Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shaker

Studia grafika komputerowa- wielki problem...

Polecane posty

Przepraszam, ale nie mam pojęcia gdzie indziej mógłbym to wstawić :/

No to zaczynam, niedawno pani w szkole zrobiła mi ,,Ishihara Colour Vision Test". No i wyszedł negatywnie ;/ Co według wszystkich stawia mnie w złej sytułacji co do moich planów. Niby nie odróżniam odcieni :? A ja widzę odcienie zielonego i niebieskiego i innych, tylko czasami mam problemy z nazwaniem ich. Nie rozumiem, co z moim mózgiem nie tak, ale nie widzę tych wszelkiej maści cyfr ukrytych w tych kółeczkach( nie jest tak źle część widzę). Moim marzeniem, a jednocześnie miałem to w planach, było zostanie grafikiem komputerowym. A teraz widzę to w czarnym świetle. Tu mam właśnie pytanie do was, czy mam jakieś szanse?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysunku prywatnie, a marzyło mi się bardziej 2d, choć jeśli bym się podszkolił to i 3D nie zaszkodzi.

Chodzi mi bardziej o powiązanie Fotografia + Grafika, wielbię się też w rysunkach fantasy. Mam panel graficzny, lecz muszę się nauczyć z niego korzystać :D

PS. Wydaje mi się po prostu, że do niczego innego się nie nadaję :/

Myślałem też nad programowaniem stron, lecz muszę się nauczyć PHP i Java, to dopiero wtedy będę mógł uznać, że się nie zmarnuję.

Lecz z tego samego nie wyżyję. Pasja grafiką zaczęła się w gimnazjum w drugiej klasie. Kolega zaprosił mnie na forum o grafice komputerowej, no i zaczęło się. Zaprawdę spodobało mi się i nie byłem najgorszy :P Zamierzam skorzystać w następnym roku z rocznego kursu fotografii.

Gdzieś niedaleko wchodzi w grę, ewentualnie informatyka- programowanie. Lecz fizyka to dla mnie po części czarna magia, z matmą sobie radzę.

Szkoły plastyczne według oceny uczących się tam, nic ci nie dają, lepiej już brać prywatnie i chodzić na kursy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysunek to nie wszystko. Pędzlem i olejami pracuje się inaczej niż ołówkiem. Chodziło mi o to czy uczysz się i czy tylko rysunek czy coś więcej ?

No to jeszcze jedno pytanko, czy sam byś się zorientował, że czegoś nie widzisz ? Bo rozumiem, że przy okazji tych kursów nikt nie zwrócił uwagi.

EDIT: Jeszcze jedno pytanko, ten test odbył się na ekranie monitora, czy przy użyciu tabliczek ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbył się na tabliczkach, potem robiłem na komputerze, no i po części to samo :/

Jedne tabliczki widzę, jedne nie :/ Te 3 z wikipedii tak :D

W wikipedii jest takie coś:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ślepota_barw

Moim zdaniem ten fragment do mnie bardziej pasuje:

,,u ludzi jest niezdolnością do spostrzegania różnic pomiędzy niektórymi...barwami"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne problemy, ale to nie przeszkodziło mi w ukończeniu jednej szkoły plastycznej i za chwilę (zostało mi pół roku) pewnie drugiej (o mocnym profilu plastycznym). Czyli nie warto załamywać rąk - aha, absolutnie nie zgadzam się nad wyższością kursów. To powinno być dopełnienie, a nie fundament twojego rozwoju. Na studiach, przede wszystkim poznajesz LUDZI i z mojego doświadczenia wiem, że to najczęściej oni są największym źródłem inspiracji, informacji, porad nierzadko. Studia nie sprawią, że wyjdziesz z nich jako profesjonalista, ale dadzą ci czas na określenia siebie, nastrojenie umysłu na przyszłe projekty. Posłuchasz rad, oswoisz rękę, oko itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na uniwerku w Poznaniu znalazlem specjalnosc "Technologie informacyjne i internetowe", gdzie jest pare przedmiotow zwiazanych z grafika, ale nie wiem, czy to Cie zadowoli (widzialem tam chyba gdzies przedmiot o nazwie "multimedia", to samo mialem u siebie - modelowanie obiektow 3D w Cinema4D).

Co do politechniki, to tam jedynie jest informacja o kierunku "Informatyka", ale zadnych info dokladniej, wiec ciezko mi powiedziec.

Akademia Sztuk Pieknych tez nie widze, by cos z komputerowej grafiki oferowala..

Jednym slowem: przekichane ;-x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówiąc Multimedia miałeś na myśli coś, co zowie się "Technologia CD-ROM i multimedia", to nie warto. To jest przedmiot, który bierze się tylko dla punktów, które są wymagane, by skończyć studia. Sam przedmiot jest bardzo nudny.

Za to "Grafika komputerowa i wizualizacja" może być dosyć ciekawym i trudnym przedmiotem, z którego będzie można sporo wynieść, o ile ktoś się przyłoży. Plusem jest również to, że prowadzący ma sporą wiedzę i w razie czego można z niego wydobyć dodatkowe inforamcje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, gdzies tam wynalazlem przedmiot o nazwie 'multimedia' bez dodatkow. U siebie w Zielonej Gorze mialem cos o takiej samej nazwie i zajmowalismy sie tworzeniem obiektow i scen 3D.

Co do Twojej drugiej czesci posta, Sevard, fakt faktem - najwiecej zalezy od prowadzacego. Jak umie i zna sie na rzeczy - mozna nauczyc sie wiele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bym musiał się zorientować kto prowadzi te multimedia. Jeśli ta sama osoba, która prowadzi technologie CD-ROM i multimedia, to pewnie będzie to wyglądało podobnie, czyli można będzie sobie porobić zdjęcia, nakręcić filmy i zrobić z tego prezentację w PowerPoincie. I tyle będzie z multimediów.

Obiekty i sceny 3D były niegdyś na Narzędziach Informatyki 2 oraz na Grafice. Obecnie też gdzieś się pojawiają, ale nie wiem gdzie dokładnie. Na pewno na Grafice komputerowej i wizualizacjach, ale nie wiem czy na czymś jeszcze. Tak czy owak jak już pisałem prowadzący grafikę zna się na rzeczy i potrafi tłumaczyć, tylko ma trochę zbyt luzackie podejście, przez co średnio jest motywacja, żeby się uczyć w trakcie semestru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...