Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wojtek

mobajl fołny ;-)

Polecane posty

(...)

Proponowałbym w przyszłości takie rzeczy przez PW rozwiązywać.

[wies.niak]

Więc zbędne rzeczy usunąłem. Mógłbym wywalić post, aczkolwiek mam pytanie związane z tematem: jak to jest z bateriami do smartphonów ? dlaczego do np. Nokii 6120 classic pasuje tylko ta jedna, o dość niskiej pojemności, a np w N81 mamy już porządną baterię ? W końcu złącze to samo, więc trudno mi to pojąc. Bo nie słyszałem, by ktoś sobie dokupywał oryginalną baterię o większej pojemności do jakiegoś smarphonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim k750i. Dokupiłem sobie kartę 1GB pro duo. Fajnie ale wgrywać mogę tylko na pamięć zew. a potem przenosić na karte po odpięciu fona (tu wogóle cuda się czasem dzieją i pliki po przeniesieniu przestają działać albo wogóle znikają!). Wgrywać przez czytnik sie nie da bo nie odtworzy. A przy używaniu Disc2Phone dołaczonego na płycie, niby fajnie wgrywa na kartę i tam jest ale tylko jak jest podpiete!!! Potem znika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z moim SAMSUNGIEM L760 :( Otóż od pewnego czasu najzwyczajniej w świecie nie chce do niego działać kabel USB. Reinstalowałem system, reinstalowałem sterowniki, oprogramowanie - nic. W zasadzie problem nie jest STRASZNIE uciążliwy, gdyż jakieś dzwonki, tapetki i inne pierdoły wgrywam sobie znacznie szybciej prosto na karte microSD z telefonu przez czytnik, ale...na pewno jakiś feler to jest. No i właśnie tu mam pytanie, czy może już ktoś się spotkał z takim czymś w tym konkretnie modelu, albo choć SAMSUNGU ? Prosiłbym o jakiekolwiek sugestie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DzikuXXX --> Ciężko wyrokować, co nie działa, jeśli nie masz jak sprawdzić, czy w tym telefonie żadna karta nie działa, czy może tylko ta konkretna. Ale skoro kupiłeś ją w oryginalnym sklepie Sony, to po prostu pofatyguj się do nich. Już w ich interesie będzie sprawdzenie, co i dlaczego nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nayem powiem ci tak. Problemem może być złe sformatowanie karty pamięci. W mojej nokii n-gage jest coś takiego, że jak sformatuję kartę w telefonie lub w windowsie (czego nigdy nie rób!) wszystko działa, lecz nie komunikuje się po kabelku USB. Rozwiązaniem tego problemu było sformatowanie karty w aparacie cyfrowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam natomiast pytanie o opinię - Sony Ericsson W610i. Zależy mi głównie na muzyce, czasem jakieś filmiki pooglądam.

Przyznam że opinie na temat tego fona słyszałem różne - od tych wręcz kipiących z zachwytu, do tych, które przedstawaiały ten telefon jako wyjątkowo kiepski ( wśród wad podano m.in. możliwość obsługi tylko kart Kingstona, kiepski wyświetlacz i przyciski).

Tak więc moje pytanie jest takie - czy warto kupić ten telefon, głównie do muzyki? Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wśród wad podano m.in. możliwość obsługi tylko kart Kingstona, kiepski wyświetlacz i przyciski
Ja nie widze rzadnch wad w Eryku W610i jezeli chodzi o wyswietlacz. Przyciski... Mhm... Rzeczywiscie kiepska sprawa. Przypatrz sie jakiej wielkosci sa ;)

Z drugiej strony chcialbym Cie zachecic do kupna zwyklego, normalnego odtwarzacza mp3 :) Komorka powinna byc komorka ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karczmarz - prezentujesz typowe podejście mojego ojca :D Kom do dzwonienia, cyfrówka od zdjęć, konsola od gier...

Mam kilka MP3(z czego jedną z klasy wysokiej) i szczerze mówiąc to prawie żadna nie wytrzymuje w konfrontacji z W200i mojego brata :) A że noszenie komórki i MP3 mi się już definitywnie znudziło to pozostaje tylko telefon walkman :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karczmarz - prezentujesz typowe podejście mojego ojca :D Kom do dzwonienia, cyfrówka od zdjęć, konsola od gier...

Mam kilka MP3(z czego jedną z klasy wysokiej) i szczerze mówiąc to prawie żadna nie wytrzymuje w konfrontacji z W200i mojego brata :) A że noszenie komórki i MP3 mi się już definitywnie znudziło to pozostaje tylko telefon walkman :D

Heh, wiesz zalezy kto co woli. Ja osobiscie posiadam wypasiony telefonik (nie chwale sie tu ;) ), ale uzywam go tylko do rozmow i pisania sms'ow (czasem gadu-gadu). Mam rowniez iPod Touch, ktory sluzy mi TYLKO do sluchania muzyki :) Po co sobie komplikowac zycie? ;)

Swoja droga co sadzicie o Nokii N93i? Dobra inwestycja?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem kiedyś podejście - mp3 do słuchania, telefon do gadania, tylko że często bywało tak, że zanim zdjąłem słuchawki i dokopałem się to "buraka" to przestawał dzwonić.

teraz na W200i nie ma tego problemu, bo wdusza się nacisk i można gadać, a przy tym jakoś dźwięku jest niezła (a przynajmniej nie przeszkadzająca)

jedyna lipa tego modelu to dość słaba bateria - ładuję ją co drugi dzień, bo słuchanie radia czy empetrójek dość mocno daje w kość aparatowi.

no i czas kopiowania plików - można wrzucić kilka albumów i iść zrobić sobie obiad, potem herbatę i jeszcze będzie czas zapalić szluga zanim piosenki znajdą się w telefonie:)

jednak te wszystkie niedogodności są zrekompensowane możliwością słuchania muzyki i przełączenia się w ciągu sekundy na rozmowę bez przekopywania kieszeni.

poza tym audiofilskie gadki o odtwarzaczach mp3 trochę mnie bawią - po pierwsze jakość mp3 jest dość mocno stratna w stosunku do oryginału, po drugie tego typu urządzeń słuchamy z reguły będą na zewnątrz, gdzie dochodzą do nas odgłosy tramwajów, autobusów, samochodów, furmanek lub ryczących krów (zależy gdzie kto mieszka) i to dość mocno wpływa na jakość odbieranie muzyki (chyba że ma się słuchawki zakrywające całe uszy, lub te wsadzane głęboko w ucho (swoją drogą niewygodne i wypadające, w dodatku, przynajmniej mnie, wpieniało to że prawie nic nie słychać z otoczenia, przez co nie bardzo wiedziałem kiedy mnie coś dupnie kiedy przechodziłem przez jezdnię lub jechałem rowerem). Więc jestem całkowitym przeciwnikiem idei telefon do rozmów i smsów a empetrójnik do słuchania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

exkudłaty - a ja jestem przeciwieństwem - MP3 do słuchania, telefon do gadania i smsowania, ma to jedną podstawową zaletę - dzięki temu pomimo tego że słucham muzyki to bateria w telefonie jest wciąż naładowana, co już pare razy uratowało mi tyłek.

Tak samo jestem przeciwnikiem słuchania muzyki podczas przemieszczania się po mieście - jest to niebezpieczne gdy nie słyszę tego tramwaju który właśnie we mnie wjeżdża, o jeździe na rowerze ze słuchawkami się nie wypowiem bo to już dla mnie szczyt idiotyzmu.

No ale o telefonach - z tego co widzę to ostatnio nie da się dostać telefonu który wyglądałby znośnie, a nie miał tysiąca dziwnych ficzerów które mi nie są do niczego potrzebne. Stąd mam pytanie - co sądzicie o tym LGku: http://telepolis.pl/telefony.php?id=1282# to jest KU380, wygląda przyzwoicie, a i mam nadzieję że przy braku używania aparatu, nie słuchaniu muzyki, etc wytrzyma mi trochę bateria.

PS. jak nie chcesz żeby ci się muzyka ładowała po 10 minut / utwór to może warto zainwestować w czytnik kart pamięci? Jak dla mnie super sprawa, działa sporo szybciej np przy zrzucaniu zdjęć z aparatu fotograficznego [jak masz 2 czy 4 gigową kartę pamięci to potrafisz docenić każdy przyrost prędkości] niż normalnie kablem, o prędkości BT czy [boże chroń królową] IrDĄ zrzucanych nawet nie wspominając.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem, za połączeniem MP3 i telefonu. Mam SE w300i i muszę powiedzieć, że dźwięk niewiele ustępuje iPodowi mojej siostry(oryginalne słuchawki w obu przypadkach, bo jak podłączyć moje do iPoda to mmm... coś wspaniałego), a przy tym ja oszczędziłem(telefon kosztował mnie 100zł bez umów, legalnie, zbyt długa historia, żeby opowiadać) ~400zł i mam telefon. Sprawdza się świetnie jako urządzenie do rozmów, melomanem nie jestem, więc słuchać muzy też się da, od biedy zdjęcie też idzie zrobić.

Co do tego LG, to producent podaje 300h czuwania i 165min rozmowy(bez przerwy). Mój wytrzymuje ok 4-5 dni ze słuchaniem muzy 1-4h dziennie, więc nie ma na co narzekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nayem powiem ci tak. Problemem może być złe sformatowanie karty pamięci. W mojej nokii n-gage jest coś takiego, że jak sformatuję kartę w telefonie lub w windowsie (czego nigdy nie rób!) wszystko działa, lecz nie komunikuje się po kabelku USB. Rozwiązaniem tego problemu było sformatowanie karty w aparacie cyfrowym.

No właśnie, a ja formatowałem w kompie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiki-yu a co powiesz na nokie e50? Sam właśnie taką zakupiłem. Powinna ci sie spodobać. Jest całkiem niezgorsza moim zdaniem. jest jakis najprostszy symbianek. Są karty pamięci. Aparat 1,3 (ja i tak nie uzywam). W kwestii słuchania muzy na tel mam podobne zdanie do ciebie. Wątpie zeby jakiś tel w cenie do 1000 zł wygrał walkę na jakość dziwięku z moim iriverem t10.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja biorę tą e50 z plusa za 80 zł no i to mi sie w sumie opłaca, bo telefon wg mnie jest przyzwoity, zwłaszcza jeśli ktoś do telefonów ma takie podejście jak ja: czyli ma dzwonić, wysyłać smsy, ma być solidny i porządnie wyglądać a reszta spada na dalszy plan...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia z używania tego LG KU380 są całkiem przyzwoite - nie traci zasięgu w piwnicach, zachowuje się przyzwoicie, solidnie złożony, nic nie lata, nie odstaje... klawisze też zdają się być solidne. Trochę szkoda że zamiast miniusb zastosowano jakieś LGkowskie gniazdo.

jakość MP3 na słuchawkach jest znośna, na głośniku już nie warto próbować słuchać mając jakiekolwiek poczucie smaku.

zdjęcia - umieszczę coś za pare dni, ale aparat nadaje się do robienia zdjęć przy świetle dziennym. W pomieszczeniach, czy miejscach zacienionych - kiepsko.

karta pamięci - miło że 1GB, ale miejsce - pod baterią obok karty SIM - jest kiepsko wybrane - nici z szybkiej zmiany.

Java - większość gier dostępnych w sieci nie pójdzie. Tj o ile większość gier między SE, Siemensem, Nokią... jest wymienna, o tyle na LGku albo się wysypują przy ładowaniu [ale wysypują SIĘ, a nie cały telefon], albo działają tylko ten LG ma za mały wyświetlacz i widać tylko część ekranu gry.

Zestaw słuchawkowy jest znośny, choć brak przycisku odbierania rozmowy na kablu.

Trzymania baterii jeszcze ocenić nie mogę bo mam go za krótko.

Klawiatura - niewygodnie pisze się SMSy, raz że klawiatura nie ma skoku klawiszy praktycznie - wystarczy muśnięcie, a dwa że przez to że telefon jest rozsuwany to środek ciężkości jest wysoko ponad dłonią podczas trzymania rozsuniętego telefonu w pozycji dla pisania kciukiem na klawiaturze.

Jeszcze z dziwactw - ma słabą wibrę i raczej cichy głośnik przez co ciężko zauważyć że ktoś do nas dzwoni lub że dostaliśmy smsa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...