Skocz do zawartości

10-tki w CDA


Smuggler

Polecane posty

Moim zdaniem GTA jest grąrewelacyjną. Ma mnóstwo minigierek, ciekawe misje, różnorodne zadania, ogromny świat i fajną tematykę. Grafika mimo wszystko zła nie jest, choć do czołowych produkcj isporo jej brakuje. Bugi są, ale jakoś nie umniejszajągeniuszu rozrywki. Z czystym sumieniem dałbym 9/10. Czemu tylk otyle? Bo po pierwsze jest to rewelacja, ale nie rewolucja. o prostu rozwinięcie idei GTA: Vice City. 10/10 dałbym grą, które chwytająza serce, pozostająw pamieci na zawsze i rozwijają w pewien sposób. W moim prywatnym rankingu, na 10/10 zasługują:

Syberia II (za doskonałągrafikę, cudowne wrażenia dźwiękowe [ach, ten motyw muzyczny] świetnąhistorię, która wzrusza i doprowadza niemal do łez I te filmiki...)

TLJ (za to samo no i za dłuuugość :])

Planescape Torment (olbrzymi świat, najlepsza historia wśród gier komputerowych, misterna intryga i refleksje, do jakich zmusza po zakończeniu)

Beyond Good & Evil (piękna historia, która uczy, pokazuje wzorce, sprawia, że naperawdę łzy do oczu napływają...)

A najbliżej z rdzennych zręcznościówek jest POP:tSOT. Tylko ciut za krótki no i w specjalny sposób nei zachwyca mnie misternąintrygą. Niemniej- za przyjemnoscrozrywki. Miłpośnikom starszych gier polecam SNESOWEGO Chrono Trigger- też 10/10, a za co? Zobaczcie sami :]

Przy tych tytułach obrazą by u mnie było dać 10/10 San Andreas. To mocna dziewiątka i nic poza tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Wiesz pomlyiłeś temat CT raczej w CDA dziesiątki nie dostanie, bo to to gra na konsole, a nie na PieCa, ale racje masz CT, na 10 zasługuje.

A ja nadal nie rozumiem dlaczego takie gry, jak Fallout, czy Baldurs GateI nie dostały 10, mimo że zrewolucjonizowały rynek RPG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, były naprawdę doskonałe i masz rację, odświeżyły zagnuśniały kanon rpg, ale potem i tak czekały nas lepsze produkcje. Po prostu mimo geniuszu całości, te gry mialy kilka niezbyt irytujących wad. Zresztą ja sięnie sugerujętak bardzo ocenami w CDA, bo dla mnie gra zasługuje na dziesiątkę, jeśli spełnia moje oczekiwania, ba nawet je przewyższa i należy (zazwyczaj) do gatunku, który lubie. Np. Unrealowi sam bym dychy nie dał, bo po prostu lubięfpsy, ale nie czujęich na tyle, aby braćsiędo oceny. Sam mam własne dzesiątki, a CDA powinno postawić jakieś konkretne argumenty, czemu tak, a nie inaczej. Trudno ciut było wystawić tym grom najwyższe noty, choć, mimo drobnych niedociągnięć, były przecież świetne. Ok, widzę, że już dość mam chaosu w tej wypowiedzi :]

A o CT zaznaczyłem, że na SNESa wyszła, a przytoczyłem jako przykład mojego ranking

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dawno mnie nie było, więc przede wszystkim CZEŚ WSZYSTKIM. Ja mam tylko jedno zastrzeżenie JAK MOŻNA BYŁO NIE DAĆ 10 GTA: S.A. Toż to widoczna i jawna niekonsekwencja! Ala od początku. Kiedy były sobie takie gierki jak gta, później gta 2 w życie izometrycznym (z góry) w 2D i bez rewelacji nikt nie przypuszczał, że odsłona 3 tej serii będzie aż tak genialna. Aż tak genialna, że dostanie 10/10 (czyli HICIOR), ładna grafika, fajne zadania, model prowadzenia samochodu, duże miasto, a przede wszystkim autorzy dali nam wolną wole (Ewidentnie przy tym ściągając z Boga, gdy dawał ją człowiekowi), czyli takie „rópta co chceta”. Ale kolejna odsłona Gta: VC nie była już ani rewolucją, ani rewelacją (tzn. była ale straciła element zaskoczenia i powielała pomysły trójki), dano tylko większy teren, motory (helikopter dano nawet), nowe zadania i to wszystko! A mimo to gierka również 10/10 dostała, a nie powinna. Wytłumaczę tylko, że z oceną GTA 3 się zgadzam, ale już z oceną VC kategorycznie NIE, taki samodzielny dodatek to był. A tu proszę mimo iż nowe SA ma teren chyba ze 4 razy większy od VC, rowery, motory, samoloty, mnóstwo broni ze 2 razy tyle co w VC, ciekawsze zadania, lepszą grafikę (3 i VC miały ją taką samą tylko w VC dominowały jaskrawsze kolorki), która może nie radziła sobie z roślinnością, ale niech ktoś mi powie, że miasto mu się nie podoba to nie bierze białą laskę i idzie do okulisty. A i jeszcze w recenzji, ba, całym piśmie co kilka stron co chwila jakieś odnośniki, czy ta, te, gry mogą z nowym GTA (chociaż) konkurować.

GTA 3 – 10/10 TAK

GTA VC – 10/10 Prawie, ale konsekwętniej będzie napisać NIE, ale jak już 10 to 10/10 dla SA

GTA SA – 9+/10 O NIE. Wiem, że kłócić się o 0,5 punktu to dziwne takie jest bo to tylko 5% oceny, ale na drugie mam Boży Bojownik i bije się o sprawiedliwość

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna było dac Monsters inc,. 10/10?? Ta gra to szmelc. W recenzji Czarny Iwan napisał , ze jak zobaczy się tą grę w sklepie , to mozna wydac na nią kazde pieniądze. Niestety oprocz recenzji , to o tej grze nigdzie nie słyszałem.

W bodaj 100 numerze CDA przyznało się, że ocena 10 była tej grze niesłusznioe wystawiona. Kaca mieli wtedy, czy coś :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym, że GTASA powinno dostać dyszkę.

Co do potworów to była rzeczywiście pomyłka. Nie jestem jednak na to w żadnym razie zły. Mnie denerwuje cały ten system dawania dych. Gier pominiętych było niezmiernie dużo. Jednak coś przeszkodziło autorowi. Według mnie recenzenci powinni dawać więcej dyszek. Swoją drogą są wakacje, więc mam sporo czasu, więc niedługo zrobię kompletny zestaw gier pominiętych w tym stuleciu :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że GTA:SA nie zasłużyło sobie na dyszkę. Bo jednak, ani grafika, ani sposób wykonania misji, ani rodzaj tychże, nie zmienił się na lepsze do tego stopnia, aby gra dotała 10/10. I kropka, takie moje zdanie.

A moją ulubioną grą, która powinna dostać 10/10 (a chyba nawet dostała) jest Neverhood. Tej gry chyba nie muszę przedstawiać? Genialne zastosowanie plasteliny! Humor na każdym kroku! Clayman i jego sposób chodzenia! :D Zagadki! Jeszcze raz humor! :P I to by było na tyle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym, że GTASA powinno dostać dyszkę.

Też tak myślę. Ostatnio czytałem (chyba AR), że dychę dostaja gry najlepsze obecnie w swoim gatunku. A SA przebija VC, driv3ra i resztę, więc dycha zasłużona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że Battlefield 2 zasuguje na 10/10 ponieważ grafika jest rewelacyjna grywalność jescze lepsza,wystarczy popatrzeć na serwery w demie ludzie grają całymi dniami w demo a to tylko 2 mapy i to prawie takie same.Wymagania są jakie są ale niema się co dziwić skoro grafika taka dobra.Mechanik się przydaje choćby ze swoją miną i ta strzelba jak to strzelba działa tylko na bliską odległość i zabija 1 strzałem a nie jak pisał Eld paroma.Pozatym takie małe błędy nieprzeskadzają w rozgrywce dlatego mojm zdaniem zasługuje na 10/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym, że GTASA powinno dostać dyszkę.

Też tak myślę. Ostatnio czytałem (chyba AR), że dychę dostaja gry najlepsze obecnie w swoim gatunku. A SA przebija VC, driv3ra i resztę, więc dycha zasłużona.

Temat już był wałkowany, ale... owszem, gry najlepsze w gatunku, ale bugi i grafa, mimo całego rozmachi i geniuszu SA, od dyszki jąodwodzą. Gra świetna, nie ma co, ale dychy sprawiedliwie nie ma. A zresztą zwróccie uwagę na to, że jakby sięredaktor zlitował i dłą maxa, znaleźli by sięmalknotenci, że "za dużo... i tak źle, i tak nie dobrze :/ A swojądrogą dziśdo Grecji jadę. Do zobaczenia forumowe straszydła i nie straszydła też :P The force be with you!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zgodzę z tym, że San Andreas nie zasługuje na 10/10. Pomijając drobne błędy to gra nie jest już tak zaskakująca jak poprzednie części. Jest po prostu udanym rozwinięciem pomysłów z poprzednich części serii. W sumie poza drobnymi elementami rpg i nowymi rodzajami zadań dodatkowych w sposobie gry nie zmieniło się wiele. No i gra nadal jest liniowa (mimo wrażenia swobody).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyznacie, że aktualnie jest to najlepsza gra w swoim gatunku. Może się do zmienić w przyszłości, ale teraz mamy teraźniejszość. Trzeba również brać pod uwagę samą grę, ale grafika jest nieco słaba, dlatego, iż świat gry jest ogromny. Przedtem jakoś nikomu nie przeszkadzało, że w VC nuda, a w Far Cry mało broni..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem pewnej rzeczy, otóż dwie części z serii Tony Hawk dostały w CD-A po dysze(znaczy dwójka i trójka), ale do jasnej ciasnej przecież część czwarta pożera poprzedniczki na przekąskę, i nie doatała dychy! Za cholerę nie mogę tego zczaić. W czym się pytam, w czym 4-ka jest gorsza od 3-ki?? Graficznie? Grywalnością?

-pierwsze primo wreszcie nie trzeba grać jedną postacią w karierze przez cały czas;

-poziomy są przeolbrzymie i jeszcze bardziej genialnie zrobione;

-sto dziewięćdziesiąt zadań do wykonania to pikuś??

Nie chce mi się dalejv wymieniać zalet tej przekozackiej giery, bo do rana by mi zeszło, z resztą kto grał ten wie jak jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy były sobie takie gierki jak gta, później gta 2 w życie izometrycznym (z góry) w 2D i bez rewelacji nikt nie przypuszczał, że odsłona 3 tej serii będzie aż tak genialna.

Jak z góry to nie izometrycznie. :) I jedynka była grą dość rewolucyjną. To od niej się wszystko zaczęło i była to gra jedyna w swoim rodzaju, w dodatku cholernie grywalna. Narobiła szumu wcale nie mniej od częsci trzeciej.

a przede wszystkim autorzy dali nam wolną wole (Ewidentnie przy tym ściągając z Boga, gdy dawał ją człowiekowi), czyli takie „rópta co chceta”.

W sumie to w porównaniu do porzednich częsci sporo z tej wolności straciła. Dostaliśmy po prostu sznureczek misji do wykonania z całkowicie liniową fabułą. W poprzednich częściach aby przejść dalej wystarczyło uzbierać kasę. Obojętne jak. Trójka była krokiem w tył w tym względzie. :)

Ale kolejna odsłona Gta: VC nie była już ani rewolucją, ani rewelacją (tzn. była ale straciła element zaskoczenia i powielała pomysły trójki), dano tylko większy teren, motory (helikopter dano nawet), nowe zadania i to wszystko! A mimo to gierka również 10/10 dostała, a nie powinna.

A dla mnei to jedyna gra z serii całkowicie na 10 zasługująca. Była tym, czym miała być częśc trzecia ale nie była. Poprawiono właściwie wszystko co było do poprawienia bez zmiany silnika. Dano absolutnie genialny soundtrack, fajowy klimacik i jakąś tam w miarę sensowną fabułę (chociaż prostą jak drut).

A jeśli chodzi o SA to jest to gra do bólu odtwórcza, napakowana zbędnymi minigierkami, sztucznie przedłużającymi rozgrywkę, z żenująco niskim AI oraz masą drobnych bugów. Jedynym jej ogromnym plusem jest wielgachny terem. Ale jak dla mnie to nie wystarczy, żeby z odgrzewanego kotleta zrobić wykwintne danie. :) Według mnie ocena jest i tak przynajmniej o oczkoza wysoka.

GTA3 9

GTA VC 10

GTA SA 7

Tak ja bym to ocenił. Ale każdy woli co innego jak widać.

A moją ulubioną grą, która powinna dostać 10/10 (a chyba nawet dostała) jest Neverhood.

Hehe, 10 jak 10, ta gra po prostu jest boska i kultowa jak mało która, nawet jeśli w sumie teoretycznie wydano masę lepszych. Po prostu ma to coś. Clayman rules!

Ale przyznacie, że aktualnie jest to najlepsza gra w swoim gatunku.[chodzi o San Andreas przyp. mój]

A jacy są inni przedstawiciele tego gatunku? Kiepski True Crime, czy Driv3r, od bidy może Boiling Point i koniec. Jak cos jest lepsze od miernoty, nie znaczy że jest wybitne.

Ja nie rozumiem pewnej rzeczy, otóż dwie części z serii Tony Hawk dostały w CD-A po dysze(znaczy dwójka i trójka), ale do jasnej ciasnej przecież część czwarta pożera poprzedniczki na przekąskę, i nie doatała dychy!

Bo była na siłę udziwnionym kolejnym odgrzewanym kotlecikiem? :lol: W dodatku według mnie nudnym ale to tylko moja opinia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jakub_Wędrowycz
Jak z góry to nie izometrycznie. :)

Z punktu widzenia gracza widok izometryczny taki jak np. w grach strategicznytch i RPG-ach 2D. Jednak z punktu widzenia matematyki przekształcenie izometryczne to takie, które zachowuje proporcje obiektu np. symetria osiowa, punktowa, przesunięcie itp. Tak więc widok w GTA poniekąd był izometryczny (chociaż łamał może pewne szablony).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że GTA SA słusznie nie dostała 10. Zgadzam się z wszystkimi przedmówcami ,którzy wymienili liczne bugi tej gry ,ale chciałbym dodać jeszcze ,że praca kamery doprowadza mnie do szału (może ktoś juz o tym wspomniał,nie czytalem wszystkich postów). Na zakrętach kamera nie zostaje na tyle samochodu tylko obraca się na bok i przez to nie widać co jest z przodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego akurat bledem nazwac nie mozesz, bledami mozna nazwac to ze gra blokuje pewne eventy (znika pilka kosza, nie mozna trenowac na silce), za bledy mozna uznac dosc czesta desynchronizacje animacji, mozna narzekac na slabe ai przeciwnikow i sojusznikow, co nie zmienia faktu ze nawet z tymi bledami gra jest niezywkle grywalna i ma wspanialy klimat. Na dodatek gra poprawia wiele bledow z VC (np. granaty nie zabijaja przez sciane), a to ze wprowadza wiele nowych jest prawdopodobnie wina samego engine'u.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogliście nie dać gta SA 10 ???? Hut zawiodłem się na tobie co stego że gra niema takiej grafiki jak Half Life 2 ??? Licza się mozliwości a pozatym jaki sprzęt podzwignął by takie wymagania gdyby gta sa miało taką grafikę :-#

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh... GTA:SA nie zasługuje moim skromnym zdaniem na 10/10. czemu ?

gra mnie jakoś nie porwała... i jej poprzedniczki też...

Bo niby co dostajemy ponad to ? Pare minigierek ? i niby lepszą grafe ?

Jakoś tak... I poza tym teraz nie ma gier rewolucyjnych... S.T.A.L.K.E.R. ??? Przecież Deus Ex był juz dawno... a farc cry na dyche nie zasłużył.Bo niby co on miał takiego ?? Duże mapy i ładna grafe ? Tylko czemu tak sie narzeka że gra ma słabą fabułe i w ogole ? Bo FC fabułe miał poprostu badziewną... Ale tego pan recenzent nie zauważył ale niech tam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli SA nie zasługuje na dyszke to jakim cudem GTA 3 ją dostała w takim razie (nigdy nie przedałem za trójką) owszem VC należy się dyszka i SA też..że niby mało zmian ? Bzdura! Można pływac, chodzic na pakernie, latac samolotem, tyc albo chudnac, robic sobie fryzury i wyglad, jeździc na rowerach, mało ? A że grafika słaba to dlatego, żeby każdy nawet na starym sprzęcie mógł w tą gierke pograc...nie można oczekiwac po GTA grafiki z Far Cry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...