Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sethy

Battlefield (seria)

Polecane posty

Mam wrażenie, że niektórzy admini to nawet nie parapety, nie taborety, a zwykłe pustaki. Bardziej puste niż najbardziej stereotypowe plastic-fantastic.

A co do Loadout: źle to zrobili. Co z tego, że kamuflaże można ustawić, jak:

- kamuflaży Premium nie ma? (Berkut, Pustynny, Lotnik, Dębowy -> to przykłady)

- ustawiam specjalizację X, a mam wybraną Y ...

- kamuflaże nadal przełączają się między klasami. Masz kamuflaż Berkut na Zwiadowcy, a Dębowy na Wsparciu? To co, pograj Zwiadowcą z Berkutem, kamuflaż na Wsparciu się przełączy na Berkut też ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magia uprawia taką magię1, że Hogwart z Voldemortem i Dumbledore'm na czele wysiada.

Ale nie, mi nic nie pobierało. Dałem 30 sekund temu sprawdź aktualizacje.

@Edit

Masło maślane <lol>

1:Miało być: EA uprawia taką magię ..

Widać czasem słowa mi się plączą ^^

A czemu nie usunąłem? Żebyście się pośmiali ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokowałem wszystkie dodatki do broni z Close Quarters, więc może podsumuję moje wrażenia z gry nimi. Porządek od najbardziej lubianych do najmniej:

1.ACW-R - Dobra szybkostrzelność, celność i zasięg, dość prosty do opanowania odrzut. To byłaby idealna broń engiego, gdyby nie zmniejszone, w stosunku do innych broni z tej klasy, obrażenia maksymalne (ale za to minimalne są odrobinę większe). Szczególnie przy 26 nabojach w magazynku bywa to uciążliwe. Ale Wiadomo, że ze względu na balans musi tak być.

2.MTAR-21 - Kolejna świetna broń, ale zupełnie inna od ACW-R. Taki odpowiednik FAMASA dla inżynieria. Świetna szybkostrzelność pozwala niszczyć na bliskim dystansie kosztem większego odrzutu utrudniającego walkę na większym. Przy odrobinie wprawy, z założoną ciężką lufą można sporo zdziałać nawet na średnim dystansie. Broń trudniejsza do opanowania niż ACW-R, ale potrafi pozytywnie zaskoczyć.

3.L86A2 - Chyba największe pozytywne zaskoczenie z tego pakietu broni. Po L86A2 nie spodziewałem się niczego specjalnego, a dostałem broń celną i szybkostrzelną (jak na LMG). Prosty do opanowania odrzut i 750 pocisków na minutę (tylko M249 z broni Supporta ma więcej) wystarczają, żeby broń stałą się jedną z lepszych w swojej klasie. Jest dość podobna do M27 IAR, ale osobiście zdecydowanie lepiej gra mi się właśnie z L-ką.

4.SPAS-12 - Wreszcie 870 nie jest jedynym pump-action shotgunem. SPAS jest odrobinę szybszy, ale wystrzeliwuje mniej śrutu - 11 przy 12 w 870. Ze slugami można spokojnie grać nawet na średnich odległościach na CQ lub Rushu, a nie tylko na kanałach TDM :D

5.AUG A3 - Jak na Assaulta przeciętna broń. Największa zaletą jest duża celność i dość prosty odrzut, ale sporą wadą jest dość mała szybkostrzelność. Na dalekie dystanse wolę G3A3, Abakana albo L85, a na bliskie AUG przegrywa z prawie każdą bronią Assaulta. Ogólnie strzela się z tego dość przyjemnie, ale po co jeśli mogę wybrać: M16, AEKa, M416, G3A3, F2000, AK-74M, Abakana i z każdą z tych broni wypaść lepiej.

6.M417 - Ciekawa broń, podobno OP, chociaż dla mnie osobiście jest w sam raz. Owszem, zadaje 50 obrażeń z bliska, ale ma duży odrzut i jeśli przeciwnik jest dalej niż 5-6 metrów to trzeba chwilę odczekać między strzałami. Dzięki niej Recon może sobie nieźle radzić na bliskich dystansach. Dobra alternatywa dla SKS-a (chociaż te bronie mocno się różnią).

7.JNG-90 - Kolejna snajperka bolt-action czyli rodzaj broni, którym niezbyt umiem i niezbyt lubię grać. Najbliżej jej chyba do L96, ale mi bardziej przypadła do gustu. Raczej lepsza na dalekie odległości (chociaż wtedy lepiej wybrać M98) ze względu na dużą szybkość wylotową pocisku (mniejsza tylko od M98) i spory czas między strzałami (większy od M40A5 czy SV98).

8.LSAT - Nieco lepszy od Type88. Nadal jeden ze słabszych LMG, ale grać się da.

9.M5K - Bardzo przeciętny PDW. Dobra, choć gorsza od MP7 celność strzałów z biodra, ale nic poza tym. Do tego na początku trzeba się męczyć z 20 nabojami, a wtedy zabicie 2 gości na jednym magazynku jest prawdziwą rzadkością.

10.SCAR-L - Dla mnie najsłabsza broń Assaulta. W bliskich starciach jest się praktycznie bez szans, jeśli przeciwnik jest chociaż w miarę ogarnięty. Dobra celność to jedyna zaleta, przydaje się na dalszych odległościach, ale do takich starć wolę G3, AK-74, Abakana czy L85.

Podobno w Aftermath, które ma wyjść po Armored Kill (pewnie pod koniec roku) mają być nowe bronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak jak kocham adminów w pieluchach.

Przed chwilą postanowiłem na dzisiejszy wieczór odpuścić sobie BF'a po meczyku, w którym admin robił wszystko aby wygrać. "Wszystko" - tak mieszanie w meczu i układach drużyn aby ci, którzy przed chwilą radzili sobie dobrze grając uczciwie nagle znaleźli się w sytuacji tak absurdalnej, że już bardziej być nie może.

Sytuacja 1. Przeprawa przez Sekwanę - Nasz team US przeprawia się przez rzekę, zdobywamy wąskie przejście i zaułek na rynku, po chwili uczciwej walki zdobywamy boczne ulice i plac z pomnikiem po czym.... reset mapy.

Sytuacja 2. Zresetowana Sekwana - Teraz w teamie RU, w którym dziwnym trafem znalazło się kilku graczy z poprzedniej drużyny przeciwnej a kilku naszych teraz jest u wroga. Ok. Znowu, przejęliśmy wszystkie flagi i....

...RESET...

Sytuacja 3. Operacja Metro - Drużynowy szturm. Tym razem znowu wymieszanie drużyn. Wszyscy super-pro u obrońców a u nas no cóż. Nie byli źli ale...

Kurde ten pacan dał atakującym tylko 10 ticketów. Ledwo się bitwa zaczęła, zdążyłem 2x zginąc i 4x kogoś zabić. Nawet M-COM'a uzbroiłem... instand dead! Skąd kurde?! Nagle za plecami przy ściacie pojawia się rumcajs z M416. Pewnie admin skoro się tak wyteleportował. Ginę, M-COM rozbrojony, zaczyna już grać muzyczka z cyklu "zaraz przegrasz".

Koniec.

Sytuacja 4. My bronimy... Tylko kurde czemu nagle atakujący ma 40 ticketów?

Ja już tego nie rozumiem jakim życiowym nieudacznikiem być trzeba aby posuwać się do tak lamersko-cziterskich ruchów. Czy ci ludzie nie dostrzegają tego, że robią z siebie frajerów, z którymi nie warto grać bo oszukują?

Bo...TAK! Kiedy zobaczyliśmy te tickety, wszyscy wyszliśmy z serwera zostawiając "Play it yourself looser".

Przykre - ma takie dziecko pieniążki i robi wiochę na własnym serwerze. Albo był to tylko opiekun a nie właściciel. Kij go tam wie.

@Co do broni.

Oj tak! :) M-TAR to istne cudo. Jak się go opanuje to można robić tym pogrom nawet na średni czy większy dystans a face to face jest istnym potworem.

M417 - odblokowałem dzisiaj. Ogólnie nie lubię kampić dlatego moja gra reconem jest czystym brejkowaniem tej klasy. Biorę takiego SVD czy właśnie M417 i zdejmuję optykę lub montuję holo i biegam z tym jak szturmowiec rozstawiając po kontach czujniki i spawn pointy. Sam karabin. Całkiem fajny. Muszę poczekać aż odblokuję do niego laser i przedni uchwyt, chociaż z ACOG'iem nawet też jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCAR-L najsłabsza broń szturmowca? Ta pukawka na dzień dzisiejszy powyżej 30 metrów kosi wszystko. AUG ma szansę stać się najczęściej używaną bronią dla szturmowca po patchu który ma osłabić to przeklęte m16. Nie wiem jaki sens jest się kierować się syntetyką. Może u niektórych liczy się szybkostrzelność w bliskich starciach ale według mnie najważniejszy jest czas reakcji, jak szybko zareagujesz, to spokojnie rozwalisz Augiem czy Scarem każdego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DannyK

Najsłabsza według mnie tzn. najmniej pasuje do mojego stylu gry. Poza tym szturmowiec nie ma słabych broni. To, że jest najsłabsza z nich nie znaczy, że jest słaba ogólnie. Może i na dalsze odległości kosi, ale jednak większość starć, ma miejsce na bliższych odległościach. Poza tym to samo można powiedzieć o L85, G3A3 i Abakanie, a one na dodatek lepiej sprawdzają się na bliższym dystansie.

Wiadomo, że czas reakcji jest kluczowy, ale jeśli trafisz na gracza z podobnym refleksem, to broń decyduje o tym kto wygra. Wiadomo, że jak trafisz na 3 noobów to możesz ich pojechać ze SCARa, ale wystarczy 2 średnio rozgarniętych przeciwników z jakąkolwiek (dosłownie) inną bronią szturmowca i nawet świetny czas reakcji nie pomoże (chyba, że stoją jeden za drugim). Naprawdę nie widzę przewagi SCARa-L nad pozostałymi karabinami.

Co do M16 to mają zwiększyć trochę odrzut, więc nie będzie to jakaś dramatyczna zmiana. Z kolei M416 mają polepszyć, więc może stać się bardzo popularne, bo już teraz jest bardzo dobra bronią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo, kiedy ten patch ma wyjść? Bo już M16A3 mi działa na nerwy. Najbardziej OP broń z całego arsenału broni dla piechoty.

Mi póki co najbardziej spodobał się ACW-R, ale jak kolega Reg wspomniał, jest dość słabe. Rozważam tę broń lub M4A1, ewentualnie Scar-H. MTAR-21 ma za duży rozrzut jak dla mnie. No i czas przeładowania jest długi.

Scar-L pierwsze wrażenie miał dobre. Może to będzie moja ulubiona broń.

Na Zwiadowcy póki co moimi ulubionymi są M40A5 (typowo snajperska broń) i SWD (raczej karabin do biegania: ruski holograficzny, tłumik i chwyt), a Wsparcie, po wielu trudach z tą klasą, to M240B.

@Ruhisu

Taboret i tyle. Nie wiem, co to za sens sobie nabijać W/L ratio, skoro na wygraną składa się szereg wielu czynników, jak opanowanie mapy, skill zespołu, wyrównanie zespołów. I szczęście też trochę się dokłada. Olej ten taboret, i serwer jego również.

Niedawno sobie odpaliłem BC 2. Słowo daję (i głowę też), że gdyby nie spieprzone hit boxy, ta gra byłaby moją ulubioną. Quadami można takie fajne akcje robić na Arice, że szok. Ale tak? Walnij z M95, popraw pistoletem, by ostatecznie zostać zabitym z noża ...

Rozrzut zwiększyć? Przynajmniej przestanę z automatu zgarniać w łeb jak tylko wychylę się zza rogu. A M416 mają polepszać? Toć jest OK. Chyba, że to ta broń stanie się z kolei OP ...

Powinni się zabrać za łatanie tych cholernych kamuflaży, bo nadal nie działają prawidłowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post z telefonu wiec sorry za brak znakow.

Ano ten serwer juz poszedl na czarna liste i ostrzeglem juz znajomych na battlelogu by go omijali. Wczoraj tez spotkalem niezlego parapeta. Koles na bodajze 55 orzelku a smucil sie jak leci jak dostawal w tylek na przyklad ode mnie z svd, a sam wczesniej robil spawn rape na bazie RU na sekwanie granatami. Potem tylko wylazl z serwera piszac "cheater server". Bez obrazy dla naszych wysoko-levelowcow ale zauwazylem, ze jak ktos juz ma od 20 orzelkow wzwyz to mu palma odbija na punkcie wlasnej osoby i to wielka zbrodnia jest jak ktos gra lepiej od niego. Widac lvl nie idzie w parze ze skillem.

A powiem Ci timex, ze jednej rzeczy z bc2 mi brakuje. Mianowicie krew mnie zalewa jak w bf3 pakuje z czolgu strzal w hmmwv lub buggy, ktory jest tylko klatka na kolach i konczy sie to tylko unieruchomieniem pojazdu kiedy w bc2 po czyms takim jego wrak przelatywal mi nad czolgiem w postaci kuli ognia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Zakupiłem premium z allegro. Okazało się być oszukanym kluczem, więc po tygodniu zabawy usunęli mi dostęp do premium. Całe szczęscie, ze pieniądze sprzedawca zwrócił. Co ciekawe dostęp do CQ, który zyskałem razem z premium pozostał. Czyli wyszlo mi na to, że zyskałem CQ za darmo ;).

Teraz mam takie pytanko. Opłaca się kupować premium na 3 dodatki? Czy lepiej kupować je z osobna? Wydaje mi się, że chyba jednak ta druga opcja bo kto wie czy potem jeszcze bede w to grał. Od razu mowie ze bajery w stylu kamufłaze do broni szybsza kolejka itd średnio mnie interesują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przelicz sobie srednie ceny kazdego dodatku. Ja w Media cq widzialem za 50zl, wiec x4 daje Ci to 200zl. Premium na gram.pl kosztuje bodajze 150zl czyli masz 50zl w kieszeni niz bys mial dodatki osobno brac. Druga sprawa, masz gwarancje tego, ze dostaniesz kazdy dodatek automatycznie. Ja patrzylem bardziej na te 2 czynniki, finanse i wygoda. W premium sa tez fajne eventy jak 2x exp przy czym ten premkowy trwa tydzien a zwykly tylko 3 dni

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn mam Close quarters oraz back to karkand, który dostałem razem z pre orderem. Expy x2 i te inne sprawy mnie nie obchodzą także.. Pytanko mam takie czy da sie kupić pudełkową wersję jakiegoś dodatku. Spotkał się ktoś z czymś takim przy okazji premier B2k i Cq? Bo ja jak już mówiłem b2k dostałem razem z grą, CQ też wersja elektroniczna także nawet sie tym nie interesowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@theoldive

Możesz kupić pudełka w których będą same klucze. Ekonomicznie szkoda kasy.

Możesz też poszukac samych pudełek za ~10 zł z obrazkiem z dodatku i postawić na półce -_-.

@Rudy12

U mnie (komp niżej) podstawka i BtK wczytują się tak samo (za pierwszym razem ok 20 sek [jak nie dłużej czasami]) a póxniej max 10 sek.

CQ natomiast za każdym razem wczytuje się max 10 sek. I na pewno nie zależy to od neta bo w trakcie gry zmieniałem neta z 2 mb na 6 mb i różnicy żadnej nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (komp niżej) podstawka i BtK wczytują się tak samo (za pierwszym razem ok 20 sek [jak nie dłużej czasami]) a póxniej max 10 sek.

Jaj sobie nie rób. Wszyscy wiemy, że zanim Ci się gra wczyta to już na podboju wszyscy mają po jednej fladze, a na szturmie czasami pierwsza baza leży biggrin_prosty.gif

U mnie mapy wczytują się całkiem szybko, z wyjątkiem pierwszego ładowania, które trwa po prostu za długo...

@DOWN: Ale mi mapy się nie ładują długo, tylko pierwsze ładowanie (po odpaleniu kompa) na podstawce trwa długo. Reszta chwilkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, ale tylko theoldive udzielił mi odpowiedzi na to, o co zapytałem w swoim poście. :P

Chodziło mi o to czy na mapach z obu dodatków gra chodzi z taką samą ilością FPS, czy może trochę wolniej, albo i szybciej.

Theoldive napisał, że CQ tak samo jak podstawka, a w B2K czasem mu coś chrupnie. ;)

A u reszty z Was?

Ech, tak bym sobie premium kupił...

Tylko, że gram na minimalnych z rozdzielczością 1440x900 na komputerze, który nie spełnia minimalnych wymagań sprzętowych jakie stawia Battlefield 3. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie CQ działa z kolei gorzej. Ale najpewniej jest to sprawa oświetlenia. No i znacznie więcej elementów do zniszczenia. B2K również kiepsko. A gram na "słabych", za wyjątkiem siatki obiektów (średnie), oświetlenie HBAO i anty-aliasing na 16 próbek.

Czy tylko mnie wkurzają po dłuższym czasie te animacje ubijania kogoś nożem? Zbędny dodatek, do cholery. Ileż to razy animacja się rozgrywała, ostrze już było w ciele oponenta, a tu ktoś mnie zabił. A blach nie ma, a ofiara sobie wesoło biega. Lub ile razy byłem zabijany na początku lub w trakcie animacji przez osobę nożowaną! Naprawdę, wkurza to.

A mały tip odnośnie moździerza: logika EA nie dopuszcza, by pociski burzące zabijały w przypadku bezpośredniego trafienia na hita (potwierdzone!). Ale pociskami dymnymi można to już robić jak najbardziej. To też, jak chcecie kogoś pozabijać tym, to tylko pociskami dymnymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TimeX

Kiedyś podobno moździerz był OP (nie mogę sobie tego przypomnieć jakoś, a z BF3 jestem od premiery) i go tak znerfili, że jak dzisiaj strzelałem do nieruchomego (!) typka to dopiero po 3 (!) pocisku padł. Dostawał bezpośrednio, bo go widziałem z mojego "campa". Muszę sprawdzić te dymne. Animacje zabijania nożem są i tak po części bezsensowne. Np. to bezpośrednie wbicie noża w klatkę piersiową od przodu (wiecie, o co mi chodzi nie?) potrafi załapać jak się naciśnie "F" będąc po lewej stronie/z tyłu typka... Ale jak przeciwnik ma ~40% HP to nie załapie od przodu.

Co do wydajności... CQ chodzi zauważalnie lepiej niż inne mapy (CQ: stałe 40FPS, normal: 15-60FPS, B2K: 25-30FPS). Nie odczuwam tam też problemu, który polega na tym, że mając slaby komputer (ledwo spełniający wymagania, słowem: taki jak mój) znikają sylwetki i modele przeciwników. Takie jakby zabawy z Predatorem. Kiedy ma włączony kamuflaż optyczny. Ogólnie nie polecam tego błędu, który jest domeną BF3. Tylko tutaj występuje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon.

Fakt, animacje nozowania sa upierdliwe. Tez kilka razy trafilo mi sie zginac przy wbijaniu komus kosy.

Co do mortara. Ano prawda, tez jestem w bf3 od premiery i kiedys to on sial postrach a teraz sluzy jedynie za upierdliwy zabieracz hp. Trzeba sie nameczyc aby w pelni zdrowego soldata doprowadzic do zera, chociaz na rushu na takiej np. sekwanie dobrze sie nim wspiera atak. Tez musze wyprobowac te dymne pociski.

-a teraz znow popsioczymy.

Ja mam kurde ostatnio jakiegos pecha do graczy. Jak nie dzieciak admin to dzisiaj na serwerze bylo 2 gosci z niejakiego klanu L3X. Potem sie dowiedzialem, ze to polski klan. Ba maja nawet ladna strone. Jednak... Jesli to co robili znaczy byc klaniarzem to ja dziekuje za cos takiego. Totalny spawncamp na rushu, wyczekiwanie na spawn pojazdu by go od razu ukrasc. Bogu dziekowalem za to, ze ci idioci mieli gdzies druzyne dzieki czemu nawet przy tak cziterskiej grze przeciwnika, kopalismy im tylki. Ahh jak przyjemnie bylo im pokradzione czolgi palnikiem porozkrecac. Boli mnie, ze takie parapety reprezentuja polskich graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kmm101

Kiedy jednemu znajomemu pomagałem przy wyzwaniu, też właśnie były potrzebne trzy pociski, by mnie ubić. W imię balansu ...

Sz cholera. Zrobiłem próbę z jednym znajomym z tymi pociskami dymnymi. Okazuje się, że one zabierają 1% życia. Więc na co ja musiałem trafić na TDM, że trzech ubiłem tymi pociskami? Typów co 0% mieli ?! Przepraszam wszystkich, myślałem że margines szczęścia na TDM wynosi 0. A tu taki wał przeciwpowodziowy ...

Dafaqjpg_rqanpws.jpg

Logika EA atakuje po raz kolejny. Combo breaker. Raz, że 500 zabić na 400 wymaganych, dwa że tłumik do strzelby ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...