niz Daikatana. Tak mniej więcej na poziomie rozczarowania, jakie przeżyli xboxowcy po przemierze Fable. A Doom 3 jest gorszy zarówno od Far Cry'owi, jak i Half Life 2. Zresztą FC też dostało 10 jednak trochę na wyrost. Fakt - pojawiło sieznikąd, grafiak piękna, swoboda itp. ale... gra nie przetrwała próby czasu. Obecnie już o niej nic nie słychac (konwersje na konsole pomijam, bo ta wciaż sie robi), podczas gdy HL 2 wciaż sie sprzedaje, powstaja do niego kolejne mody itd. Dlatego jednak 10 bardziej należala się Half Life 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOOM 3 to była klapa. Aż się zdziwiłem kiedy zobaczyłem w CLICK-u ocenę 5-6 a parę godzin później 8+ w CDA. Tyle o to szumu a tu taka wpadka.

Moim (skromnym :wink: ) zdaniem FC zdecydowanie zasłużył na 10 (grafika/klimat/fizyka/duże zaskoczenie). Wokół tej gry nikt nie robił wielkich nadzieji (raczej) a okazała się tak wspaniałą grą. Nie będę go porównywał do HL-2, ponieważ w HL-2 nie grałem, ale FC na 10 zasługiwał na pewno nie mniej niż on.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zgodzić. Jak zobaczyłem w Clicku! ocenę Dooma 3 5-/6 (a wcześniej grałem w dooma u kumpla) to od razu naszła mnie myśl, że zrobili to żeby zadowolić fanów, bo jakoś mało prawdopodobne, że komuś (oprócz napalonych maniaków) sie ta gra tak spodobała. A za to FC to jeden z najlepszych FPS-ów, w jakie grałem, wiec na 10 zasłużył :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FixxxerDoomed

jak dla mnie HL2 jest grą lekko przereklamowaną; właśnie robię sobię powtórkę z HL2 i owszem - gra mi się przyjemnie, ale nadal uważam, że 9/10 to maksymalna ocena; przede wszystkim dlatego, że jest ona tradycyjna ( jako FPS ) aż do bólu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość plazmaster
No i w Clicku! sie przyczepili kampani NWN, zupełnie nie wiem o co im chodziło kampania była świetna i wciągająca jak odkurzacz Elektrolux :twisted:

Jeśli sądzisz, że kampania w NWN była świetna to pograj w Star Wars: Knights of the Old Republic... żadna gra (w singlu) mnie jeszcze tak bardzo nie wciągnęła.. serdecznie polecam... aczkolwiek też się nie zgadzam - myślę , że Neverwinter Nights jako kampania single player również jest świetna i może się abrdzo podobać... ale to nie ta magia co Star Wars :D!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kampania NWN jest dziwna... to fakt... te skrypty... No i system... Gram sobie łotr/czarodziej (minimum walki :( - mało życia, mało czarów, mały atak, mało z łotra... ale postać fajna :D) i ledwo sobie daję radę na klasycznych d'n'd, a jak wezmę Barbarzyńcę z targu to moja rola ogranicza się do zbierania szczątków... Ehhh. Ale to nie wina kampani tylko systemu (chociaż nawsadzanie 3 przeciwników na m^2 to przegięcie)...

No i te skrypty i rozwiązanie, które czasem mnie przerażają... Największą zaletą (;)) skryptów jest to, że mają zdolność do generowania takich błędów (masa bzdur wychodzi w dialogach! No i mówienie do skradającego się łotrzyka?), które niszczą zabawę... Ale to nie przeszkadza jakoś specjalnie w graniu ;)

KotOR jest fajny, chociaż w 2 jak porównuje 2 miecze to... multum właściwości, a różnicy żadnej... ehhh... 1 hit - KO!!! To znaczy na zwyklaków... Ale fabuła strawna i w miarę nieliniowa (chociaż lepszy efekt uzyskali w Arcanum! Tam przechodzenie gry po raz 2 to dopiero była frajda! Niestety grę niszczą skrypty...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...