Skocz do zawartości

Battlefield (seria)


Sethy

Polecane posty

BF3 zaskoczył mnie mega-pozytywnie. Multi jest dopracowane, system zniszczeń jest inny od BC2 (co nie znaczy, że zły! Wprost przeciwnie IMHO). Mapy są cholernie przemyślane, po prostu doskonałe. Niestety te z BC2 nieprzypadły mi do gustu, chociaż grałem w to sporo.

Jedyny bug na jaki trafiłem (po aktualizacji sterów do grafy i PB, wcześniej była ich masa) to, że czasami przy zmianie mapy gra staje i trzeba ctrl+alt+del ;)

Battlelog jest nawet spoko. Szkoda, że jest niekompatybilny do końca z Originem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Szkoda, że jest niekompatybilny do końca z Originem.

Raczej powiedziałbym, że jest odwrotnie, to origin pasuje do całości (BF3+Battlelog) jak pięść do oka.

Obecnie jedynym jego zastosowaniem jest czat tekstowy z innymi użytkownikami origina... Reszty się nie dopatrzyłęm. Nawet to, że na moim koncie origin pojawiła się cyfrowa wersja bc2 nie spowoduje tego, że zacznę go lubić, bo po prosu jest zbędny, gdyby był opcjonalny, lub wymagany tylko dla osób, które kupiły wersję cyfrową to nie miałbym pretensji o to, jak bardzo jest przydatny w obecnej wersji, a tak to sami widzicie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra w ogóle ktoś jeszcze w Battlefielda 2? Bo gra wydaje się interesująca, lecz nie chciałbym trafić na puste serwery... Podajcie swoje oceny w skali CD-A, chcę poznać Wasze opinie. ;)

@down - recenzji BF3 jeszcze nie było. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Timex

Nie jest lepszy tylko niektóre rozwiązania bardziej Tobie się podobają ^^.

BL i Origin ssą i tego zdania jeszcze dłuuuuugo nie zmienię (o ile w ogóle).

Singiel jest średni to bez dwóch zdań (dobry singiel to RPG a to tylko jeszcze w tych starszych).

Kto uważał singla za ważniejszą część gry (nie podnosić rąk) niech w nagrodę przypnie sobie medal "Dałem się zrobić w bambuko" [chciałem najpierw napisać "Jestem idiotą" ale jeszcze by ktoś się obraził ^^].

Pojazdy - są ok, tzn. ani OP ani za słabe. Po prostu jak trafisz na bandę hmmm... nie myślących ^^ ludzi to nawet taki Little Bird zrobi Ci sajgon na fladze/bazie.

EDIT:

Aha jak ktoś ma CDA z recką BF3 to mógłby mi napisać plusy i minusy oraz ocenę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Przyszły numer, panie dziejku ;)

I może niektóre rozwiązania Mi się bardziej podobają, choć takie typowo dźwiękowe by się ładnie w klimat BFa 3 z PL dubbingiem wpasowały, np. nasze polskie sławne 3x w PL BC 2 "urwał, urwał, urwał!".

Zaś dość brakuje mi tego metalicznego dźwięku trafienia w hełm, ta dziwna radość z trafienia wroga i usłyszenia tegoż dźwięku, coś nie do opisania ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP - no ten dźwięk jest słitaśny^^

Ja wspomnę trochę o celowniku noktowizyjnym, otóż tak się do niego przyzwyczaiłem że ciężko mi się od niego odzwyczaić a założyłem go dosłownie"na chwilę". W sumie to takie trochę legalne oszustwo ponieważ kamuflaż jaki mamy na sobie bierze w łeb ponieważ przez ten celownik i tak widać kolesia na żółto:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja dopadamy się do noktowizjera i nawet mamy więcej FPS jednak błąd Dice, powinien to być termo wizjer bo używanie go w pełnym słońcu skończyło by się failem.

Ehh od 4 dni próbujemy z kolegą ukończyć ostatnią misję co-opa, która nam się niemiłosiernie buguje, albo wpadamy pod tekstury, albo crash serwera, albo bug że skrypt się nie odpala i nie kończy nam misji. Sam co-op jest świetny szkoda że jest tylko dla 2 graczy.

Czy tylko mi się zdarza że gra się po prostu nie włącza po przechodzeniu z mapy na mapę? Niby wszystko działa ale widzę tylko czarny ekran zwykle po 3-4 rundach na serwerze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - toś się chłopie rozpisał ;)

@dark_elvis - a co ci po ocenie z cda? Jak pany z redakcji napiszą, że gra jest cienka to sam zaczniesz tak myśleć? Gra jest dobra jeśli tobie się podoba i basta. Każdy ma prawo do własnej oceny, a recenzje np trybu multi na którego porządne poznanie redaktory czasu specjalnego nie mają, mają nikłą wartość dla kogoś próbującego przekonać się o sensie kupna. Trzeba poczekać, pograć, spróbować czego tylko się da, a potem z cygarem w ustach, przy kominku wbić na forum i z głębi serca napisać co się o tym wszystkim myśłi.

Na marginesie - odblokowałem granat dymny. Cudowna rzecz na niektóre mapy, np podbój 64-osobowy w metrze. Bez tego praktycznie każdy mecz to ostrzeliwanie się tych na dole schodów z tymi co u góry. Za to dzięki dymowi... :)

Jako, że najwięcej kili nabiłem do tej pory shotgunem 870 i odblokowałem niemalże wszystko do niego pragnę poinformować, że nie ma się co bać powrotu superpotężnych strzelb z bc2. Każda kolejna odblokowana amunicja, nawet 12g slug jest gorsza od poprzedniej, a najlepszą jest podstawowa. Tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie na przyszły miesiąc będzie recka ^^ EPIC FAIL ^^

@Bullet

Bez dolnej spacji :P Po recce jakiejkolwiek strony w necie nie przestanę myśleć, że BF3 zasługuje na przynajmniej 9/10.

Pytałem tak z czystej ciekawości bo już kilkakrotnie słyszałem, że BC2 było gorzej ocenianie od MW2 w CDA z racji fanbojstwa i chciałem to w jakiś sposób zweryfikować (a ocen ani jednej ani drugiej gierki nie pamiętam).

@Tesu

Li0X ma rację ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie. Kolego od shotgunów - jak dajesz rade z tym biegać na otwartej przestrzeni? Przecież to jest skuteczne raptem na kilka kroków, już na 10 metrów potrzeba typa trafić ze 2-3 razy by zszedł - w tym czasie spokojnie wypruje w Ciebie cały magazynek...

A nie wierzę, że biegasz tylko po ciasnych korytarzach i atakujesz od tyłu. Ja np. większość starć mam jednak na odległości > 50 m... Wtedy nawet UMP jest już mało efektywne...

Nie twierdzę, że na Metro czy w Paryżu shotgun się nie sprawdza (zwłaszcza w budynkach, hehe) ale poza tym? Jakoś nie potrafię sobie tego zilustrować... Podobnie jak strzelania z pistoletu na kilkadziesiąt metrów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie na przyszły miesiąc będzie recka ^^ EPIC FAIL ^^

Jaki EPIC FAIL? Jasno przeciez napisali, ze recka bedzie za miesiac, bo BF3 to gra nastawiona glownie na multi i potrzebuja czasu zeby ten tryb porzadnie przetestowac. Raczej ciezko jest rzetelnie ocenic jakosc i balans rozgrywki dla wielu graczy w pelnej wersji gry jeszcze przed jej premiera, opierajac sie tylko na doswiadczeniach z ewentualnych kilku meczy rozegranych podczas pokazu dla prasy i/lub bety, prawda? Fakt, tez bym chcial zobaczyc w CDA konkretna recke multi BF3 i MW3 tuz przed albo w momencie premiery, ale na poznanie multi i przekonanie sie o tym co dziala, a co sie niezbyt udalo potrzeba czasu. No ale co by nie mowic, teraz na jakiejkolwiek recenzji BF3 juz mi nie zalezy. Gra siedzi na dysku, kilka godzin juz przy niej mi zlecialo i zadna recka, czy to napisana przez profesjonaliste czy tez ortodoksyjnego fanboja CODa, nie przekona mnie do tego, iz zrobienie pre-ordera na BF3 bylo bledem. Ta gra jest dla mnie po prostu swietna i nawet jesli dostanie w CDA czy gdziekolwiek indziej kiepska ocene, nic mnie to nie bedzie obchodzic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Elvis miał na myśli, swój epic fail :P

Swoją drogą przyszły numer szykuje się baaardzo smakowicie... BF3, MW3 (po-je-dy-nek !!!), może Skyrim...

Że się Batman załapał na ostatni numer - bo inaczej by redakcji nie starczyło czasu na wszystko :P

EDIT: Nie, no dobra, żartowałem. Na CoDa wystarczy jedno leniwe popołudnie. Razem z multi. [trollmode off]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ludzie się nauczą, żeby zawsze patrzeć, czy ktoś nie potrzebuje podwózki? :P Koszmar czasem na dużych mapach, paru gości odjeżdża samotnie w pojazdach...

Czy macie problem z celowaniem? Ostatnio (od ostatniego patcha może...?) co jakiś czas po przycelowaniu następuje "samo-odcelowanie" :P Tak, jakby prawy przycisk myszy nie chciał trzymać i był zepsuty, tyle, że nie jest - bo w innych grach tego problemu nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie doświadczyłem tego póki co. I mam nadzieję, że nie doświadczę, bo w BC 2 trzymając kogoś na muszce z SV-98, i nagle zoom-out ;/ Zaiste, to był denerwujący błąd. Może jakieś problemy przesyłu sygnałów podczas gry w BF 3, w końcu takie to pamięciożerne ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LiOx

E tam, ja lubie grac w obie serie. Dla mnie to sa dwie zupelnie rozne gry (nie mowie tu o silniku graficznym), ktore laczy praktycznie tylko gatunek. Kiedy czuje, ze BF zaczyna mnie nudzic, przesiadam sie na CODa i gram w berka strzelanego. A kiedy mam dosc CODa to wracam do BF. Jestem ponad bezsensownymi podzialami tworzonymi przez fanbojow obu serii i wole cieszyc sie wyborem, jaki mi EA i Acti daja. Tym bardziej, ze jak juz kilka razy pisalem BF i COD wiecej dzieli niz laczy. Ok, w obu grach strzelamy, ale robimy to zupelnie inaczej. Inne sa tryby rozgrywki, charakter map, "czucie" zolnierza i broni, inne jest podejscie tworcow do klas zolnierzy i ich roli, perkow, dodatkowych gadzetow itd. Inny jest tez nacisk kladziony na wspolprace miedzy graczami. Oba tytuly sa na swoj sposob dobre, a dzieki zupelnie odmiennemu charakterowi rozgrywki kazdy moze wybrac te, ktora mu bardziej pasuje. Mnie osobiscie nie przeszkadza, kiedy ktos woli grac w Blopsa twierdzac, ze BC2 go nudzi. Tak samo jak mi nie przeszkadza, gdy ktos inny woli spedzac czas w dodatku BC2 Vietnam niz np. w MW. Niech kazdy gra w to co lubi - w koncu to jego wlasny wolny czas i do niego nalezy decyzja, czy woli spedzac go np. biegajac z dwoma shotgunami akimbo w MW2 czy tez latac Huey'em w Vietnamie. A ja do powyzszego dokladam w swoim wolnym czasie zaciete starcia w Red Orchestra i ARMA oraz sporadycznie odpalane stare ale jare Operation Flashpoint od Bohemii. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: zgadzam sie ze brak teamplaya. Ludzi po prostu nie mysla.

1. Ile razy to mi autko zwialo gdy byl w srodku tylko kierowca?

2. Potrzebuje ammo albo medica albo repair a tutaj nikt nie rzuca.

3. Jak mam za soba wrogi Jet to moj "copilot" (drugi swoj jet) nawet sie nie trudzi by zdjac mi go z ogona, zamiast tego wali z MG w tanki...

A tak dla wszystkich. Jak jestesice w dogfight, i probujecie zdjac wrogi jet z ogona swojego copilota. To patrzcie do tylu :) Wlasnie mialem taka akcje ze rozwalilem doszczetnie jeta ktory gonil mojego i juz mialem zrobic manewr w bok a tutaj matrze na omniradar i widze za soba wrogiego su ktory we mnie pruje... Oczywiscie dostalem.

PS: Nie wyskakiwac mi z jetow! To jest ostatnie chamstwo!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Jak mam za soba wrogi Jet to moj "copilot" (drugi swoj jet) nawet sie nie trudzi by zdjac mi go z ogona, zamiast tego wali z MG w tanki...

U mnie to wygląda tak, że jak znajomy ma ogon, to każę mu go podprowadzić pod moją Tunguskę/LAVa AD :D

Ostatnio nawet robiliśmy to specjalnie, wyszła z tego taka ciekawsza wersja wędkowania ;)

co jakiś czas po przycelowaniu następuje "samo-odcelowanie"

Mam tak tylko jeśli przy trzymaniu prawego przycisku myszy za długo przytrzymam Q i mi róża wyskoczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP Co do punktu 2, nie ogarniam po co zrobili pod Q prośbę o apteczkę/ammo, jak to nic nie daje. Ile razy mi się zdarzyło, że latam koło gościa, wciskam Q a ten hasa sobie w najlepsze i nie rzuca. Z apteczkami jest inaczej, rzucają je praktycznie wszędzie : D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polatałem i powiem samoloty skończyły się w BF42. Tam był DogFight tutaj to bardziej miara tego kto ile ma dodatków w pojeździe i jakiego ma co-pilota ehh.

Zostaje na ziemi piechota i sprzęt ciężki, chyba ze tylko mi latadła zostaną do odblokowania.

Czy ktoś mi może pomoc? W BFBC2 całkiem nieźle radziłem sobie zwiadowcą, nie było problemu czym gram ani po której stronie, w BF3 pakuje w typa 6 strzałów (znacznik trafienia) z SWD a ten dalej hasa w najlepsze, nie widzę ani Bullet Drop ani tego gdzie trafił pocisk, od tak jak by każdy strzał szedł w powietrze nie wiem czy to przyczyna grafiki ustawionej na minimum?

Zresztą muszę jeszcze popracować nad wyczuciem karabinów z 3-4 metrów pakuje w kogoś 50 naboi z M249 aby padł.... i to z przy-celowaniem. Co nowa część BFa od nowa się muszę uczyć strzelać.

Co do rozdawania sprzętu jest to trochę irytujące bo ląduje on nie tam gdzie człowiek by chciał, ale fakt doprosić się o apteczkę to po prostu niemożliwe, medycy zresztą też nie za bardzo wiedzą do czego jest defibrylator, z drugiej strony czas w jakim można kogoś resnąć jest tak krótki że zanim medyk dobiegnie ktoś się już odrodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Liox - shotgunem w metrze nabijam ile się da, głownie dzięki pomocy dymu. Wiaddomo, walisz w pozycję wroga za dwa dymy, na wszelki wypadek granat i lecisz. Dziś dobiłem do 300 kili, i odblokwałem celowik snajperski 7x :laugh: Na otwartych terenach wiadomo ciężej, ale jak chcesz to wybierasz irnv i wiesz gdzie campa leży.

Jak ktoś jeszcze nie próbował to informuję, że dymnymi nadal da się zabić z większej bądź bliższej odległości. Dziś jakimś cudem ukatrupiłem dymnym dwóch naraz. Puściłem w dół schodów w metrze, patrzę: double kill, w tym jeden head.

edit: sprawdziłem w odblokowaniach do 870 MCS i dwa unlocki czyli 12x luneta i tłumnik są nieaktywne, pisze jak byk "musisz być pracownikiem DICE" :blink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Jak mam za soba wrogi Jet to moj "copilot" (drugi swoj jet) nawet sie nie trudzi by zdjac mi go z ogona, zamiast tego wali z MG w tanki...

U mnie to wygląda tak, że jak znajomy ma ogon, to każę mu go podprowadzić pod moją Tunguskę/LAVa AD :D

Ostatnio nawet robiliśmy to specjalnie, wyszła z tego taka ciekawsza wersja wędkowania ;)

Ale mnie to wkurza! Nawet nie uwierzysz jak ja czasami siedze na ogonie typka. strzelam, ten juz prawie ma disable. a tutaj z dolu lav ad mi rozpruwa brzuch jeta :D.

Od teraz latam z guided missile na takie wlasnie problemy. Aczkolwiek uwazam ze zabranie jednym guided missile 34hp to za malo. Musi byc z 41% (tak jak w beta). Przynajmniej jednym trafieniem powinno sie robic disable (strach pomyslec co bedzie gdy gostki sobie odblokuja rozne reflective/intelligent armor do tankow- to taki guided zabierze co? 12hp? az strach pomyslec)

@UP: nom. Wszystkie lunety x12 do wszystkich broni sa tylko dla pracownikow Dice. Ciekaw jestem czemu tlumik :S

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ccccccco?! Zgodzić się mogę, z Czechosławem, że pojazdy w bc2, były jakoś użyteczne, jak się umiało nimi sterować. Ale, gdzie ty widziałeś ich siłę ognia w bc2? Tym, że trzeba było wpakować centralnie 2 strzały z czołgu, w mechanika, aby go zabić, czy w tym, że wystarczyła zajść czołg z dwóch stroń (co na większości map, już nawet Rusha nie licząc, bo tam mapy, były raczej korytarzami) i wyeliminować go w kilka sekund? Esencją bf'a były zawsze pojazdy, ich siła ognia, ich ilość na mapce, i ilość dróg, którymi można było nimi jeździć.

Skoro ciebie dało się zajść i rozwalić w bradleyu nie znaczy że ja też miałem taki problem. Mój czołg padał albo od samobójcy z C4 albo od 3-4 ludzi walących z CG na raz od frontu. A jak powiesz że UH miało małą siłę ognia to buaha.

Dano 1 czołg i 1 helikopter na mapkę, jedną drogę, którą można było przejechać i marną siłę ognia (już nie poruszając faktu, że salwa rakiet z śmigłowca, nie robiła prawie żadnych uszkodzeń na budynku, a rakieta przeciwpancerna, potrafiła zrobić wielką dziurę). Ogólnie, rola pojazdów, ograniczyła się do wsparcia sił naziemnych, trzymając się trochę za linią frontu, i tyle. jedyna mapa, na jakiej pojazdy były silne, to właśnie isla, na której UH-60, wygrywały praktycznie grę, tak samo jak MI, które na końcu, potrafiło zmienić losy starcia.

Chłopie ty chyba nie trafiłeś na kogoś kto umiał latać Apachem albo sam nie umiesz latać i dlatego cię boli że ludzie nie giną setkami kiedy ty siedzisz w heli. Nie wierzysz popytaj forumowiczów co się dzieje kiedy elvis siada za sterami a np. ja na strzelcu. Zniszczyć Apach'a może tylko P-lotka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wolałem grać w Vietnam - tam dało się zestrzelić helikopter czołgiem niemal bez problemu - czego się nie da powiedzieć o RPG - średnio ogarniętego pilota tym ślamazarnym pociskiem nie szło trafić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...