Skocz do zawartości

10-tki w CDA


Smuggler

Polecane posty

Dla mnie najbardziej zasłużoną dychą w CDA była dyszka dla Far Cry`a. To była rewolucja w grach. Grafika, muzyka, no i oczywiście AI!!! Wymagania sprzętowe miała duuuużeeeee-ale akceptowalne i adekwatne do tego co gra oferowała. Gdyby nie było Far Cry`a, kto wie, czy HL2 nie dostałby 10/10, a Doom 3 wyższej oceny??? Poza tym, nasze oczekiwania do gier po premierze Far Cry`a wzrosły, a i zwolennicy konsol mogli się co najwyżej obejść ze smakiem :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Gdyby nie było Far Cry`a, kto wie, czy HL2 nie dostałby 10/10, a Doom 3 wyższej oceny???

Oj, nie sądzę. Doom 3 i HL2 nie dostały dychyb. ponieważ zawiodły oczekiwania fanów. Zbyt długo czekaliśmy na nie. Autorzy mieli b. dużo czasu, by przygotować genialną produkcję tak się jednak nie stało. Natomiast Far Cry spadł, jak grom z jasnego nieba i zaskoczył wszystkich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W recenzji HL2 autor w argumentacji "dlaczego nie 10?" uwzględnił właśnie Far Cry`a, który był i nadal jest odnośnikiem i wzorem dla innych gier. Gdybyśmy wcześniej nie zobaczyli Far Cry`a, nie narzekalibyśmy tak na liniowość, którą HL2 'tryskał" na wszystkie strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie często tak jest, że gry, które wcześniej dostały ocenę 10 są odośnikiem dla późniejszych tytułów. HL2 przygotowywany pod sporą kampanią reklamową przegrał z mało oczekiwanym Far Cry`em.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja optowałbym za 10 dla... Soul Reaver'a. Bardzo dobra (jak na ówczesne czasy) grafika, fenomenalna muzyka, wyraziste, mroczne postacie i genialny klimat składają się na obraz gry niebanalnej i w swojej surowości pięknej. Zemsta jest słodka... Nawet, jeśli SR ma jakieś wady- nikną one w obliczu jednej zalety- FABUŁY! Jedna z najlepszych w historii nie tylko gier, ale i ogólnie twórczości ludzkiej ;].

Ogólnie:

Grafika: 8/10

Muzyka: 9/10

Klimat: 10/10

Fabuła: ponad skalą

Grywalność: 10/10

Zgadzam się w 100%, chociaż ja uważam że 10 to się należy LoK: Defiance, bo jest najbardziej dopracowaną i najciekawszą fabularnie (ale tylko dla tych którzy grali w poprzednie gry serii, inni po prostu nie będą wiedzieli o co w tym wszystkim biega i nie załapią klimatu) częścią serii. A klimat tych gier (sagi Legacy of Kain) przebija wszystko inne co do tej pory widziałem. Niestety uważane są one za zwykłe konsolowe nawalanki, przez co są niedoceniane, ale ich siła tkwi w fabule i klimacie, kto przeszedł wszystkie części, ten wie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu z tym to się nie zgodze, o ile Soul Reavery, mają rzeczywiście kolosalny klimat, to LOK:Blood Omen 2, kllimatu dla mnie nie ma prawie wcale i jest tylko siepaniną, nawet Kain jakis nie ten tak szczerze mówiąc.

A Soul Reavery powinny dostać 10, także za

-brak wkurzającego umierania

-bossowie wymagający inteligęcji a nie zręczności geparda

-brak bossó w 2 części

-mimikę twarzy Raziela i dialogi w jego wykonaniu

-pomysł na raziela

-jego design

-zagadki! te dopasowywanie bloków do ścian było super

-dwa światy

-kolosalne różnice między strefami czasowymi w SRII

PS:Wie ktos może za ile teraz można Defiance kupić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie dziesiątka powinna być w pełni zasłużona warcraftowi3. Niesamowita grywalność niweluje nieliczna, małe kruczki.
Jednak nie taka super była w kilka dni po premierze - świadczyc o tym mogą chociażby ilosc patch jakie zostały wydane do gry, a także opublikowany do niej dodatek - FT. Dąże do tego by Ci uświadomic wielkośc Far Cry/ World of Warcraft w które można grac bez patchy, co niestety nie dotyczy WC3 (spróbuj sobie pograc w WC 3 1.00 ciekawe ile wytrzymasz :? )

Jak dobrze pamiętam to WC 3 miał brak ostatniej kampani, a więc jak może dostac 10, jeśli ma wybrakowaną kampanie :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rownierz uwazam , warcraft moglby dostac wieksza ocenę . W końcu jako jedna z niewielu gier posiada oryginalny , swietny server do grania.

Aha ,w World Of Warcraft nie pograsz sobie bez patchy raczej : :twisted: :twisted:

Mi się wydaje że WoW powinien dostać 9+ . Prawda gra jest świetna i bardzo grywalna z bardzo dobrymi serwerami do gry ale moim skromnym zdanie opłaty są zbyt wyskokie jak na nasze polskie warunki weźmy sobie za przykład gre Gulid Wars jest też to MMORPG ale nie wymaga opłat :!: wprawdzie możne nie jest tak dobra jak WoW ale nie jest też zła .

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rownierz uwazam , warcraft moglby dostac wieksza ocenę . W końcu jako jedna z niewielu gier posiada oryginalny , swietny server do grania.
Dobra to inaczej zapytam - jaką rewolucje wprowadziło WC 3 wstosunku do swoich poprzedniczek, bo w tym momencie StarCraft wprowadził o wiele więcej rewolucji niż wspomniane rzemiosło wojny, dośc powiedziec wygląd obecnego BN zrewolucjonizował SC i jest on do tej pory przykładem dla innych (jakże znakomity Warhhamer się wzorował na SC'owym BN'ie :)

Poza tym WC 3 bardzo dużo ściąga od SC i jeżeli 10 miało by należec do WC to ubolewałbym nad tym że SC takiej oceny nie dostało.

SC ma już ponad 6 lat, a równie dobrze się trzyma co WC3 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu z tym to się nie zgodze, o ile Soul Reavery, mają rzeczywiście kolosalny klimat, to LOK:Blood Omen 2, kllimatu dla mnie nie ma prawie wcale i jest tylko siepaniną, nawet Kain jakis nie ten tak szczerze mówiąc.

Według mnie Blood Omen 2 pod względem klimatu, fabuły i grafiki stał raczej dość średnio, co sprawiło że dla wielu fanów serii (w tym także mnie) stał się najgorszą częścią wampirzej sagi. Mimo to gdy w niego grałem to był całkiem wciągający (może nie aż tak jak pierwszy Soul Reaver i Defiance od których nie mogłem się oderwać) i grało mi się w niego przyjemnie. Osobiście, na tle pozostałych gier serii dałbym mu 7+.

Nadal uważam jednak że Defiance, za fabułę, klimat, grafikę, oraz dokończenie wielu wątków powinien dostać 10. Jednak szacunek dla całej serii LoK należy się również z powodu bardzo interesujących bohaterów którzy na długo zapadają w pamięć.

PS:Wie ktos może za ile teraz można Defiance kupić?.

Defiance nadal znaleźć można np. w Empiku, a kosztuje równo 128,00 zł.

PS. Co do tego czy lepszy jest Warcraft 3, czy Starcraft, to osobiście jestem za Warem, ponieważ na Battle.necie wciągnoł mnie totalnie. Jednak, jeśli mam być obiektywny, to prawdą jest że wiele rzeczy ściąga z Starcrafta. Uważam że wybór SC czy WC, zależy od tego jakie klimaty wolicie. Jeżeli s-f to wybór pada na SC, jeżeli fantasy to na WC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej... S2nto chyba pomyliłeś gry :D Poprzednikowi nie chodziło o Warcrafta 3 tylko o World of Warcraft, czyli mówicie om dwóch innych grach:)

Może ja się wypowiem teraz o dyszkach:)

Na pewno zasłużył Far Cry. Innymi dychami, które są w pełni zasłużone są Tony hawk's 2 i 3. Co tu dużo mówić, ogólnie CDA trafia z 10/10. Aczkolwiek nadal czekam na managera piłkarskiego, który dostanie od Elda dzyszkę. Na razie chyba najbliższy był TCM 2005.

EDIT do posta poniżej------>Ale ja wymieniłem tylko te gry w które grałem i uważałem, że są dobra. W Unreala, przyznaje nie grałem :cry: i nie chcem mówić czy dycha była zasłużona czy nie, bo gry na oczy nie widziałem. Wiem, że popełniłem herezję, ale proszę wszystkich fanów Unreala o wybaczenie :wink: Po prostu nie było okazji aby w nią zagierczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej... S2nto chyba pomyliłeś gry :D Poprzednikowi nie chodziło o Warcrafta 3 tylko o World of Warcraft, czyli mówicie om dwóch innych grach:)

Może ja się wypowiem teraz o dyszkach:)

Na pewno zasłużył Far Cry. Innymi dychami, które są w pełni zasłużone są Tony hawk's 2 i 3. Co tu dużo mówić, ogólnie CDA trafia z 10/10. Aczkolwiek nadal czekam na managera piłkarskiego, który dostanie od Elda dzyszkę. Na razie chyba najbliższy był TCM 2005.

A Unreal :?: Najbradziej zasłuzona 10 :!: :?: :!: :?:

Co do tej pomyłki to rzeczywiście - złą osobe zacytowałem :?

P.S

s2nto z małej pisze - 2 ma zastępowac tą duża litere ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak szacunek dla całej serii LoK należy się również z powodu bardzo interesujących bohaterów którzy na długo zapadają w pamięć.

O taaak. Niewiele by było przesady w stwierdzeniu, że to najbardziej wyraziści bohaterowie w historii gier. Jeżeli w ogóle można tutaj mówić o przesadzie...

Co do Defiance- nie piszę o nim z prostego powodu. Jeszcze weń (aaa!) nie grałem... :?. Ale wkrótce zamierzam nabyć tę część sagi i poznać kolejny rozdział historii Nosgoth.

Defiance nadal znaleźć można np. w Empiku, a kosztuje równo 128,00 zł.

Czyli w Empiku nadal jest najdrożej ;]. Grę w "normalnym" sklepie z powodzeniem można kupić za 60-80 zł. Pozostaje tylko zebrać kasę i biec do sklepu ;].

Warcraft? Tak. Ale część 2. Trójka nie potrafiła mnie na długo przyciągnąć do komputera, chociaż w podobne gry (Battle Realms choćby) zagrywałem się bez pamięci. W WCII również. Dziwne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie wiem jak możło dać 10 dla Monster inc. ale rozumiem że ktoś miał widocznie wtedy zły dzień.A 10 powinny według mnie dostać

:arrow: Mafia - powody podawali inni nie bede sie powtarzał.

:arrow: Blair Witch Project 1 - przede wszystkim za klimat i za tematyke wkońcu film był kultowy.

:arrow: MOHAA - klimat , grafika (jak na 2002 rok) dźwięk,grywalność,Omaha Beach

:arrow: MOHPA - całokształt

:arrow: Soldier of Fortune 2 - grafika (dżungla rządziła aż do casów Farcry'a) grywalność.Nie wiem czemu na niektórych serwisach piszą ża gra ma wysoki poziom trudności i jeszcze uznają.Far Cry był trudny i to była jego zaleta tak samo jest w SOF2

:arrow: Splinter Cell : Chaos Theory - niepowtarzalny klimat i niemal idealna grafika

:arrow: Medieval : Total War - za to że można było w nią grać do upadłego.Mój rekord to 15 godzin bez przerwy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomast dla mnie sprawiedliwa ocena byla 10-tka dla UNREALA. Dla niektórych (dla mnie tez) ta gra jest niesmirtelna :D Pierwszy raz zagralem w nia z powodu dolaczenia jej do CD-Action. Od tego czasu zabieg powtarzam co jakies pol roku :P Ciekawe czy komus uda sie jeszcze zrobic tak genialna gre...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam grę "Potwory i spółka", która dostała właśnie 10. Dla mnie to było zupełne nieporozumienie. Jak przeciętna gra może dostać 10? Z tego co pamiętam to redakcja tłumaczyła się tym, że nie oglądała jeszcze filmu i urzekły ich cut-scenki filmowe. No dobra, Driv3r też ma fajne filmiki i co dostał? Heh..chociaz porównując takie "cudo" jak Driver 3 do "Potworów" to rzeczywiście Monstersy zasługują na tą 10. :lol: Jak dobrze pamiętam ( bo było to już dosyć dawno) gra ta nie wyróżniła się niczym dla mnie. Z tego co pamiętam to nawet redakcja uznała tą 10 za wpadkę. Dobrze, że to była tylko 1 taka gafa. Ostatnio dziesiątką może pochwalić się World of Warcraft...z tym akurat się zgadzam, ta gra to naprawdę fenomen! Na początku myślałem, że jest ona trochę przereklamowana, a tu proszę jakie cudeńko :) Pisząc ten post, wprost nie mogę zapomnieć o fantastycznym i wspaniałym Far Cry, który wg mnie powinien dostać nie 10 a 11. Gierka naprawdę urzeka swoją oprawą i dopracowaniem w każdym aspekcie. Co do gry, która powinna dostać 10, a jednak jej nie dostała to wymienię tutaj przede wszystkim Syberię 2. Przecież to przygodówkowe arcydzieło czyste! Cóż z tego, że EGM dał 10? Moglibyście już dać to najwyższą z ocen, bo pomimo wszystko ta 10 to zupełnie co innego niż 9+...matematycznie patrząc tak niewielka różnica, ale patrząc okiem gracza świadczy to o tym, że gra nie jest doskonała. Bo 10 dostają przecież gry doskonałe, a z tego co wiem największy redakcyjny fan przygodówek uważa ją za taką właśnie grę. Trochę dziwne to było...gra doskonała i takie tam ...odwracam stronę a tu 9+ . Co do osławionego Dooma 3 i Half Life 2 to nie dostały one dziesiątek dlatego, że wiązano z nimi wielkie nadzieje, czekano z wytęsknieniem na gry doskonałe, wytaczające nowe drogi w gatunku...a ru otrzymaliśmy gry bardzo dobre. Dlatego też Far Cry dostał 10, bo pojawił się praktycznie znikąd. No cóż...to będzie na tyle. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co powinno dostac GTA:SA?? 11/10 . Skoro GTA:VC dostalo 10 to co z tym? grafa troche lepsza - gigantyczny swiat - full zabawy(minigierki) Oprocz tego przeciez mamy tutaj elementy RPG:) Troche akcji w stylu Hentai Sim Date :twisted: misje tez sa zajefajne:) i nie ma lekko w tej grze oj nie. Jewzeli mnie pamiec nie myli GTA3 tez mialo 10/10.

PS. Czekam na poradnik do GTA:SA jak nie w tym numerze to we wrzesniowym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, gry z czasem się starzeją ( choć niektóre nigdy ). Gra, która powiedzmy 10 lat temu zachwycała grafą, dziś tak nie zachwyca. Vice City, jak na swoje czasy było hitem, częściowo dzięki grafice - bo przecież sens grania był prawie taki sam jak w GTA : 3. Teraz VC dostaje coraz mniej pochlebne opinie w porównaniu do SA - to oczywiste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co powinno dostac GTA:SA?? 11/10 . Skoro GTA:VC dostalo 10 to co z tym? grafa troche lepsza - gigantyczny swiat - full zabawy(minigierki) Oprocz tego przeciez mamy tutaj elementy RPG:) Troche akcji w stylu Hentai Sim Date :twisted: misje tez sa zajefajne:) i nie ma lekko w tej grze oj nie. Jewzeli mnie pamiec nie myli GTA3 tez mialo 10/10.

Tak, tak, tak-a jeżeli Unreal dostał 10/10 to Far Cry powinien dostać 8000/10. Jakby w taki sposób oceniać gry to za jakieś 5 lat w CDA można byłoby przeczytać, że gra jest denna itd ale ma ocenę 300/10 (bo 20 lat temu gry były dużo gorsze). Paranoja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co powinno dostac GTA:SA?? 11/10 . Skoro GTA:VC dostalo 10 to co z tym? grafa troche lepsza - gigantyczny swiat - full zabawy(minigierki) Oprocz tego przeciez mamy tutaj elementy RPG:) Troche akcji w stylu Hentai Sim Date :twisted: misje tez sa zajefajne:) i nie ma lekko w tej grze oj nie. Jewzeli mnie pamiec nie myli GTA3 tez mialo 10/10.

PS. Czekam na poradnik do GTA:SA jak nie w tym numerze to we wrzesniowym

Tak, do tego: praktycznie brak AI (tak swoich jak i wrogów), grafika najwyżej średnia i od cholery bugów. Jeśli SA dostanie 10 to będzie niezły przekręt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam, że GTA: San Andreas jednak zasługuje na 10/10, pomimo wymienienionych przez Demilisza wad (choc grafika jest całkiem ładna). GTA: SA powinno miec 10 za całośc. Jest to gra ogromna i niesamowicie grywalna. Właściwie to możnaby z San Andreas zrobic kilka mniejszych gier :D . Taka jest moja opinia.

Z poważaniem dla wszystkich krytyków GTA: SA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...