Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

czesio666

Sens naprawy grafiki

Polecane posty

Tak to jest, jak się kupuje pod wpływem emocji. Ale w sumie trochę dobrze się stało, nauczysz się ostrożności. A gościa postaw przed ultimatum - zwrot pieniędzy, albo policja i Allegro. Jeśli ma chociaż trochę oleju w głowie, to nie będzie stawiał oporu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest mi go żal. On może tych pieniędzy nie mieć. Mogą być mu potrzebne, cokolwiek.

A kupiłem tę kartę po zastanowieniu i to dogłębnym. Wyglądało to nieźle:

- Karta "kupiona jako sprawna" ale niesprawdzona z braku PCI-E (pisał, że ma AGP, ale o tym nie wiedział)

- Gwarancja w sklepie, jakby okazała się niesprawna

- Niezła cena - 189pln + przesyłka

W ogóle to z tym jego wiekiem to dziwne. Pisał mi, że ma 13 lat, kasę przelewałem na konto jego matki, a w katalogu publicznym na gg ma 17 lat, myślę, że to jest jego prawdziwy wiek. ocb here?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest mi go żal.

Z powodu? że za mało dostał za ten złom?

- Karta "kupiona jako sprawna" ale niesprawdzona z braku PCI-E (pisał, że ma AGP, ale o tym nie wiedział)

LOL

On handluje sprzętem komputerowym (również kartami graficznymi), dokładnie wiedział co sprzedaje.

W ogóle to z tym jego wiekiem to dziwne. Pisał mi, że ma 13 lat, kasę przelewałem na konto jego matki, a w katalogu publicznym na gg ma 17 lat, myślę, że to jest jego prawdziwy wiek. ocb here?

Być może jest ich dwóch ;)

Konto allegro "brata", bankowe "mamusi" - wiesz coś o tym, prawda? przecież sam też tak robisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że jakie są szanse, żeby allegro rozstrzygnęło sprawę na moją korzyść?

Nie.

Allegro unika jak może wypłat z POK, a Twój przypadek mógłby się kwalifikować do wypłaty gdyby nie "drobne ale".

Co najwyżej zablokują mu konto (jest więcej niż jeden powód - regulaminowy), ale nie licz na ich aktywną pomoc w odzyskaniu kasy. Albo sprzedawca przestraszy się policji i "pęknie", albo fige dostaniesz ... tak to wygląda.

Poza tym mój brat ma własne konto, więc to on oficjalnie sprzedaje/kupuje. Oficjalnie całkowicie samodzielnie.

Wyluzuj.

Chodziło o to że wiesz jak "sie robi", bo "wszyscy" wiedzą ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego, co pisaliście na temat naprawy grafiki, to myślę, że jednak GPU nie jest uszkodzone, ponieważ nagrzewa się, wyświetla obraz, chociaż zniekształcony.

Bardziej martwi mnie to, że wiatraczek od samego włączenia działa na maksymalnych obrotach - buczy cholernie.

Sevard - Miałeś kiedyś taką, lub podobną sytuację?

Myślę, że jednak się bloka przestraszy - prawdopodobnie nawet nie ma 18lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie na własnym przykładzie (nie mam konta na Allegro z przyczyn ideowych), ale byłem świadkiem takich akcji. Wystarczyło postraszyć policją i na tym kończył się problem.

A co mu blokada konta zrobi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej to co napisał SwisteK. Nie kombinuj z naprawą, tylko uderzaj do sprzedawcy. Nawet jeśli to tylko pamięci, to nie wiadomo jak długo ta karta jeszcze pochodzi zanim wystąpią następne problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać forse i w nogi!

Tylko uważaj, bo może być tak że on tylko chce odzyskać "dowód przestępstwa". Najpierw kasa, potem odsyłasz towar. Mogłeś Ty zapłacić z góry (wpłata na konto), czyli on też może.

Koszty przesyłki możecie podzielić po połowie, to znaczy on zwraca tyle ile cie kosztowała karta + przesyłka (czyli więcej niż 140 zł) a ty odsyłasz mu na swój koszt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie to śmierdzi.

Na początku mówił, ze nic mi nie da, a potem zaczął kręcić, że nie chce mieć problemów przez takie dzieci jak ja, wiec mi da 140.

I tak na tym zarobi, chociaż niewiele.

EDIT:

napisałem do gościa o to 151pln.

Przynajmniej będę coś miał.

a to 49pln to będzie kara za nieuwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...